Starší komentáře ke článku: EJB 2.x - Entity Beans (BMP - deployment entity)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ignac

Datum vložení: 15.12.2006 22:03:20

Dobry den, kdy bude prosim pokracovani? Mam problem s entity bean na serveru weblogic 8.1: nevim proc ale metoda ejbStore() se vola nekolikrat za sebou. Zmenim-li hodnoty atributu prislusneho entity beanu, tak se hned zavola ejbStore() se zmenenymi hodnotami, ale pote hned 4x s nezmenenymi hodnotami. Data se do DB tedy ulozi nezmenena. Netusim cim to muze byt. Diky za napady.

Avatar

Autor komentáře: Marek Branicky

Datum vložení: 17.12.2006 14:01:07

Zdravim vas. Uz davnejsie som poslal panovi sefredaktorovi dalsie pokracovania tohto serialu, ale bohuzial stale neboli vydane. Neviem vam vsak povedat z akeho dovodu, ake su priciny. Co sa tyka vasho problemu s metodou ejbStore() bohuzial momentalne ma nenapada cim by mohlo byt sposobene to multinasobne volanie v pripade pouzitia servera Weblogic 8.1. Priklady k serialu boli vytvarane este na 6tkovej verzii, je mozne ze problem moze byt v subore weblogic-ejb-jar.xml. Skuste ho prekontrolovat.

Avatar

Autor komentáře: Ignac

Datum vložení: 18.12.2006 21:36:48

Aha, tak to zaspamuju pana sefredaktora.. Problem vyresen, samozrejme ma vlastni blbost. EjbStore() se volal po kazdem volani setXXX() metody a navic jsem si v nem umazal cast statement.executeUpdate(),takze se ani nic zmenit nemohlo. Ovsem metoda ejbStore() se vytrvale chtela volat 2x pri vytvoreni ejbCreate(), 1. volani sem ji zatrhl kontrolou null argumentu, ale 2. volani se provede, coz mi ale nevadi..

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.12.2006 10:57:11

Omlouvám se, omylem jsem uložil dvě pokračování do složky s jedním již vydaným. Jeden článek tedy vyjde již dnes, další bude v krátkém čase následovat ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz