Starší komentáře ke článku: Google Reader - uživatelsky přívětivá čtečka RSS

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jitka aka poLK

Datum vložení: 7.6.2007 7:49:34

Myslim, ze by clanku slusel jeden odstavec navic - tykajici se off-line modu (Google Reader je prvni aplikace od Google, vyuzivajici Google Gears).

Avatar

Autor komentáře: Borek

Datum vložení: 7.6.2007 10:35:47

Google na svém Readeru delší dobu nedělal vůbec žádné změny, ale zrovna jako na potvoru mezi dokončením a publikováním článku přidal offline podporu, což, souhlasím, je velmi zajímavá věc. Taky přesunul odkaz "trends" do navigačního panelu vlevo nahoře. Prostě zákon schválnosti :)

Avatar

Autor komentáře: Tomas

Datum vložení: 7.6.2007 18:59:14

Okrem znacnych vyhod, ktore mi pouzivanie google reader-u prinasa, nasiel som aj niekolko nevyhod ... prvou (a najpodstatnejsou)je, ze reader nekontroluje aktualnost threadov pravidelne (obzvlast, ak sa jedna o nejaky menej navstevovany RSS kanal) a novinka pridana o 20:00 sa objavi niekedy az o hodinu neskor (nepomoze ani niekolkonasobny refresh RSS kanalu) no a druhou je, ze pokial nechcem aby mi clanky oznacovalo ako nove (teda vzdy ked si reader otvorim) tak ich musim oznacit ako precitane, aj ked som ich necital - z toho plynie, ze v statistiku (trends) mam u kazdeho zdroja uvedene 100% ... pritom nie vsetky clanky citam, ale jednoducho podla nadpisu ich nechcem a tak ich oznacim ako precitane, aby sa dalej neobjavovali medzi unread (teda v podstate novymi) clankami ... toto by sa mohlo nejako doriesit ... pre tieto nedostatky mi pripada oproti Sage (firefox extension) ako menej funkcny, ale ta mobilita to vynahradza - uz nie som viazany iba na svoj domaci PC ...

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 8.6.2007 19:58:03

To, ze se clanky objevuji s hodinovym spozdenim, je vlastnost. Google kontroluje kazdy feed jen jedou za hodinu. Nove clanky se objevi vsem, kteri dany feed sleduji. "Refresh" v Readeru neznamena, ze se refreshuje feed. Zpusobovalo by to nezanedbatelnou zatez.

Avatar

Autor komentáře: JBi Multimedia

Datum vložení: 15.6.2007 12:41:07

U každého rss zdroje můžete editovat takzvané tags, jakési příznaky, podle kterých se pak vytvoří další veřejné feedy. Využívám této vlastnosti k editaci xml zdroje pro moji www stránku, kde zobrazuji vybrané články z několika rss zdrojů. Moje stránka v PHP pak čte již připravený feed, který spravuji pohodlně přímo na googlu bez vytváření nějakého editačního rozhraní. příklad: http://www.brnirov.cz/brnirov/?doc=zpravy

Avatar

Autor komentáře: Pepa

Datum vložení: 31.7.2008 23:37:58

Je to opravdu dobrá finkce, obzvlášť pokud používáte hodně feedů.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz