Starší komentáře ke článku: dysmusax.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 11.8.2003 0:04:14

Tak to sem taky nepochopil

Avatar

Autor komentáře: undy

Datum vložení: 11.8.2003 1:11:09

mno tak trochu dost neprehledny a na me moc divnej a tmavej design

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 11.8.2003 11:10:48

Právě jsem se probudil, mrknul na dnešní kritizovanou stránku a šel jsem si zase lehnout v domění, že ještě spím. Bohužel jsem nespal. Stránka má nejen hrozný design, ale také není vůbec přehledná a menu je pro uživatele "pokus-omyl". Na druhou stranu chválím téměř Transitional validitu (jen dvě chyby). Stejně by ale bylo lepší udělat Strict. Stránka mě taky zklamala v tom, že se musí v Opeře rollovat. Dále jsem vůbec nepochopil, o čem stránka je. Podle obrázku to vypadá jako nějáký fond na záchranu dětí v africe. A další chyba ? Tak třeba že je stránka dělaná v čechoangličtině. Titulek mě odrovnal úplně.

Co se týče kódu, žádná sláva. CSS není v externím souboru. Design je dělaný tabulkamy. Menu je dělané v Javascriptu což není zrovna nejšťastnější řešení.

Avatar

Autor komentáře: David Špinar

Datum vložení: 11.8.2003 13:25:55

<I>Stejně by ale bylo lepší udělat Strict</I>

A proč? Máte nějaké důkazy pro tohle tvrzení?

P.S. Ten web je ale jinak opravdu příšerný.

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 11.8.2003 13:46:47

Nevím jestli mám pro toto tvrzení "důkazy", ale argumenty bych snad našel :). Když už chce mít člověk stránku dokonalou, možná by si s ní měl dát větší práci a stránku udělat validní. Nevím proč si hodně lidí myslí, že mít validní stránku, znamená mít škaredou stránku. Validita toho totiž moc nezakazuje, jen chce aby se technologie správně využili. Např. proč všechno mít v HTML, když to může být v CSS ? Podle W3C je HTML jen formátovací jazyk a vzhled by se měl nechat zase jiným jazykům - tedy CSS. S tímto tvrzením plně souhlasím a proto validní stránku mám. Navíc když mám stránku validní ve Strict tak vím, že půjde každému na každém OS.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 11.8.2003 17:13:55

"Podle W3C je HTML jen formátovací jazyk" - fakt? To je snad CSS, ne? :)

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 11.8.2003 18:36:31

(X)HTML udává formu textu, tedy formátovací jazyk. Upřímě ale nevím jak bych nazval CSS :)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 11.8.2003 18:53:19

No to by mel byt spis formovaci jazyk, ne? :) Forma != Format, nebo jo? :)))

No to je jedno, tenhle web jsem proste nepochopil a navigace me usla uz uplne. Rejdil jsem tam mysi jak idiot coz neni tak uplne dobra ukazka, prece jen se pocitam mezi ponekud zbehlejsi uzivatele.

Avatar

Autor komentáře: JaZzy Junggle

Datum vložení: 13.8.2003 12:35:55

HTML je strukturovaci jazyk, jazyk kterym bys mel definovat pouze strukturu a obsah dokumentu. Na formatovani bys mel pouzivat (temer) vyhradne CSS.
JaZzy

Avatar

Autor komentáře: petr from www.1studio.cz

Datum vložení: 11.8.2003 18:59:47

transitional jako validni byt nemuze a proto strict? trochu zmateny, ne?!!!

ale je fakt ze strict je jednoduzsi, a tim padem rychlejsi....i kdyz nevim o kolik, myslim ze ta casova uspora asi nebude tak velka, zvlast na tehle strance....

XHTML je zdroj dat a css je layout - to je asi ten hlavni princip xhtml - oddelit data od urceni vzhledu

valid strict sice asi bude videt na vsech OS, ale ne na vsech stejne - to je bohuzel u kazdeho DTD stejne :-(
Staci si vyzkouset IE mac, safari 1, konqueror 3, IE na win, gecko a opera.
Uvidite, jak ty pixely litaj, a jak musite do css cpat hromadu veci (tedy pokud nezvolite ten nejjednoduzsi layout) aby to vypadalo "podobne"

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.8.2003 9:50:05

Strict neni rychlejsi proto ze je jednodussi ale protoze je snazsi parsovani pro parser (nemusi nic domyslet).

Avatar

Autor komentáře: petr from www.1studio.cz

Datum vložení: 12.8.2003 10:44:19

:-)
jo nenapsal sem to celou vetou

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 11.8.2003 14:14:41

Protoze strict se vykresluje rychleji nez transitional :) Staci?

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 11.8.2003 19:09:45

Ja bych tu validitu asi už zabalil. Před časem jsem napsal do svého blogu článek právě na téma, proč validovat stránky. Adresa k tomu článku je <a href='http://www.redzone.cz/blog/2003-05.html#101804' target='_blank'>http://www.redzone.cz/blog/2003-05.html#101804</a> a myslim si že by laikům mohl objasnit, proč je validace tak důležitá.

Avatar

Autor komentáře: haha

Datum vložení: 14.8.2003 1:09:41

co je moc to je opravdu moc. pane strikt, otevrete si vasi uvodni stranku redzone.cz, mente velikost okna a divejte se, jak vam obrazky prekryvaji text a naopak. to by mohlo i laikum objasnit, ze validita neni na druhou stranu vse...

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 11.8.2003 15:06:05

Pokud je CSS hodně krátké (jako tady), dá se předpokládat, že uživatel neuvidí moc různých stránek a/nebo na serveru není pořádně nastavené cachování (jako že prakticky nikde není), je lepší kvůli rychlosti dát CSS přímo do hlavičky místo do externího souboru.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 11.8.2003 17:15:08

Jasne, a hlavne to plati kdyz delate pomniky a ne stranky, ze? Protoze externi soubor je na tom stejne jako css v souboru samotnem.

Avatar

Autor komentáře: erw

Datum vložení: 11.8.2003 20:10:06

pokial sa jedna len o jednu stranku, tak je lepsie CSS vlozit priamo do kodu stranky a tym usetrit dalsie spojenie na server, ktore je potrebne v pripade externeho CSS. Ak sa vsak jedna o stranky ktore pouzivaju ten isty styl, tak je urcite lepsie do kodu vlozit externy CSS, lebo sa "nacita" len raz a nie zakazdym, ako by to bolo v pripade vlozeneho CSS priamo do kazdeho kodu stranky

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.8.2003 9:46:51

Ehm, nechci vypadat jako blb (coz mozna budu) ale jste si skutecne jist ze se otevre dalsi spojeni? Ja mam pocit ze to uz se davno nedela (ale jsem jen blbej programator a HTTP moc neznam takze bych to nechal spis Kubeckovi).

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 12.8.2003 9:56:52

Experimentoval jsem s interním/externím stylem (nebo javascriptem) na uměle zpomaleném připojení a pokud je daný soubor hodně krátký (1-2 kB), je to rychlejší nechat interně. Zvlášť když externí css/js neposílá explicitní hlavičky, kdy expiruje, takže prohlížeč musí čas od času kontrolovat, jestli nebyl modifikován oproti kopii, co má v cache.
Jinak IE umí stahovat tuším 5 souborů pro danou stránku najednou, tj. pokud stahuje stránku samotnou, 2-3 externí styly, nějaký ten externí javascript, spojení je úplně ucpané a dokud se něco nedokončí, další objekty nestahuje. Aspoň doufám, že to tak je :-)

Avatar

Autor komentáře: Jan Tichý

Datum vložení: 12.8.2003 10:54:42

Dnes uz se pouziva prevazne a temere vyhradne protokol HTTP 1.1, ktery umi ziskavat i vice souboru pro jedno http spojeni.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.8.2003 11:04:50

To je sice teoreticky pravda, ale v praxi to tak velmi často není. Bohužel teď nemám po ruce link na průzkum, který se tohoto problému týkal (dělal se asi před půl rokem) a který konstatoval, že z nejrůznějších příčin se stále ještě používá starší verze protokolu HTTP a dokonce i v případě použití nové verze se nevyužívají všechny jeho možnosti, především co se týče navazovaní spojení. Takže pořád platí, že s rostoucí kvalitou stránky poměrně roste i význam zátěže, tvořené počtem samostatných souborů ve stránce ;-(

Avatar

Autor komentáře: Dysmusax

Datum vložení: 14.8.2003 18:50:29

Tak potom co jsem si prohlíd Tvoje stránky Redzone.cz jsem docela rád, žes´moje stránky nepochopil...;)

Avatar

Autor komentáře: Camus

Datum vložení: 11.8.2003 14:26:30

Asi je to taky tím, že je to na mě moc free. Nechápu to. Nerad na stránce hledám, chci informace a chci je rychle. Po chvíli jsem však aspoň menu našel.
V kontaktech při střední velikosti písma v IE 6 přelézá červený text prvního mailu do červeného pozadí. Moc čitelně to nevypadá. Jinak samozřejmě tabulky, javascript, all-in-one kód, nulová možnost uživatelského přizpůsobení. To se tu asi bude řešit donekonečna...

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 11.8.2003 20:44:30

Tak přesně tenhle slogan mě přepadl, když jsem shodou okolností, zaviněných nadměrnou konzumací Bohemia Sektu značky Brut, přistál na úvodní stránce kritizovaného webu. První dojem ve mě zanechal hluboké leknutí a následný stud za to, že zatímco si já bezstarostně užívám světských statků, podvyživené děti afrických národů nemají co do pusy a trpí nedostatkem bílkovin. I vzedmula se vě vlna české hrdosti a solidarity a lovím a hledám číslo bankovního účtu, kam bych mohl neprodleně zaslat přebytečné finance ze svého účtu. Hledám ale nenacházím...

Vzápětí začínám litovat toho, že jsem v útlém věku odmítl dobře míněnou nabídku jednoho soukromého učitele, který mě sliboval naučit hovorovou arabštinu slovem a tibetský sánskrt písmem. Proto se mi také stalo, že navigační menu webu jsem zprvu nepochopil, zdruha nechápal a ztřeta jenom zíral. Tak to je, když člověk zanedbá vzdělání a nepoučí se z chyb předků. Tolikrát jsi člověkem, kolik řečí umíš. Bohužel k přečtení uvedeného dílka by mi ani detailní znalost dialektu používaného v čínské provincii Ju-Cching nebyla k ničemu.

A tak je to se vším. Dnešní doba je nevděčná. Obyčejní lidé nechápou geniální díla geniálních umělců. I když - co je vlastně uměleckého na portrétu Marilyn Monroe v těsné blízkosti plechovky Coca Coly. Nic. A v tom právě tkví genialita díla. Uvedený web ji dílem takového génia, který jednoznačně pohrdá lidskou průměrností a malostí, o čemž koneckonců svědčí už úvodní přivitání.

Klaňme se mu a blahořečme ho, že nám, obyčejným smrtelníkům umožnil nahlédnout do zavřených dveří, nahlédnout tam, kam jenom vyvolení mohou. My to bohužel nejsme...

A proto tento záchvěv génia a výsledek činnosti netradiční lidské mysli rychle opouštím, abych nepropadl skepsi a beznaději a zachoval si tu špetku sebeúcty, kterou k sobě ještě chovám.

Víc říci nemohu, než totéž, co opakuji každý týden a volám do světa - vivat osvěta! Konkrétní kritikou posloužit nemohu, neb konkrétně kritizovat není co. Ale budiž. Rozšířily se mi obzory a už vím, co dělám špatně: TVOŘÍM POCHOPITELNÉ WEBY.

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 12.8.2003 12:42:32

<I>podvyživené děti afrických národů nemají co do pusy a trpí nedostatkem bílkovin. I vzedmula se vě vlna české hrdosti a solidarity a lovím a hledám číslo bankovního účtu</I>

tak takhle to pusobi i na me

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.8.2003 13:00:22

Plavacek posledni dobou perli. Coz mi pripomina ze by me zajimalo jak dopadl :)

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 12.8.2003 13:03:57

Určitě jsem dopadl dobře, ale nevím s čím a netuším, čí to bylo zásluhou :)

P.S. k tomuto webu dodám jediné, nejspíš se jedná o dílo experimentální a pokud tomu tak je, pak se za sžíravou recenzi autorovi omlouvám. Nic to ale nemění na faktu, že průměrný český uživatel ve stránce absolutně zabloudí a možná poztrácí část svého jinak rozumného sebevědomí.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 12.8.2003 13:27:08

no řek bych že nejen průměrný český uživatel :o) ono vpodstatě neni ale kde tam zabloudit když tam nic neni. Akorát tak že se v tom menu prostě nikdo nevyzný. Navíc to okno do kterýho se to otevírá je zbytečně malý když je všude okolo tuna místa !!!!

dalsi vec, ten podklad, jedna velka bitmapa, -rozrezat a umistit pomoci css a tak dale, no spise smazat a zacit od znova :o)))
-ten podklad je zavadejici, todle me vubec neprivede na myslenku drum´n´bassu, ani na myslenku hudby, a spolihat na to ze kdyz mam v titulku drum... takze kazdymu bude jasny o co jde je taky blahovost!

Avatar

Autor komentáře: Dysmusax

Datum vložení: 11.8.2003 21:23:06

Pěkně jste mě teda rozcupovali ;), ale naštěstí jsem to tak trochu čekal ;). Jen mám několik upřesňujících faktů:

1) menu není vytvořené pomocí javascriptu
2) styly css jsou zapsány v externím souboru, pouze u index.html je styl v hlavičce
3) za "and" v titulku se omlouvám, toho jsem si nevšim :o)
4) jinak podle názvu "downtempo, ambient..." by měl každý poznat co asi na těchto stránkách najde
5) na prohlížeč Opera jsem sice zapomněl, ale vzhledem k tomu, že z něj mám asi 1 přístup za 2 dny, tak jsem to neřešil (prům. návšt. je asi 20 lidí denně)
6) nepřehlednost trochu uznávám, ikdyž na druhou stranu pokusná osoba zamířila s myší hned na první položku v menu ;)
7) no jinak design měním asi každý 2 měsíce, dycky se snažím udělat něco co jinde nevidím... ale asi to dělám jen pro sebe ;))))

každopádně dík za názory

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 12.8.2003 8:31:43

4) To jako každý Čech? Tak já např. nevím, co znamená ani první slovo, ani druhý... V životě jsem to neslyšel a česky to tedy asi taky není, že? Nebo jsem analfabet?!

Avatar

Autor komentáře: DreamFacE

Datum vložení: 12.8.2003 13:37:27

ne kazdy cech, ale kazdy, kdo se alespon okrajove zajima o elektronickou muziku. tem je totiz stranka dysmusax.cz urcena. predpokladam, ze nebyt tohoto clanku, na ten web byste se nikdy nedostal, takze si s tim nedelejte starosti. kdo se tam dostane s tim, ze vi, kam jde a proc tam jde, zarucene ho ta slova nezmatou

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.8.2003 9:53:39

5) v tom pripade ho spatne detekujete, ja na tech strankach byl s operou minimalne trikrat a nepredpokladam ze bych byl jediny kdo pouziva operu.
7) zkuste to priste udelat tak at je poznat kde je menu a na jake polozky vede. Nedavno jsem cetl jednu moc peknou knihu o tom jak tvorit ikony a dost ve mne zanechala - coz je k nicemu protoze to stejne nikdy delat nebudu (vrcholem mych grafickych schopnosti je krizek, kolecko a nepocmarane vlastni tricko - coz se dikybohu u pocitace nepovede :)

Avatar

Autor komentáře: Jakub Žídek

Datum vložení: 15.8.2003 8:28:41

Nedavno jsem cetl jednu moc peknou knihu o tom jak tvorit ikony

- zcela vazne by me zajimalo o jakou knizku se jedna

Avatar

Autor komentáře: vena

Datum vložení: 12.8.2003 8:39:27

Design je slusnej a ze se panum "profesionalum" nelibi menu ? - dobre jim tak, proc nezapojit pri prohlizeni osobnich stranek trosku fantazie (zvlast kdyz v altu a stavove radce je skutecny smysl symbolu).
A ten obrazek deti - taky nechapu, ale treba to ma nakej smysl ci navaznost - proto nekritizuju kdyz nevim.
Rada pro profesionaly - ani vi nemusite vsechno pochopit a pokud si autor da s necim praci (zde treba nahrazeni osoupaneho "novinky, o mě, ..." obrazky) tak to byl nejspise zamer.
Ale abych jenom nechvalil - asi bych udelal trosku vetsi okno kam se vse vypisuje, prijde mi zbytecne male.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.8.2003 9:48:54

Ja takove pokusy chapu ale navigace by mela byt predevsim prehledna a ty ikony tomu cloveku moc nereknou. A rejdit mysi nad menu... nic moc.

Avatar

Autor komentáře: Dedkoid

Datum vložení: 12.8.2003 9:56:30

hmm, alt ve stavove radce. Takze nejprve najedeme mysi nad obrazek, ruku dame z mysi pryc aby nam to neujelo a pak se podivame do stav. radku kam ze se to vlastne dostaneme. :-/

Avatar

Autor komentáře: SpejS

Datum vložení: 12.8.2003 15:11:35

Cože? Design že je slušnej???? asi se koukám na jiné stránky...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 14.8.2003 15:28:24

bez urazky ale chlape, ty si bud nahuleny, alebo samotny clen skupiny, ktory chce obranit stranky. fakt je to o nicom, ma to predstavit hudbu? tak hmm, vela mi toho nepredstavilo, ma mi pribklizit skupinu? ved ja nemam byt opcitacovy profik, alebo superuivatel - taky obyc user si nevie zapnut ani status bar, a celkovo, no mne to pripada chaos.

I ked prvotny design je fajn, celkom ma zaujali tie pruhy, ale inak lamerina a velka.

a som trochu prekvapeny, ze taky web je vobec dany na kritiku. :((( ci to je autorov znamy, a chcel si tak zvysit povedomie o stranke? :( (tuto poznamku prosim neberte vazne, ale mozne je i tak vsetko, ze? ;) )

Avatar

Autor komentáře: dysmusax

Datum vložení: 25.9.2003 18:39:15

tak jsem se rozhod, že zanechám originálního designu, kterej nikdo nepochopí a raději jsem stvořil novou podobu stránek ;), mrkněte <a href='http://www.dysmusax.cz' target='_blank'>http://www.dysmusax.cz</a>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz