Starší komentáře ke článku: ekofarmabrezi.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: gale

Datum vložení: 8.3.2006 7:38:09

prijemna, jednoducha a pekna stranka...

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 8.3.2006 9:54:11

krásná jednoduchá stránka... ale: - u aktivní položky bych odstranil hover - v titulku by za názvem sekce měl být i název stránky - na stránce Kontakt je vpravo dole překlep: "serververu" - nejsem si jistý, ale width a height v XHTML 1.1 nejsou, ne? je zajímavé, že to validátor "sežral"

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 8.3.2006 9:56:23

jinak škoda toho nevalidního CSS, ale těch warningů by tam mohlo být míň... http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http%3A%2F%2Fwww.ekofarmabrezi.cz%2F&usermedium=all

Avatar

Autor komentáře: Lopan

Datum vložení: 8.3.2006 14:10:05

Na tomto zrovna nevidim nic spatneho. Minimalni vysku jinak v IE nenastavim, pokud tedy nechci zjistovat primo browser (nespolehlive) a dat mu jine css. A ty warningy spadaji do kategorie papezstejsi nez papez. Proc bych mel s color specifikovat i background-color? -browser si ji vezme z nadrazeneho prvku. -kdyz si klient vymysli, ze bude naraz pozadi jinou barvou, tak me to staci zmenit jen v jednom nadrazenem prvku -cim kratsi css tim prehlednejsi. Osobne v tom vyhodu nevidim, ale pokud je, tak se ji rad dozvim

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.3.2006 14:17:45

Warningy sice jsou papežštější než papež, ale to jen proto, že tak mohou pomoci uživatelům, kteří někde na něco zapomněli a teď to nemohou najít. Warning je jen varování, není to error, tedy prohřešek vůči validitě. Nicméně, ty errory si ušetřit můžete. Pokud jste o tom ještě neslyšel, existuje mechanismus, kterému se říká "podmíněný komentář", pomocí nějž lze nastavit speciální CSS naprosto spolehlivě pro libovolnou verzi MSIE, viz http://interval.cz/clanky/podminene-komentare-v-internet-exploreru/ či http://www.mraveniste.org/weblog/2003/11/01-ie-komentare.html. Krátká móda nesmyslného podtržítkového hacku už pominula (a s IE7 zanikne docela ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lopan

Datum vložení: 8.3.2006 18:24:24

Jenomze Opera se defaultne po nainstalovani identifukuje jako IE, proto jakymkoliv detekcim browseru nijak neverim. Pekny priklad je www.servis24.cz, kde si prepnu Operu na IE identifikaci a stranka prestane zobrazovat varovani. O podminenem komentari vim, ale netestoval jsem, jak se pri nem zachova Opera pri identifikaci jako IE. Podtrzitkovy hack je jista volba. A bohuzel s prichodem IE7 se ho jen tak nezbavime, IE6 bude jeste dlouho pouzivany :( Warning by melo byt neco, co muze ohrozit beh aplikace, v tomto pripade zobrazeni stranky. Ale toto nijak neohrozuje. Radeji bych to videl oznacene jako napr Tip: use background-color propery with color nebo neco podobneho. Proste me tam vadi to slovo warning, protoze to upozornuje na chybu, ktera neni chybou.

Avatar

Autor komentáře: Lopan

Datum vložení: 8.3.2006 18:31:22

Jenom dodam, at nevznikne nedorozumeni, ze priklad s detekci na servis24 a css jsou ruzne druhy "detekce" (js vs. zpracovani komentare), ale chtel jsem tim podotknout, ze mam zazity odstup od rozlisovani browseru. Ale pravdou je, ze reseni pomoci komentaru je aspon validni.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.3.2006 19:18:27

1. Staré verze Opery kdysi používaly podobný user agent řetězec jako MSIE, který mnoho lidí a skriptů mylně identifikovalo. Nikdy nebyl stejný. Nové verze už to nedělají. 2 Nepleťte sem nesouvisející stránky - že to na nich nějaký patlal zvoral, to je jejich problém. 3. Podmíněný komentář je interní funkce prohlížeče, nikoli nějaká vlastnost skriptu či jiný podfuk. Proto bude v MSIE fungovat vždy a správně, na rozdíl od jiných mechanismů. Je ovšem velká škoda, že Opera ani Firefox podmíněné komentáře neimplementují, to ale nesouvisí s vaším případem. 4. Podtržítkový hack je absurdní nesmysl. Čím dříve se ho zbavíte, tím lépe pro vás. 5. Je hezké, že podle vás by "warning měl být něco". Až budete dělat vlastní validátor, můžete si vytvořit vlastní názvosloví, do té doby byste udělal lépe, kdybyste respektoval to oficiální.

Avatar

Autor komentáře: bpfunk

Datum vložení: 8.3.2006 18:28:56

Nechci to tady rozpitvávat, ale podtržítkový hack si (podle mě) nezaslouží přívlastek "nesmyslný". Vaše poznámka mě irituje. Mějte se tu pěkně..

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.3.2006 19:21:24

Mne zase irituje, když si někdo honí ego zbytečným zneužíváním chyb, místo aby se naučil používat standardní postupy. I vám přeji, abyste se měl dobře a hlavně abyste nikdy nenarazil na nic, co nebude dělat vámi očekávané chyby ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 8.3.2006 11:37:18

[i]"nejsem si jistý, ale width a height v XHTML 1.1 nejsou, ne? je zajímavé, že to validátor "sežral""[/i] Jsou (alespoň tedy u obrázků), jinak by validátor zařval. Ale jinak tohle samozřejmě XHTML 1.1 dokument není, posílá text/html.

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 9.3.2006 11:48:50

[i]... tohle samozřejmě XHTML 1.1 dokument není, posílá text/html.[/i] já myslel kódově... kdyby posílal XHTML hlavičku, tak by IE nabídl uložení...

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 9.3.2006 17:15:36

[i]"já myslel kódově... "[/i] Kódově? No asi to oba vidíme jinak, já totiž vidím pouze zprasené HTML ;-). [i]"kdyby posílal XHTML hlavičku, tak by IE nabídl uložení..."[/i] To je ale smůla... :-)

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 10.3.2006 16:37:40

kódově jsem myslel z pohledu kódu, to je XHTML 1.1

Avatar

Autor komentáře: griffin

Datum vložení: 8.3.2006 12:10:41

obrazek velke mapy by mohl mit svoji vlastni stranku (i s okazem zpet) a ne jentak halabala zobrazit obrazek. barevna kombinace khaki(nebo co to je)/svetle modra se mi moc nelibi (ciste subjektivni nazor) na strance s vyrobky dole jak jsou ty vika od futralu na syry (mozna tvarohy, nevim) flaknute jen tak jakoze to tam nekde musi byt a tady to bylo nejmensi zlo. myslim, ze by nebylo od veci dat kazde viko do samostatneho odstavecku a pridat maly komentar. nebo je hodit do jednoho odstavce s komentarem a obrazky rozhodit cik-cak. stranka zobrazena bez stylu: ta koza (i kdyz je fakt vyborna:) by nemela na strance bez stylu co delat. mela by byt ve stylech jako background protoze pouze dokresluje design (odkaz na titulku se da udelat i jinak) nesovisejici bloky bych oddelil horizontalni carou <hr> (obsah stranky<hr>menu<hr>paticka...), ktere by byly pri zapnutych stylech neviditelne (vyjmuty z toku) no jinak to je asi vse. koza rulz, urcite nechat

Avatar

Autor komentáře: griffin

Datum vložení: 8.3.2006 12:12:40

jeste jsem zapomel dodat... line-height u odstavcu bych dal urcite vetsi, takhle jsou radky prilis nalepene na sobe

Avatar

Autor komentáře: martin, designaut.com

Datum vložení: 13.3.2006 17:05:09

Přesně tohle jsem chtěl napsat také - zvětšit řádkování - bude to čitelnější i hezčí na pohled.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 8.3.2006 12:53:29

Jednoduché, řešení pro jednoduché stránky. Nic extra, ale celkem příjemné a přehledné. Na první pohled mi vadí jen výchozí velikost písma, o stupeň větší, než by podle mého odhadu průměrný uživatel chtěl a očekával. Opravdu zajímavá mapa, to jste ručně překreslovali? Možná by neuškodilo přidat čísla důležitých silnic.

Avatar

Autor komentáře: mrzout

Datum vložení: 8.3.2006 14:33:56

Úplně chybí informace, kde se dají produkty sehnat. Respektivě na úvodí stránce je úplně dole někde zastrčena, a pak ještě v kontaktech, já ji naopak hledal v produktech. Jinak přeju úspěchy, obvykle se cpu jen dobrotama z Ratibořic, ale možná dneska zajdu do Toulcova Dvora, chytla mě mlsná :)

Avatar

Autor komentáře: kozí farma

Datum vložení: 8.3.2006 23:08:52

Zajděte do Country-life, Melantrichova ul.,jsou naši stálí odběratelé a zboží již letos vozíme. Kozí farma Březí

Avatar

Autor komentáře: Jan Hutař

Datum vložení: 8.3.2006 20:58:22

Předně všem děkuji za podněty! [b]DJ Miky:[/b] - v titulku by za názvem sekce měl být i název stránky * pravda, odstraněno - na stránce Kontakt je vpravo dole překlep: "serververu" * opraveno - škoda toho nevalidního CSS, ale těch warningů by tam mohlo být míň * CSS mám v plánu pročistit, ale těmi warningi se asi moc zabývat nebudu, myslím že to řeší dědění z rodičovských elementů [b]Vilém Málek:[/b] - existuje mechanismus, kterému se říká "podmíněný komentář" * ano, o tom jsem slyšel, ale na "podtržítkovém hacku" nevidím také nic špatného - zdá se že IE7 tyto bugy opraví a potom bude jen dobře když tyhle definice zahodí; ostatně ty "podmíněné komentáře" jsou stejná chyba prohlížeče jako ten "podtržítkový hack" - obojí by mělo být ignorováno [b]griffin:[/b] - obrazek velke mapy by mohl mit svoji vlastni stranku * asi máte pravdu, ale pokud chci zachovat velikost (rozlišení) mapy a přitom jednotnost vzhledu všech stránek, pak to dost dobře nejde (tj. nevím jak) - text k obrázkům výrobků + změna uspořádání obrázků * zkusím si napsat o popisky a doplnit/upravit - ta koza by nemela na strance bez stylu co delat * ona ta koza je jakési logo té farmy, takže myslím že na stránce má být vložená jako <img> a ne přes background v CSS - prostě nese významovou informaci - koza rulz, urcite nechat * nebyla můj nápad, ale soublas :))) - line-height u odstavcu bych dal urcite vetsi * opraveno [b]um:[/b] - vadí jen výchozí velikost písma * hmm, mě zase většinou vadí příliš malá velikost písma, takže jsem to nastavil "podle sebe soudím tebe" - na mapau neuškodilo přidat čísla důležitých silnic * to mi nedošlo (ano, překresloval: http://jhutar.ic.cz/reference/www.ekofarmabrezi.cz-mapa.svg) [b]mrzout:[/b] - kde se dají produkty sehnat * doplním

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.3.2006 21:52:20

[i]...ty "podmíněné komentáře" jsou stejná chyba prohlížeče jako ten "podtržítkový hack" - obojí by mělo být ignorováno...[/i] Než příště napíšete podobný nesmysl, doporučil bych vám, abyste se raději informoval o podstatě věci. Ušetříte si tím veřejnou ostudu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jan Hutař

Datum vložení: 9.3.2006 0:12:37

Nechápu v čem je problém: 1/ komentář má být při zobrazování stránky ignorován 2/ CSS vlastnosti které neexistují mají být ignorovány pokud se pletu, opravte mě prosím.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.3.2006 1:25:14

1. Komentáře jsou jedním z mechanismů SGML implementovaných do HTML (dočtete se ve specifikaci HTML4 a HTML2, v HTML3 toto obsaženo není). V RFC k HTML2 je krátce zmíněno, že obsah komentářů může být HTML parserem ignorován - jako příklad možného chování, nikoli pravidlo. 2. Podmíněné komentáře jsou pokročilejší aplikací "obyčejných" komentářů do HTML. Jsou oficiálním technologickým standardem MSIE, zavedeným od verze MSIE5 (a zpětně kompatibilní se všemi předešlými verzemi). Podmíněný komentář je mechanismus, který je ve shodě s normou (X)HTML, a protože nezávisí na vnějších vlivech, je zajištěna jeho funkčnost. Vždy, všude a za přesně definovaných podmínek. 3. Podtržítkový hack je v rozporu s normou. Jeho zpracování MSIE je dáno náhodnou chybou, která může být kdykoli napravena (a také bude, bohužel až v IE7, i když není vyloučen patch na starší verze). Používáte-li podtržítkový hack, spoléháte se na nestandardní chování některých verzí MSIE a standardní chování všech ostatních prohlížečů. Jinak řečeno, použití podmíněného komentáře je bezpečným, standardním způsobem, jak prohlížeči MSIE poskytnout individuální stylopis. Použití podtržítkového hacku je nebezpečný, nestandardní způsob téhož. Podtržítkový hack je nesmyslný a zbytečný a nic na tom nezmění ani fakt, že většina prohlížečů je inteligentnější než kodér používající hacky a dokáže se z jeho chyb vzpamatovat bez negativních efektů.

Avatar

Autor komentáře: Jan Hutař

Datum vložení: 9.3.2006 1:42:19

Inu, no, hmm, tak do TODO listu mi přibila další položka: www.ekofarmabrezi.cz: místo podtržítkového hacku použít podmíněné komentáře Díky!

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 9.3.2006 17:34:49

[i]"i když není vyloučen patch na starší verze"[/i] Neříkám, že to je nemožné, ale přinejmenším je to dost nelogické. Proč by někdo záměrně vydával patch, který by rozložil tak polovinu stránek, které tento hack používají? Jen proto, aby splňoval jakousi normu? Komu by takový patch prospěl? [i]"Používáte-li podtržítkový hack, spoléháte se na nestandardní chování některých verzí MSIE a standardní chování všech ostatních prohlížečů."[/i] Interval také spoléhá na to, že prohlížeče tu osudovou závorku nezobrazí. <br /[b]>[/b] Co až bude vydán patch na tohle?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.3.2006 18:06:21

Jenže tahle závorka je ve shodě se standardem a je doporučeno ji používat. Až ji W3C zruší, zrušíme ji i my ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 9.3.2006 18:26:36

A já již několikátý měsíc žiju v domnění, že v elementu head by žádný volný text být neměl. Mimochodem, proč Interval neposílá application/xhtml+xml? Proč necháváte všechny prohlížeče vykreslovat nevalidní a zprasené HTML? Alespoň těm moderním prohlížečům byste mohl usnadnit život.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.3.2006 22:46:01

Nechápu, o jakém "volném textu" v elementu head mluvíte. Co se týče MIME hlaviček, Interval.cz je posílá přesně v souladu s doporučením W3C o zpětné kompatibilitě. Jestli chcete exhibovat debatou o tom, jak by podle vás měly vypadat standardy a kde všude jsou v nich podle vás chyby a nedotaženosti, klidně můžeme, ale jinde. Toto fórum má lidem radit, jak standardy dodržovat, a nikoli jak jejich nedodržování omlouvat. A stejně jako v případě zákonů, standard je nutno dodržovat, i když diskutujete o jeho změnách...

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 9.3.2006 22:50:40

[i]"Jestli chcete exhibovat debatou o tom, jak by podle vás měly vypadat standardy a kde všude jsou v nich podle vás chyby a nedotaženosti, klidně můžeme, ale jinde."[/i] Ok, souhlasím, omlouvám se za drobné OT.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 9.3.2006 18:06:12

DOCTYPE mi povídá cosi o XHTML 1.1, ale přitom posíláte stránku jako text/html, což byste neměl (viz http://www.w3.org/MarkUp/2004/xhtml-faq.html#mime11). Navíc byste ji neměl posílat jako text/html ani v případě XHTML 1.0, protože nesplňujete směrnici kompatibility. Logo určitě nechat v <img>, pokud je to symbol firmy, v tom s Vámi souhlasím Opravdu bych doporučil udělat něco s textem, vypadá nehezky, chtělo by to hezčí font nebo zmenšit velikost nebo tak něco. Také mám radši velké písmo, než menší, ale IMHO zmenšení o jeden stupeň by tomu pomohlo. Však zkuste a uvidíte :-). Asi bych udělal výraznější hover u odkazů v textu

Avatar

Autor komentáře: Jan Hutař

Datum vložení: 9.3.2006 23:11:35

Díky za postřehy, tady jsou reakce: - text/html: * pokud poslu stranku s "Content-Type: application/xhtml+xml" tak explorer nabidne ulozeni souboru (nezobrazi ho) - vzhled textu * jo, včera jsem něco zkoušel, asi to přeci jenom zkusím změnit (spíš ale font) - výraznější hover u odkazů v textu * zkusím

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz