Starší komentáře ke článku: FriendsandRebels.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 2.8.2002 8:05:59

Stránky vypadají dobře. Podle mě by bylo dobré zvětšit detaily košil. Není tam toho moc vidět.
Také by bylo dobré zlepšit kompatibilitu. V mozille jsem u prodejen viděl pouze seznam krajů a to bylo všechno.

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 2.8.2002 8:30:31

Zvýraznění značky košil šedou barvou na modrém pozadí působí spíše opačně - to jediné jsem teď po ránu hůře rozeznával. Zarovnání textu na střed nepůsobí příliš profesionálně.

Z použitých tabulek nejvíce "ční" právě okraje tabulky - zkuste použít ty, co používáme na Intervalu.

Puzzle - řekl bych, že je docela "suché" - chtělo by to spíše něco vtipného, co by měl člověk chuť skládat, když už chcete dávat do stránek něco "hravého".

Vystavení kolekce - košile zabalená v "pytlíku"?? No, to přeci vidím všude - proč tu není v ní někdo oblečen.

V seznamu prodejen mi připadá, že je použito nějak moc proložené písmo - neudržím na něm zrak a rozpadá se mi na fragmenty - tzn. přečíst jedno slovo je obtížnější.

Tipy - vidíte, a tady už používáte zarovnání textu nalevo... Ale opět ten šedý text...

Akce - opět nešvar neaktivního textu - minimálně o BVV vím, že má ke každému veletrhu internetové stránky, proč je tedy neprolinkovat?

Kontakt - červená na modrém? Ta už je dost nečitelná.

Add sladění s firemními barvami - docela se povedlo, otázkou je sladění s jinými barvami - tedy hlavně u textu, které jsou ve stránkách použity.

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 2.8.2002 8:58:59

Mě tyto stránky moc nezaujaly. Jsou nevýrazné, zvolená barevná kombinace namáhá oči (šedá a cerna na sedomodrém podkladu?). Nepochopil jsem princip zarovnání textu - jednou na střed, jednou vlevo, kod je zmateny (chybi oznaceni tela dokumentu BODY). Stranka prodejny funguje uspokojive jenom v IE. Tabulky jsou nedodelane, pouzivat v dobe css tag table border je myslim prekonane. <B>Hrubou</B> chybou je podtrhávat text, který není odkazem. Vyuziti ankety je fajn.. .ale proc ji proboha tvurce nezaclenil barevne do designu stranek? Taky neni duvod otvirat anketni otazku do noveho okna, totez plati pro stranku kolekce, kde neustale otvirani novych oken je znacne frustrujici. Souhlasim s predchozim prispevkem, hra je nudna a neupouta. Myslim, ze to, co zde hodnotime je jeste nehotovy (a navic neodladeny) web, ktery by si urcite zaslouzil vic pece.

Avatar

Autor komentáře: tomas gurny

Datum vložení: 2.8.2002 10:43:39

Prohlizeno v IE 5.0
1) styl menu pusobi trochu rusive - sjednotit se spodnim
radkem

2) osobne bych nepouzival odkazy typu: kliknete "zde".
(Ale zalezi na vkusu)

3) text v tabulkach (napr v sekci Kolekce F&R) nalepeny
na oramovani tabulky

4)Sekce "Tipy" - text zde neni zarovnan na stred a je
nalepeny na levy okraj. Nevypada to dobre.

5) Nejednotne pouzivani zarovnavani textu pusobi
trochu neucelene.

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hájek

Datum vložení: 2.8.2002 11:11:06

Stránky na mě působí až příliš "prostě". Žádná interaktivita, vše statické a "prázdné". Textu bych co se týče vzhledu vytkl volbu barev i nepovedené mezery mezi jednotlivými písmeny (obojí snižuje čitelnost ) a zároveň slabost obsahu. Až na sekci Tipy minimum informací podané nepříliš čtivě. Mylíim, že strana návštěvníky nemůže zaujmout, natož aby se na ni vraceli. Souhlasím i s už uvedenou kritikou fotek košil - chtělo by to ty lidi a větší detaily.
Shrnuto: Stránka na mě celkově zklamala, působí "mrtvě" a nelíbí se mi.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Posker

Datum vložení: 2.8.2002 18:29:54

Hezký den,
už delší dobu sleduji příspěvky v těchto diskuzích a začínám o nich vážně pochybovat. Proč všechny stránky, které se zde ukazují, jsou "shozeny" jako nevhodné, nepěkné, nepodařené ... atd a to vesměs po všech směrech?
Například dnes se mi stránky zdají po designové stránce velmi vydařené. V jednoduchsti je SÍLA !!! A navíc myslím, že takový design současně sleduje aktuální trend .. .tytam jsou stránky typu levého menu v rámci a textu kdesi uprostřed a běda jak není použit ARIAL či TIMES XY ...
No možná nejsem profík, ale přesto designéra chci pochválit!!!

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 5.8.2002 9:25:55

Pěkný den,

výborně, samozřejmě, že zde mají prostor i pochvalné příspěvky. A tedy i tento Váš, pane Poskere. Nevnímal bych Kritiku jako "shození" stránek. Kritika je prostě kritika, a ta bývá většinou negativní. Navíc si myslím, že kritika není něčím, co by nějaký projekt "zabilo", ale pokud ji autor přijme a vezme si z ní něco, pak ho to naopak posílí.

Pokud by řada z vás, čtenářů Intervalu, nekritizovala/nehodnotila např. samotný Interval - ať už v diskusích nebo mailem na redakce@interval.cz, pak bychom se nikdy nezlepšovali. A to je to, oč běží i v případě této "Kritiky webu". Děkuji všem za názory a za příspěvky a věřím, že autoři stránek zde zmíněných je umí přijmout. Hezké pondělí všem.

Avatar

Autor komentáře: Gabo

Datum vložení: 5.8.2002 11:19:56

Rad by som reagoval na prispevok Tomáša Poskera. Myslim si ze toto miesto vzniklo preto, aby sa autor dozvedel od ludi zaoberajucich sa webdizajnom, co urobil (a robi) zle pri navrhovani svojich webov. Nie je to ziadne zhadzovanie. Ak by tu kazdy zacal vypisovat ake su tu weby neskutocne dobre a nic im nechyba, autorom stranok by to sice vykuzlilo usmev na tvari a mali by dobre pocity. Vysledkom by ale bolo stale viac "nevydarenych" stranok od kazdeho z nich. Rad citam tieto prispevky, pretoze sam sa ucim a na tychto weboch vidno, ze maju sice dobry napad, ale technicky nie su prepracovane a autor teda nevie celkom dokonale ovladat nastroj, v ktorom stranky vytvara, lepsie povedane nepozna dostatocne vsetky parametry napr. tabuliek, aby dostal vysledok, ktory na webe bude skutocner vyzerat skvele. Aj ked napad stranok moze byt vynikajuci, ak ho technicky neprepracujete, uplne to ten web zabije a stranky su na nic. Prave taketo "kritiky" alebo hodnotenie strankam pomoze a ako tu uz niekto napisal, nezabije ich to.
Koniec koncov, web staviate na to, aby sa tam ludia vracali a ak si ho daju medzi oblubene, tak ste vyhrali. A k tomu urcite pomoze aj diskusia podobneho typu.
Prajem pekny den.

Avatar

Autor komentáře: David Sládek

Datum vložení: 4.8.2002 11:41:10

Ad grafika:
Trochu mě překvapilo již samotné logo. Firma, která se chce tvářit seriózním dojmem, překvapivě použila k jinek efektnímu & ze serifového písma poměrně nestandardní písmo, které k povaze luxusní košile má velmi daleko. Myslím, že to trochu ubíjí také to usazené F na začátku a pouzití verzálek.
Trochu mě zlobí i poměr samotného loga ke stránkám, myslím, že je škoda, když název firmy na bílém poli překřičí její nabídku na poli tmavším.
V použitém písmu v textu problém nevidím, je to standardní písmo a rozpal je také příjemná věc. Je ale třeba v CSS zvolit správný poměr rozpalu, protože jinak se text slévá do jednoho bloku. Problém je spíše v zarovnání. Na stránkách je použité zarovnání na střed i na levý praporek. Bylo by dobré toto sladit a hlavně: zadat pořádný odstup od okraje tabulky!! To je asi největší nešvár těch stránek. Ten text totiž vypadává z formátu!! U takto rozpáleného písma je třeba zadat alespoň 20px odstup od okraje tabulky (CSS) a vše bude vypadat opět luxusněji.
Dalším nešvárem je špatně naskenované titulní foto, které se objevuje ještě pod kontakty na firmu. To by si asi zasloužilo trochu práce. Škoda je také to tučné a několikanásobné rámečkování. Stačí jedna lehká linka, ty rámy tabulky nemají stránku ubýt, ale pouze naznačit její rozčlenění.
Celé tabulce by potom prospělo i odsazení od horní hranice okna o nějakých 30-40 px. provzdušnilo by to potom ten prostor.
Jinak taková maličkost: je třeba dávat pozor na přednastavení paddingu pro jednotlivá písma, protože v menu je zřetelně vidět, že odstup od pravého okraje se nastaven vyšší, než od levého (pokud to není řešené přes několik oken tabulky, to už jsem nezkoumal).
Celkem stránky patří určitě k tomu lepšímu, co na českém internetu je.
Hodně štěstí David

Avatar

Autor komentáře: Petr Novák

Datum vložení: 5.8.2002 13:03:34

I já jsem chápal Kritiku webu jako možnost, jak se od uživatelů dozvědět konkrétní názor. Děkuji všem za připomínky.
Pro ty, které stránka nepřesvědčila: zkuste to prosím ještě jednou, třeba v září, až bude nová verze s kolekcí podzim/zima 2002 - pokusím se v ní využít uvedené připomínky. Ještě jednou díky.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz