Starší komentáře ke článku: idealni.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: svains

Datum vložení: 27.10.2006 8:19:31

Ten titulek bych upravil, "ideální - anorexie, bulimie, .." na "Bulimie, anorexie,.. - Ideální.cz", jinak na mě ty stránky, působí moc staticky, o grafice nemluvě a na kód jsem radši nekoukal,.. prostě nic, moc,..

Avatar

Autor komentáře: Slim

Datum vložení: 27.10.2006 9:01:08

Musím začít nejprv tím, co se mi na webu líbí... Je to především barevná kombinace a celý vršek webu. Rozvržení je také dobré. Dál už to ovšem valné není. Co má znamenat ten obrázek pod hlavičkou??? Vybíráme z nabídky portálu a pak ženská s kytkou, která je navíc pěkně hnusná a zrnitá??? - Nechápu - doporučuji smazat. Mám Operu 8.50 a celé pravé menu a nabídka se mi přemístila doprostřed dolů, pod celý obsah. V kódu se to jen hemží DIVy.. trocha sémantiky by neuškodilo viz. http://www.semantika.name - rovněž menu pomocí UL/li nebo nadpisy pomocí Hx ... Mnozí toho najdou zřejmě víc. ale tohoto jsem si všiml nejvíce. Jinak barevný základ považuju za dobrý, a proto musím celkově hodnotit tak za 3- :D

Avatar

Autor komentáře: Slim

Datum vložení: 27.10.2006 9:06:31

ještě se doplním... boxíky v menu samozřejmě udělat jako blokové elementy... (aby se na ně dalo celé kliknout a ne jen na text) Jen podotknu, že bych v textu nepoužíval více než 3 barvy. Text-odkaz-zvýrazněný text... víc ne!!!

Avatar

Autor komentáře: XHTML

Datum vložení: 27.10.2006 9:22:29

Nez si do hlavicky vrazite, ze je web XHTML, abyste byl in, tak si aspon nastudujte, co to X znamena. To X vychazi z XML, coz je standard, ktery mimo jine rika, ze neparove tagy se musi ukoncovat (napr. <br />). Napsat XHTML a na dalsi radek dat neukonceny meta tag je prasarna nejvyssiho kalibru.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 27.10.2006 9:44:10

Nenašel jsem doctype (je teda zapotřebí nebo ne?). Bez stylu je semantika ta tam, menu by šlo udělat s UL/LI (http://css.maxdesign.com.au/listamatic/), nadpisy s Hx atd. Bez obrázků nevím, kde jsem (http://www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html), obrázek ženy s kytkou je vážě divný, chtělo by to lepší a navíc přesunout "Vybíráme z nabídky portálu" až pod něj. Titulek bych změnil jak navrhl kolega přede mnou. Fenomén angličtiny v čechách: Feedback - na některá anglická slova se těžko hledají české obdoby (ekvivalenty:-), ale předem bych to nevzdával.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 27.10.2006 9:47:18

Zapomněl jsem napsat, že se mi líbí grafická střídmost (teda až na to zvýrazňování textu různými barvami:-).

Avatar

Autor komentáře: Aleš

Datum vložení: 27.10.2006 10:30:33

Mě se stránky líbí - úprava je přehledná, ale to pravé menu v Opeře by padat dolů nemělo.DIVy bych ubral, určitě by to ködu prospělo. Nadpisy v Hx mi nevadí, pokud vím, je to kvůli SEO - některé vyhledávače textu v Hx přiládají větší relevanci.

Avatar

Autor komentáře: Fuzzy

Datum vložení: 27.10.2006 10:48:36

- neklikaci obrazek v hlavicce, neda se pomoci nej dostat na uvodni stranku, vim, ze tam je "domu", ale todle prece neni takovej problem udelat a je to "intuitivnejsi" - prilis pestrobarevne pismo... jak nekdo uz psal, max 3 barvy (spis bych to videl na 2 a bold, nebo tak nejak) - pridavam se k nazoru, ze klikaci by melo byt v menu cele pole a ne jen text...! - ta zenska musi FAKT pryc ;) - troska semantiky by vazne neuskodila (konkretne to menu je DES BES:) ) + prehledny stridmy design bez zbytecnych opicek kolem (a o to jde predevsim, no ne;) )

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 29.10.2006 0:40:40

Je to nudné. Musím se vyloženě nutit abych tu stránku nezavřel. Ničím mě neupoutá.

Avatar

Autor komentáře: student

Datum vložení: 29.10.2006 11:23:04

[b]+++[/b] graficky pěkné [b]+++[/b] rozvržení dobré [b]+++[/b] dobrý nápad sekce zábava, viz Malování (drobný nedostatek, ve Firefox 2.0. se po kliknutí na odkaz začít malovat najede stránka úplně dolů, tak že není vidět ovládací prvky, laik by si nemusel všimnout rolovací lišty) [b]- - -[/b] více použitých barev ke zvýrazňováni textu (doporučuji 2 + nějaký řez písma nebo 3 barvy) [b]- - -[/b] jak už psali ostatní kritici, boxíky v menu udělat jako blokové elementy [b]- - -[/b] obrázek těsně pod hlavičkou (př:zmenšit jeho výšku a pozici před hlavičku, nebo ho vypustit) [b]- - -[/b] zdrojový kód bych zkusil projet validátorem na http://www.w3.org a opravit chyby, které validátor odhalí. (alespoň takové základní jako třeba udat typ dokumentu, také se podívat do standardu jak se v XHTML píší nepárové tagy př: správně: [b]<br />[/b]),co se týče zdrojáku dále souhlasím z ostatními [b]- - -[/b] jak už někdo psal, problém s pravým panelem v prohlížeči Opera, mám verzi 9.02 [i]* nepovažuji se za odborníka, jen laický náhled studenta[/i]

Avatar

Autor komentáře: MVK

Datum vložení: 29.10.2006 13:36:04

Graficky mne to neuráží, ale dovolím si shrnout: - ubrat barviček - logo by podle nepsaného standardu mělo být odkazem domů - spousta serepetiček na nic (svátky, nastavte si, anketky atd.) - menu není blokové - nedá se klepnout na "tlačítko" - žádná struktura, SEO, jen mračno zbytečných div a class - "Vybíráme z nabídky portálu" je podle vás nejdůležitější informací na stránce, když už je h1? - font?!? - bývá zvykem použít id na stránce jen jednou - CSS kombinované s align, color atd. v elementech - pak použití CSS ztrácí smysl - doctype není povinné Dál už nemám důvod něco hledat v tomto odfláknutém webu. Alespoň tematicky je užitečný, škoda toho zpracování.

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 10.11.2006 15:23:31

Formulace "bývá zvykem použít id na stránce jen jednou" je zavádějící. ID slouží jako jednoznačný identifikátor a jako takový musí být na stránce použit právě jednou (aby mě někdo netahal za slovo, případně ani jednou :-) - pokud použijeme externí soubor se styly pro více stránek).

Avatar

Autor komentáře: nikdo

Datum vložení: 1.11.2006 14:04:40

Doporučuju zachovat se podle víše uvedených informací, jen bych upravil hlavičku: [i]Středa 1. listo[b]pd[/b]u 2006, svátek má Felix, zítra[b] , [/b]Památka zesnulých[/i], tam je chyb jak máku.

Avatar

Autor komentáře: TR

Datum vložení: 2.11.2006 9:39:27

Zarazila me samotna adresa webu - idelani.cz na stranky o bulimii, anorexii a podobne je zvlastni volba.

Avatar

Autor komentáře: Jan Kulhánek

Datum vložení: 2.11.2006 18:34:20

Řada žen chce mít ideální míry, ideální váhu a jsou nespokojené, pokud ideální nejsou. Tak s poruchami příjmu potravy souvisí název ideální.cz. Je jasné, že mít anorexii nebo bulimii není ideální, jinak je to také proto, aby se adresa dobře pamatovala.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 7.11.2006 13:46:35

Neni specifikovan doctype, stranky jsou nevalidni, ponekdud zmateny je i styl menu (mnohem lepsi je resit menu pres nastylovany seznam nez pres divy). Graficky pomerne nudne, v menu bych take ocekaval vetsi hover efekt. Zkuste take vytvorit radeji seo strukturu.

Avatar

Autor komentáře: Jan Kulhánek

Datum vložení: 8.11.2006 12:46:20

V práci se styly nejsem moc zběhlý (jak je na stránkách zřejmě vidět), proto se zeptám na konkrétní radu. Původně jsem nastyloval seznam, ale nedařilo se mi vyrobit u všech položek menu stejně široký rámeček (jakoby tlačítko), proto jsem zvolil DIV. A další otázka je ohledne SEO - zdálo se mi, že jsem SEO využil (kromě nadpisu "Vybíráme z nabídky portálu") - klíčová slova, TITLE, Hx, patička, odkazy na články, relevantní pojumy v horní části stránek... Co tam chybí? Díky

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 8.11.2006 15:17:44

nejde o stylování listu ale elementu a v rámci neuspořádaného seznamu, nastavení display:block a pevné šířky pro IE a redefinice na šířku auto pro normální prohlížeče. Doporučuji projít css knihovnu zde, projít se trochu po internetu a vyhledat pár odkazů na klíčová slova "pure css menu" , ještě lépe možná uděláte zakoupíte-li knihu CSS hotová řešení od pixyho a plaváčka, případně doplníte knihou od Erica Meyera "Pokračujeme s kaskádovými styly profesionálně"

Avatar

Autor komentáře: Railbot

Datum vložení: 9.11.2006 10:50:18

Nespecifikovaný doctype je podle Vás chyba? To by mě zajímalo proč, protože pokud vím, tak doctype je jen odkaz na specifikaci a to je něco platné jen validátoru, který ví, podle čeho stránku zkontrolovat. Žádný jiný smysl doctype nemá. Nebo se mýlím?

Avatar

Autor komentáře: Timo

Datum vložení: 9.11.2006 12:16:52

http://validator.w3.org/ má iný názor. Doctype ovplyvnuje aj renderovanie stranky prehliadacmi, ale kazde jadro to ovplyvnuje inak a najnovsi IE7 ovplyvnuje este aj to, ci je doctype prvym elementom stranky, alebo je az za komentarom...

Avatar

Autor komentáře: Railbot

Datum vložení: 9.11.2006 12:44:52

Doctype žádné renderování stránky neovlivňuje. Jediný vliv na (každé) IE má komentář na prvním řádku dokumentu a to s doctypem nemá žádnou souvislost. Ten tam být může nebo nemusí.

Avatar

Autor komentáře: Jan Kulhánek

Datum vložení: 10.11.2006 20:55:23

Já bych i doctype specifikoval, ale vždycky mi to rozhodilo styly, když jsem to udělal. Jinak kdosi mi vytýkal nepárový tag - na úvodní stránce se generují ukázky z různých článků, z nich některé používají html tagy, snažil jsem se to vyčistit, ale mohlo mi to někde utéct.

Avatar

Autor komentáře: Torque

Datum vložení: 10.11.2006 22:26:36

Doctype samozrejme vliv na zpracovani stranek ma. V modernich desktopovych prohlizecich napriklad urcuje rezim, v nemz bude stranka vykreslena (quirk nebo standards-compliant), coz se projevuje napriklad odlisnymi rozmery a pozicemi prvku stranky. Nekteri dalsi klienti se podle doctype take rozhoduji, co se strankou udelat, a v nekterych pripadech dokonce muze byt stranka bez patricneho doctype zablokovana primo serverem (napriklad v domene .mobi), takze ji vas navstevnik nikdy ani nezahledne. Take komentar na zacatku stranky, presneji receno XML prolog, ma mit na chovani klienta urcity vliv - a diky chybe v MSIE6 ma na nej vliv jiny, nez by odpovidalo pravidlum (na starsi verze MSIE vliv nema).

Avatar

Autor komentáře: Ziza

Datum vložení: 11.11.2006 23:24:19

Uznávám připomínky předchozích přispěvatelů, zejména pokud jsou pro pana Kulhánka přínosné (kromě kritiky názvu webu, mě přijde dobrý, je to narážka, není to polopatické, vzbuzuje to zájem). Já bych ráda zhodnotila hlavně grafiku: + žlutá barva je dobrá - ke kombinaci žluté a modré se už nehodí šedozelený přechod na pozadí + použití motivu přechodu na pozadí je dobré, vytváří zdání prostoru - obrázek s dívkou je příliš umělý a působí depresivně, na takto zaměřeném webu bych použila dívčí obličeje v detailu - nalevo zdravě vypadající smějící se dívky, vpravo nemocné, posmutnělé (Ale ne jen jeden obličej! To by zavánělo vyřazením ze skupiny, které zde není vhodné akcentovat) + navigace je přehledná, názvy odkazů srozumitelné (a to je důležité) - navigace nemá žádný styl (plochá tlačítka nalevo a 3D tlačítka nahoře), žádný vizuálně jednotící prvek, kromě barvy (není to zase tolik důležité) + web má zajímavý a autentický obsah a je užitečný (to je klíčové)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz