Starší komentáře ke článku: hartolafilm.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 23.11.2007 8:25:03

zdravím, nebudu hodnotit ani grafiku, ani kód, protože první co mě odradilo, je vůbec použitelnost stránek (respektive úvodní stránky). Až těsně před odchodem ze stránky jsem zjistil, že web má i podstránky. Za celou dobu, kterou jsem na HP strávil, se mi nepodařilo najít jakoukoliv známku menu. Předpokládal jsem, že to jsou ty obrázky v tom filmečku. Proč je z nich vůbec odkaz, když nikam nevedou? Proč název novinky nikam nevede? (I přesto, že je to odkaz??) Nakonec se vstup do webu nacházel pod něčím, co mi přišlo spíš jako součást "loga". A to ta dvě jména. Přepínání jazyků? Jsem možná staromódní, ale jsem zvyklej na to, že když kliknu na českou vlaječku, bude tam pod ní česká verze a ne, že to funguje stylem toggle. Věc názoru. Co me trosku zarazilo: rozeskok Expedic a filmů z nich. Je nutné, aby po kliku na tento odkaz byl na stránce akorát nadpis a nápis "viz menu"???

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 23.11.2007 12:56:54

Dobrý den, díky za reakce. Některé se pokusím vysvětlit. Co se týče použitelnosti, souhlasím, že malé obrázky a jejich "rozsvěcování" bych mohl v css řešit i jinak než tagem "a", ale nenapadla mě jednoduchá cesta jak. U novinek odkaz na žádný článek není nastaven (mohl by být), to bych měl v redakčním systému ošetřit, souhlasím. Co se týče vlaječek, souhlasím, že to je věc názoru, a klient ho měl jiný. To u těch expedic - opět souvisí s mým redakčním systémem. Uznávám, že je to poněkud nešťastné řešení. Po kliknutí na odkaz 2. úrovně "filmové expedice a filmy z nich" se objeví odkazy na odkazy 3. úrovně - jednotlivé expedice. Každý odkaz má ale svůj text přiřazený v databázi, takže je statický. Možná bych tam měl napsat nějaký text obecně k expedicím a ne jen "viz menu".

Avatar

Autor komentáře: Michal Blahut

Datum vložení: 23.11.2007 13:10:36

Zdravim, >>Co se týče použitelnosti, souhlasím, že malé obrázky a jejich "rozsvěcování" bych mohl v css řešit i jinak než tagem "a", ale nenapadla mě jednoduchá cesta jak. - nejde o rozsvecovani nebo zhasinani. z tech obrazku vubec neni jasne, co se po klepnuti bude dit. a to je opravdu velika chyba. A odkazy "Ladislav Moulis st." a "Ladislav Moulis ml." take nevypadaji jako odkazy. >>Co se týče vlaječek, souhlasím, že to je věc názoru, a klient ho měl jiný. - v takovych pripadech je nutnost to klientovi vysvetlit. kazi to vase budouci reference - stejne jako jsem psal u prispevku k webu o zonglovani: Je potreba si ujasnit cile prezentace. co od navstevniku cekate? a v tomhle pripade si neodpustim: Pokud od nich cekate, ze neopusti vasi prezentaci ihned po zhlednuti prvni strany, mel byste se znova nad koncepci cele stranky od zacatku zamyslet

Avatar

Autor komentáře: buben

Datum vložení: 23.11.2007 10:05:02

no jak pise muf navigace je silena aboslutne se tam ztracim.V kategorii je napsano ze to je amaterska tvorba ale ma to v paticce ze to tvoril nakej koumak.No ostatne jeho "portfolio" tvoreny nejakou free sablonou vypovida o vsem...kazdopadne 1 bod z 10 (ten jeden bod je za docela dobre udelanou hlavicku na to ze to je amter)

Avatar

Autor komentáře: Autor

Datum vložení: 23.11.2007 13:05:10

Dobrý den, nevím, co máte na mysli pod slovem "koumák". Mé osobní stránky nejsou nijak graficky originální, ale myslím, že šablona (použitá v souladu s licencí) je celkem pěkná. Nevýhodou (nebo výhodou?) nás "amatérů" je to, že se webdesignu nevěnujeme jako hlavní činnosti, a proto za účelem úspory času občas vezmeme za vděk i nějakou šablonu. Nicméně tato kritika se zabývá stránkami www.hartolafilm.cz, které rozhodně žádnou šablonou nejsou.

Avatar

Autor komentáře: Skalní fanoušek

Datum vložení: 24.11.2007 0:35:01

Klikl jsem na stránce na všechno co vypadalo jako odkaz (včetně obrázků, které k tomu vyzívají) ale nic. Má ten web nějaký obsah? nebo je to jen jedna stránka?

Avatar

Autor komentáře: webdeveloper

Datum vložení: 24.11.2007 2:29:04

dekuji dekuji, jeste ze existuji lide jako vy! pak uz by se fakt dalo rict, ze web umi delat kazdy!

Avatar

Autor komentáře: webdeveloper

Datum vložení: 24.11.2007 12:50:09

omlouvam se za svou zbytecnou predeslou kritiku, poradne jsem si neprecetl, ze se jedna o amaterskou tvorbu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz