Starší komentáře ke článku: Dynamická písma - přiložení fontu k webové stránce

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 12.6.2002 10:37:59

Mozilla 1.2 by mala obsahovat podporu @font-face a download fontov
<a href='http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=70132' target='_blank'>http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=70132</a>

Avatar

Autor komentáře: Zdenda

Datum vložení: 12.6.2002 11:59:27

Podporuje to taky Netscape a Konqueror?

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 12.6.2002 13:04:57

Netscape 4.x urcite nie a NN6 je v "podstate" Mozilla, takze ak to stihnu do implementovat do mozilla 1.2 potom uz len treba poctkat na build NN ktory bude vychadzat z moz1.2

konqueror, pochybujem ale vsetko je mozne, treba skusit...

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 12.6.2002 13:28:22

Verze Netscape 4+ podporují stahování fontů s pomocí SW firmy Bitstream (jde plugin pro "přehrávání" stažených fontů), v posledních verzích Netscape by měl být nativně. Formát souborů s fonty je ovšem jiný než jsou soubory *.eot a SW pro tvorbu takových fontů není k dispozici zdarma. Na druhé straně je třeba říct, že je k dispozici i plugin pro IE, takže pak by byla písma ve formátu *.pfr kompatibilní jak s NN, tak s IE.
<a href='http://developer.netscape.com/viewsource/goodman_fonts.html' target='_blank'>http://developer.netscape.com/viewsource/goodman_fonts.html</a>

Avatar

Autor komentáře: Zdenda

Datum vložení: 14.6.2002 2:53:05

Stránky optimalizovaný pro Mrkvosoftí prohlížeče, není to divný? A co lidi co používaj linux? Pokud byste chtěli nedělat v tom bordel tak na Intervalu uveřejňujte jen postupy co vedou ke stejnému nebo alespoň podobnému zobrazení v prohlížečích alespoň Netscape, Konqueror a Opera a samozřejmě M$ Exploder(není v Linuxu; linux je zdarma ale za chyby se platí proto jen pod Window$). Uvědomte si že máte velkej vliv zejména na začátečníky.
Fakt mě serou třeba Java scriptíky co jsou div ne deset stráne dlouhý a lze je nahradit jednoduchym animovanym obrázkem kterej se zobrazí všude.

Avatar

Autor komentáře: bubak

Datum vložení: 14.6.2002 11:22:14

Meli by se vice propagovat veci, ktere sblizuji, nez vytvari dalsi problemy. V soucasne dobe stale pretrvava problem s diakritikou (aplikace, vysledne dila - napr. Flash ukazky tady na Intervalu).
Zacatecnik se chytne neceho a zase mame o "pohromu" vice. Vubec se nebranim typografii (ba naopak), ale je zavadejici tvrdit, ze podporuje MSIE a neuvest, ze jen na "systemu jedne firmy".

Presto dekuji za clanek (je to budoucnost), ale vice me potesi, kdyz se postupne odstrani soucasne problemy.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 14.6.2002 11:31:41

Prosímvás, čtete článek pozorněji - sám velmi kladu důraz na to, aby řešení, které funguje pouze v IE, nebylo kolizní při použití jiných prohlížečů a systémů. A toto v článku je zmíněno. Použití této metody není kolizní, nečiní žádné problémy při použití jiných prohlížečů. Autor stránky musí s rozmyslem navrhnout alternativní písma nebo konstrukci stránky, ale to bych se opakoval.

Avatar

Autor komentáře: ŠtuPe

Datum vložení: 13.6.2002 10:07:18

Většinou bývají ve vašich článcích ukázky, někde v úvodu článku je odkaz <I>vyzkoušejte <U>zde</U></I>, ale u tohoto článku mi to chybí.
Když jste už zmákli tak celkem složitý postup, ukázka by neškodila. Anebo, že by to nefungovalo? anebo jsem si odkazu prostě nevšiml? ...

s pozdravem výše podepsaný

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 14.6.2002 12:06:20

Díky za připomínku, doplnili jsme do článku odkaz na stránky Microsoftu, kde je několik odkazů na ukázkové stránky.

Avatar

Autor komentáře: kriplozoik

Datum vložení: 4.7.2002 9:53:26

chci se zeptat. pokud by mi slo jen o napis jinym nez standardnim fontem,
je mozne vytvorit na php serveru napis nakreslit timto fontem a prenest takto vytvoreny napis ke klientovi jako obrazek? bude fungovat nacteni nestandardniho fontu na serveru pri vykonavani scriptu? mozna byste o tom mohli napsat dalsi clanek...

Avatar

Autor komentáře: Jan Charvát

Datum vložení: 11.5.2003 19:49:14

Prosím o radu

Doma jsem si zkoušel převést písmo Eurostar Regular Extended, ale i když bylo ve výčtu písem označeno zeleně, tak se nepřevedlo. V posledním kroku WEFT oznámil neznámou chybu a pokračovat ano/ne. Nedalo by se to písmo nějak upravit, nebo neexistuje jiný způsob? Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Bobík

Datum vložení: 29.1.2004 14:31:24

jaké jsou ty klasické fonty, které fungují ve všech prohlížečích?

Avatar

Autor komentáře: minda

Datum vložení: 13.2.2009 17:59:20

http://www.typomil.com/typografie-na-webu/prehled-fontu.htm

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz