Starší komentáře ke článku: hotel-central.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marty

Datum vložení: 16.9.2002 12:10:17

Je to prima,jen udelat vokna podle fotky nebo obrácene,aby tam nebyl ten sedivej okraj.Práci zdar!

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 16.9.2002 12:55:36

Díky. K těm otevíracím oknům: Např. mozilla dělá okraje alespoň všude stejné, takže to není rušivé (a podle propočtů border, padding, margin to taky tak vychází, ale u IE je to rozházené. Nechci dělat pro každý obrázek zvlášť html stránku (ani zvláš't javascript proceduru), tak to zatím řeším alespoň takhle. Jestli máte někdo řešení, napište, budu rád.
Ještě jednou děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Milan Kryl

Datum vložení: 16.9.2002 14:07:08

nevim jestli jsem dobre pochopil, ale myslim, ze by pomohla 1 javascript procedurka s 2 parametry (vyska / sirka okna)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 16.9.2002 14:16:34

Ty procedurky mám, délku a šířku okna definuji, ale problém je v tom, že prohlížeče přidávají k objektu margin (nebo padding, to je v podstatě jedno), se kterým já počítám a přičítám jej k definici okraje, aby tam ten obrázek vlezl (sice s okraji, ale kdybych ten okraj nepřidal, byl by okraj vidět jen vlevo a nahoře, a to je, uvažte, horší).

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 17.9.2002 11:19:25

Pomocí absolutního pozicování v CSS by mělo jít umístit obrázek přesně do levého horního rohu.

Avatar

Autor komentáře: Marty

Datum vložení: 16.9.2002 14:39:28

Pouzívám tendle script a vsude funguje O.K.
<SCRIPT language=JavaScript>
<!---
function Zeigen(Bild0,Titel0,Breite0,Hoehe0)
{
Bild = Bild0;
Titel = Titel0;
Breite = Breite0;
Hoehe = Hoehe0;


sichtbar()
}

function sichtbar()
{
Fenster_Hoehe = Hoehe + 0;
Fenster_Breite = Breite + 0;
Optionen = 'toolbar=0,location=0,directories=0,status=0,menubar=0,scrollbars=0,resizable=0,left=130,top=50,height='+Fenster_Hoehe+',width='+Fenster_Breite;
neues_Fenster = window.open('','',Optionen)
with (neues_Fenster)
{
document.writeln('<HTML><HEAD><TITLE>' + Titel + '</TITLE></HEAD>');
document.writeln('<BODY topmargin="0" leftmargin="0" marginwidth=0 marginheight=0>');
document.writeln('<IMG SRC="'+Bild+'" WIDTH='+Breite+' HEIGHT='+Hoehe+' BORDER=0 ALT="'+Titel+'">');
document.writeln('</BODY></HTML>')
}
}

//--->
</SCRIPT>
</head>
<body text="#cccccc">
<a href="javascript:Zeigen('8.jpg','Bild8',533,369)" onClick="neues_Fenster.close()" >
a taby je pak ten thumbnail

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 16.9.2002 16:41:26

Protože jsem shodou okolností nedávno také dokončil webové stránky pro malý hotel (pension), nedá mi to, abych autorovi těchto stránek pár věcí vytknul). Design hodnotit nechci, je to příliš subjektivní, ale i tak mi připadá skoro až příliš moc jednoduchý a nenápaditý (navíc použiti tagu center pro celou stránku nezvládne kupř. Opera, a tak je celý web natlačen zcela doleva). Co mi vadí více je nesystematické použití písma, na jedné stránce použít patkové (Times New Roman CE) a bezpatkové písmo nevypadá profesionálně. Údaje (adresa, telefon) v patičce webu jsou takřka nečitelné. Navíc fotogalerii bych neřešil otvíráním do nového okna, ale při využití stylů (návod je zde na Intervalu) bych řešil přímo na stránce). Pokud se týká informací, je jich zde velmi málo, postrádám třeba popis cesty, jak se k vám dostat, něco z historie hotelu, případně města, nějaké tipy na výlet, rezervační formulář a podobně).Doufám, že se autor neurazí, že kritizuji, ale na druhou stranu mu třeba i můj názor pomůže tento web, který jinak patří spíš k lepšímu průměru českého internetu, ještě zlepšit.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 17.9.2002 7:56:08

Neurazím, právě pro kritiku a tvůrčí připomínky jsem to sem chtěl dát.
Zkusím si některé věci obhájit:
- ad. jednoduchý design: V jednoduchosti je síla, tj. nechci návštěvníky odlákat od informací (a je to hodně subjektivní, máte pravdu)
- ad. tag center: Sám nerad používám tabulky k něčemu jinému, než je zobrazení statistických dat, a tento design mě donutil (pomocí stylů by to byl asi nadlidský výkon :-)), a tak jsem použil i nestandardní tag center... jestli budu mít dost času, napravím.
- ad. písma: No comment, napravím, jen co budu moct.
- ad. patička: Kde? V Opeře? Jinde to čitelné je (a nejen pro mne), ale podívám se na to a uvidím.
- ad. fotogalerie: To asi nechám tak, jak je, i když to použití stylů by mne zajímalo
- ad. Informace: Co zákazník dal, to tam má. (A to jsem to z něj někdy musel tahat "jak z chlupaté deky" :-)) Formulář jsme zamítli s tím, že člověk si přece jenom raději zavolá a domluví se ústně (popř. napíše mail), což stojí za větší námahu než vyplňovat formulář, tudíž mi to připadá věrohodnější (rozuměj, že zákazník je potom sám více přesvědčen, že chce být v hotelu ubytován).

Celkově byl web zákazníkem pojat spíše jako nutnost být na internetu, takže tak i vznikal, samozřejmě vlastní chyby bych rád opravil a chyby zákazníka taky, ovšem pokud je zaplatí.

Děkuji za připomínky

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 17.9.2002 8:47:00

Zde máte odkaz na jednoduchý návod na vytvoření obrázkové galerie pomocí CSS:

<a href='http://www.sovavsiti.cz/c02041.html' target='_blank'>http://www.sovavsiti.cz/c02041.html</a>

samozřejmě, chce si s tím trošku pohrát, ale princip tvorby je zřejmý.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 17.9.2002 10:30:29

Díky, ale já to asi nechám tak, jak to je, protože ne každý chce ty obrázky vidět a tudíž čekat na zobrazení ve větším rozlišení. Ale jinak díky, určitě to využiji jinde, kde budu používat pouze HTML a CSS (tzn. bez tabulek používaných k tvorbě layoutu stránek).

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 18.9.2002 22:30:24

Fotogalerie je udelana perfektne, to otvirani do novyho okna me osobne nijak nebere. Lepsi nez cekat na fotografii s celou sablonou apod. Jen snad ty nahledove ikonky by mohly byt trochu vetsi ...

Avatar

Autor komentáře: spunta

Datum vložení: 18.9.2002 13:03:54

proč je odkaz na internetove stranky hotelu veden na <a href='http://www.internet.cz?' target='_blank'>http://www.internet.cz?</a>
je to omyl, nebo hlubsi zamer?

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 19.9.2002 8:11:22

To je asi nějaký můj fatální omyl. Opravuji...

Avatar

Autor komentáře: spunta

Datum vložení: 19.9.2002 14:35:07

Ahoj Lukasi, promin, ale ta anglicka verze ten web docela shodila. Za jazyk (i kdyz je to strasnejsi nez strasny!) te kamenovat nehodlam, zrejme onen "anglicky" text zplodil kdosi z okoli pana hoteliera. Ale ty vlajici vlajecky se mi k tomu decentnimu designu nehodeji. Ze by dalsi pozadavek pana hoteliera? V anglickych strankach je je take nutno nastavit spravne kodovani, anglicke popisky obrazku,a nepouzivat ceske znaky. Mimochodem, to mesto se asi jmenuje Těšín, ne Tešín. A hotelier je opravdu Kuś ? Jako celek se mi ale ten web libi, jenom font paticky tam nesedi (ale to uz tady nekdo tusim psal), tak se nenech znechutit mym hnidopisstvim, ja jsem proste detailista. :-)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 23.10.2002 7:29:30

Za anglický překlad mě opravdu neukamenuješ, já bych nejraději ukamenoval dodavatele překladu. Upozornil jsem jej na dost špatný překlad v některých sekcích, ale prý je to na 100% dobré, tak jsem to nechal tak (já překladatel nejsem, tak se nebudu hádat).
Vlající vlaječky jsou asi otázka vkusu, já jsem to pojal takhle proto, aby na sebe upozornily a člověk je nemusel hledat.
Kódování musím mít takové jaké mám, protože se tam vyskytují i české znaky, které bych používat měl, protože se takhle jmenují. Tešín jsem spravil, Kuś je opravdu Kuś a patkové písmo na angl. stránkách jsem už také opravil.

Díky za podněty.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz