Starší komentáře ke článku: hodinky.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Amater

Datum vložení: 5.12.2005 11:35:09

By me zajimalo odkud autori zkopirovali tu tvar na hlavni strance.Uz jsem ji nekde videl.Kod nevalidni tudiz neprofesionalni prace.Thats all, grafika je asi taky celkove nekde zkopirovana proste jen reklama jinak to nevidim.

Avatar

Autor komentáře: Milan

Datum vložení: 6.12.2005 19:09:32

Tohle je hodně starý web a je tady skutečně jen jako reklama. Pan Martin Rozhoň vlastní další e-shopy a kromě toho vytvořil ještě další "falešné" webové katalogy na podporu prodeje. Je zkrátka v propagaci, ať už čestné nebo nečestné, velmi aktivní ;-) Myslím, že nemá smysl to tu vůbec komentovat, o kvalitu kódu nebo o vzhled stránek tu skutečně nejde.

Avatar

Autor komentáře: vanikka

Datum vložení: 5.12.2005 13:46:51

Je to zajímavé a poutavé pro oko, akorát nechápu jak se ten, co to psal může v takovém zdrojáku vyznat. Nechtěl, bych tenhle web <b>optimalizovat</b>. Zdar

Avatar

Autor komentáře: ant

Datum vložení: 5.12.2005 14:12:23

Chtěl bych se zeptat a to nejen Vás, ale i ostatních čtenářů. Jak se pozná zdroják, ve kterém se nikdo nevyzná? Tak, že si v prohlížeči nechám zobrazit (příp. nechám stáhnout) kód HTML? Anebo tak, že si prohlížím PHP (či jiné) zdrojáky? Zdá se mi, že kritika čitelnosti kódu je častým námětem oponentů, ale osobně si myslím, že je rozdíl mezi html kódem (který je důležitý pro prohlížeč) a php (asp,...)kódem, který je důležitý pro programátory. Jaký na to máte názor? Dík ant

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 5.12.2005 16:39:26

Serverového skriptu se asi námitka netýkala :-). Jinak už to tu bylo párkrát propíráno s následujícím závěrem: Minimalizace kódu tzn. jeden řádek bez zbytečných mezer atd. Ten kdo se chce v kódu rýpat si ho může bez problémů převést v nějakém volně dostupném programu (např. PSPad).

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 5.12.2005 16:55:02

... v tomto případě ale podle mě původní přispěvatel chtěl spíše poukázat na zcela špatnou sémantiku. Kód se hemží elementy table, div a span bez opodstatnění, naopak chybí seznamy a další, které by z prvního pohledu na web rozhodně chybět neměly.

Avatar

Autor komentáře: ant

Datum vložení: 6.12.2005 19:09:55

dík za vysvětlení

Avatar

Autor komentáře: KOM

Datum vložení: 5.12.2005 14:18:09

Na prvni pohled tento web pusobi prijemne. Pro "obyčejného" uživatele tedy i dobře. Ale bohužel jak už zde bylo řečeno, stranka nemá validní HTML ani CSS, tudiž neprofesionálně udělana. Při změně velikosti pisma se cela stránka rozpadá. Po grafické stránce, myslím že menu by si zasloužilo nějaky hover effekt, a odkazy jine barvy. A co treba a:visited?

Avatar

Autor komentáře: Fido

Datum vložení: 5.12.2005 16:32:10

Na první pohled dobrý vizuální dojem, ale to je snad jediné, co lze pochválit. Těch tabulek a dalších zbytečností v kódu je přece jen na profesionála příliš mnoho - tipoval bych to na nějaký vizuální editor. Při vypnutých obrázcích je nefunkční horní menu. "Doba dodání" a "Naše cena" mají hover efekt (ve Firefoxu a v Opeře), ale nejde na ně kliknout - nejsou to odkazy. Myslím, že u profíka by měla být validita samozřejmostí, zejména pokud je to v HTML 4.01 Transitional. Dále jsem nezkoumal.

Avatar

Autor komentáře: maja

Datum vložení: 5.12.2005 17:37:36

<ul style="text-align:left;margin-bottom:0;padding-bottom:0"> <li><b><font face="Arial" size="2" color="#666666">...

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 6.12.2005 9:12:34

1/ Banner nahoře se pomalu načítá - brzdí stránku. Jsou obrázky optimalizoavné? 2/ Ke kódu se nevyjadřuji, spichnuté jen pro reklamu. 3/ Uživatelsky může působit běžně, nikoli odpudivě, avšak víc nápadů by prospělo.

Avatar

Autor komentáře: Peter

Datum vložení: 6.12.2005 16:58:04

Uvodna stranka je pomala /dlho ju nacitava/. Sprvu je uplne rozhadzana, kym ju prehliadac posklada. Kod je od zaciatku tabulka, takze dost slabe vyuzitie CSS. Menu bez efektov, ako uz bolo povedane. A zdrojovy kod si clovek musi zrejme prepisat rucne aby sa v nom vyznal. Validatorom som to nenechaval prejst, tak neviem ci je validny, ale asi nie. Dizajn nie je zly, ale ostatne chyby ho nicia :o/ Mozno ekonomicka metoda FIFO (first in, first out), v prevedeni tvorcu webu - co pod ruku to na sklo.

Avatar

Autor komentáře: mikeš

Datum vložení: 7.12.2005 22:01:58

No jo zase robertnemec a jeho firma. Ten má propagandu eregmy pro lepší sex pod palcem, ne? A tu dělá stejný Rozhoň jako tyhle hodinky.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz