Starší komentáře ke článku: fotolovy.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Mackiee

Datum vložení: 26.2.2007 12:21:40

První dojem z tohoto webu byl veskrze pozitivní, avšak po bližším zkoumání jsem již tak spokojen nebyl; - není jasné o čem a k čemu web vlastně je - reklama v pravém horním rohu je v opere naprosto necitelna - "Nejsou žádné položky k zobrazení", číst toto na titulní stránce snad nepotřebuje komentář Jinak zdravím, přeji webu rozkvět a úspěch!

Avatar

Autor komentáře: KENOD

Datum vložení: 26.2.2007 14:56:36

No, tak ta reklama vpravo nahore neni citelna ani v Mozille. Misto "index" bych pouzil treba titulka, domu, nebo tak neco a dal bych tam odkaz primo http://www.fotolovy.com/ a ne tu silenost na kterou to odkazuje ted. Dale by bylo dobre v menu nejak odlisit aktualni polozku a taky bych ten sileny JS schoval do externiho souboru. U obrazkovych odkazu bych nedaval ten border-bottom. Absence Hx. Proc je tam na kazde strance nahore napsano "index" ? & nahradit entitami a doladit par dalsich chybicek v kodu.

Avatar

Autor komentáře: Krtek

Datum vložení: 26.2.2007 16:33:07

watermarky resp. napisy na fotkach, jsou v hrozne kvalite, vypada to jak kdyby ste si to tam domalovaval v malovani, na nekterych je to uplne necitelne, celkove to kazi dojem z fotek.

Avatar

Autor komentáře: Majlan

Datum vložení: 26.2.2007 19:18:43

1) Neda sa menit velkost textu v IE7. Velkost textu by som zadaval relativne aby si kazdy vedel nastavit velkost textu podla jeho potrieb. 2) Tzv. drobeckova navigace "index->" funguje len na nabidku na pravej strane. Mala by fungovat aj pre horne menu. Zaroven by som jej venoval trochu menej miesta. Zmensil by som medzeru medzi menu a obsahom. 3) Trosku matuce je pouzitie dvoch navigacii. Asi by som navigacie zjednotil. Po pripadne ich nejako tematicky rozdelil. 4) Zaujala ma konstrukcia kodu aktuality. Je to zoznam kde aj tag ul aj li maju zadefinovanu class latestnews. Myslim, ze class v li je uz zbytocny. li staci pridat do deklaracie css Inak design stranky sa mi paci. Mozno tam chyba nejaky slogan, ktory oznami o com stranka je. Dufam, ze moje postrehy prispeju k vylepseniu Vasich stranok. Vela spokojnych navstevnikov. Majlan

Avatar

Autor komentáře: qwe

Datum vložení: 27.2.2007 20:54:16

Na první pohled jsou stránky hezké, avšak vadí mi ta nečitelná reklama v hlavičce stránky, zvláště, když se pak podívám na samotnou stránku a první odkaz který uvidím vede na stejné místo. Dále bych z hlavičky stránky ještě udělala odkaz na home. Ten JS kód by nebylo marné dát do externího souboru. Ve fotoalbu bych udělala jinak navigaci, chvíli mi trvalo, než jsem objevila odkaz další fotografie. Nejspíš bych ji umístila pod obrázek...vedle sebe "předchozí" a "následující" fotografie.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Kopecký

Datum vložení: 1.3.2007 0:32:37

Souhlasím se vším, co je uvedeno výše (výjimka v pokračování). V předmětu kritiky máte i "uspořádání fotogalerie", aspoň trochu tedy také k tomu: v tomto případě (tzn. i při tomto množství kategorií) se mi zdá seznam všech jednotlivých kategorií na jedinou stránku pod sebe jako nejlepší řešení - lepší než procházet deset stránek, když si to chce člověk jen projet anebo vyhledávání je tak snadné... Snad by nevadilo menší (např. h4) rozdělení podle tříd a pak dál aspoň částečně uspořádat (podle abecedy, velikosti zvířat...). "Předešlý" a "Další" jsem našel hned. Co mi vadí: kliknu na fotku pro zvětšení a dostanu úplně stejnou! Ani 10px mi nespraví chuť, když je tam ten strašný (bohužel ani watermark:[) copyright. V komentářích mě to podepsalo jako "Host", asi to dělá všem... PS: ten komentář klidně smažte, omlouvám se za duplování, sem jsem to také musel napsat

Avatar

Autor komentáře: Kolda

Datum vložení: 1.3.2007 10:03:49

Zdravím:) Souhlasím s výše uvedenými poznatky, kromě toho, že chvíli trvá, než se přijde na to, jak listovat ve fotografiích. Podle mne je to jasné. Možná trochu malé. Několik dalších poznatků: Celkově - Jaký je rozdíl mezi "Fotogalerie" a "Vybrané fotogalerie" - Rolování obrázku odvádí pozornost (možná by stačil obrázek statický, náhodně generovaný) - Styly pro tisk chybí - Kód XHTML - "ušesat", 13 erorů při testu validnosti - CSS - jenom jsem proletnul: některé vlastnosti sdružit, některé prázdné definice?, HTML, BODY (velke pismena?) - Stránka bez stylů nevypadá dobře - Opera (7.11) špatně zobrazí menu: všechny položky na sobě, Opera 9.02 už OK Fotogalerie - Rámeček pod fotografií? (Asi by to mělo být podtřžení stejné jako u odkazů, ale u fotografie se moc nehodí) - Při zobrazení sekce ve fotogalerii by bylo vhodné zobrazit na jedné stránce více než 9 fotografií, nebo možnost volby (9, 12, 24) - "Vodostik na fotografiích" je nevzhledný. Pro vodotisk by bylo dobré na střed a větší. Pokud to měl být podpis - menší do rohu - Zvětšení fotografie nemá žádný valný smysl. A proč je blokované pravé tlačítko myši? Návštěvní kniha: - Proč je požadována IP adresa? Jednak toho moc neřekne (proxy) a pak to zbytečně otravuje(mate) uživatele - Potvrzení vložení textu do n.k. bych očekával vpravo dole. - Odkaz na URL by bylo vhodné vypsat. - Názvy měsíců? Jsme češi, ne? - Zbytečné vyskakovací okno při vložení příspěvku. + Užitečné tlačítko na reload kontrolníh obrázku s čísly Jinak se mi celkově stránky líbili. Jsou jednoduché, pěkné, funkční. To: Jiří Kopecký Vzhledem k tomu, že se fotografie mají nejpíše kupovat, je celkem pochopitelné jejich malé rozlišení.

Avatar

Autor komentáře: Libo

Datum vložení: 1.3.2007 15:17:33

Opera 7.11...chm, to bysme autorovi také mohli vytknout, že se mu stránky špatně zobrazují ve verzi 5 nebo v Netscape Navigatoru...stejně archaické prohlížeče.

Avatar

Autor komentáře: razor

Datum vložení: 8.3.2007 13:46:58

mne to pripada ako blog

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz