Starší komentáře ke článku: EJB 2.x - Java RMI a komunikácia s EJB

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: DavesMan

Datum vložení: 25.3.2005 16:29:21

Mam jen takový pocit, že se seriál malinko začíná odchylovat od původního tématu, tj. vytvoření J2EE aplikace "aukce". Vysvětlení technologie RMI je sice moc hezké, obzvlášť ukázky zdrojáků stub & skeleton, ale toto se dá velice lehce nakít na netu nebo v nějaké lepší knížce o Javě obecně. Myslím si, že původní záměr článku byl jaksi "přitažlivější" a rozhodně přínosnější.

Avatar

Autor komentáře: Petr Andrs

Datum vložení: 27.3.2005 10:52:03

presne tak. Navic pouziti RMI pri volani EJB je zcela skryto, programator napise implementaci logiky toho Ejb a o vytvoreni vseho kolem se postara casto vizulni nastroj dodany s aplikacnim serverem.

Avatar

Autor komentáře: Marek Branický

Datum vložení: 29.3.2005 7:29:41

Zdravim vas. Musim sa priznat, ze som cakal podobne prispevky. Chcem vas poprosit o trpezlivost. Serial som zamyslal postavit tak, aby sa dotkol aj spolupracujucich technologii. Serial je urceny hlavne pre ludi, pre ktorych je EJB resp. J2EE "novinka", a ktorych som chcel zasvetit do sirsich suvislosti. Asi ma ukamenujete, ale skor ako sa dostaneme konkretne k Entity Beans (a prikladu aukcneho servera) mam v plane venovat sa este JNDI. Urcite sa dockate aj vasich oblubenych EJB, mozno toho bude az moc ;-)

Avatar

Autor komentáře: MartinVon

Datum vložení: 30.3.2005 8:20:57

Jen nechte autora at dela co umi (a zatim mu to jde velice dobre). Az budou vsechny clanky hotove tak pro Vas nebude problem preskocit nektere kapitoly a rovnou jit do praxe na ulohy. Programator tyto technologie potrebuje znat aby vedel co za tim vsim alespon zhruba je. Diky za vsechny clanky zatim jsou velice dobre.

Avatar

Autor komentáře: Sid

Datum vložení: 30.3.2005 11:10:39

Ahoj len jedna otazka - nie je nahodu pre EJB pouzity IIOP? Kedze RMI dokaze aj zabezpecit distribuovany garbage collector, ktory ale IIOP neobsahuje, a myslim ani v EJB neni pouzity

Avatar

Autor komentáře: DavesMan

Datum vložení: 31.3.2005 17:42:30

řekl bych, že úplně správně se tomu řiká RMI-IIOP.

Avatar

Autor komentáře: Sid

Datum vložení: 4.4.2005 10:45:28

tak tak

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz