Starší komentáře ke článku: expresfoto.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Trudk0

Datum vložení: 4.3.2005 9:21:24

Prezrel som si to len tak rychlo a vsimol som si dve veci: 1,Pod celym tym blokom je v Opere velmi velka medzera az dole 2, A opat v opere ked prejde na stranky od NAS a nizsie tak sa cely blok posunie doprava.

Avatar

Autor komentáře: MacInek

Datum vložení: 4.3.2005 11:54:53

Kdyz nekdo zada vyrobu firemniho webu amaterum, tak to dopadne, jak to dopadnout musi — je to jeho ostuda.

Avatar

Autor komentáře: Kahi

Datum vložení: 4.3.2005 13:21:14

u profesionální práce přece oznámení "Stránka se pro Vás připravuje :-)" nemůže být přípustné :(. jinak ta sekce O nás mě docela překvapila - proč je u každé osoby obrázek "DIgital photo expres"? (opera) btw nechápu ani smysl té sekce...

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Brzek

Datum vložení: 4.3.2005 22:55:07

Přáním zákazníka bylo do této sekce umístit visačky, které pracovnívi nosí v prodejně. Doufal jsem, že ho názor kritiků přesvědčí o nesmylnosti.

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 14.3.2005 23:00:07

Tak to vás podpořím. Je to opravdu pro web špatné řešení, zabírá to příliš místa a jde o nadbytečnou grafiku, která je spíše rušivá.

Avatar

Autor komentáře: Wan-To

Datum vložení: 4.3.2005 13:25:42

Stránky na mě působí takovým laciným dojmem. Design nic moc, takový normální. Mohlo by to být o trochu lepší, když by se u odkazů v menu nastavil hover, dá se totiž celkem snadno přehlídnout, že ty odkazy vůbec fungují ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Brzek

Datum vložení: 4.3.2005 22:56:19

Děkuji jedna z mála konstruktivních připomínek...

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 4.3.2005 17:08:33

Nechápu tu profesionální tvorbu, stránky sou nevalidní, a většina odkazů směřuje někam jinam, jinak souhlasím s tím nápisem stránky se pro Vás připravují a je to ostuda, k validaci css mě to nepustilo (nevalidní XHTML)

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Brzek

Datum vložení: 4.3.2005 23:13:35

> stránky jsou nevalidní nevalidní je první strana, a to proto, že se její obsah načítá ze stránek http://www.kpe.cz/index.php?page=aktuality kam občas přidají aktuality s chybou :-( > většina odkazů směřuje někam jinam nechápu čemu to vadí. myslím, že je zbytečné informace dublovat... > jinak souhlasím s tím nápisem stránky se pro Vás připravují a je to ostuda zákazník ještě nedodal podklady. nicméně v tom nevidím problém, vzhledem k tomu, že na stránky není žádná reklama. stránky jsem do kritiky dával, dříve než budou oficiálně hotové > k validaci css mě to nepustilo (nevalidní XHTML) No error or warning found Congratulations! This document validates as CSS!

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 5.3.2005 12:35:51

Myslím, že je lepší stránky zkopírovat, než aby když kliknu na odkaz aby to otevřelo nové okno, je to neprofesionální práce (i když zdroj je validní (kromě těch odkázů bůhvíkam)), možná že jste měl zadat kritiku pro stánky až budou hotové, taky v části about je moc grafiky, a šlo by to udělat jednodušeji.

Avatar

Autor komentáře: Marty

Datum vložení: 4.3.2005 21:41:59

Nevím zda se to takto zobrazuje jen mě, ale mám ořízlé horní logo tak, že z něj vidím jen spodní polovinu(IE6). Nevypadá to zrovna nejlíp. A dále: 1)ta blikající reklama není zrovna nej 2)stránky jsou ořízlé i zespodu, postrádám jakékoli optické zakončení

Avatar

Autor komentáře: explorer

Datum vložení: 5.3.2005 9:19:14

Bohuzel musim rict ze na techto strankach neni co hodnotit. Projdeme si to spolecne: - Akce a novinky. Obsah stranky se nacita z jineho webu, tzn. na teto strance je menu a hlavicka. - Produkty. Opakovane menu + 3 odkazy z obrazkem na jiny web. - O nas. Opakovane menu + Porad stejny div, ktery se opakuje stale dokola. - Prodejny. Opakovane menu + Taktez jeden krakty div opakujici se 4x. - Cenik. Opakovane menu + nic. - Digitalni sberna. Opakovane menu + 10 radku textu. - Kontakty. Opakovane menu + obrazek a adresa. Cely web disponuje paru unikatnimi B HTML, a proto si myslim ze zde z tohoto hlediska neni co hodnotit. Je to to same jako zadat na kritiku prazdnou HTML stranku. Je validni, nejsou v ni chyby a neni na ni co zkazit, protoze tam nic neni. Jen chci jeste upozornit na to ze vsechny stranky jsou cesky, jen o nas se jmenuje about.php :-) To mi moc jako profesionalni nepripadne.

Avatar

Autor komentáře: GEe

Datum vložení: 5.3.2005 9:22:35

... líbí semi zdrojový kód, je celkem přehledný ... co se týče grafiky, je to místo, kde by se dalo pravdu hodně změnit, ovšem občas to zákazník prostě neumožní - nevím, jak to bylo u Vás - ... první, na co jsem klik - o nás -, se strašně dlouho načítalo. Myslím, že 24kB na tak malý obrázek je až příliš. ... když jsem si uložil stránky na disk, měli velikost 213kB, což si myslím, že je vzhledem k náročnosti grafiky nějak moc ... taky bych tipnul, že efekt fotek přesahující o 1px dolní ohraničení není žádoucí ... to červené psaníčko, no, vypadá to trochu děcky ... rozhodně bych nadpisy trochu odrazil od horního a levého okraje --- to bylo k prvnímu odkazu, co jsem navštívil a trochu se na něj podíval

Avatar

Autor komentáře: Latzy

Datum vložení: 5.3.2005 11:50:05

Ahoj! Myslim ze by bolo dobre dat menu polozkam hover effect, a kedze tych poloziek nie je vela, bolo y dobre polozku aktualnej stranky nedat anchor ale len cisty text. Dalej skoda, ze vyska obsahu je pevne nastavena, podla mna by bolo lepsie to rusit, lebo aj pri tlaceni to robi problemy. Grafika stranky sa mi celkom paci.

Avatar

Autor komentáře: Ice

Datum vložení: 5.3.2005 16:15:14

Cau, po letmem shlednuti stranky mi unika smysl stranky(jaky maji ucel?). Ocekaval bych to na uvodni strance nebo v tech produktech?

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk

Datum vložení: 5.3.2005 20:21:00

Udělat stránku hlavně pro rozlišení 1024 (a již zde s rolovátkem) a navíc při 800x600 vzniknou rolovátka 2, to mi přijde slušně řečeno jako velmi, ale velmi neobvyklé.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Neudert

Datum vložení: 6.3.2005 15:15:32

Design se mi nezdá nijak zlý, jen ten pravý roh s vlnkami to trochu kazí, stejně jako ty vlnky přes logo "digital photo express" (k čemu tam pak to logo je?). Pro mě je vždy důležitější obsah a informační hodnota webu a jeho uspořádání. Na webu hledám informace a ne obrázky, proto bych design nechal. Osobně bych se raději vyhnul rolovátkům uvnitř stránky - stránku nechat zobrazit v takové délce, jaké ji vygeneruje server. Rolovátko za vás zmákne prohlížeč ;-) Horní obrázek s logem bych ořízl, aby nebyl tak vysoký, zbytečně obírá uživatele o plochu monitoru. Navíc text "Fotografia Česká Lípa" by mohl být třeba kurzívou, aby ladil s textem loga, asi by mohl být součástí obrázku. Pokud nám jde o nadpis, ten tam může být a nastylován jako display: none. Ty odkazy v levém menu by skutečně mohly měnit barvu po najetí myší. Pokud si odmyslím chyby v kódu, o kterých se tu píše a které jsem dále nezkoumal, není to tak zlé. Jen to chce doladit.

Avatar

Autor komentáře: Multimotyl

Datum vložení: 7.3.2005 23:25:05

Snad vše již bylo řečeno. Stránky jsou poměrně nenápadité, takové amatérské, rozhodně nic za co by se mělo platit víc jak 1000 korun. Tohle: Warning: fgets(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/docs/expresfoto.cz/index.php on line 16 Jsem se dověděl asi 600x, než jsem escapem stopnul načítání stránky, je tam asi nějaká cyklická chyba v PHP (nebo se zbláznil server). Nějak jsem se v těch stránkách nevyznal... Jo a to menu, když už ne s hover, tak alespoň podtrhat ať je na první pohled jasné kam "se kliká"

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 10.3.2005 0:02:05

Souhlasím s většinou zde, ale jedna věc řečena nebyla. Nejsem profík, a tak nevím, zda je to vůbec problém webmastera, ale mít doménu expresfoto s jedním "s" a hned pod tím digital photo express... Je volná expressfoto i expressphoto. Je to možná hloupost, ale mě to bouchlo do očí hned...

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 10.3.2005 13:35:46

hehe webhosting, viz autorovi stránky (http://www.osl.cz). Jinak web přímo nabitý referencemi. Typ tohoto projektu není profesionální tvorba, ale amatérská za peníze :-). Tak co bude s tím hover efektem?

Avatar

Autor komentáře: Finta

Datum vložení: 16.3.2005 20:23:44

Pozeral som si ten www.osl.cz a to je teda super prezentácia...všetky odkazy smerujú na tú istú stranku :O)

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 10.3.2005 14:48:17

Nemůžu si pomoct, ještě se musím jednou vyjádřit. Jak tady bylo zmíněno, volba domény je přinejmenším nepříliš šťastná. Na stránkách autora je uvedeno: "Naší prioritou je grafická kvalita, funkčnost...". Neustále se opakující jediný grafický motiv "ohnutých stránek", který navíc jistě nebyl vytvořen onou obchodní společností, se za kvalitní grafiku opravdu považovat nedá a extrémní červené obálky sloužící jako "odkaz na mail" o nic víc. Kvalitní funkčností je pak pravděpodobně myšlen ten obrázek odkazující na jiné stránky nad nevýrazným hlavním menu. Ještě že se aspoň kurzor automaticky mění na ťapku s vystrčením prstíkem. Nedivil bych se, kdyby to bylo javascriptem změněno na klasickou šipku. Chybí meta značky klíčových slov a popisu, hlavně že je tam generátor a autor. Abych ale jen nekritizoval. Kód je validní a to je fajn, osobně se mi zdá i pěkně napsaný a dokument obecně dobře strukturovaný.

Avatar

Autor komentáře: Floyd

Datum vložení: 10.3.2005 16:52:04

Homepage je zbytečně velká (další stránky jsem raději ani nezkoušel) http://www.websiteoptimization.com/services/analyze/wso.php?url=http://www.expresfoto.cz/ Když jsem se na zdroj díval já 10.3.2005 16:40, tak html kód validní nebyl. Navíc to např. nesplňuje kritéria přístupného webu - viz http://www.contentquality.com/mynewtester/cynthia.exe?rptmode=-1&url1=http%3A//www.expresfoto.cz/ Vadí mi, že když konečně najdu odkaz "Více informací zde." (navigace v levém sloupečku opravdu není vidět) a kliknu na něj, načte se mi úplně jiná stránka. Celý web působí neuspořádaně, nepořádně, postrádá jednotnou identitu. O naprosto nevhodném použití malé části plochy už tady někdo psal. Mimochodem, patří k dobrému zvyku, že kliknutí na logo člověka vrátí na homepage - i když tady vlastně není kam vracet :-( protože místo homepage se zobrazí Akce a novinky. V tom případě by ale ten odkaz měl být neaktivní. Jako doporučený prohlížeč bych radil lynx - tam stránky vypadají nejlépe a nejpřehledněji. Pak už mám jenom dvě poznámky: Proč se mi některé ze stránek pokouší vnutit nějakou cookies? Nevšiml jsem si, že by v obsahu bylo něco co by vyžadovalo udržení stavových proměnných. Proč to nemá favicon?

Avatar

Autor komentáře: vendy

Datum vložení: 15.3.2005 18:01:07

Kdyz na to tak koukam, tak mam dojem ze ten kdo delal grafiku neni grafik, je spis programator. Moc puvabu v grafickem zpracovani nevidim a to je podle me velka skoda. Autor si vubec nepohral s detaily. Napr. podstranka "prodejny" - to je jak ve Windows 3.11.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz