Starší komentáře ke článku: dycans.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Roman Karnet

Datum vložení: 18.10.2006 1:26:48

CSS styly vnořené v DIVech, tak to upřímnou soustrast tomu, kdo by tam chtěl něco změnit. Graficky dobrý nápad, ale příjde mi to nedotažené do konce. Například formulář na adrese: http://www.dycans.cz/index.php?view=form&type=3 by mohl vypadat lépe. A hlavně když nic nezadám, formulář zmizí a objeví se pouze chybové hlášky o špatném zadání. Nekontroluje správnost formátu e-mailu. I adresa stránek je vždy dost podivná a uživateli nic neřekne. Třeba v tom formuláři proměnná: type=3. Kde je type 1 nebo type 2? Když to změním, hodí to hlášku s chybou v databázi. Není to zbytečná proměnná ? Nemůže být adresa formuláře treba www.dycans.cz/formular ? Obrázkové menu? Toho bych se při návrhu webu vyvaroval a to i za cenu, že nebude šikmé. Hezké menu se dá vytvořit i pomocí CSS.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 18.10.2006 8:16:49

Je toho toľko, takže delím na body: 1. Obrázok v hlavičke som už kdesi videl, minimálne tú dámu (naozaj nechcem urážať, ale zdá sa mi, že na nejakom template). 2. Ešte k obrázku v hlavičke, neskúmal som formát, ale pripadá mi to ako jpg s veľlmi vysokým šumom, navyše nekvalitne vyexportované, kde vidno zúbkovanie tej šikmej hrany 3. 4 rôzne typeface použité na webe na jednej stránke? To chcete ukázať, že poznáte aj iné písma ako arial, alebo kde je dôvod? 4. šikmé menu - no, katastrofa je slabé slovo, myškou sa po ňom "chodí" fakt divne.. a žeby sa ľahšie čítalo, to teda nie. Prečo je šikmo? Pretože to ie je originálne ani užitočné, poslúži to akurát na zadrapovanie sa v kritike tohto webu... 5. prechod griadientu v pätičke je dosť viditeľný 6. textúrové pozadie stránky nesedí tak, ako má, textúry si utekajú pos vojom (1280x1024, Opera 9, Win XP) 7. tie ostatné dva obrázky nevypovedajú ani kvalitou, ani obsahom... akoby tam boli iba z povinnosti 8. Texty sa rajú na copywriterskú prácu, ale akosi som sa ich nemohol donútiť čítať, aj keď som párkrát začal... možno copywritri odviedli skvelú prácu a to ten vzhľad ma odrádza.. neviem, copywriting neovládam Celkovo by som webu dal 1/10 (za to, že je to profesionálna tvorba).

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 18.10.2006 10:46:38

Suhlasim s predoslymi, len by som dodal, ze obrazky na prvej strane maju 589kB - co je neskutocne vela. Dalej bez obrazkov som sa nestacil divit aku to ma farbu pozadia - kriklavo modru - na tom tie modre linky nie su vobec vidiet. Grafika sa mi celkom pacil, ale koder odviedol prisernu robotu. Dost sila.

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 18.10.2006 12:30:11

Grafické řešení se mi líbí. Až na obrázky; jsou v příliš sytých tónech na to, že pozadí stránek je černé. Celkově bych obrázky zesvětlil. Kód - jen krátce jsem mrknul - a divím se, proč jsou styly přímo na stránce a není využit externí soubor CSS.

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 18.10.2006 12:36:24

Nemám nic proti tomu šikmému menu. Proč ne. Je to originální a když jsem si po něm zkoušel přejíždět myší, přišlo mi naprosto přirozené, že se kurzorem pohybovalo šikmo. Menu jako obrázky mi rovněž nevadí (pokud chci mít menu nahoře na stránce, ale v kódu ho chci mít pod obsahem, jiná alternativa snad ani nepřichází do úvahy, pokud nechci, aby se mi layout rozhodil). Ale používat pro načítání a překlápění obrázků JavaScript? To už je snad trošku přežitek, ne? Vždyť se toho stejného efektu dá dosáhnout i v CSS. Naštěstí se ty základní obrázky bez JavaScriptu načtou. Velikost obrázků je trošku problém. Barva pozadí stránky bez obrázků je opravdu hrozná. Proč není šedá, aby odpovídala alespoň částečně tomu jak to vypadá, když tam obrázky jsou? A co odladění bez stylů? Proč je veškerý text zarovnaný na střed a ne doleva? Asi to bude tím, že jsou použity inline styly. Rozhodně by se ten web měl předělat celý tak, aby žádné inline styly nepoužíval a všechny styly by se měly uložit do externího CSS souboru. Kód na stránce by se zpřehlednil, zmenšila by se (v tomto případě docela výrazně) výsledná velikost stránky), kdyby se změnšila velikost obrázků, mohlo by to být mnohem rychlejší. Formulář pro kontakt je takový nemastný neslaný. Neříkám, že by měl být nějak stylován (lepší je, když není, ale proč je tam ten levý pruh, když je prázdný? Menší odsazení prvků a alespoň pokus o jejich zarovnání by taky neuškodilo. Jestli je to nějaká koupená šablona nebo není, to bych neřešil. Proč by nemohla být. Jen je tu pak vlastně prezentována práce někoho jiného (pokud to není zakoupená šablona, omlouvám se za nespravedlivé osočení).

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 18.10.2006 15:32:49

[i]Czech version English version Kdo jsme Co nabízíme? Reference Kontaktujte nás[/i] -> Opravdu skvěle čitelný text... Co takhle používat nějaké oddělovače, seznamy,..? Stejně tak kontaktní formulář: [i]Jméno *: Firma: Telefon ű): E-mail ű): ____________________ ____________________ ____________________ @___________________[/i] Zákazník si určitě nebude odpočítávat položky, že třetí položka je Telefon atd. Odkaz "kontaktni formular" na konci stránky - proč ne s velkým písmenem a diakritikou? Ten kontaktní formulář by měl být už přímo na stránce "Kontaktujte nás" a ne na samostatné stránce. Když odešlu špatně vyplněný formulář, tak to vypíše chyby a ten formulář mi zmizí a zmizí i všechen text z něj... Proč nadpis sekce nevypadá jako nadpis sekce, ale jako normální text? Myslím si, že je to jeden z nejdůležitějších prvků a určitě by měl být jako nadpis. (testováno v Lynxu)

Avatar

Autor komentáře: surimi

Datum vložení: 18.10.2006 21:12:18

typoska v haji, moc textu, neprehledny, nudna kombinace barev ( opet modra, vsichni sili je tady O2 ), hruzna kombinace pisma atd. atd.

Avatar

Autor komentáře: Reb

Datum vložení: 19.10.2006 8:40:15

Podivejte se na www.pef.czu.cz na tu holku co se hlásí ;-) a kdo najde rozdíl je bůh :)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš

Datum vložení: 21.10.2006 13:35:05

Nechci ti do toho kecat, ale pokud je hlavička na těhle stránkách kradená, tak je kradená i ta na www.pef.czu.cz nebo myslíš, že by si tvůrci těchto stránek dali takovou práci, aby z kolorovaný fotografie udělali zase normál fotku? ;)

Avatar

Autor komentáře: johny

Datum vložení: 23.10.2006 20:43:08

nevim o jaky normal fotce mluvis, na obou tech strankach je kolorovana, na strance dycans je jen oslabenej kontrast

Avatar

Autor komentáře: bambus

Datum vložení: 19.10.2006 11:13:55

Nelíbí se mi že odkazy v horní liště jsou aktivní již ve chvíli kdy jsem od odkazu cca 1cm (odkaz je obrázkem a ten je moc velký!!!) Další nešikovností je že když se přepnu do druhého jazyka tak se mi automaticky nalinkuje úvodní stránka. Taky bych si více pohrál s formátováním textu a zarovnal jeho okraje k fotografiím vloženým v něm, tak to vypadá dost rozházeně. Co se týče zdrojáku, hodil by se externí stylopis a ne to cpát rovnou do kódu, při změnách se chlapec nahledá :-)

Avatar

Autor komentáře: Ozzy

Datum vložení: 21.10.2006 15:28:30

Celkově hezké-nemám co vytknout...možná to bude tím,že jsem laik..-)..

Avatar

Autor komentáře: Tonic

Datum vložení: 22.10.2006 9:33:29

Dobry den, graficky na prvni pohled zajimave. Spousta chyb v kodu byla jiz jmenovana. Ale v paticce sedy text "Kdo jsme" ?? Co tohle ma byt ??

Avatar

Autor komentáře: johny

Datum vložení: 23.10.2006 20:56:29

ja pridavam nestastne pouzity pattern pro cely layout (navic vlevo nenavazuje spravne) ale hlavne velmi nepochopitelny bordel_like vatovy fotky (ano ta sexy managerka v bilym kostymu je pekna, ale co si o tom myslet?) vsude kolem zasazeny do zrudny typografie celyho webu...

Avatar

Autor komentáře: Jan Linhart

Datum vložení: 26.10.2006 0:12:57

Vyjádření k zmínce o "krádeži" hlavičky: Tato obvinění se nezakládají na pravdě. Zmíněný obrázek je použit ze stránek SXC.hu, kde je tato fotografie vystavena volně k použití. Všem děkujeme za kritiku stránek.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz