Starší komentáře ke článku: fyzika2

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Lusaxxx

Datum vložení: 1.10.2004 6:15:14

Stranka sa mi paci jak po graficej tak po kodovej stranke az na to popup menu.-vsetko co na mna vybafne nemam rad napr.popup-menu (alebo vlciak spoza rohu).
#666666 = #666.
P.S. Tie ikony z win 3.11 rsp 95 mi tam moc nesedia. Paci sa mi ale polozka nastavenie stranky ale mohli tam byt farby ktore ladia zo strankou.
Nastavenie pisma na 110% je super ale pre toho co ma rozlisenie 800x600 a problemi z ocami dost nepohodlne ked musi posuvat horizontalny posuvnik.
Ale celkovo je stranka dobra.

Avatar

Autor komentáře: michal

Datum vložení: 1.10.2004 7:33:52

je výborná.

Když nás ve škole fyzikář učil účinky el. proudu strčil nůžky do zásuvky, trošku se zaklepal, šel si dát kafe do kabinetu a za chvilku začal zkoušet :))

Avatar

Autor komentáře: rcph

Datum vložení: 5.10.2004 23:54:14

Naopak, ty ikony tam celkem sedí.

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 1.10.2004 7:49:53

až na drobné chybky naprosto supr a to jak vzhled tak kód
souhlasím s kolegou, taky mi ty straré widle ikony nesedí aqua je víc sexy :)
neopak popup se mi líbí a je to asi nejlíp udělaný popup menu co jsem viděl
jen mně naštvalo to, že v příkladech jsou nalinkovány PDFka bez toho, že by bylo zmíněno vvlinku, že se nejedná o klasický odkaz na stránku (html)
u publikací nevypadá úplně gud, když jsou podtrhané celé dlouhé názvy těch publikací (to bych ještě zvážil jak to elegantně vyřešit)
stíny se nějak nevyvedly, jsou moc daleko od nadpisu, ke kterému patří
a někde (kapitola O výzkume) úplně "neřeže" pravý okraj stránky
a úplně poslední poznámka: pokud mám vypnuté sušenky, tak by se mi neměl zobrazovat odkaz "nastavení stránky" když nefunguje (v tomto případě)
ale všechno je to takové "hnidopišství" abych mohl alespoň něco napsat :))

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 1.10.2004 7:52:47

ten předmět měl být 23$73¦<+ nebloli RESPEKT :))

Avatar

Autor komentáře: Jmeno a prijmeniStanley

Datum vložení: 1.10.2004 11:24:50

Of, uf, och, ach . Tak som asi prezival prve dojmy z vasho webu. Naozaj skvela praca.Styly, grafika, zdrojak a taktiez aj to vyhladavanie je bomba. Gratulujem.

Avatar

Autor komentáře: Hynek Zatloukal

Datum vložení: 1.10.2004 13:40:41

Web vypadá skvěle, kód validní, jen ty ikonky, ale to už tu bylo miliónkrát řečeno. Škoda, že tam není Plaváčkův komentář :o(

Jen bych měl jednu výtku. Když najedu na logo, objeví se před ním červený text "Fyzika" s odkazem na hlavní stránku. Vypadá to rušivě.

Jen je škoda, že u nás na AGčku (Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži) nemáme takového fyzikáře, který by při výkladu vložil poznámku: Na mých internetových stránkách najdete i další podrobnosti o tomto pokusu apod. :o)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Mačí

Datum vložení: 1.10.2004 22:49:43

Chválím autora za pěkný web, plně postačující svému účelu.
Měl bych jedinou výktku a tou je přístupnost menu s vypnutým JavaScriptem. Zkuste se dostat bez JavaScriptu na nějakou stránku, na níž je odkaz ve vysouvacím menu! Dopouručuji udělat jakési mezistránky, které budou obsahovat odkazy stejné, jako jsou ve vysunovacím menu. Na tuto mezistránku se návštěvník dostane klepnutím na viditelnou hlavní část menu jako je např. Výučba, Výskum, atd.
Jinak bezva!

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 2.10.2004 10:41:03

Osobně javascript moc nemusím, ale zde se vysouvané položky menu zobrazují správně, což na mnoha webech není. Navíc, alternativní odkazy jsou v pravém sloupci stránky, takže bez problému. Co mi ale do layoutu nesedne, jsou odkazy na W3C v patičce.
Chybý mi title tagy u odkazů a udivily mě odkazy na stránce Výučba: Odporúčané príklady na další podstránky. Jsou tvořené čísly, ale v title mají normální názvy. Autor mohl vypsat odkazy normálně, třeba do seznamu. Hned bych věděl, že třetí jsou příklady na magnetické pole a ne ještě příklady na pole elektrostatické.
Čeho si tady asi nikdo ještě nevšimnul (jestli ano, tak se omlouvám za nepozorné čtení diskuze :o) je tag title, který je pro celé stránky konstantní.
A jelikož web nejspíš používá databáze, šlo při programování nalinkovat odkazy s proměnnýni (stanka.php?promenna=hodnota) a podle toho vkládat obsah stránky. Nemusely by být tvořeny podstránky (publikace.php, pojmy.php, teoria.php atd.), čímž by si to autor zpřehlednil.

Toť asi vše

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 2.10.2004 11:37:26

<I>A jelikož web nejspíš používá databáze, šlo při programování nalinkovat odkazy s proměnnýni (stanka.php?promenna=hodnota) a podle toho vkládat obsah stránky. Nemusely by být tvořeny podstránky (publikace.php, pojmy.php, teoria.php atd.), čímž by si to autor zpřehlednil.</I>

To je ovšem naprostý nesmysl. Autor by si tím tak maximálně usnadnil práci, z hlediska webdesignu by ale šlo o jednu z největších chyb. Každá stránka má mít unikátní URI a ne jen parametr ;-)

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 2.10.2004 13:47:54

Díky za opravu, zase jsem o něco chytřejší... :o)

Avatar

Autor komentáře: Igor Jamnický

Datum vložení: 2.10.2004 17:31:15

Važení priatelia,

ospravedlňujem sa, že odpovedám na Vaše kritiky len dnes, bol som na služobnej ceste. Všetkým kritikom ďakujem za ich pripomienky, ktoré mi pomôžu v ďalšej práci. Pokúsim sa odpovedať na Vašu kritiku alebo námety.
1) Ikony sú zastaralé, prevzal som ich z predchdzajúcich verzii
2) 110% zväčšenie bolo myslené pre stránky s väčším rozlíšením ako 800x600
3) V položke "Download" som v úvode stránky zdôraznil, že sa jedná o súbory <B>pdf</B>
4) Pri vypnutých cookie by sa nemalo zobrazovať "nastavenie stránky" - opravené, ďakujem, zabudol som na to
5) Tieny boli urobené tak ako ste mali vy predstavu, ale potom som to upravil tak, aby to dotváralo "pozadie" stránky a ladilo s obrázkom. Ten nápad nie je môj, ale kolegu, ktorý to takto používa
6) Prekmitávanie loga, typická závada v IE, existujú rôzne riešenia, ako to potlačiť. Najjednoduchšie je nezobrazovať text v grafickom režime, ale pri nenačítaní obrázku na pozadí tam zostane prázdne miesto. Táto závada sa
nevyskytuje v prehliadačoch: Mozilla, Netscape, Opera, ForeFox, Konqueror
7) Prístupnosť menu bez vypnutého javascriptu - používam jednoduchší spôsob, kliknutím na položku v hlavnom menu sa zobrazí prvá stránka z podmenu. Na týchto stránkach je v pravom stlpci náhradne submenu. Pri zapnutom javascripte je táto funkcia potačená!
8) V heade je title pre všetky stránky rovnaký - áno, ale napriek tomu sa v hlavičke prehliadača zobrazuje celý správny titulok - zaisťuje to javascript
9) Príklady - submenu, takto som to mal urobené v skorších verziách, ale mi to graficky neladilo, tak som to urobil s číslovaním stránok. Odkazy na čísla stránok majú v title uvedené aj obsah stránok, objaví sa bublinová nápoveda

Avatar

Autor komentáře: brn

Datum vložení: 3.10.2004 13:13:17

Jen osobni nazor: grafika toho webu je takova... velmi sympaticka. Opravdu hezka a prijemna.

Avatar

Autor komentáře: Pista

Datum vložení: 4.10.2004 14:24:47

Chcem sa spytat redakcie na jednu vec. Vsimol som si, ze v kazdej kritike webu je "komentar Plavackov". Preco nie je na tejto kritike ?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.10.2004 14:45:14

Na to byste se měl sice zeptat spíše Plaváčka, ale klidně Vám odpovím také. Plaváček komentář nenapsal, protože neměl čas ho napsat. Plaváček není zaměstnancem Intervalu a svým koníčkům se může věnovat až po svém zaměstnání a rodině ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pista

Datum vložení: 4.10.2004 15:12:00

Ja len, ze pri tomto webe by ma zaujimal viac, ako pri inych.
Dakujem za odpoved.

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 5.10.2004 8:20:39

Tomu říkám profesionální odpověď....

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz