Starší komentáře ke článku: gamestar

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: mynameis

Datum vložení: 3.6.2005 0:51:54

Error 400 - HTTP Web Server: Unknown Command Exception kouknu ještě ráno:)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:01:28

Jsem rád, že má Interval.cz takové pozorné čtenáře. Skutečně se mělo jednat pouze o hodnocení stránky s obsahem aktuálního čísla. Odkazy byly zatím nefunkční. V současné době jsou již pod jednotlivými odkazy příslušné WWW stránky. Chyba by se Vám proto neměla zobrazovat.

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 3.6.2005 2:54:23

tak nevim ale interval uz nevi kde jeste sbirat penize a po m$ reklame uz ji hazi i do clanku jako takovych, super, jen tak dal

Avatar

Autor komentáře: AMD

Datum vložení: 3.6.2005 5:51:57

Mě se ty stránky líběj ... se zdrojákem je to ale podstatně horší :))

Avatar

Autor komentáře: AMD

Datum vložení: 3.6.2005 5:53:27

Jo ... a tohle bylo jen k aktuálnímu číslu, ostatní nejdou, jak už někdo říkal přede mnou :D

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:03:18

Můžete být prosím konkrétnější? Validátor nehlásí žádnou chybu: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Finfo.idg.cz%2Finfo.nsf%2Fwww%2Fgamestar%2F

Avatar

Autor komentáře: AMD

Datum vložení: 5.6.2005 13:26:25

Kód nemusí být nevalidní k tomu, aby byl prasáckej, co třeba ty zbytečný mezery v kódu... například: <p> Exkluzivní info o připravované závodní hře. Nové Need for Speed kombinuje fantastickou grafiku s propracovaným fyzikálním modelem. Podívej se na první obrázky ze hry a přečti si, co tě čeká... <br/> <a href="http://info.idg.cz/info.nsf/www/need-for-speed">Více info</a> </p> Co vy na to ? Zbytečný bajty navíc ;)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 19:55:20

Částečně s Vámi souhlasím. Pokud bych např. v PSPadu odstranil mezery v kódu, mohl bych stránku ještě více urychlit. Mezery v kódu však mají svůj důvod. Jsou tam proto, abych mohl stránku jednoduše editovat (nepoužívám totiž žádné šablony, jako u jiných projektů).

Avatar

Autor komentáře: AMD

Datum vložení: 7.6.2005 13:15:05

Huh, jednoduše editovat ? hele: http://amd.xhosting.cz/ já taky jednoduše edituju a mezery tam nemám ... prostě vezmu PSPad a jedu :)

Avatar

Autor komentáře: Frakira

Datum vložení: 7.6.2005 13:44:28

ale, ale.. je prakticke mat napisany text tak, aby sa ti dobre cital, to by som rozhodne nekritizovala.. (rovnako ako by som nekritizovala neprehladnost kodu webu, ktory je robeny pomocou sablon) Co sa teba tyka, mohol by si svoj web optimalizovat napriklad zrusenim medzier v scriptoch, ktore su uplne zbytocne. Navyse, verim tomu, ze web urceny ku kritike vidim tak, ako autor zamyslal, zatial co tvojmu webu som sice venovala minimum casu, ale voci sebe rozhodene obrazky v menu udru do oci hned (opera).. Myslim, ze to, co uzivatel vidi, je vyrazne dolezitejsie nez nejake medzery, ktore navyse autorovi pomahaju, takze sa musim zastat...

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 7.6.2005 15:01:36

Děkuji :)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 7.6.2005 14:59:02

Jenže ty u svého webu edituješ své stránky přímo pomocí FTP (změníš soubor na disku, nahraješ a je vystaráno). Já bych musel kód vkládat v rámci Lotus Notes do zvláštní sekce, kterou mám pro stránky vyhrazenou. Jinak doporučuji změřit rychlost načítání webu. Stránky by měly nabíhat poměrně svižně.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 3.6.2005 9:14:32

no, tento týden se nám vydařil, sluníčko svítilo, dílka předložená ke kritice byla rozcupována na kousky a páteční ranní menu GameStar to dokonale završilo ... vydavatelství IDG, které se pravděpodobně skrývá za tímto počinem, velmi odvážně pustilo tento projekt do světa ze svého firemního serveru - já osobně bych asi neměl odvahu pustit Lotus Domino server takhle do provozu a) design - studený a nudný - u tohoto typu webu bych očekával větší "akčnost" b) nefuknční ve FF - chyba 400 už byla zmíněna - je zajímavé, pokud vícekráte zkusíte odkaz na SMS, tak se pak stránky občas "chytí" a začnou fungovat - prapodivná chyba, hledal bych problém právě v Lotusu c) jestli jsem to dobře pochopil, tak stránky mají jeden jediný účel - sloužit jako upoutávka a reklama na jednotlivá čísla tištěného časopisu, takže vlastně jediné, co přinášejí, je výčet toho, co bychom se dočetli, kdybychom si časopis koupili, to si můžu přečíst na přebalu toho časopisu rovnou a bez chyby 400 d) trapně neošetřená stránka 404 - u profesionálů docela zajímavý přístup - bohužel i spousta amatérů, dokáže tohle vyřešit podstatně lépe e) což si takhle zaplatit testera? tahle ostuda má totiž lavinovitý efekt ....

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:08:18

Děkuji za kritiku. K technickým záležitostem se vyjadřovat nebudu, protože jsem pouze tvůrcem vzhledu zmíněných stránek. Jak je uvedeno výše, odkazy by nyní měly být funkční. a) design - studený a nudný - u tohoto typu webu bych očekával větší "akčnost" Podle zadání jsem musel použít modrou. Design webu měl být přehledný. Uvítal bych, kdybyste mi ukázal příklady "akčních" stránek. c) jestli jsem to dobře pochopil, tak stránky mají jeden jediný účel - sloužit jako upoutávka a reklama na jednotlivá čísla tištěného časopisu Správně. Na tyto stránky se dostanete pouze pokud kliknete na reklamní proužek v kampani GameStaru. e) což si takhle zaplatit testera? tahle ostuda má totiž lavinovitý efekt .... Tady bohužel došlo k nedorozumění. Chtěl jsem znát názor čtenářů Interval.cz na tuto konkrétní cílovou stránku s obsahem aktuálního čísla. Ostatní části webu nebyly v ostrém provozu. Nyní by již mělo být vše v pořádku. Kontroloval jsem odkazy z prostředí OS Linux a nevidím žádný problém.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 5.6.2005 18:31:45

a) nudnost a neakčnost - vícero lidu zde na ni upozornilo, takže nemá smysl více psát, příklady "akčních" stránek uvádět nebudu, nemá to smysl - bylo by to jako srovnávat hrušky a jablka - ale na táhle stránce není nic, co by mne jako budoucího čtenáře mělo přesvědčit o tom, že si ten časopis mám koupit .... b) znamená to tedy, že jste z webu, který má pět položek v menu dal ke kritice jednu položku ?? to je vtip nebo provokace nebo ztráta soudnosti? ovšem na druhou stranu musím přiznat, že v těchto případech má díky těmto tvůrcům interval o "reklamu" postaráno c) nějak jste mi zapomněl odpovědět na tu neošetřenou 404 page - nebo možná tahle ostuda také nemá být předmětem hodnocení -:)), vždyť co to tam vlastně zkouším, když jsem měl zhodnotit jeden odkaz v menu ...

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 19:59:10

Ad A) Dobrá, jak jsem psal výše, je to závažná připomínka a zkusím s tím něco udělat. Ad b) Již jsem se vyjádřil. Kritika měla směřovat na použitý layout, případné chyby, nesrovnalosti. Ostatní stránky jsou nyní funkční, můžete si je vyzkoušet. Ad c) Mohu komentovat pouze svůj kód a stránky, které jsem vytvořil. Proto jsem se Vám k ryze technickým záležitostem nevyjádřil.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 3.6.2005 14:58:56

Neuškodilo by stránkám dát trochu té šťávy do stránek. Přijde mi to takové suché na časopis jako je gamestar, podle designu kdo nezná tento časopis, určitě nepozná, že jde o časopis zabývající se počítačovíma hrama.

Avatar

Autor komentáře: Cybe

Datum vložení: 3.6.2005 15:25:39

plne se stotoznuji

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:09:24

Zajímavá připomínka, děkuji. Zkusím se nad tím zamyslet, ale osobně nejsem příznivcem "akčních " designů. Dávám přednost stránkám, které vám poskytnou během pár minut všechny důležité informace.

Avatar

Autor komentáře: dannick

Datum vložení: 3.6.2005 19:37:32

Tak když tohle vidím, byl bych docela rád, aby se k tomu vyjádřil i někdo z redakce Intervalu..! Předem děkuji za všechny

Avatar

Autor komentáře: Krutil Jonáš

Datum vložení: 3.6.2005 19:56:12

Souhlas, vlastne nic nefunguje :P! Misto ciste kulicky, bych dal pro "li" nejaky pekny obrazek.

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:11:49

Stránka s obsahem aktuálního čísla fungovala :). Opět viz. výše. Místo "kuličky" u LI jsem uvažoval o šipce, ale nakonec jsem se pro tento návrh nerozhodnul.

Avatar

Autor komentáře: Krutil Jonáš

Datum vložení: 5.6.2005 13:45:14

No tak byste se ke svemu byvalemu zameru mel vratit :P.

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 20:00:20

Možná budu muset stránky celé přepracovat, aby byly akčnější. Z tohoto pohledu jsou nejen Vaše připomínky velmi cenné. Díky za ně!

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 3.6.2005 20:20:16

Tohle je profesionální tvorba ?? No, stydíte se trochu nebo hodně? Grafika naprosto tuctová a nijaká. Menu okoukané a nijak nezměněné. Funkčnost: z 80% jsou stránky nefunkční ! Proboha !!!!!! Nechtěl bych být ve Vaší kůži. Stydím se i za Vás.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 4.6.2005 1:15:40

svůj komentář jsem už psal, ale nevím proč, ale toto mi připadá, že si někdo dal ke kritice návrh webu a ne samotný web :)

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 4.6.2005 3:02:06

Připadá mi trochu nešťastné když někdo dá ke kritice (témeř odborné :-) ) web kterej neni ani ze 1/4 hotovej... Fakt mě trochu děsí, že si toto někdo troufne. Nechápu postavení INTERVALu !! Oni se na ten web ani nekoukli než ho zařadili ke kritice??

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 9.6.2005 15:35:12

Muj nazor na mezery je, ze dneska uz nejsou zadnym problemem z hlediska obemu dat. Slovo "prasacky" mi naopak prijde na jazyk kdyz vidim kod, kterej je zhluklej do neforemny hromady. PsPad mi nekdy fakt pomaha, ale to co provede s kodem pri jeho rozbaleni mi prehledny moc neprijde. I kdyz se da upravit jeho konfigurace podle individualnich pozadavků, stejne se o to nesnazim, pripada mi to zbytecne pracne. Kdyz delam v PHP XHTML vystup, tak vzdycky i tam davam odradkovani mezi echa. Trvam na tom, ze chci mit prehlednej i zdrojak v prohlizeci. Vzdycky mi udela radost, kdyz vidim kod, kterej dba na nejakou kulturu a neni to jen hromada tagu. Me se to libi a to i designove. BTW.: Zdate se mi az moc zaujatej...

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 10.6.2005 9:22:58

Děkuji :)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:14:45

Je to přehledné, stručné, srozumitelné..., používám CSS layout, validní XHTML... Já nevím jak vy, ale osobně dávám přednost těmto typům stránek. Nicméně děkuji za kritiku. Různí lidé mohou mít různé názory.

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 5.6.2005 18:32:31

Víte, udělat stránku v xhtml, css a naprosto validní, to umí dnes 11 tiletí kluci. Pod pojmem webová PREZENTACE se rozumí především PREZENTACE a nikoliv použité technologie či složitost řešení. Ať chcete či ne, lidé web hodnotí podle vzhledu a i podle obsahu a použitelnosti. Proto byste neměl vzhled podřazovat tomu že jsou stránky tzv. "přehledné, stručné a srozumitelné"... Ale ukázat že ovládáte své řemeslo a udělat [b]zajímavý a originální web[/b] Různí lidé, různé názory - ANO PROTO -> upřednostňujte názor většiny a udělejte stránky především tzv. "hezké a originální", což je v podstatě jediný důležitý úkol GRAFIKA a webdesignera. Vše ostatní se totiž považuje za samozřejmé (zvládnutí xhtml,css apod.) Tento web roznodně není zábavný, proto dle mého názoru nepatří do kategorie PREZENTACE, ale do kategorie INFORMAČNÍ TEXT

Avatar

Autor komentáře: naluc

Datum vložení: 5.6.2005 19:12:28

[b]11letí[/b], prosím ;)

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 5.6.2005 23:59:07

ano, prosím ;) Je to asi veselé, ale je to tak. ZVLÁDNOUT xhtml a css je myslím poměrně jednoduché. (11-ti letí;) ) UMĚT HO EFEKTIVNĚ VYUŽÍT je složitější. To je práce pro profesionála. (>11-ti letí:) )

Avatar

Autor komentáře: naluc

Datum vložení: 6.6.2005 10:40:31

Teď jste to zdvojnásobil :) Já jsem totiž nereagoval na obsah, ale na formu. Správně je "11letí" a ne jinak ;)

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 9.6.2005 15:38:53

To jsou pekne kydy. Validni XHTML s optimalne pouzitym CSS je dnes evidentne problem profesionalnich firem na tvorbu webů. Takze se zklidnete a nehrajte si tu na odbornika

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 20:04:22

upřednostňujte názor většiny a udělejte stránky především tzv. "hezké a originální", což je v podstatě jediný důležitý úkol GRAFIKA a webdesignera. Hezké a orignální? Například z pohledu tvůrce stránek mi nepřijdou stránky Interval.cz nijak originální a přesto (nebo právě proto!) je často navštěvuji, protože jsou přehledné a použitelné. Je otázkou do diskuse, jak má vypadat web, jehož primárním cílem je INFORMOVAT o časopisu, který vás bude BAVIT. Nicméně ještě jednou děkuji za užitečnou připomínku.

Avatar

Autor komentáře: carnero

Datum vložení: 4.6.2005 3:30:33

Nechci hodnotit web zde předložený, ale logiku celé věci. Kliknu-li na fotku obálky GameStaru vpravo nahoře, dostanu se na gamestar.cz, tam kliknu na stejnou fotku (tentokrát vlevo uprostřed) a dostanu se na vcelku podrobný obsah daného časopisu. Tentokrát již plně v designu celé prezentace GameStaru, plně funkční. Navíc se domnívám, že černý web GameStaru se k časopisu hodí více než nudná zde předložená prezentace. Ale přeci jen k tomu webu: E400 je vážně úžasná, kolik se platí webdesignerovi za takovou krásnou stránku. A co se týče designu... pokud je časopis tak nudný jako tento web, děkuji nechci, jdu si koupit konkurenci.

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 11:16:14

"pokud je časopis tak nudný jako tento web, děkuji nechci, jdu si koupit konkurenci." Tohle je vážná připomínka a docela rozumný argument. Zkusím něco vymyslet. Díky.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 4.6.2005 20:53:52

hihi :-) <br/> No tak podle me by mezera neskodila... Jezisi a za tuhle hruzu dostane jeste nekdo zaplaceno??? Ze se nestydite

Avatar

Autor komentáře: dimmu

Datum vložení: 5.6.2005 20:37:49

Dostává mi logika odkazu "speciál" v menu. Představoval bych si něco jako http://info.idg.cz/info.nsf/www/special/ nikoliv http://info.idg.cz/info.nsf/www/tipy-triky-navody/ to mě docela dostalo :)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 5.6.2005 23:04:36

To není chyba. Volil jsem tuto URL proto, že lépe odpovídá obsahu stránek.

Avatar

Autor komentáře: dannick

Datum vložení: 6.6.2005 6:46:21

V tom případě teda název stránky SPECIÁL neodpovídá obsahu, nebo má pravdu [b]dimmu[/b]... A co takhle [i]/special-tipy-triky/[/i] nebo něco podobného? P.S. Z hledisk přístupnosti je dost velká chyba, že ve výše zmiňované sekci je jiná navigace než v ťech ostatních.

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 6.6.2005 10:03:35

Pokud budou uživatelé hledat na webu, použijí spíše spojení "tipy", "triky", "návody" než "speciál" nebo něco podobného. Osobně nevidím na zvolené URL nic špatného. Stránka se týká tipů, triků a návodů. Nicméně Váš návrh special-tipy-triky také není špatný. Ad P. S.: Opraveno.

Avatar

Autor komentáře: LubaTOR

Datum vložení: 6.6.2005 13:13:39

Hodne "kritiků" tady má jen hloupé ,arogantní kecy místo toho, aby neco poradily....Jděte pěkně do prdele.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 6.6.2005 14:03:10

cha, cha, cha - poradím rád a s chutí: nauč se česky, než něco napíšeš a druhá rada s vulgaritou nejdále dojdeš sám do ......, ale jestli máš mozek tam, kam jsi ostatní poslal, tak se není co divit .....

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 6.6.2005 14:38:41

Lidé na internetu si obvykle neberou servítky. Já naopak všechny připomínky oceňuji a děkuji všem za vyjádření v této diskusi.

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 9.6.2005 15:43:25

Jasny pred kabelem za kebelem nikdo nesmi stat.... :-)

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 6.6.2005 14:44:53

Co se týká té grafiky, dle mého názoru na stránkách v podstatě žádná není. Nevím proč je logo gamestar červené a zbytek webu do modré. Zvláště pak když logo na časopisu je ve žluté a stránky gamestar černé. Ale viděl jsem jen jednu stránku aktuálního čísla, takže bůh ví... Přehledného webu se dá docílit i s mnoha grafickými prvky, které jsou více či méně nápadné podle toho, jestli mají na něco upozorňovat nebo jen "doplňovat atmosféru". To "dá docílit i" bych spíše změnil za "by se mělo docílit". Interval bych si v tomhle tedy určitě za vzor nedal :-). Ten je prostě až striktně jednoduchý, čímž nechci říct, že je to v tomhle konkrétním případě na škodu :-).

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 7.6.2005 9:50:21

Ad) logo na časopisu je ve žluté a stránky gamestar černé. Logo časopisu je oficiálně červené. Pouze na obálce se mění. Díky tomu je možné obálku různě upravovat a měnit podle aktuálního artworku (obrázku na obálce).

Avatar

Autor komentáře: Akaiman

Datum vložení: 6.6.2005 21:29:25

Jen ke grafice Intervalu (co? kritika Intervalu?:)) Musi byt jednoducha z principu. Ale to je jasne, ze.:)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.6.2005 9:12:23

Kritika Intervalu je vítaná a žádoucí, tedy alespoň kritika férová a konstruktivní. Bez ní totiž nelze magazín zlepšovat ;-)

Avatar

Autor komentáře: nicka

Datum vložení: 7.6.2005 10:19:46

Postrelena husa se vzdycky ozvee

Avatar

Autor komentáře: elixon

Datum vložení: 8.6.2005 12:50:12

Z vlastni zkusenosti vim, ze kombinace designer-koder je spatna. Pokud jste designer (mysleno jako umelecky navrhar), jste umelec, ktereho vede pouze Muza. Pokud jste koder, jste technik, ktereho vedou standardy a kompatibilita. Myslim, ze tahle stranka je priklad designer-KODER a nikoliv DESIGNER-koder (spise pouze KODER). Autor dle meho nazoru potlacil veskere mozne designove prvky ve prospech strohe prehlednosti, kterou lze zaskatulkovat do interval-like pseudodesignu. Jedna se spise rozumove rozparcelovanou stranku s jasnymi kontrasty. Nic umeleckeho/kreativniho na mne ze stranky nedycha. Mam pocit, k memu velkemu zklamani, ze v posledni dobe prevlada trend extremni optimalizace velikosti a cistoty kodu na ukor kreativity a krasy. Myslim, ze dnesni technologie dokazi daleko vice! A koder, ktery tyto stranky vytvoril, soude podle jeho schopnosti, dokaze zakodovat i krasne stranky pri dodrzeni vsech pravidel, ktera si stanovil nebo byl jimi omezen. Wikipedia: "Design in its verb context is the process of originating and developing a plan for an aesthetic and functional object." Doby kdy maximalni funkcnost je automaticky krasna jsou pryc. elixon

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.6.2005 13:09:51

[i]interval-like pseudodesign[/i] A tím je myšleno co? Přesně?

Avatar

Autor komentáře: elixon

Datum vložení: 8.6.2005 13:24:08

Nenapadity, chladny, ciste informativni, technicky zvladnuty. elixon

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.6.2005 15:06:37

My jsme informační médium, nikoli prezentace nové vůně od Chanellu. Takže [i]chladny, ciste informativni, technicky zvladnuty[/i] považuji za poctu a za potvrzení, že svou práci děláme správně. Co se týče té [i]nenápaditosti[/i], jsem vcelku indiferentní. Pokud to myslíte tak, že se nelišíme v přístupu k uživatelům od obdobných médií, považuji to za úspěch. Pokud tento komentář směřuje k předkládanému obsahu, pak jste mne nepotěšil - takže vám automaticky položím otázku, co byste si přál, abychom pro vás udělali ;-)

Avatar

Autor komentáře: elixon

Datum vložení: 8.6.2005 18:10:38

Hodnoceni "technicky zvladnuty", "ciste informativni" jsou v pripade intervalu, vzhledem k jeho zamereni, pochvalou. Hodnoceni "chladny" je velmi subjektivni a u mne je to skoro "neprivetivy" (zejmena pouziti barev je prilis asketicke, hranatost...). Nenapadity znamena, ze layout a pouzite graficke prvky jsou sktuecne "standardni" a nicim nezaujmou, neprekvapi a od tisicu jinych webu se nelisi, coz chapu jako nevyhodu (chybi tady vyrazne sebedefinovani pomoci vizualnich prvku). V kazdem pripade to co plati u Intervalu rozhodne neplati u GameStaru. Protoze web typu GameStar neni primarne o informacich (narozdil od intervalu) ale zejmena o zabave! Proto i klady pouzite ve spojeni s Intervalem se stavaji zapory u GameStaru... GameStar by mel byt: - s vetsim (nez mensim) mnozstvim "cyber" grafickych prvku - musi zaujmout na prvni pohled necim bombastickym, aby uzivatel unaveny ctenim hned vedel o co jde (alespon jeden vetsi screenshot nejnovejsi akcni spickove 3D hry s uchvacujicim grafickym zpracovanim na home page by prospel) - musi se zdat zabavny (coz souvisi s ostatnimi body) - recenzovane tituly by mely byt vyvedeny minimalne tak durazne jako reklamni banery. Recenzovane tituly - to je ten hlavni tahak pro ctenare! - trochu pohybu pro tenhle typ webu by take mohlo byt rozhodne prinosem - fanousci her maji vetsinou radi trochu toho flashe s oblibenou 3D postavou apod. - Barevne ladeni by melo byt spise tmavsi, jak se slusi u daneho zanru, ktery je povestny zabednenymi okny a nevyspalyma ocima. (Obavam se, ze hodne bile barvy bude pusobit bolestive pro oci po paranskem zatahu ;-) Proste web je pekny, ale presne se nehodi k danemu zamereni. Coz jsem puvodne chtel vyjadrit prirovannim k interval-like pseudodesignum ke kterym se radi formou nikoliv vsak obsahem. elixon

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 9.6.2005 10:36:33

Myslím si, že Vaše konkrétní body nejlépe charakterizují samotný web časopisu - http://www.gamestar.cz. Jeho autorem je jiný a zkušený webmaster z IDG. Dokonce nechybí ani Vámi zmíněný flash a 3D cyber vzhled :) Co se flashe týče, tak ten já osobně příliš nemusím. Proto na mnou vytvářeném webu není.

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 9.6.2005 10:36:34

Myslím si, že Vaše konkrétní body nejlépe charakterizují samotný web časopisu - http://www.gamestar.cz. Jeho autorem je jiný a zkušený webmaster z IDG. Dokonce nechybí ani Vámi zmíněný flash a 3D cyber vzhled :) Co se flashe týče, tak ten já osobně příliš nemusím. Proto na mnou vytvářeném webu není.

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 9.6.2005 15:48:34

Neznam nic horsiho nez stranka kompletne ve Flashi. Kez by ho nekdo totalne zakazal.

Avatar

Autor komentáře: elixon

Datum vložení: 8.6.2005 13:52:48

Vzhledem k tomu, ze jsem si ted uvedomil, ze jsem se dopustil nezamyslene kritiky stranek itnerval.cz a napadlo mne, jak interval.cz vidi i ostatni ctenari... byla redakce intervalu statecna a zaradila se se svymi strankami mezi "soutezici" Kritiky webu? Jestli ano, muzete postnout link? (je tam 22 stranek a vyhledavani na slova interval.cz nema moc smysl) Jestli ne, budete statecni? ;-) elixon

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.6.2005 15:01:39

Ale ano, redakce byla tak statečná (podle některých drzá), že si dovolila dát do Kritiky samotný magazín, v době, kdy se tvořil jeho nový vzhled (viz http://interval.cz/clanek.asp?article=3063). Aktuální stav magazínu je ovšem již odlišný, po dvou letech vývoje ;-) Pro diskusi nad magazínem je vyčleněno fórum http://interforum.interval.cz/ShowForum.aspx?ForumID=48, kam můžete směřovat i své připomínky ;-)

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 9.6.2005 10:34:06

Myslím, že jsem Váš příspěvek pochopil. Podle mého názoru je ukázkou dobré práce designera-kodera web časopisu http://www.gamestar.cz Informační stránky o aktuálním časopisu jsem vytvořil tak, aby poskytovaly rychle a přehledně informace o novém čísle. Myslím si, že tvůrci webu vytvářejí stránky podle toho, jaké weby rádi používají. Umělci - webdesignéři vytvoří krásné stránky. Tam je ovšem často krása nadřazena použitelnosti. Já osobně dávám přednost přehledným a rychlým stránkám, které na první pohled poskytnou důležité informace. Mým cílem nebylo vytvořit umělecké dílo, nad kterým by každý obdivně vzdychal. Chtěl jsem vytvořit stránku, která bude především informovat.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 9.6.2005 11:47:47

Já osobně dávám přednost pěkným a přehledným stránkám, které se rychle načtou :-) A o tom je webdesign :-).

Avatar

Autor komentáře: RH

Datum vložení: 10.6.2005 9:26:44

Ano... v době, kdy vládne FUP a lidé se připojují přes mobily, tak je rychlost skutečně na místě.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 10.6.2005 15:00:18

No hlavně jsem svým příspěvkem chtěl říct, že [b]velmi pěkné[/b] a rychlé stránky se nevylučují, což je podle mě jeden z hlavních cílů webdesignu. No a když chce někdo navštěvovat stránky ještě rychleji a nezajímá ho design, tak si vypne css a je to :-).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz