Starší komentáře ke článku: dracak.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 25.7.2003 0:10:25

wow... nemam slov.

Avatar

Autor komentáře: Coze?

Datum vložení: 25.7.2003 8:47:40

<p align="center"><font color="#C0C0C0" size="1"></font></P>

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 25.7.2003 9:05:21

není co dodat. Vzdávám to.

Avatar

Autor komentáře: Eubie

Datum vložení: 25.7.2003 9:23:32

Pro trochu konstruktivni kritiky..kupte si knizku od CSS, treba od Petra Stanicka, prectete si ji a pak teprve piste nejakej stylesheet, protoze kdybyste vedel, co do nej pisete (takhle to bohuzel vypada, ze ste ho zkopiroval), tak byste nemoh psat takovy veci jako v HTML pisete. HTML je jazyk STRUKTURY nikoliv prezentace.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 25.7.2003 11:34:04

No nevim jestli nemám ještě zalepené oči, protože jsem zrovna vstal, ale nemůžu si pomoci - já ten text nemůžu přečíst - tmavě šedý text na černém pozadí atd. Nebo mám šedý zákal či co.

Avatar

Autor komentáře: David Špinar

Datum vložení: 25.7.2003 15:14:37

Tmavě modrá na černé, tmavě šedá na černé, tmavě červená na černé => naprosto nečitelné.

Avatar

Autor komentáře: David Špinar

Datum vložení: 25.7.2003 15:17:32

Tak ta tmavě modrá (naprosto nečitelná) je jen v Mozille. V MSIE je to žluté, což se přečíst dá. Ale proč je v Mozille jiná barva? To jste ty své stránky zkoušel jen v IE?

A ještě něco, proč je v pravém sloupci ta anketa, když se v ní nedá hlasovat?

Avatar

Autor komentáře: Dedkoid

Datum vložení: 25.7.2003 15:32:54

META content="MSHTML 6.00.2600.0" name=GENERATOR :-)))

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 25.7.2003 20:53:38

Nemám bohužel čas na delší povídání (stejně bych to zakončil OPĚT něčím jako: přečtěte si tak 10 - 30 kritik nazpět - v posledních se totiž prakticky píše už to samé, hlavně odpovědi), ale tohle trklo do oka zase mně:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3O/DTD HTML//CZ">

Standard nedefinovaný, W3O je co?, DTD CZ byste si museli napsat sami, jinak neexistuje!

(Omlouvám se, jsem stejně spíš na kód, a ten je jaksi... Ehm)

Nashle

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 25.7.2003 21:52:15

Taky me to zarazilo ale pak jsem se podival o stranku niz a pochopil ze je skoda ztracet cas komentarem.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 25.7.2003 22:30:37

Jedna z "nejdokonalejších" věcí je asi tohle (na str. <a href='http://www.dracak.cz/index.php?identifikator=&oblast=alchpredmety' target='_blank'>http://www.dracak.cz/index.php?identifikator=&oblast=alchpredmety</a> ):

Přečteno 116 x <tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><Tr><tr><tr><tr><tr>

Něco takovýho si zadává na světový rekord v bastlení "kódu" ;-)

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 25.7.2003 22:31:16

Ehm, zapomněl jsem tam hodit svůj nick...

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 25.7.2003 22:35:19

A další světový rekord by mohl být, že na této stránce spočítá validátor W3C 1136 chyb na 222 řádcích zdrojáku! :-)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 25.7.2003 23:11:26

To je nerealne. Ale to bude dane tim DTD ktere neexistuje - tudiz kazdy tag je nedefinovany.

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 26.7.2003 9:22:32

Já vím ;-)
Dobře, tak na světový rekord to asi nebude :-) Ale i když zvolím validaci podle "HTML 4.01 Transitional", je na těch 222 řádcích zdrojáku 666 chyb - tedy přesně 3x více než řádek :-)

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 26.7.2003 14:54:30

Mozna je to umysl -> '666 chyb' -> nejaka symbolika ;))

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 26.7.2003 21:32:42

Jen na chvíli (z únavy) přestanu kritiky webu navštěvovat a už se to tu hemží satany :) Ten kód opravdu "<B>nemá chybu</B>"

Nebudu tu psát svůj názor, protože by nejen končil slovy "<I>hnus a špína</I>", ale také větou "<I>Než si sem dáte zkritizovat web, mrkněte na předcházející kritiky</I>." A takovej názor nestojí ani za napsání.

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 26.7.2003 22:44:34

Tak dříve jsem do Kritiky webu taky občas napsal pod různými nicky nějaký delší komentář, ale už mě to taky nudí nebo unavuje nebo něco mezi tím...

A pod názor, že webmaster by si měl VŽDY projít předcházející kritiky a odpovědi na ně - řekněme min. PRVNÍCH (nikoliv posledních, kde už toho moc není) 30 kritik, se 100% podepisuju. Ale co hlavně: dal bych to do podmínek, kdy by autor na svou čest prohlásil, že si je přečetl.

Jinak, a to je varující pro p. Málka, tj. šéfredaktora, tady opravdu za chvíli nikdo odpovídat nebude, alespoň ne v tak kvalitní míře, jako to bylo ještě tak před měsícem nebo přede dvěma - protože např. já UŽ FAKT NEHODLÁM říkat všech řekněme 20 striktních pravidel, co má kvalitní web splňovat (teď mluvím o kódu; grafika je mi cizí, to uznávám). Je to totiž zbytečné, kontraproduktivní, nudné, únavné, a podle reakcí oněch tvůrců i k ničemu!

Howgh

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.7.2003 15:41:06

Kritika webu, jak musím opět připomenout, plně odráží stav českého internetu. Pokud například můj známý, zaměstnanec velkého a váženého zkušebního ústavu, takto webdesignu neznalý člověk, dostane za úkol připravit podnikové stránky, aniž by mu byly poskytnuty patřičné podmínky (minimálně čas k tvorbě), pak se stav českého netu nezlepší - zavírání očí a ignorování reality tomu nijak nenapomůže a kritizování naší rubriky také ne.

Dále, pokud jsem si všiml, tento měsíc bylo publikováno i několik velmi kvalitních webů. Zatratíte i je? A vzato kolem a kolem, proč mi nenadáváte za zveřejnění něčeho, co nebylo možno kritizovat? Vždyť to vlastně do této rubriky ani nepatří ;-)

A nakonec se s Vámi podělím o svou osobní zkušenost. Když PHP začalo své slavné tažení netem, velmi aktivně jsem se angažoval v několika konferencích, kde jsem se snažil svědomitě odpovídat i na tu nejhloupější, miliónkrát zopakovanou otázku toho nejnechápavějšího nováčka. Po roce jsem to už psychicky nevydržel a z konferencí jsem se stáhnul buď úplně, nebo jsem se omezil jen na pozorování. A myslíte, že to něco změnilo? Ani v nejmenším, nováčků i ochotných poradců je stále dost, nemluvě o stupidních otázkách, které se vůbec nezměnily ;-)

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 27.7.2003 16:19:01

Vážený pane Málku,

ale to není stav českého Internetu, ale stav "lenosti" (nebo jak to nazvat) českých (nejen) tvůrců. Protože to přece nesouvisí jenom s Internetem, že dotyčný si odmítá přečíst předešlé kritiky, nebo třeba člověk v konferenci či poradně vyhledat na své téma už dřívější odpovědi. Je to LENOST, nic víc. Copak lze donekonečna odpovídat na tytéž otázky, když odpovědí na ně je třeba v té samé poradně desítky? To je přeci mrhání časem a energií, a pak se nedostane na odpovědi, na které třeba ještě nikdy odpovězeno nebylo - protože dotyčný, co by na ně rád odpověděl, protože odpověď zná, už do takové poradny přestal z výše uvedeného důvodu chodit nebo už prostě nemá sílu po tom zodpovězení deseti stále se opakujících dotazů.

A stav českého Internetu se rozhodně nezlepší ani tím, že budu pořád jako blbec odpovídat pořád a dokola na to samé - viz výše (je to bezvýsledné stejně jako na ně neodpovídat - když by to ale nedělalo více lidí, a jen napsalo: "Odpověď v archivu", nic víc, ona by lidi lenost přešla, nic jinýho by jim totiž nezbývalo!).

A ještě jednu věc bych dodal, nikdy jsem Vám nenadával - to bych si nedovolil, protože si Vaší redakce a Intervalu vážím, a je to jeden z mých nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších webů, zvlášť v posledních měsících :-)

Omlouvám se jestli ten můj minulý příspěvek vyzněl jako kritika této rubriky, to v žádném případě. Jen stále nechápu, PROČ není podobná podmnínka co jsem zmínil jako součást Vašich požadavků na tvůrce co sem weby dávají - protože Váš názor ani můj s tím nijak nekoliduje.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.7.2003 22:27:55

Souhlas, souhlas, souhlas!!! Tak, teď už to jen všem vtlouci do hlavy a donutit je dodržovat všechny naše požadavky. Poslyšte, mám plán, dáme dohromady programátory a lidi od IT, konec konců, na IT dnes všechno závisí, a provedeme revoluci. Já se nechám prohlásit za dočasného diktátora, samozřejmě nejvýš tak na dvacet let, než se věci urovnají, tuhle Vítka zvolíme ministrem propagandy, Plaváček dostane na krk výchovu mládeže a Vás pověřím vedením zvláštních komand ideové čistoty. A potom, ať se všichni třesou!!! ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 27.7.2003 23:01:06

Nebude snazsi vykopnout Mlynare nez zakladat novou organizaci? Web bysme meli lepsi, ministerstvo je uz zafinancovane a pri trose stesti stihnem v Brne urvat nejake byty - pokud tam nebydlite ;) Domu budem litat letadlem, budem mit poradne platy... jednou za cas udelame osvetovou akci nekde na kanarech a budem ve vate :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 28.7.2003 5:46:22

Já bych prosil kavčí peří, vata mi nedělá dobře na pleť ;-)

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 28.7.2003 22:35:45

Vy jste srandisti :-)))

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 28.7.2003 23:14:53

Já teď čekám, s jakým že webem se toto ministerstvo vytasí jako s globálním portálem státní správy, protože něco jako vlastní table-stránky Ministerstva informatiky to doufám nebude, a někdo přijde na takový ten vynález jménem CSS layout (česky oddělní obsahu od popisu), zvlášť u tohoto ministerstva, když už chce poučovat, by to bylo velmi záhodné...
(Omlouvám se, ale ještě si pamatuji rozhovory s p. Mlynářem, kdy ještě nebyl ministrem, a Internetu tedy zrovna moc nerozuměl - ale třeba se naučil či naučí - praxe je nejlepší škola - ovšem kdoví u té jeho "praxe" a s jeho pokoutními a moudrými "poradci")

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 27.7.2003 17:43:07

Souhlas pane Malek, rok je totiz presne ta doba kdy se to da vydrzet kdyz je clovek odolny ;)

Jo a prosimvas, ted jsem si nainstaloval php a kdyz si poslu neco do stranky tak to tam neni, nevite cim to je? Zkousel jsem uz VSECHNO, dival jsem se i do diskuze (a vubec si nevsiml ze kazdy desaty post v kat. PHP je tohle) ;))))

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 27.7.2003 17:43:58

No ja sem zanedlouho neco dam takze uvidime jak si na me mistni smlsnou. Doctype apod. tam bude, nebojte :)

Avatar

Autor komentáře: Bořek

Datum vložení: 27.7.2003 18:12:38

No, a já jsem si asi před třemi měsíci uvolnil den na to, abych si přečetl všechny kritiky a odpovědi na ně, a min. dalších 10 velmi užitečných věcí jsem na mnou spravovaných stránkách doplnil a min. 10 dalších chyb opravil :-)
Takže s tím, aby si lidé zde četli předchozí kritiky nemluvím jen tak do větru, ale vím, že je to opravdu velice užitečné :-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz