Starší komentáře ke článku: infotech.sk

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pavel Král

Datum vložení: 1.10.2002 14:28:24

- Velmi pěkný design, super grafika.
- Osobně se mi moc nelíbí zarovnání textu napravo, špatně se to čte, ale je to pěkné graficky.
- Chybí mi alty u malých obrázků na stránce Corporate Identity (a na "WWW Stránky" taky) v detailech by se hodil nějaký vysvětlující text, aspoň jedna věta.
- U velkých obrázků jsou podtržená čísla jakoby odkazy na další obrázky, ale nejsou funkční.
- Na úvodní stránce "Profil" by se hodilo doplnit heslovitě portfolio služeb (nebo nějaké motto firmy), aby bylo vidět na první pohled, o co jde. Teď je tam jen informace o tom, co bylo náplní práce dříve a že spolupracuje s významnými společnostmi.

Avatar

Autor komentáře: Michal Ukropec

Datum vložení: 1.10.2002 17:38:28

Za kladne hodnotenie designu dakujeme, grafik je urcite pravom hrdy (asi sa tiez do diskusie zapoji :o).

Co sa tyka vysvetlujucich textov do Portfolia, tie su "v plane", avsak casovo to zial niektori (ja) nezvladame tak ako by bolo treba, ale urcite doplnime.

Co sa tyka nefunkcnych liniek - je to chyba v CSS, musi sa na to pozriet programator, pretoze linky su urcite funkcne, aj ked ako vidim, myska naozaj nezmeni kurzor.

Dakujem za pripomienky a zostavam s pozdravom
Michal Ukropec
vykonny riaditel

Avatar

Autor komentáře: Dedkoid

Datum vložení: 1.10.2002 17:15:46

+ velmi hezky design, pekne sladeni barev.

- nevejde se na 800x600, podle mne prilis velky horni okraj od vlastniho dokumentu, polovina by si myslim stacila, zarovnani doprava (viz. predchozi prispevek), pomerne dost velke obrazky (45 kB)

Avatar

Autor komentáře: Jan Kučera

Datum vložení: 1.10.2002 19:53:28

Co se týče grafiky tak neni co vytknout ale jinak tam pár nesrovnalostí je: mít podporu rozlišení 1024 na 768 a vyšší je velmi malé, já osobně bych to formátoval na tabulky určené v procentech a né pevně. Potom ta kompabilita se staršími prohlížeči je tak nějak divná mě se v netscapu řady 4 načetla první stránka v pohodě ale ostatní se zobrazily nekorektně.

Jan Kučera.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 1.10.2002 22:40:20

Grafika opravdu vyborna (hodnoceni od ctenaru mi neprijde adekvatni, to same u prehlednosti - web mi prijde velice prehledny). Je zde odvedeny skvely kus graficke prace, to je hlavni co me na strankach ihned chytlo. Je pravda, ze s mym rozlisenim 1280x1024 je to bez problemu, ale i na 800x600 se podle me vejde na monitor, 780 je bezna sirka ktera je v exploreru videt.

Avatar

Autor komentáře: Petr Pelikán

Datum vložení: 2.10.2002 0:19:20

Srdce typografovo zapláče. Většina hodnocení je více či méně subjektivní. Nicméně si dovolím tvrdit, že zarovnat texty napravo je opravdová hrubka. Důvod je jednoduchý. Texty se špatně čtou. Proč by měli vaši zákazníci řešit špatnou čitelnost? Proč by s ní měl někdo bojovat? Je opravdu snaha o originalitu tímto způsobem vhodná?
Doporučuji texty klasickým způsobem zalomit. Nesnažte se měnit něco, co opravdu funguje. :o)

Avatar

Autor komentáře: ge0rge

Datum vložení: 2.10.2002 1:32:08

Graficky jsou stránky opravdu pěkné, grafikovi jednoznačně náleží pochvala. U samotného kódu to už tak růžové není. Zkuste si jen tak cvičně protáhnout stránky validátorem ( validator.w3.org ) a uvidíte mnoho často nepochopitelných chyb v kódu. Chybějící povinné atributy (např. type u javascript), naopak přebývající formátovací atributy, které by se daly řešit pohodlně pomocí stylů. Symbol &, kterým jsou v odkazech oddělovány předávané proměnné by měl být v html reprezentován pomocí entity & . V tagu <td align="right" valign=\"top\"> nějak nechápu ta zpětná lomítka, ty tam nemají co dělat (patrně spatně vygenerovaný výstup z PHP). Barvu, šířku odělovače <hr> bych taky řešil přes CSS ať ty atributy nemusíte zadávat u každého oddělovače znovu (nemluvě o tom če atribut color u tagu hr je výlučně IE záležitost, která význam CSS jen duplikuje a neodpovídá standardu).
Ale jak už jsem říkal vizuálně na mě stránky působí velice příjemně (to zarovnání textu k pravému okraji bych tam snad i nechal nechal, pokud nepůjdete do nějakých rozevlátých několikastránkových textů, ono se to totiž opravdu o dost hůř čte).

Avatar

Autor komentáře: bubak

Datum vložení: 3.10.2002 10:17:32

...predradit stranku, kde by bylo definovano, jaky musi mit navstevnik HW, system a browser.
Pouzivam MSIE (kvuli "masovosti"), ale na Macu je videt akorat vrchni obrazek + tlacitka. To co melo byt jako text je SHLUK ZNAKU. Mozna by se dalo rici "graficky pekne" (abstraktni), ale informacne o nicem :o((

Zaver: Urcite to neni urceno pro INTERNET, ale jen pro "hermeticky uzavrenou skupinu lidi".

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz