Starší komentáře ke článku: ibundesliga.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: lll

Datum vložení: 17.10.2005 8:11:25

tabulkový layout je opravdu již out neexistuje (nebo jsem nenašel) žádný link pro návrat na úvodní stranu statické titulky oddělování zápasů v pravém sloupečku s logy klubů obrázkem (který se navíc špatně načítá) je trochu lopata spousta prázdných paragrafů některé obrázky mají prázdný ALT spousta věcí by šla přesunout do externího css souboru v červené patičce stránky se zobrazuje link s hover efektem červený na červeném podkladě tmavě šedý podklad stránky bych osobně nahradil nějakým decentním vzorečkem diskusní fórum má úplně jiný design než zbytek stránek

Avatar

Autor komentáře: Tibor

Datum vložení: 17.10.2005 9:30:51

Len doplním: - validátor hlási zlý názov kódovania, aj keď v dokumente je uvedené správne - možno je chyba v hlavičke - kríženie tagov a z toho vyplývajúce chyby vo validite... - XHTML-ovské uzatváranie nepárových značiek pri doctype HTML 4.01 Transitional - podľa mňa nevhodná farba pozadia stránky, treba skúsiť aká sa hodí viac... Obsahovo i graficky sa mi to páči. Čo sa týka kódu tak nič-moc. Keby sa s tým autor pohral (nerobil som s phprs), a odstánil tieto nedostatky tak by to bolo lepšie.

Avatar

Autor komentáře: fr365

Datum vložení: 18.10.2005 1:23:21

Grafika je okopírovaná z bundesliga.de, mírně namixovaná s kicker.de, mohli jste to trochu víc obměnit. Když chcete takovou stránku dělat tak do toho dejte víc snahy a ne jen kopírování a překlad, pak tam vznikají podivnosti jako: s útočníkem Ivanem Klasnicem... (místo Klasničem), 71' Addo za Weiland (originál ab 71. Addo 6 für Weiland 22) někde to není přeloženo vůbec (90+2. J. Zhou für F. Dong), Rozhodčí: Brych, Dr. atd. Špatně se zobrazuje diakritika u některých článků (otazníky místo znaků) - Preview 9. kola. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. působí opravdu divně. © 2005 DFL Deutsche Fußball Liga GmbH

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 18.10.2005 12:21:27

Klasická ukázka faktu, že profesionální se nerovná kvalitní. Jenom první pohled: a) hrubé pravopisné chyby - tohle je prostě vrcholná ostuda: "fázy" ,"fanoušci byly" b) pokud texty vznikly překladem z originálu, tak by potřebovaly ještě důkladnou korekturu c) v FF se zhroutí layout středního sloupce a články se "sunou" doleva d) texty "nalepené" k obrázkům a okrajům jednotlivých oblastí - výrazně to zhoršuje čitelnost e) "profesionálně" ošetřené zpracování předávaných parametrů: Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /u2/www/ibundesliga_cz/data/www/search.php on line 221 Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /u2/www/ibundesliga_cz/data/www/search.php on line 238 f) odkazy, u kterých není vůbec patrné, že to je odkaz g) kód - nechá se to ještě vůbec nazvat kód? Jinak mne napadají samá slova povolená po desáté večerní... a dotaz na autora - celé to je asi vytvořené v phpRS - co vlastně zde dáváte k hodnocení?

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 22.10.2005 2:44:07

[i]...co vlastně zde dáváte k hodnocení?[/i] To je správná otázka. Kód generuje phpRS, barvy a grafika jsou víceméně okopírované z bundesliga.de a texty, jak to tak vypadá, zhusta taktéž. Takže máme hodnotit překladatelskou činnost autorů? 2 autor: A co myslíte tou "profesionální tvorbou"? Sám jste přiznal, že jste se na tomto webu PHP teprve učil, to vám za to někdo zaplatil, nebo slovo profesionální má být označením kvality?

Avatar

Autor komentáře: Petr Lněnička

Datum vložení: 19.10.2005 10:47:54

V IE 5.0 se uplně rozpadne menu (3% uživatelů v kategorii sport podle toplistu) v 5.5 menu "uskočí". To jen na okraj, jinak kód stojí za zlámanou grešli.

Avatar

Autor komentáře: Matěj Szendi

Datum vložení: 20.10.2005 12:22:35

Stránky běží asi 3 měsíce a na nich jsem se učil poznávat jazyk php. Programovat php jsem moc neuměl a podle toho taky stránky vypadají. Vznikli zejména pro fanoušky Bundesligy a prioritou čísl ojedno bylo, aby stránky běhali a přinášeli informace. Dnes jsem začal pracovat na svém redakčním systému, který odstraní skoro všechny chyby. Důvodem byla velká nepřehlednost phprs a opravdu špatný kód. Ve vlastním kódu se přece jen člověk vyzná mnohem lépe a můži si tam udělat co chci, takhle jsem byl hodně omezován. Počítám, že nový redakční systém by mohl být hotový do 14 dní.

Avatar

Autor komentáře: Roman

Datum vložení: 20.10.2005 21:29:18

Jeje ... snad (stránky) vzniklY, ... aby stránky běhalY a přinášelY informace. Sorry - není to kritika webu, ale mě to prostě silně bije do očí :-/

Avatar

Autor komentáře: evil duckie

Datum vložení: 21.10.2005 22:15:49

[i](...) Počítám, že nový redakční systém by mohl být hotový do 14 dní.[/i] Udelat CMS za DVA tydny? To jako za 14 DNI? Ja ten svuj smolil mesice, nez to bylo co k cemu :-))) Pan Szendi ma bud IQ >> 150(podle pravopisu to ale nevypada), nebo cca 50ti clenny tym profesionalu s rozpoctem kolem 1 000 000 Kc nebo si z nas dela srandu :-)))

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 25.10.2005 19:00:17

a nebo už ho dva roky připravuje... ;)

Avatar

Autor komentáře: ToM

Datum vložení: 20.10.2005 18:27:32

Dost dobre nechapu proc nekdo pise doctype, kdyz se neodkazuje na dtd soubor.

Avatar

Autor komentáře: <:-/>

Datum vložení: 21.10.2005 12:36:04

Treba proto, ze se v normalnich jazycich s public doctypem url uvadet nemusi.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz