Starší komentáře ke článku: Firefox - nejen RSS čtečky

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Martin Cohen

Datum vložení: 3.6.2005 10:30:51

Mozno by este stalo za zmienku: www.zhluk.com/devboi-sidebar/ co by nahrada za uz neexistujuci DevEdge sidebar...

Avatar

Autor komentáře: Trevis

Datum vložení: 3.6.2005 10:38:04

FF je super na stahování obrázků: http://www.squarefree.com/pornzilla/

Avatar

Autor komentáře: Luky

Datum vložení: 3.6.2005 13:22:12

Tak tohle umí samotný Tab Mix. S tím rozdílem, že text záložky je červeně.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kec (MiK)

Datum vložení: 3.6.2005 16:00:03

Navíc téhož efektu lze dosáhnout jednodušeji, pouhou úpravou souboru userchrome.css #content tab:not([selected]) { font-style: italic !important; } Tak stojí na fóru lokalizace http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=7404

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 3.6.2005 17:05:20

Docela by mě zajímalo, jestli to jako jednodušší způsob vidí i BFU :-) Ten si vám raději nainstaluje kde co, než by sáhl do registru. S Firefoxem a úpravami userchrome.css je to dle mého názoru úplně stejné.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kec (MiK)

Datum vložení: 3.6.2005 15:57:52

Bylo to napsáno včera na Živě a budiž to napsáno i dnes zde. SpiderZilla je určena pro Firefox do verze 0.8. Do nové verze se nehodí.

Avatar

Autor komentáře: Josef Kotva

Datum vložení: 3.6.2005 16:38:19

Vážený pane Macichu. Já opravdu nevím, jestli takovéto články píšete schválně a baví Vás uveřejňovat tyto nesmysly (které pan Málek ochotně uveřejňuje a co je horší, možná i platí), nebo to prostě děláte z absolutní neznalosti (ta neomlouvá a měl byste si nejdřív zjistit správné informace). Když jste minule zmatlal popis rozšíření Fangs, tak jsem si říkal, že buď už žádný článek nevydáte, nebo se polepšíte. Nestalo se ani jedno. [b]1)[/b] TBE je neskutečně problémové rozšíření, o kterém už by se vůbec nemělo mluvit. Do FF od verze 1.0 nepatří a většina jeho funkcí se dá nahradit jinými rozšířeními (podle potřeby funkcí např. SessionSaver, Tab Mix, miniT apod.). Pokud si TBE někdo na Vaši radu nainstaluje a přijde k nám na fórum (http://forum.czilla.cz/) s problémem, věřím, že se ho rád ujmete a poradíte mu. [b]2)[/b] Poslední verze rozšíření ForecastFox se vůbec nepovedly a způsobují spoustu potíží. Opět věřím, že rád navštívíte naše fórum a viz. výše. [b]3)[/b] O Spiderzille se už rozepsal můj kolega Michal Kec. Ale co je horší... Všude se píše, že Spiderzilla je do Firefoxu 0.8. Vůbec tedy nechápu, jak je možné, že jste jej zařadil. Pokud Vás mohu poprosit, nenavštěvujte fórum ExtensionsMirror, kde je i archiv téměř všech rozšíření. Byl bych skutečně nerad, kdybyste začal psát o rozšíření pro Glendale (aka Firebird 0.6) apod. Tu větu o fóru už nebudu opakovat. [b]4)[/b] Sage máme lokalizovaný a umístěný přímo na CZille. [b]5)[/b] CZilla nikde neuvádí slovo extenze, vždy hovoříme o rozšíření. Nechápu, proč Vy si stále stavíte hlavu a používáte ten příšerný neologismus. Nejen já, ale jistě i kolegové z CZilly oceňujeme, že se snažíte o popularizaci Firefoxu a rozšíření. Ovšem slovy klasika, tento způsob zdá se mi poněkud nešťastným.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 3.6.2005 17:02:28

Vážený pane, přeskočím vaši žlučovitou imptertinenci a půjdu k věci. 1. Pokud vám to není z kontextu jasné, tak tedy znovu: Jasně nedoporučuji TBE, ale doporučuji méně problemovější variantu TabMix. 2. ForecastFox ve verzi 0.7.1 používám a žádný problém neregistruji, takže nevidím důvod, proč bych jej nemohl doporučit. Navíc jej sama CZilla propaguje v databázi lokalizovaných rozšíření, takže si laskavě nejdříve zameťte před vlastním prahem. 3. Tady vám dávám za pravdu. Rozšíření mi na poslední chvíli doporučil kamarád s tím, že jej používá v Mozille a funguje i ve Firefoxu. Máte pravdu, měl jsem si to ověřit, ale bylo to už na poslední chvíli ... 4. To je jenom dobře :-) 5. S tím nechoťte za mnou. Článek probíhá redakčními úpravami a na ty já nemám vliv. Osobně preferuji u nás zaběhlejší rozšíření nebo extensions. Vilém Málek v jedné starší diskuzi vysvětloval, proč to používá, jestli Vás to zajímá, dohledejte si to. Takže z pěti chyb zbyla na mě jedna, za kterou se opravdu omlouvám. Přeji hezký víkend

Avatar

Autor komentáře: Josef Kotva (Hoween)

Datum vložení: 3.6.2005 17:20:14

1) O TBE jste vůbec neměl mluvit. To, že napíšete že je problémové, vůbec neznamená, že se ho někdo nepokusí nainstalovat. Znovu opakuji: zaregistrujete se na našem fóru a budete pomáhat uživatelům s jejich problémy kvůli Vámi zmíněným rozšířením? 2) ForecastFox 0.7.1 je ze začátku dubna 2005. V tuto chvíli je 0.7.9. Bohužel, Vy verzi neuvádíte a zjevně ani nesledujete dění okolo tohoto rozšíření. 3) Koukám, že na poslední chvíli píšete všechno. Předchozí článek, kde jste na hlavu postavil Fangs jste omlouval stejně. Nepálí Vás od té horké jehly ještě teď prsty? Hlavně, že Vy jste jej dokončil a pan Málek dostal svůj článek - u nichž zjevně nehodnotí správnost, ale počet impresí reklamních bannerů, které mu přinese. 4) Tak proč v úvodu odkazujete Sage na domovskou stránku projektu? A teď mě omluvte. Až do nedělního odpoledne mám na práci lepší věci, než se dohadovat s Vámi.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 3.6.2005 17:49:21

1. Jestliže chci doporučit TabMix namísto TBE, tak se o TBE prostě zmínit musím. Nebudeme se přece chovat totalitně a zatajovat informace. 2. Můj ForeCast pochází z CZilly a jak na to tak koukám, tak je tam ještě dnes (v0.7.1). Odkaz také směřuje na CZillu, kde je tato bezproblémová verze. Nevím tedy, kde vidíte problém. Skutečně nesleduji dění kolem rozšíření 24 hodin, 7 dní v týdnu. To mi nikdo nezaplatí. 3. Nepovažuji uvedení SpiderZilly za chybu. Je pravda, že kdybych si všiml, že je jen pro staré verze FF, že bych ji neuvedl. U Fangs jsem si tehdy mylně vyložil jednu větu, za což jsem se vám (= všem čtenářům) omluvil. Ve čtyřech článcích (tuším) jedna chyba (Fangs) a jedna polochyba (SpiderZilla). Za to mě vážně nemusíte linčovat. Navíc odkaz vždy vede na stránku s dalšími informacemi ... 4. Část o RSS čtečkách jsem zpracovával podle jiných podkladových materiálů. Rád vás omluvím, protože i já mám jinou práci i příjemnější povinosti ;-) Ještě jednou hezký víkend. P.S.: Při psaní dalšího komentáře Vám doporučuji se nejdříve zhluboka nadechnout :-)))

Avatar

Autor komentáře: Petr Tomeš

Datum vložení: 3.6.2005 18:15:24

A to si Jirko neumíš informace zjišťovat a ověřovat lépe? :( 1. TBE již dlouho není publikováno na oficiálním serveru Mozilla Foundation pro rozšíření (ano, ten server, který uživateli načítá při požadavku na získání rozšíření a který je standardně jako jediný povolen pro instalaci rozšíření, které jsou neustále monitorovány). Ostatní rozšíření uživatel nahrává na své vlastní riziko podmíněné důvěrou v daný server, na kterém se rozšíření nachází. 2. Firefox má aktualizační mechanismus zjišťující nové verze rozšíření. Na co tom asi je? Nebo ti nefunguje? 3. Pokud uvádíš rozšíření, u kterého si ani neumíš ověřit, že není primárně určeno pro několik posledních hlavních verzí Firefoxu (tedy minimálně půl roku), tak je to bohužel jen a tvoje chyba a (ne)zodpovědnost. 4. A proč sis to nezkontroloval na CZille? Proč tam je speciální stránka na rozšíření? Vůbec by neškodilo, abys buď psal kvalitnější články a nebo tuto oblast přenechal někomu zodpovědnějšímu.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 3.6.2005 18:58:55

1. Jelikož je ale pořád k dispozici (i na CZille) je situace pořád taková jako jsem psal před chvílí, tedy: Jestliže chci doporučit TabMix namísto TBE, tak se o TBE prostě zmínit musím. 2. Mám ho vypnuté, ale to je irelevantní. Odkazuji na verzi, která je (alespoň podle mých uživatelských zkušeností) bezproblémová. 3. Ano, je to skutečně moje chyba, že jsem zařadil rozšíření, které bude platné jen uživatelům Mozilly a hrstce uživatelů setrvávajících na verzi 0.8 (pokud ještě vůbec tací jsou). Odpovědnosti se nezříkám a už jsem se opakovaně omluvil. 4. Na CZille je stará verze. > Vůbec by neškodilo, abys buď psal > kvalitnější články a nebo tuto oblast > přenechal někomu zodpovědnějšímu. Samozřejmě udělám vše proto, abych se příště chyb vyvaroval. Není mým cílem plodit články s chybami. Vlastně jsem se dopustil jen jedné chyby-nechyby kdy jsem uvedl i rozšíření, které už pro nové verze není k dispozici, takže bych z toho zase takovou tragédii nedělal. S dovolením bych tuto diskuzi uzavřel, protože se pořád točíme kolem čtyř stejných věcí a to nikam nevede :-)

Avatar

Autor komentáře: Petr Tomeš

Datum vložení: 3.6.2005 19:38:54

Zájem o zpětnou vazbu (ohlasy čtenářů), ale i přiznání chyb a snaha o nápravu mnoho redaktorů nemá, a proto si toho cením. Těším se na další články.

Avatar

Autor komentáře: P.S. fon T.S.

Datum vložení: 4.6.2005 17:18:23

Jirko Jirko :) aby ses z toho svyho serveru nep***al - koukám, že na něm máte malou návštevnost, že se snažíte aby byly odkazy jen na Váš server :) Nezapomen, že máme novinářskou demokracii, tak si klidně může novinář napsat článek o tom jak u Vás na serveru děláte všechno špatně :) - Co uděláš pak? Půjdeš ho zabít nebo kritizovat za špatně provedenou práci? :) Poprvé si tady dovolím vulgaritu a doufám že Ti přijde do mailu dřív, než jí tady smažou - protože Tě naštve a až budeš spát tak si na to vzpomeneš :) Takže - jdi se bodnout čéče! (nebo se zamysli nad svou arogancí, ty pane vztahovačnej :) ) :)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 4.6.2005 18:01:11

Člověče, co jsi kouřil? ;-) Absolutně ti nerozumím. Můžeš mi prozradit o čem to vlastně píšeš? Jaký server?

Avatar

Autor komentáře: Josef Kotva (Hoween)

Datum vložení: 5.6.2005 17:22:17

[b]1)[/b] Proboha jaká totalita? Nikdo TBE neskrývá, pokud se na něj někdo zeptá, tak odpovíme. Ale rozhodně o něm nemluvíme sami a nepropagujeme ho (a nedělá to už ani jeho autor, dokonce před ním výslovně varuje). Logika říká, že [i]publicista[/i], na kterého si hrajete, by tedy TBE rovněž neměl zmiňovat. [b]2)[/b] Jsme v roce 2005. Máte v úmyslu psát články o Windows98, protože jste si nezjistil, že už existují novější Windows? Pokud si neumíte nebo nechcete zjistit aktuální informace, tak radši nepište vůbec. [b]3)[/b] I nadále budete v každém ze svých článků psát nesmysly a v diskuzi se omlouvat, nebo konečně začnete dělat pořádně svou práci, za jejíž tristní kvalitu Vás pan Málek kupodivu platí? [b]4)[/b] Ale to přece není omluva. Viz. bod 2) Závěrem Vás opravdu chci poprosit, abyste přestal psát nesmysly a publikovat články plné zavádějících informací. Děláte víc škody než užitku. Nebo se aspoň začněte publikovat články z oblastí, kde jste ještě žádnou škodu nenadělal (pokud taková existuje).

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 5.6.2005 17:36:04

S Vámi se evidentně nemá smysl dohadovat. Za článkem si stojím, i za tím, co jsem uvedl zde v diskuzi. Tečka.

Avatar

Autor komentáře: Jirka Novák

Datum vložení: 6.6.2005 8:16:05

Howeene, úplně stačí, že machrujete na czilla.cz. Zůstaňte tam, nikdo na Vaše projevy není zvědavý. Opravdu vůbec nikdo. Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: kvezt

Datum vložení: 3.6.2005 19:31:41

Vileme! obdobne jako kolegove vyse, i ja se uz vyjadroval v nekolika predchozich dilech tohoto serialu a to vicemene kriticky. Opravdu nevim, co interval sleduje vydavanim takovychto clanku, ktere obsahuji vylozene zkreslene informace. Popularizace Firefoxu je samozrejme na miste, ale redakci intervalu bych doporucil prijimat clanky od nekoho fundovanejsiho. A nebo proc pred uverejnenim alespon neposlat clanek do czilly ke schvaleni - korekturam - odbornemu posouzeni? Nebo uz opravdu intervalu nejde o kvalitu vydavanych clanku? Protoze nepresnosti, ktere p. Macich siri ve svych clancich jsou pro zasvedceneho do oci bijici a neobhaji je ani slovickarenim a vymluvami... Pane Malku, projdete si prosim diskuse k tomuto serialu (uvidite, ze je vice kritickych nez pochvalnych ohlasu) a zauvazujte zda ma smysl v tomto trendu dale pokracovat.

Avatar

Autor komentáře: macaxp1

Datum vložení: 4.6.2005 0:01:38

Jako obyčejného uživatele FF mě děsí diskuze pod článkem. Musím se zastat autora. Mám nainstalován FF od verze 0.9.x a "rozšíření" už nějaký pátek používám. A teď praxe : a) TabBrowser Extensions jsem naistaloval ze stránek CZilly. Po update na verzi xx mi zcela "zbořila" FF. Naštěstí smazaní chrome.rdf pomohlo. Od té doby používám TabMix a pořádně si rozmyslím, zda odklepnout update pro libovolné "rozšíření". b) Na stránkách CZilly není žádná informace typu : "Neinstalujte TabBrowser !! Způsobuje problémy". Naopak na několika místech je vychvalován jako výborné řešení (navíc lokalizované). c) Kromě Sage ostatní nepoužívám. Tak kde kruci "autoři" v diskuzi berou odvahu mluvit o neprofesionalitě autora, který minimálně v bodě o TBE defacto popisuje to samé co naši evangelíci ;-) na CZille. Zameťte si před svým prahem ...

Avatar

Autor komentáře: kim

Datum vložení: 4.6.2005 1:04:52

TBE vyslovne nedoporucuje pouzivat jeho vlastni autor. Pred neobvyklym chovanim TBE je varovani na ceske strance lokalizace. A konecne pred TBE Te varuje kazdy, kdo se pohybuje na foru. Ostatne si tam zkus vyhledat TBE. Potrebujes cervene varovani palcovym pismem? Co se prinosu clanku tyce, kdyz navstivim stranku lokalizovanych rozsireni na http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/vsechna.html dozvim se vice. Vcetne toho, ze mi nektera rozsireni asi nebudou fungovat. ;) Uprimne receno, kdyby tam byly kategorie a nahledy (doufam, ze brzy budou), tak jsou tyhle clanky slaby odvar jak do uplnosti, tak do aktualnosti.

Avatar

Autor komentáře: macaxp1

Datum vložení: 4.6.2005 2:36:12

Problém je, že na fóru FF jsem jsem v životě nebyl a obávám se, že většina uživatelů FF (neevangelíků) je na tom obdobně. Navíc mám snad před každým updatem navštěvovat fórum, aby se dozvěděl zda mi to nenabourá FF? Já už jsem se poučil, ale BFU nadšený z možností FF zabrousí na stránky doplňků na CZillu a nainstaluje TBE. Pokud jsou si autoři CZilly vědomi "nebezpečnosti" TBE, proč odkaz ze stránek neodstraní? Pokud dnes navštívím stránku lokalizovaých rozšíření, dozvím se o TBE naprosto totéž jako v tomto článku (tj. nedoporučujeme). Ad logika o dokonalosti (budoucí) CZilly a odvaru v článku - proč existuje web www.jakpsatweb.cz když je to jen "slabý odvar" (omluva Yuhůůvovi) dokumentů W3C? Proč existují recenze na knihy v masově vydávaných novinách a časopisech, když si jí mohu koupit a přečíst? Protože chtějí na něco upozornit masu lidí, kteří by přešli bez povšimnutí kolem a přináší trochu jiný pohled na věc. I proto jsem rád že existují články o FF mimo "oficiální" zdroje CZilly.

Avatar

Autor komentáře: FF uživatel

Datum vložení: 4.6.2005 10:47:34

Dovolím si citovat ze stránek Czilly: [i]... Toto rozšíření je vhodné spíše pro pokročilé uživatele. Pokud začínající uživatelé zaznamenají po instalaci tohoto rozšíření neobvyklé chování prohlížeče, nechť zkusí před hledáním rady ve fóru toto rozšíření zakázat či odinstalovat....[/i] Tohle je tam napsáno u tolik diskutovaného rozšíření [b]TabBrowser Extensions[/b] Je sice pravdou, že by si autor článku asi měl taková rozšíření vyzkoušet pečlivěji, případně si k nim i něco vyhledat na foru czilly, to asi ano :-) Nicméně bych na místě kritiků autora článku asi upravil i tuhle větu, co máte na svém webu napsanou. Mě to sice stačilo k tomu, abych se o instalaci nepokoušel, ale platím ve svém okolí za velmi [i]paranoidního[/i] uživatele PC. Myslím že 90% ostatních se o to klidně pokusí, přeci se nebudou chtít cítit jako "začínající uživatelé" :-). Jinak díky autorovi článku za tento seriál, a rovněž tak Czille za její web. Dovedu si představit, co je za takovým webem v pozadí práce, a i napsání článku není za chvíli. Možná by nebylo špatné, kdyby autor poslal ten článek před zveřejněním výše uvedeným kritikům k posouzení. Prospělo by to oběma stranám více, nežli se potom dohadovat tady. Někdy je lepší odhodit hrdost a dohodnout se, zvláště když Vám jde o společnou věc. Vím, že je to v dnešním světě/době docela neobvyklý postup, ale jste lidi a měli by jste být schopni se domluvit. Těším se na další články (a díky) Kryšpín

Avatar

Autor komentáře: Jiří Macich ml.

Datum vložení: 4.6.2005 11:17:55

Co se týče TBE, tak nevím, jestli píši španělsky :-) ale v tomto článku není vůbec TBE propagováno. Je jasně uvedeno jako problémové a místo něj je doporučeno rozšíření TabMix. Kdybych to takto neudělal, myslím, že by se BFU dále trápil s TBE a na TabMix by kašlal :-) Nedovedu si představit uživatele, který instaluje něco profilovaného jako problémové namísto něčeho, co je doporučováno jako lepší řešení. A věřte mi, že s psaním pro BFU mám už nějaké zkušenosti. Myslím, že mnou zvolený způsob je lepší než vydávat TBE za rozšíření pro pokročilé. To rozšíření vám s největší pravděpodobností bude blbnout jestli jste profík nebo ne. Navíc jen málokterý BFU se vidí jako BFU, takže si buďte jist, že většina BFU instaluje vše pro "pokročilé" uživatele. Nevytvářejme umělé pseudochyby. Ona úplně stačí ta má chyba-nechyba se SpiderZillou ;-)

Avatar

Autor komentáře: FF uživatel

Datum vložení: 4.6.2005 12:20:06

Nejspíše jsem se špatně vyjádřil, omlouvám se. Myslím že Vy ve svém článku to máte napsáno docela dobře (rozhodně to není španělsky ;-) ). I když blbost uživatelů a potažmo lidská je bezmezná, ([i]mluvím o sobě[/i]) Spíše jsme myslel na to, že by to na Czille v tomto případě mohli upravit a napsat jednozněčněji ([i]blbuvzdorněji[/i]). Ale články, kde se potom rozvine diskuze mezi, z mého pohledu BFU, odborníky (já nerozeznám, kdo se v tom vyzná více, jestli Vy, nebo Vaši oponenti, když o tom vím sám houby) neprospívá věci. Možná by se tomu dalo předejít. Když se před uveřejněním článku domluvíte Vy, nebo vydavatel Intervalu s Czillou teamem na nějaké konzultaci článku, tak část tohohle fora odpadne, budou v článku přesnější věci a bude to IMHO k prospěchu věci. Ale jinak ještě jednou zdůrazňuju, že díky za články, vlastně jsem díky nim objevil některá ta rozšíření. Sice si pro ně nyní chodím na czillu, ale Vaše články byly impulsem a rád si je vždycky přečtu. Hezký zbytek víkendu K.

Avatar

Autor komentáře: Senior

Datum vložení: 4.6.2005 20:23:33

No dyt sou to prece FF neboli "FairFracci" Jejich drzost a arogance jsou vsem zname.

Avatar

Autor komentáře: Keff

Datum vložení: 4.6.2005 14:17:49

Ahoj, muzu se zeptat autora ci ostatnich ctenaru jestli nektera ze ctecek umi zobrazit seznam vsech novych prispevku ze vsech zdroju? Zkousel jsem Sage a jeste jednu jinou ctecku a nic, pritom je to podle mne zakladni vlastnost (kdo by se chtel proklikavat dvaceti feedy, kdyz muze ocima preletnout jeden seznam a vybrat co ho zajima). Diky vsem za radu :).

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 5.6.2005 23:31:26

Hahahaha, smeju se, az se za bricho popadam. Ano vynikaji koncept: prohlizec, ktery nic neumi, s rozsirenimi, ktere ho shazujou :-D To jste dali IE poradne na prdel!!! Ale jak tady vidim, tak cesti (a urcite nejen cesti) geekove si nasli novou modlu, Firefox, a skrze ni si masti svoje zhrzene ega. Kluci, jdete si radsi nalestit svoje Prestige a priste zkuste Operu. Kdyby tady Opera nebyla, tak by me zajimalo, odkad by Firefox vykradal vsechny funkce, kterymi se ted ohaneji vsichni jeho nerdovsti fanousci.

Avatar

Autor komentáře: Petr Tomeš

Datum vložení: 8.6.2005 20:33:22

Pokud se podíváte, jak Opera v posledních verzích napodobuje styl uživatelského rozhraní, který měl Firefox (tehdy Phoenix) již před 2 lety, provedení informace o zabezpečených stránkách, čtečku RSS, aktualizační mechanismus, tak byste možná změnil názor na to "vykrádání". Nehledě na to, že Opera nemá žádného správce rozšíření, oficiální lokalizované verze včetně instalátorů a spoustu dalších věcí.

Avatar

Autor komentáře: Kartelus

Datum vložení: 6.6.2005 7:56:21

Osobně TBE používám od doby přechodu z Maxthonu, tehdy na FF v0.9.PRE. Nebýt TBE vrátil bych se hezky a bez ševelení zpět. Předevčírem jsem si poprvé vyzkoušel Tab Mix a po delší rekonfiguraci konstatuji, že je to jen odlehčená kopie výše zmíněného a tolik diskutovaného rozšíření (ostatně i sám autor tak TM vidí a zmiňuje jej na svých stránkách, spolu s kritikou na svoje dílko a svým komentářem). Nelíbí se mi od pánů kritiků házení tolik špíny na TBE, používal jsem vždy nezmodifikovanou verzi (přímo z webu autora) a neměl jsem zmíněné problémy jaké se objevují na fóru Czilly (četl jsem jen ty s instalacema). Pár problémů se objevilo jen s javascriptem někdy v březnu tohoto roku, ale to už je dlouho, za pár dní bylo vše opraveno (pokud to jde, javascript mám vypnutý, což je momentálně největší slabina Tab Mixu - práce s ním je nekomfortní a stačilo by tááááák málo). To samé platí i o Flashi. Navíc sám autor má na svých strankách starší a né tolik sofistikované verze, takže není problém se vrátit k osvědčenému (navíc pokud páni kritici chtějí, mohou napsat autorovi kde dělá chybu, vyextrahovat si JAVA kód je brnkačka, když dokáží tak odsuzovat, jistě dokáží i programovat ;). Jak už jsem uvedl, TM má pár neduhů (zatím). Pokud aktivuju [b]webdeveloper/Disable/Disable javascript[/b], TM to nezaregistruje. Nu dobrá, nezná tohle rozšíření. Zkusím to přes [b]about:config[/b] a následně javascript.enable přepnout [b]false[/b] a ani tohle nezkousne (pravý klik na záložce a [b]Permissions/Javascript[/b] je stále jakoby aktivní, přestože nemá být - schválně si to zkuste, nefunguje to). TBE má vlastní správu javascriptu a mě vyhovuje, pokud totiž nemusím, javascript mám vypnutý. Nemám rád odkazy na stránkách řešené výhradně javacriptem, jako u diskuzí na tiscali.cz nebo ihned.cz (to je ještě větší prasečina). JS zapínám jen když opravdu musím (nejdřív se podívám na kód). Jinak pokud by vývojaři začlenili do FF přímo vylepšenou správu záložek, jako je tomu v Maxthonu, tak bychom se tu nemuseli o takových capinách vůbec bavit. Doufám, že vývojaře osvítí duch všech ateistů a do verze 2.0 už tyto základní základnosti začlení (ony tam jsou, ale ... to je na krátké povídání). Zpět k TM. Dalším problémem je v nemožnosti otevírat odkazy na pozadí nové záložky (v nastavení to nevidím). Zkuste si například otevřít několik odkazů z jedný stránky. Přepínání se zpět na zdrojovou stránku je neskutečná pakárna. Shrnu to. TBE si takovou nevoli od kvazigurů nezaslouží (už z pohledu vývoje, kdo od koho kopíruje atd). Určitě je lepší používat starší a osvědčenou verzi TBE přímo ze stránky autora. Tab Mix má šanci stát se důstojným pokračovatelem TBE jako optimalizovaná edice. Nemluvit o TBE a o TMu mluvit v superlativech je dost podivná rétorika zhrzelé milenky. Z pohledu pokročilejšího uživatele (tedy já, pak dlouho nic, pak já, pak možná ten ve kterého nevěřim a naposled i ten zbytek :) je TBE starý mazák s některými neduhy a TM puberťák co mu (zatím) chybějí zkušenosti. Tak to vidím já. Málopíšící obšťastňovatel webových fór :)

Avatar

Autor komentáře: Michal Kec (MiK)

Datum vložení: 6.6.2005 9:44:32

Tak ještě jednou. TBE bylo svého času nejkomplexnější a nejrozšířenější rozšíření pro Mozilla/FF, co se práce s taby týče. Ovšem každá další verze je složitější, kód špatně spravovatelný a TBE často koliduje s jiným rozšířením. Zároveň je toto rozšíření tak komplexní, že je příslovečným kanónem na vrabce a málokdo využije všechny jeho funkce. Proto vzniklo mnoho projektů, které mají poskytnout obdobnou funkcionalitu - http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=47192 Sám autor toto rozšíření [b]nedoporučuje používat[/b] a doporučuje TabMix: "This extension strongly unrecommended. Tab Mix is recommended instead of this, because it is stable, light, and it covers most useful features of this." http://piro.sakura.ne.jp/xul/tabextensions/index.html.en Rozšíření oficiálně nedoporučuje ani Mozilla Foundation, viz. http://piro.sakura.ne.jp/xul/tabextensions/tradeoff.html.en#opinion-of-firefox-developers "This extension is strongly unrecommended by Mozilla Foundation. This extension has many many latent bugs (ref: above). If you use this, you must be prepared to own huge risk maybe." Taktéž není nabízeno na serveru Mozilla Update. Co si budeme povídat, když nějaké rozšíření nedporoučí jeho vlastní autor, ani autor prohlížeče, do kterého ho chci instalovat, měl bych se dvakrát zamyslet, než ho instaluji. Sám jsem TBE používal ve FF0.8, ale s nárůstem chyb, které jsem pozoroval, jsem od toho upustil. Většina těch chyb souvisela právě s Javascriptem, jehož chování na stránkách TBE významně narušil. Konečně TabMix je pokus o "přepsání TBE od základu", tedy o poskytnutí obdobné funkcionality ("It covers most advantage of TBE." http://piro.sakura.ne.jp/xul/tabextensions/tradeoff.html.en#advantage ) ovšem bez průvodních chyb. Správně bylo řečeno, že se jedná o relativně mladý projekt a bude se pravděpodobně ještě hodně vyvíjet. Nicméně již dnes je toto rozšíření plně fukční a použitelné. Toto, spolu s nesčetnými stížnostmi na nestabilitu FF způsobenou TBE nás na fóru Czilla vede k tomu, že TBE [b]nedoporučujeme[/b] používat. Není to tedy žádná osobní zášť, ale časté zkušenosti mnoha uživatelů. Na stránkách lokalizovaných rozšíření je toto rozšíření k dispozici (s příslušným upozorněním), protože nemá smysl existence lokalizace zatajovat. Nikde však toto rozšíření nepropagujeme, ani výslovně nezmiňujeme. Osobně si myslím, že nová lokalizace TBE již nevznikne a s příchodem FF1.1. přestane být téma aktuální. PS: Co se týče zmíněné "nemožnosti otevírat odkazy na pozadí nové záložky", tak to samozřejmě nastavit lze. A to buď přímo v GUI Firefoxu, nebo (protože TBE modifikuje panel Možností, takže to pravděpodobně jeho instalací zmizelo) v about:config klíčem browser.tabs.loadInBackground a přilehlých. Hodně píšící obšťastňovatel fóra Czilla. ;)

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 7.6.2005 9:37:33

Netuší niekto, či existuje rozšírenie, ktoré pridá do každej ukladanej stránky adresu, na ktorej sa stránka nachádzala? Podobne ako IE. Táto vlastnosť mi vo FF fakt chýba

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz