Starší komentáře ke článku: g3a.info

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 6.10.2004 2:21:55

Nevezmu to dnes nijak komplexne, jen vypichnu drobnosti:

- polozka "statistika pristupu" do menu podle me nepatri
- nazev domeny a celeho webu je ponekud nestastny, vzhledem k tomu, ze se rocnik kazdy rok precislovava :-)
- "credits" na ceske strance nevypada moc hezky, spise pusobi jako hloupa snaha byt "in"
- rozvrh hodin je docela hezky, ale pridal bych v tabulce ramovani a na spodni doplnkove informace, ktere naskakuji pri najeti mysi, bych vyhradil nejaky dostatecne velky box, aby stranka pri prejizdeni mezi jednotlivymi polozkami rozvrhu tak nepekne neposkakovala
- ocenuji decentni a ucelovy design s prijemnymi barvami; nicmene zvysil bych kontrast textu, zvlaste ta svetle modra v pravem sloupci se neprilis dobre cte
- skoda ze chat, forum, kniha navstev a komentare pod clanky v blogu pouzivaji cizi skripty a jsou tak designove naprosto nekompatibilni s hlavni strankou; navic pod clanky nelze prispivat komentari bez predchzoi registrace, to vidim jako velkou prekazku
- zminka o dodrzovani standardu vpravo dole je zbytecne vyrazna, nevim, proc by mela mist stejnou vizualni dulezitost jako napr. hlavni menu

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 6.10.2004 2:22:34

Pardon, nejak jsem se zapomnel podepsat...

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 6.10.2004 7:42:35

to že webík jde ovládat klávesovými zkratkami jsem poznal až ze zdrojáku, chtělo by to nějak graficky naznačit, např. podtržením

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Podol

Datum vložení: 6.10.2004 8:52:02

Pekné. Jenom jsem si jaksi všiml odkazu na localhost, pokud kliknu na horní název g3a.

Avatar

Autor komentáře: Hynek Zatloukal

Datum vložení: 6.10.2004 10:12:03

Pjeknej web, jednoduchý design, vše OK.

Avatar

Autor komentáře: Jódlují bernardýn

Datum vložení: 6.10.2004 11:32:41

Neviděli jste tento design už na nějakém blogu? Ja mám takové tušení, že jsem na podobný narazil...ještě zapátrám...

Avatar

Autor komentáře: Czskittle

Datum vložení: 6.10.2004 16:16:47

Je to barevně upravená šablona Thisaway Rose (<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.blogger.com/templates/thisaway_rose/sample.html)' target='_blank'>http://www.blogger.com/templates/thisaway_rose/sample.html)</a> z Blogger.com.

Avatar

Autor komentáře: Jódlující bernardýn

Datum vložení: 6.10.2004 19:44:45

<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.blogger.com/templates/thisaway_rose/sample.html' target='_blank'>http://www.blogger.com/templates/thisaway_rose/sample.html</a>

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 6.10.2004 21:13:50

Hm, tak to je pro me dost zklamani a autor by se mel hluboce stydet. Ten design mi prisel na celem webu nejlepsi (az na vyhrady, ktere jsem popsal vyse), vzhledem k tomu, ze vlastni obsah za mnoho nestoji. Prestoze ten motiv s pixelizovanymi sipkami mi prisel dost neoriginalni a pro web daneho zamereni ponekud od veci, nevedel jsem, ze je to vykradene cele.

Kdyz se to secte a potrhne ted, puvodni autorska prace na zde kritizovanem webu stoji za pendrek a vlastne neni az moc co hodnotit - layout a zakladni grafika, forum, komentare, blog, chat, ... vsechno cizi prace. Takze uz zbyva jen text (protoze vlastni grafika tam temer neni) a to je bohuzel slabota.

Avatar

Autor komentáře: dupa

Datum vložení: 6.10.2004 11:45:26

další ukraden CSS layout :-/

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Turek

Datum vložení: 6.10.2004 15:28:37

Jen detail: bylo by lepsi aby se ten motiv v pravem sloupci opakoval az dolu, takhle to pusobi dost usekle.

Jinak docela pekny design, jen mi tam chybi fotky, jak v designu, tak u textu. Dokazaly by to dost ozivit.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 6.10.2004 17:05:01

Tak to mě zas něco dostalo. Proč sem někdo dává design, který není jeho? To je pak už kritika o ničem. K designu teda nic.
Co se týče obsahové stránky webu, menu má několik oddělení a přitom třídy se týká jen jedna položka. Neříkám, že není obsáhlá, ale třeba i historie je o stránkách... zdá se mi, že se jedná o takový mix stránek o internetu, o těchto samotných stránkách a nakonec i o třídě. Udivilo mě, že hlavní menu nezůstává stále na svém místě (lépe řečeno mizí), že odkazy směřují na externí stránky (navrcholu, fórum...) a přitom se tváří jako rovnocenné odkazy. Dál mě taky zarazil odkaz Odhlásit v Třídních věcech, aniž bych se nějak přihlašoval. Autor, jak sám tvrdí, neumí programovat. Stahuje tedy všechny kódy od jiných lidí, místo aby se pokusil o vlastní věci. Dokonce stahuje i HTML a CSS kód a aby toho nebylo málo, tak mu to Plaváček pochválí... A to se říká, že s poctivostí nejdál dojdeš (já narazil hned na začátku).

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 6.10.2004 19:05:30

Bohužel ani Plaváček neví a nezná všechno, co se na internetu šustne. Z webů, které se mi dostanou do rukou na každý měsíc vybírám dle svého nejlepšího vědomí a svědomí to, o čem se domnívám, že odráží alespoň špetku kvalitní webdesignerské práce. A někdy skutečně z čeho vybírat není, což nastavuje pravdivé zrcadlo tváři a stavu českého internetu. Je to smutné, ale nikoliv neobvyklé.

Fakt, že tento design je sprostě zkopírován jsem netušil a mrzí mě a popuzuje, že jsem po dlouhé pěl chválu na takzvaného tvůrce-kopíráka. Příště budu slovy chvály asi šetřit. Mimochodem - nemám rád borce, kteří se chlubí cizím peřím a tak je dobře, že existuje tato rubrika, kde můžete takové, nebojím se říci, podvodníky, odhalit. Ostatně pokud má autor tohoto webu alespoň trochu cti v těle, tak se všem přítomným slušně omluví a půjde se věnovat něčemu jinému, jednoduššímu - třeba politice. Tam bývá podobné chování tolerováno.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 6.10.2004 19:30:57

Chtěl bych říct, že tím "a aby toho nebylo mál, tak mu to Plaváček ještě pochválí" jsem neměl na mysli zkopírovaný design. Spíš jsem se podivil vaší chvále webu, který má základní chyby jako nestálé menu, písmo deklarované v pixelech, absenci tiskového výstupu atd.
Vaši roli při výběru webů chápu, nikdo z nás nemůže tušit, že design může být zkopírován, a zazlívat vám "odvahu" autora by byla celkem blbost. Myslím, že vaši práci odvádíte při nejmenším dobře... :o)

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 6.10.2004 20:39:03

A tohle uplne dole:
© 2004 by Milošo, All rights reserved

.....udelat si copyright na cizi praci.....

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.10.2004 20:53:11

V neanglosaském světě nemá copyright žádný právní význam, takže si ho může každý plácnout kamkoli ho napadne ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 7.10.2004 8:11:04

Ale to přece není pravda...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.10.2004 8:57:23

...tvrdí anonym ;-)

Avatar

Autor komentáře: Milošo

Datum vložení: 7.10.2004 9:57:26

Mno, konečně jsem se dostal na net (doma nemám)
> Statistiku přístupů z menu odstraním
> Doména je zaregistrovaná do konce května 2006, takže s adresou nemůžu nic dělat (aspoň myslím ;)) a mít stránky G4Aonline s adresou g3a.info je trošku divné, ne? ^^
> ad sladění barev: ve fóru připravujeme nový design, který bude více sladěný s celými stránkami, knika návštěv je z BlueBoardu, takže na ní taky šahat nemůžu (a vlastní sice vytvořit umím, ale ne se smajlíkama a... taky nevím, jak bych převedl všechny příspěvky do nové knihy)
> zmínku o standardech odšoupnu o kousek dolů, ale ne v tomhle školním provizorním prostředí ;)
> accesskeye taky asi víc zvýrazním
> odkaz na localhost spravem, nějak jsem si toho nevšiml :)
> s designem je to trochu jinak, on to byl původně jenom blog, pak až se k tomu přidaly celé stránky, a udělat stránky v blog-designu bylo jednodušší než se přes webové rozhraní pitvat v designu weblogu (aspoň pro mě)
> text je slabota? jdu se stočit do koutka a brečéét :'( :( IMHO pro třídu je nejdůležitější fórum, rozvrh hodin a supl
> historie o třídě (cyklák, výlety apod.) se připravují
> že stahuju všechny kódy? to bych neřek... no, třeba přihlašování do třídních věcí je vlastnoruční ^^, rozvrh, galerie, většina jskriptů
Zatím vše, zvoní! ^^

Avatar

Autor komentáře: Latzy

Datum vložení: 7.10.2004 12:59:43

z teba bude fakt dobry politik...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 7.10.2004 16:11:13

A nezdá se ti to tak trochu nefér, nechat nás hodnotit design, který je vlastně šablona? Nevím, jestl ti kritika "cizího peří" zdá účelná, ale mě tedy ne... To sis myslel, že ti tu budeme hodnotit předem připravený kód a grafiku, cizí knihu návštěv, fórum, chat? Hohoho... Jak už psal Plaváček, čekáme od tebe, že se tu veřejně omluvíš...nejméně jednoho člověka (Plaváčka( jsi připravil o drahocenný pracovní čas.

Avatar

Autor komentáře: Jódlující bernardýn

Datum vložení: 7.10.2004 16:11:22

A nezdá se ti to tak trochu nefér, nechat nás hodnotit design, který je vlastně šablona? Nevím, jestl ti kritika "cizího peří" zdá účelná, ale mě tedy ne... To sis myslel, že ti tu budeme hodnotit předem připravený kód a grafiku, cizí knihu návštěv, fórum, chat? Hohoho... Jak už psal Plaváček, čekáme od tebe, že se tu veřejně omluvíš...nejméně jednoho člověka (Plaváčka( jsi připravil o drahocenný pracovní čas.

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 7.10.2004 23:47:18

"...udělat stránky v blog-designu bylo jednodušší než se přes webové rozhraní pitvat v designu weblogu (aspoň pro mě) "

Pak je ovsem otazka, jestli pri takovem pristupu ma smysl davat sve stranky ke kritice. Kritiku chce slyset nekdo, kdo pocita se zohlednenim pripadnych namitek, ne nekdo, "komu se v tom nechce pitvat". Samozrejme pokud jen neocekava uznale poplacavani po ramenou, pripadne zvyseni navstevnosti.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 7.10.2004 15:49:47

Autor to s webdesignem <B>Myslí upřímně</B>

Avatar

Autor komentáře: Jódlující bernardýn

Datum vložení: 7.10.2004 16:36:38

Autor je nejspíš sociální demokrat.

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 7.10.2004 17:13:11

Celé je to tady trošku divné. Plaváček se svým ANTI-ESTETICKÝM cítěním nemá co vybírat design. Měla by tu být porota a třeba plaváček by byl jedním z nich, a uděloval by body za přístupnost a kód. Ale za to bych dal tak 20%, za grafiku 50% a za text 30 procent...

čistě můj názor

Avatar

Autor komentáře: spiderer

Datum vložení: 7.10.2004 17:46:12

A co by se tedy hodnotilo u webu kdyz ne kod? To bys tady mohl rovnou nechat nekoho kdo absolutne nevi co je to html aby ti napsal svuj nazor.. plavacek tady vetsinou rozebere web komplexne jak z pohledu webdesignera tak z pohledu normalniho uzivatele coz je tak nejak rekl bych optimalni.
Ale dat kodu mensi vahu nez textu - zajimavej nazor..!

Avatar

Autor komentáře: Jódlující bernardýn

Datum vložení: 7.10.2004 19:52:15

Nevím čemu ty říkáš anti-estetické cítění, ale já myslím, že <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.plavacek.net/reference.html' target='_blank'>http://www.plavacek.net/reference.html</a> jsou po estetické stránce velmi zdařilé práce. A´propos: kdyby byl webdesign jen o grafice, tak rovnou můžeme celé stránky dělat jako jeden velký obrázek a kdyby byly...ehm ...ryby, nemuseli by bejt rybníky... není liž pravda? Navíc Plaváček nevybírá jen design, ale stránky jako takové. A dělá to dobře. Pokud si nějaký rádoby webdesignér začne stěžovat, že mu jeho table/css slátaninu nevzal Plaváček do kritiky, tak se nemá co divit. Dnešní web není jen o pěkných obrázcích, ale hlavné o přístupnosti, bezbariérovnosti, funkčnosti a mnoha dalších věcech. Nevím jak ostatní, ale já bych chtěl Plaváčkovi za krásné slohové práce v úvodním komentáři poděkovat.

Avatar

Autor komentáře: R

Datum vložení: 7.10.2004 20:42:21

jo ty weby v referencích jsou některé pěkné, škoda že grafika není od Plaváčka, od Plaváčka je ten kód :-)

Avatar

Autor komentáře: karel d

Datum vložení: 12.10.2004 11:54:14

velmi zdarile urcite nejsou. pro estetiku pana plavacka nemam slov.

Avatar

Autor komentáře: Petr Sobotka

Datum vložení: 9.10.2004 18:46:37

Už to tady bylo asi všechno řečeno, ale stějně to zopakuji ještě za sebe, když jsem si zběžně prohlédl avizovaný web, mé druhé, graficky cítící srdce zajásalo!! Obrovské je mé zklamání, po pečlivém přečtení všech příspěvků.... :-((( Ale zřejmě se není čemu divit, přístup "autora" webu jde s dobou. Ať chceme nebo ne, musíme jej za to pochválit. Tato doba přeci je o tom ukořistit si svojí hromadu s co nejmenší námahou. Sklízet, hromadit a brát. A odkud? Neradno se ptát! Dobře se to dotyčný naučil, už v 15.

Petr Sobotka
Czechline.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz