Starší komentáře ke článku: emango.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 12.3.2007 10:02:57

Titulní stránka na mně působí velmi nepříjemně, jako by všechno ujíždělo. Stín pod ikonami prezentovaných webů je IMHO celé věci na škodu, opticky stránku překrucuje, takže působí odfláknutě...

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hejda

Datum vložení: 13.3.2007 11:10:07

Stíny jsou hezké. Nenechte se od nich odradit. Z pohledu zákazníka vypadá lépe, když je na webu stránka s plným kontaktem: jméno, příjmení, adresa, ič atd. Jinak se mi web líbí. Uř tím jak je jednoduchý - snadno se v něm orientuji. Také oceňuji možnost "horizontálního prohlížení" referencí - jednu po druhé. PS: Jsem také Hejda ( http://www.clickmedia.cz ), z Teplic. Už z tohoto důvodu se mi Vaše práce líbí :))

Avatar

Autor komentáře: Petr Hejda

Datum vložení: 14.3.2007 13:14:24

Jakube děkuji za podporu. Někde už jsem na internetu na vaši stránku narazil a mile mě překvapila souhra jmen. Navíc sídlím v Ústí, to je k Vám co by kamenem dohodil. Tak určitě ať se daří, možná na sebe ještě někde narazíme.

Avatar

Autor komentáře: Petr Hejda

Datum vložení: 14.3.2007 13:21:34

No to jste mi dal :) a já si na tom stínu tak zakládal. Uvědomuji si, že opticky je tento stín trošku kontroverzní (jak sám píšete může dojít k převrací vnímání prostoru), přesto jsem neodolal a použil ho.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 14.3.2007 14:06:06

Také jsem při vstupu na web chvíli nevěděl, co se to děje s mým monitorem. Myslím, že ten efekt "ujíždění" je tak silný, protože ty náhledy jsou umístěny ve velkém množství naprosto pravidelně a "stín" je pod všemi stejný, bez ohledu na jejich obsah. Možná kdyby se trochu pohnulo s uspořádáním náhledů (udělat mezi nimi nepravidelné mezery, nebo alespoň trochu větší) nebo kdyby se poladil ten stín (udělat třeba opravdový stín v závislosti na obsahu nebo mu trochu ubrat na důrazu), mohl by výsledek být velice efektní. Jinak se mi to docela líbí ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 12.3.2007 16:28:01

Stránka sa mi páčila už na prvý pohľad. Jednoduchá, vkusná a obsažná vzhľadom k jej zameraniu. Tie tiene pod náhľadmi som si všimol až po prečítaní predošlého komentára a potom mi aj začali vadiť. Bolo by to pekné, ak by bol ten okraj prirodzenejší, pretože teraz sa vlní iba tieň a reálny roh od papiera odklonený nie je. Ďalej mi vadí: - žiadny hover efekt (ako pri odkazoch, tak pri gombíkoch) - žiadne zvýraznenie navštívených odkazov

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 12.3.2007 17:26:02

Portfolio vypadá v celku dobře, chtěl bych Vás jen upozornit na: Zajímámě v kontaktním formuláři.

Avatar

Autor komentáře: FiXeD

Datum vložení: 12.3.2007 20:39:26

Ve formuláři je opravdu logická položka..: [i]Zajímá mě: [_] nejsem si jist[/i] Co to je? :-)

Avatar

Autor komentáře: Honza007

Datum vložení: 12.3.2007 21:06:36

-Nikde jsem nenašel žádnou adresu v kontaktu a rovněž chybí telefonní číslo na pevnou linku (nedá se tedy odhadnout, z jakého kouta země autor/autoři pocházejí). Já například z Prahy bych si určitě nenechal dělat web od nikoho z Aše... -V záhlaví bych změnil text: "Na této stránce si můžete prohlédnout střípky projektů, na kterých jsem s nadšením pracoval." Důvod je, že textu jsem si všimnul, až když jsem byl v sekci potrebuji_cms.html a zmiňované ukázky jsem opravdu nikde na této stránce nenašel. Proto doporučuji změnu na: Na těchto stránkách... Rovnou bych možná poradil přidat k této části nějaký link na zmiňované ukázky (index), jelikož pak jsem zase marně přemýšlel, na jaké stránce ty ukázky jsou...

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 13.3.2007 9:19:11

nebudu zmiňovat výše uvedené připomínky (souhlasím s nimi) 1) tři odkazy v horní části stránky - vedou na tři "různé" stránky, které obsahují vesměs stejný formulář (jediný rozdíl je v zaškrtnutých checkboxech). Toho rozdílu jsem si všimnul asi až na 5. překliknutí mezi jednotlivými formuláři. Skoro bych řekl zbytečné, matoucí. Možná by stačil jeden formulář. Uživatel není blbec...umí si zaškrtnout to, oč má zájem. (Subjektivní názor). 2) když už skinovat formuláře, tak alespoň tak, aby vypadali stejně v základních prohlížečích. Ve FF pravděpodobně chybí horní padding u input text. Začnete psát už v tom stínu. 3) Proč je v IE textarea tak malinka? na jeden řádek? Člověk tam sice adresu napíše..ale už asi moc nezkontroluje :) Dál, proč je v textaree tak šílený line-height? clovek napíše do položky adresa ulici ..udělá enter a hned je o dva řádky níž:) 4) dobrý, že používáte labely jako popisky k formulářovým prvkům....ale proč je nepoužíváte i u checkboxu? Víte, jaká je otrava klikat přímo na zaškrtávací čtvereček, když se dá pomocí labelu udělat to..aby stačilo kliknout na celý název checkboxu?

Avatar

Autor komentáře: Petr Hejda

Datum vložení: 14.3.2007 13:24:56

Děkuji za upozornění, ten formulář má opravdu ještě mouchy.

Avatar

Autor komentáře: Yurii

Datum vložení: 13.3.2007 14:26:38

Musím povedať, že máte veľmi dobrý vkus na výber farieb. Prezrel som si weby na ktorých ste prácovali, na prvý pohľad vidno že dizajn je vašou sílnou stránkou. Bohužiaľ stránka je obsahovo veľmi slaba, naštvalo ma najme že keď som klikol na hociktorú ikonu v hornom menu tak má to stále hodilo na kontaktný formular. Nedozvedel som sa nič ani o Vás ani bližšie informácie o tom ako, čo robite ako prebehne objednávka aké sú podmienky alebo cený. Podľa úkažok ktoré na stránke mate by som si u Vás tvorbu webu objednal ale keďže na stránke nie sú žiadne informácie ktoré by ma presvedčili o Vašej dôverihodnosti tak by som si nechal web spraviť inde.

Avatar

Autor komentáře: Alex

Datum vložení: 13.3.2007 19:10:29

Zdravim, musim souhlasit s predchozimi prispevky - designove jsou stranky - jak homepage, tak ty, ktere jsou uvadeny jako ukazka prace - VELMI (opravdu VELMI) vydarene. Bohuzel by to chtelo nejake zkuseneho kodare, aby se odstranily chyby. Vyhodou pro firmy, ktere se zabyvaji navrhy/tvorbou webu je, ze normalni zakaznik dost chyb neodhali. Nicmene, pokud se na tyto navrhy podiva odbornik, nemuze je zaradit mezi profi tvorbu. Pokud je to tak, ze autor chtel (touto zadosti o shodnoceni) najit slabe stranky ve sve tvorbe tak je to skvely krok. P.S. ja mam obvykole obraceny problem - dokazu napsat slusny, funkcni a relativne bezchybny (???) kod ale po graficke strance je to zverstvo... ;-)

Avatar

Autor komentáře: Petr Hejda

Datum vložení: 15.3.2007 20:28:34

Alexi děkuji za kritiku, chtěl jsem Vás poprosit jestli by jste se spíše nezaměřil na nosné stránky portfólia. Kód realizovaných projektů nemusí být vždy z mé dílny, nebo ho už nemůžu dále vyvíjet. Připomínky na chybky ve formuláři samozřejmě respektuji a opravím.

Avatar

Autor komentáře: matto

Datum vložení: 17.3.2007 17:30:28

1/ absolutne ziadne informacie ... je to zle aj pre zakaznika aj pre vyhladavace 2/ ziadne hover efekty mne osobne to dost vadi... 3/ zbytocne tri metuce formulare namiesto toho by tam mohli byt radsej nejake uzitocne informacie 4/ odkaz na hlavnu stranku je nevyrazny a trochu metuci. 5/pacia sa mi napisi v tych tlacitkach "Chci návrh designu" atd... je to trochu navadzajuce a nie len nudne "Design" alebo tak... 6/ design celkom pekny a jednoduchy ale nezabudnite na tie hover efekty (aj na tlacitku odeslat)

Avatar

Autor komentáře: matto

Datum vložení: 31.3.2007 22:07:17

no ako vidim hover efekty su uz dorobene a hned to ozivilo stranku :)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz