Starší komentáře ke článku: elektrus.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 9.8.2006 14:13:12

Takze: 1) Vzhled webu je dost neprehledny - napriklad novinka v zahlavi stranky, pseudopanely splyvaji a navic jsou spatne usporadane oproti beznym zvyklostem 2) Gramatike chyby! Jestli byste radi seriozni e-shop urcite po sobe kontrolujte texty, napr. tohle mne uplne prastilo do oci: "pouze jeden e-shop jim zde nabýzí své zboží." 3) Obecne se da tezko soudit co na prvni pohled eshop nabizi (vypada to na elektroniku) a ta cerna v pozadi mu take moc neprida - volil bych optimistictejsi barevne schema.

Avatar

Autor komentáře: meca (Vojtěch Mečíř)

Datum vložení: 9.8.2006 15:25:44

ad 1.) Ano, proti běžným zvyklostem je stránka uspořádána poněkud zvláštně, ale o tom to je. Mít tam tři sloupce, řekneš, že zase ty tři sloupce... ad 2.) Uch, se slovem "nabízet" jsem měl vždy problém. Děkuji. Jinak texty se samozřejmě kontrolovat snažím, ale bohužel... ad 3.) "vypada to na elektroniku" > goal ;) A ta černá má svá opodstatnění. Všude se píše, že stále dost lidí se na internetu bojí nakupovat. Je to tak? Představ si tedy strachy plného BFUa, jak příjde nakupovat a vybafnou na něj příjemné barvy. Co udělá? Dostane lepší náladu nebo se začne strachovat, že se mu snažím něco nalhávat? No samozřejmě "B", vždyť tomu tak také ve své podstatě je. Na Elektrusu se navíc nedá nakupovat, nejde mi o konverzní poměr, je to pouze přestupní místo, které má uživatelům ukázat, kde nakupovat.

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 10.8.2006 14:33:19

>>...A ta černá má svá opodstatnění. To bych bral, ale přece jen je to haleno až příliš do tmavých odstínů. >> ...Na Elektrusu se navíc nedá nakupovat. Jako nápad a metodika se mi líbí.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 9.8.2006 15:54:02

Musím pochváliť originálne prevedenie a kvalitu farebného rozloženia a celkového usporiadania textu. Oceňujem, že aj s prakticky absentujúcou grafikou (ktorá ani veľmi nechýba) web vyzerá na úrovni a moderne. Teraz k tej horšej časti. Mal som dosť problémy zistiť o čo sa na ňom jedná. Navyše neponúkate žiadne dôvody, prečo by som mal na tomto webe zostať (a to nespomínam o dôvodoch, kvoli ktorým by som sa mal aj vracať). Naozaj by som zapracoval na obsahu. Ak vám veľmi neide gramatika, nechajte aj iných, nech to po vás kontrolujú, gramatické chyby sú jedny z najhorších chýb vo webdesigne vôbec. Naozaj neviem nájsť cieľ webu. Neviem sa prinútiť byť zákazníkom, pretože mi nie je jasné, čo presne ponúkate. Presne toto by som napísal v skratke na každú jednu stránku (aspoň na tú úvodnú), a to nielen kvôli návštevníkom a náhlivcom (ako ja) ale aj kvôli vyhľadávačom, ktorí narazia na tie správne kľúčové slová.

Avatar

Autor komentáře: meca (Vojtěch Mečíř)

Datum vložení: 10.8.2006 13:51:14

Jo, bohužel máš asi pravdu. Je to problém, na kterém se snažím marně pracovat. Nejen že tam není moc obsahu, ale většina lidí neví, k čemu chudák Elektrus slouží. Ale děkuji; byl jsi mi podmětem pro další snahu. :)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Černý

Datum vložení: 10.8.2006 0:36:52

Velmi originalni design, ale na elektroniku mi to moc nesedi. Nejak jsem zprvu hledal navigaci (urcite bych zvyraznil -Katalog zboží, Blogy, Fórum) dle meho nazoru by bylo asi lepsi prohodit obsah dvou sloupcu mezi sebou

Avatar

Autor komentáře: indi

Datum vložení: 10.8.2006 10:12:25

Bohuzel mi tyto stranky prijdou neprehledny. Informace jsou pouze povrchni "informace o produktech" - bez jakychkoli dalsich linku na podrobny popis. Jelikoz stranky jedou zrejme jen par tydnu, neni zrejme ani mozne je zaplnit. Pisete ze moderni design - mezi 4mi druhy sede najit nejakou zajimavou nebo dulezitou informaci je dost namahavy. design v celku nic moc. Obrazky "foto produktu" to same. Taky jsem nejak neprisel na to proc mate v kodu "jeden z prikladu" <p style="margin:0;background:#3D362E;width:690px; _width:750px;padding:5px 30px 10px;"> kdyz pouzivate CSS > styl.css < A tomuhle jsem se taky zasmal "Jakékoliv kopírování čehokoliv je bez souhlasu autora zakázáno!" Jee ale ted jsem zrovna porusil zakaz, ze jsem ten text zkopiroval... sakra co s tim udete ? > necha te me zavrit ? spete dal. indi

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 10.8.2006 10:28:02

Za protizákonné kopírování už pár lidí ve vězení skončilo. Máte ovšem veliké štěstí, že vás nemůže totéž potkat za prznění českého jazyka...

Avatar

Autor komentáře: meca (Vojtěch Mečíř)

Datum vložení: 10.8.2006 13:48:53

Věř, milý indy, že si tě najdu. A co pak s tebou? Uvidíme... To je v kódu proto, že je to tam dočasně a bylo by zbytečné to házet na dvě místa zároveň, když to zanedlouho vymažu. A taky, já nic o moderním designu neřikal, pokud vím.

Avatar

Autor komentáře: SirTonic

Datum vložení: 11.8.2006 11:15:50

Panove a damy, nepripomina vam to (tedy aspon zasvecenym) obrovskou podobu "stareho www.root.cz " Ten design ???

Avatar

Autor komentáře: SirSonic

Datum vložení: 11.8.2006 12:00:35

secko sa necemu podoba :D

Avatar

Autor komentáře: meca (Vojtěch Mečíř)

Datum vložení: 11.8.2006 20:16:35

Pane či dámo, na root jsem nikdy moc nechodil a již si ani nepamatuji, jak kdysi vypadal... každopádně pochybuji, že jako Elektrus ;)

Avatar

Autor komentáře: Martin Keder, designaut

Datum vložení: 14.8.2006 13:55:39

Taky mě napadl ROOT. Možná byl jeho starý design tak archetypální, že pár návštěv stačilo...

Avatar

Autor komentáře: Inoy

Datum vložení: 14.8.2006 0:08:46

Jsem odpůrce takovéhoto způsobu předkládání informací návštěvníkům webu, tj. bílé písmo na tmavém podkladu, občas něco oranžového. Působí to tak, jako by stránka byla vyplněna černou "nicotou", text je tam pak jaksi navíc a oči to namáhá strašně. Navigace je nepřehledná. Pokud sháním nějaký výrobek na x místech v internetu, tak ocením rychlý a intuitivní přístup k žádanému zboží a nějaké inovace v ovládání těžko ocením. Dále konkrétně - proč když kliknu v Katalogu na Položku a pak chci zvětšit obrázek výrobku, ten se mi otevře ve stejném okně, ne v novém okně jak bývá dobrým zvykem, a navíc bez jakékoliv navigace, takže když obrázek zavřu, ukončím i návštěvu vašeho rozcestníku "Erektusu".

Avatar

Autor komentáře: popkorn

Datum vložení: 14.8.2006 11:55:01

Nezbývá než souhlasit. Design se moc nepovedl. Orginalita se sice cení, ale v tomto případě je spíš na škodu než k užitku. Pokud se jedná o e-shop mělo by se spíš využít osvědčených způsobů. Designer a tvůrce webu by měl pomoci prodat zboží. Tenhle web mě spíše odradí od koupě jak svým designem , tak nepřehlednou navigací.

Avatar

Autor komentáře: Martin Keder, designaut

Datum vložení: 14.8.2006 13:52:42

Asi by stálo za to vyzkoušet, co se dá vydržet delší dobu. Já bych skoro tipoval světlý text na tmavém pozadí – svítí jen to, co vidět mám a to ostatní je, jak píšete "vyplněno černou nicotou", nic mě neozařuje. To platí zejména na CRT monitorech, u LCD je to o něco snesitelnější.

Avatar

Autor komentáře: Inoy

Datum vložení: 14.8.2006 23:47:04

Asi není náhoda, že většina webů používá způsob barevného řešení tmavý či černý text na světlém pozadí. Lidské oko je na to asi líp stavěno, mi osobně to tak vyhovuje mnohem lépe. Byla by to dobrá otázka pro odborníka očaře.

Avatar

Autor komentáře: Martin Keder, designaut

Datum vložení: 16.8.2006 15:14:59

Hlas lidu na živě.cz (komentář je myslím zbytečný): [i]Proč jsem si vždycky co 14 dní musel měnit ručně barvu pozadí celého živě? proč ta cookie nemohla mít několikaletou platnost... a proč už asi měsíc měnění barev nefunguje vůbec? pořád si musim vypalovat oči a monitor bílym pozadim...[/i] ( http://www.zive.cz/h/Bleskovky/f.asp?ARI=130769 )

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 14.8.2006 17:22:19

Nejak mi k elektru ta tmava kombinace nesedi. Taky by to chtelo zvyraznit nektere odkazy, ktere jsou barevne delany ve stylu: Katalog zboží¨, Blogy, Fórum.... Clovek zjisti ze je to odkaz az kdyz najede mysi... Jinak se mi to libi a na kod jsem se nedival.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz