Starší komentáře ke článku: Fotoalbum v PHP - hlavní stránka

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 16.6.2002 10:27:18

--------------------------------------------------------
for ($i=0; $i<$p; $i++) {
$cislo = mysql_result($result, $i, "ID");
$nazev = mysql_result($result, $i, "NAZEV");
$doba = mysql_result($result, $i, "DOBA");
$rok = mysql_result($result, $i, "ROK");

print "<LI> <A href=\"show.php?kolekce=$cislo\">$nazev</A> ($doba, $rok)\n";
}
------------------------------------------------------
neni jednodussi totez napsat jako

While (List ($cislo, $nazev, $doba, $rok)=MySQL_Fetch_Array ($result))
print "<LI><A HREF='show.php?kolekce=$cislo'>$nazev</A> ($doba, $rok)\n";

Ma vami uvedeny zpusob nejake extra-vyhody?

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Skřivan

Datum vložení: 19.6.2002 17:54:23

Dobrý den,

programování dynamických www stránek je o tom, že existuje řada různých způsobů, jak konkrétní věc zapsat. Jistě by se našly i další postupy, kromě výše uvedených, jak vypsat vrácené řádky z databáze.
Toto neplatí jen v PHP, ale i v řadě dalších skriptovacích jazyků.

Jarek Skřivan

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 19.6.2002 22:53:46

To mate samozrejme pravdu, otazka je zda je nutne pouzivat
- zjisteni maximalniho poctu zaznamu (ktery nikde nepouzijete)
- pouziti prave smycky for, ktera je v danem pripade zrejme nejnevhodnejsi. Pokud byste to nekde vypisoval tak to celkem chapu, ale takhle je to druha zbytecne alokovana promenna.

Souhlasim ze metod je vic - ale vy jste pouzil prave tu nejnevhodnejsi...

Avatar

Autor komentáře: Martin Svestka

Datum vložení: 21.6.2002 13:57:10

Ja bych nerekl, ze nejnevhodnejsi. Ja si naopak myslim, ze v clanku uvedeny postup je pekne popisny i pro zacinajici, zatimco vami popsany zpusob je zkraceny zapis toho sameho, ve kterem by se mohli zacatecnici ztratit nebo prinejmensim stravit nejakou tu chvili koumanim co ze to chtel autor rici. Temer ke vsemu vede vice cest, a tak asi nema smysl u kazdeho funkcniho bloku uvadet vice variant... naopak bych se zde drzel tohoto stylu a kazdy kdo uz ma s programovanim nejake zkusenosti si to dokaze upravit k obrazu svemu :o))

Avatar

Autor komentáře: Z

Datum vložení: 16.6.2002 10:55:46

Existuje nejaka moznost jednoduche instalace (spusteni z CD by bylo jeste lepsi...) vsech potrebnych veci (webserver+PHP+MySQL), aby se album dalo sirit treba na CD a instalaci zvladl kazdy?

Avatar

Autor komentáře: ŠtuPe

Datum vložení: 17.6.2002 8:46:31

Je tu k dispozici PHPTriad <a href='http://prdownloads.sourceforge.net/phptriad/' target='_blank'>http://prdownloads.sourceforge.net/phptriad/</a> . Na Intervalu o tom psali na <a href='http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1125' target='_blank'>http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1125</a>
Že by to ale bylo pro každého (pro Vámi požadovaný účel) se říct nedá. Móóc se mi ulevilo, když jsem mohl ručně nainstalované Mysql, Php3 a Apače odinstalovat a <B>spustit PHPTriad</B> instalaci. Pak to chtělo zaregistrovat službu Apača (nemusí být, stačí spustit standalone), spustit winmysqladmin.exe, poklikat na ikonu v tray a "ono mi to" zaregistrovalo a spustilo službu mysql (nt|w2k). Pokud bych ale Vaše album dostal např. já, nevím, co by se mi stalo se stávajícími soubory, které jsem si už pro svoje potřeby trochu upravil ...

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 17.6.2002 8:56:40

No vite, on je hlavne trochu problem v tom, ze PHP je predevsim internetova technologie. Instalovat si PHP kvuli programu na fotky, to je jednodusi to udelat napr. v cecku, protoze instalovat web-server (cim php prakticky je) kvuli prohlizeni fotek... to je neco jak jezdit s tankem na komary.

Avatar

Autor komentáře: krop

Datum vložení: 27.5.2004 13:55:04

HM a nestacilo by na to CD nahrat Mozillu Firefox s PHP pluginem? Vyborny prohlizec, ktery umi rovnou parsovat php?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.5.2004 14:50:04

Směl bych takový plugin vidět? V oficiálním seznamu na <a href='http://extensionroom.mozdev.org/list.php/Firefox/all' target='_blank'>http://extensionroom.mozdev.org/list.php/Firefox/all</a> jsem ho nějak nenašel...

Avatar

Autor komentáře: M**

Datum vložení: 1.5.2007 13:01:53

Přesně, taky žádný neznám. A to by se mi zrovna hodilo, takový doplněk.

Avatar

Autor komentáře: Tomas Meinlschmidt

Datum vložení: 17.6.2002 23:04:46

Autor zrejme PHPcko a mySQL videl z rychliku. Pominu-li to jeho "for" pri zapisovani do selectu, nechapu, proc nepouziva mysql_select_db a mysql_query na dotazy, vcetne bezpecnostni chyby, a to neuzavirani parametru v SQL dotazu do apostrofu.

Dalsi vec je pouzivani print a jednoduchych a dvojitych uvozovek - dela v tom akorat maglajz. Jednou se totiz vypisuje hodnota promenne (pri dvojitych), podruhe jmeno promenne (jednoduche). Taky vicemene nechapu, proc bych mel i cisty HTML kod vypisovat PHPckem (nehlede na zdrzeni parseru).

Takze bych autorovi doporucil k prozkoumani fce mysql_fetch_array, mysql_query a mysql_select_db. :)

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Skřivan

Datum vložení: 19.6.2002 18:19:37

Dobrý den pane Meinlschmidte,

původně jsem si říkal, že na váš poněkud impertinentní příspěvek nebudu ani reagovat, ale nakonec jsem si řekl, že zkusím některé poznámky uvést na pravou míru (aby v tom čtenáři neměli zmatek)

Dovolil bych si nejprve vysvětlit, co znamená, když se jednou print použije s uvozovkama a jednou s apostrofama. Ono to totiž má své opodstatnění. Pokud argument příkazu print dám do apostrofů, pak to znamená, že se vypíše přesně tak, jak je uvedeno (tudíž ne jenom jméno proměnné, jak uvádíte). Užiju-li uvozovky, pak se mi v argumentu vyčíslí (dosadí/substituuje) obsah proměnných (skalárů) (což považuji za hodně důležitou věc). Maglajzem bych to rozhodně nenazýval :-)

Čistý HTML kód se jistě nemusí vypisovat PHPkem, ale může. To je otázka stylu (vkusu, zvyku). Jsou i skriptovací jazyky, kde musíte všechen výstup zajistit jen pomocí příkazů print, apod.

Funkce, které uvádíte na konci příspěvku samozřejmě znám, ale to ještě není důvod k tomu, abych je používal. Jak už jsem odpověděl dříve v této diskusi, je mnoho způsobů jak jednu věc zapsat. Ale přiznám, že v této chvíli nevím, jestli jsem tou správnou osobou, která by Vám měla vysvětlovat základní principy programování v PHP, vždyť přece podle Vás, jsem viděl PHPko jen z rychliku :-)))

Zdraví
Jarek Skřivan

Avatar

Autor komentáře: Tomas Meinlschmidt

Datum vložení: 19.6.2002 22:11:21

pokud byste pozorne precetl to, co jsem napsal o funkci print(), mohl jste usetrit jeden odstavec. Myslim, ze pokud chcete kod prezentovat ctenarum, a tim se oni vlastne muzou ucit, zbytecne jim do toho vnasite zmatek.

A ad mnoho zpusobu - mate jen stesti, ze funguje zapis mysql(), protoze budete-li to nekdy chtit prenest treba na mssql, tam jiz tuto nechodi. Takze lepe jit cestou spravnejsich zapisu, a to vybranim databaze a naslednym dotazovanim.

Avatar

Autor komentáře: Mira Peceny

Datum vložení: 20.6.2002 19:08:20

Podle ceho soudite, ze je nam do "<I>toho</I>" vnasen zmatek? Mluvte, prosim, za sebe a ne za ostatni ctenare. :-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Kohout

Datum vložení: 22.10.2002 18:39:23

Existuje nejaky zpusob jak zobrazovat fotky ulozene pouze v databazi? Sam jsem overil pouze moznost BLOBy ulozit jako docasna files a ty pak prezentovat pres PHP. Domnivam se, ze muze byt neco chytrejsiho, ale patram marne. Dik Pavel

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz