Starší komentáře ke článku: Dynamická menu v DHTML - klikací menu 2.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: spaze

Datum vložení: 4.2.2002 9:18:13

> V příštím článku se podíváme na to, jak vytvořit menu, které se objeví při přejetí myší nad nabídkou.

no to jsem docela zvedavej co to bude ;) protoze se to da udelat tak, ze v html kodu menu se misto onmousedown pouzije onmouseover a je to.. ne? ;)

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 4.2.2002 19:36:18

Netvrdím, že to je složitý problém, ale zase tak jednoduché, jak to tu popisujete, to také není - funkce pro vytahování menu musíte docela značně modifikovat a také je tam opět problém s NS4.. :)

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Vacek-Veselý

Datum vložení: 10.2.2002 21:42:23

Přeji dobrý den všem. Předně bych chtěl poděkovat panu Snížkovi za tuto sérii návodů a jen tak dál...
Každopádně jsem se snažil modifikovat zápis tak, abych dosáhl více menu na více místech na stránce a bohužel se mi to nepovedlo.
První se vždy zobrazí na správném místě, ale když vytvořím druhé, které uzavřu do DIVu s ID menuHolder, tak se nezobrazí vůbec. Pokud tento DIV vynechám, tak se menu zobrazí v levém horním rohu stránky.
Pokud mi poradíte, budu velice rád.
Děkuji mnohokrát.
Ondra

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 10.2.2002 23:57:56

Také přeji dobrý den. K problému: Na stránce se může nacházet jen jeden prvek se stejným id. Proto musíte druhou část menu uzavřít do DIVu s jiným id (např. menuHolder2) a přiřadit také jemu odpovídající vlastnosti.

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Vacek-Veselý

Datum vložení: 12.2.2002 2:31:14

Děkuju moc.
Ondřej

Avatar

Autor komentáře: Butr

Datum vložení: 17.2.2003 11:06:33

Pánové nevíte někdo jak či zda vůbec lze toto menu donutit k překrývání více stránek? Mám menu v jednom frame a v druhém jsou texty. Když kliknu na menu zobrazí se pouze to co se vejde na stránku kde je menu umístěno a zbytek je uříznutý! Dík za pomoc:-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 21.2.2003 19:46:15

Tohle nejde -- musite si nadpisy menu definovat v jednom ramu a samotne vyskakovaci nabidky v druhem ramu. Pote je lze skryvat a odkryvat pomoci JavaScriptu, ale musite pouzivat zapis pres document.frames...

Ale osobne bych o tom v ramech prilis neuvazoval, nese to s sebou problemy s pristupnosti, udrzovatelnosti techto stranek, a na konec i to technicke reseni je vcelku komplikovane...

Avatar

Autor komentáře: Butr

Datum vložení: 22.2.2003 9:41:18

To se mi zdá trošku bizardní zkusím to dát do definice frame a nebo zjistit jestli se pomocí javascriptu nedá rovnou sdělit menu ať se zobrazuje v hlavním frame? Uvidím.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz