Starší komentáře ke článku: Instalace PHP na Windows

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Suchý

Datum vložení: 23.7.2002 0:30:33

Myslím, že nejhezčí na celé práci s instalací PHP ve windows je to, když si nakonec spustíte svůj první php soubor, ve kterém je jediný řádek <? phpinfo() ?>, a ono to hezky všechno vypíše...
(mj. i v <a href='http://thickbook.com/extra/php_apachephp4_win_mod.phtml)' target='_blank'>http://thickbook.com/extra/php_apachephp4_win_mod.phtml)</a>

Avatar

Autor komentáře: Robin Neubayer

Datum vložení: 23.7.2002 13:27:12

Myslim, ze je to trochu zbytecne slozite, staci si stahnou jiz prednastavenou a verzi PHP Home (<B><a href='http://www.php.sk/files/active/phphome/phphome2.2.1_full.zip</B>)' target='_blank'>http://www.php.sk/files/active/phphome/phphome2.2.1_full.zip</B>)</a> a nemusite nic konfigurovat, je to vcetne MySQL a phpMyAdmina. Velice jednoduche, plne funkci a spolehlive!!!

Avatar

Autor komentáře: ŠtuPe

Datum vložení: 23.7.2002 14:51:07

Můj první kontakt s PHP, Apache a MySQL byl poněkud bolestivý, ale nevzdal jsem to a nainstaloval a nakonfiguroval PHP3 na Win do zdárného konce. Především mi šlo o to - veškeré cesty - mít podle svého. Jak jsem psal byla to dřina, ale určitě to nebylo k ničemu.
PHPHome neznám, ale zde se již psalo i o PHPTriad <a href='http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1125' target='_blank'>http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1125</a> . Ten na mě nekladl vůbec žádné nároky, vše ale bylo umístěno do c:\apache. Určitě to pak pro mne nebylo stisknutí červeného čudlíku na černé skříňce :) <I>Ne, nejsem nijak vážněji spřažen s interval.cz, pouze čtenář :)</I>
s pozdravem výše podepsaný

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.7.2002 15:49:58

PHP Triad mi ve svých starších verzích relativně vyhovoval, překážela mi však jeho rigidita, o které se rovněž zmiňujete. V současnosti však byl projekt zmražen a je velmi pravděpodobné, že již nikdy nebude vzkříšen ;-(

Avatar

Autor komentáře: Marek Soldát

Datum vložení: 23.7.2002 17:06:55

Podle mých informací projekt vzkříšen bude, ale už nebude zadarmo.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.7.2002 18:21:34

Na svých stránkách, po nátlaku veřejnosti, autor navrhl eventualitu, že bude v práci pokračovat, ovšem teprve tehdy, když se nashromáždí 25 tisíc dolarů. Opravdu si myslíte, že k tomu dojde, když za mnoho předešlých let se neshromáždila ani tisícovka? ;-)

Avatar

Autor komentáře: Marek Soldát

Datum vložení: 24.7.2002 9:43:14

Osobně si myslím, že je autor dosti naivní, ale never say never, že?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.9.2002 9:22:01

Zdá se, že se nám autor PHPTriad během prázdnin poněkud nudil. Takže tu máme development plán na novou verzi pod novým názvem (zřejmě efekt konkurenční kompilace FoxServ ;-)

Avatar

Autor komentáře: Yuhů

Datum vložení: 23.7.2002 17:11:54

Přestože je projekt zmražen, dá se z netu stráhnout poslední verze, která je pro začátečníky více než dostačující. Možná i pro pokročilé. Link teď z hlavy nevím, ale mám jej na stránce <a href='http://dusan.pc-slany.cz/internet/php/jak_zacit.htm' target='_blank'>http://dusan.pc-slany.cz/internet/php/jak_zacit.htm</a>
Tamtéž je i návod, jak Triádu nainstalovat a dokonfigurovat.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.7.2002 18:24:19

Zdroj PHP Triad se nachází na <a href='http://sourceforge.net/projects/phptriad' target='_blank'>http://sourceforge.net/projects/phptriad</a> To Vám ale není nic platné, protože Apache i PHP v posledních měsících prošly radikálními změnami a PHP Triad se tak stal zastaralým. Programy na něm vyprojektované by tedy nepracovaly správně (některé dokonce vůbec nefungují, jak jsem si osobně vyzkoušel ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.7.2002 15:47:58

Článek je určen uživatelům, kteří nechtějí být odkázáni na libovůli někoho jiného, kteří chtějí do problému proniknout hlouběji nebo chtějí provádět úpravy podle svého. Nemusí přeci každý mít na svém počítači stejné podmínky pro práci.

PHP také nemusí být využíváno pouze ve spolupráci se servery Apache, nebo vůbec s jakýmikoli servery. Existuje také PHP-GTK a mnoho dalších záležitostí...

Co se týče "PHP Home", osobně jsem měl s tímto balíkem několik špatných zkušeností, naposledy poměrně nedávno, když ve verzi pro veřejnost byla zakomponovaná chybná verze PHP, takže nespolupracovalo se serverem. Kromě toho se mi nelíbí zásahy do systému, které tento balík provádí a které považuji za brutální.

Avatar

Autor komentáře: l@li

Datum vložení: 11.9.2002 12:38:53

noooo a potom sa cudujte preco Vam nefunguju napriklad cookies...

Avatar

Autor komentáře: Jarka Makalová

Datum vložení: 24.8.2003 16:10:54

Kdo mi poradí, hrozně ráda bych se naučila programovat v PHP, mám nainstalovaný PHP Triad NEVÍM ZDA DOBŘE - Nevím jak ho vyzkoušet a nějak nechápu jak si mám nastavit testovací server.
Je možné mi poradit.

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Moravec

Datum vložení: 6.11.2004 22:26:06

Jsem v podobné situaci, i když o rok později. Synek mi přinesl CD s PHP Triad, zkombinoval jsem instalaci s návodem v článku "Instalace...", ale kde nic, tu nic. Podařilo se vám to nějak vyřešit?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.11.2004 23:54:48

Tento článek je již velmi starý a neaktuální, mimo jiné i proto, že vývoj PHP Triad byl již ukončen (poté, co autor ostudně nezvládl práci s novými vlastnostmi PHP 4). Doporučuji vám poohlédnout se po jiném stand-alone balíku.

Avatar

Autor komentáře: Yuhů

Datum vložení: 23.7.2002 17:17:44

Trochu mě to zmátlo. Je toto skutečně článek pro "začínající uživatele", když se až nakonci dozvím, že se celou dobu mlčky předpokládá, že mám nainstalovaný server? Jenomže začínající uživatelé na Windows Apache nemají.
Co takhle napřed napsat, že se předpokládá nainstalovaný server? Případně napsat návod na to, jak stáhnout a nakonfigorovat Apache? Nebo na něj alespoň odkázat. Popřípadě jak rozběhat PHP na jiném serveru, např. na PWS.

Avatar

Autor komentáře: Nightman

Datum vložení: 23.7.2002 18:19:04

PHP na PWS se dá nainstalovat přímo z binárního balíku kliknutím na setup, který se na všechno vyptá a sám nastaví, tudíž by to tady bylo mlácení prázdné slámy.
Co se týče Apache, nedávno tu byl článek, jak s Apache začít, tam se dá nastavení serveru zvládnout a tady je popsáno kam co přidat pro podporu PHP. Stačí číst a taky trochu pracovat hlavou...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.7.2002 18:19:08

Článek se týká výhradně PHP4, jeho instalace a konfigurace. Část, která popisuje propojení PHP4 se servery Apache jsem přidal jaksi navíc, protože se na to mnoho lidí dotazovalo (nesrovnatelně více než na PWS a IIS ;-)


Instalace serveru ovšem předpokládána není a server jako takový není vyžadován. PHP je mylně považováno jako pouhý doplněk serverů, ve skutečnosti však jde o plnohodnotný programovací jazyk, který je samostatný a samostatně použitelný.


Zajímalo by mne, kde co "mlčky předpokládám".

Avatar

Autor komentáře: Sauronn

Datum vložení: 24.7.2002 8:56:00

No možná by ale mohl být vlozen odkaz na članek týkající se konfigurace Apache.

Avatar

Autor komentáře: Zdenek Moravec

Datum vložení: 26.8.2002 17:07:29

Pro funkci PHP nepotrebuji webovy server?
Jsem zacatecnik, ale vsude jsem cetl, ze pozadavky se zpracovavaji na strane serveru. Kdyz neni potreba, tak kde se teda pozadavky zpracovavaji? A kdyz neni potreba server, jaky je tvar URL na php stranku?
Dekuji

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.9.2002 9:26:45

Pro práci s PHP (podobně jako Perl a další) opravdu server nepotřebujete. Server je pouze prostředník, který z internetu přebírá požadavky uživatelů, předává je PHP, přebírá výsledek a ten odesílá zpět do sítě. Skripty PHP lze provozovat i bez serveru prostřednictvím příkazové řádky (poněkud nepohodlné ael efektivní) nebo prostřednictvím vlastního grafického rozhraní PHP+GTK ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ivo Guderna

Datum vložení: 24.7.2002 10:00:14

Kdyz jsem clanek docetl, zaradoval jsem se, ze mi PHP pod WIN2000 konecne zase pojede se SESSIONS. Kdysi jelo. Bohuzel nestalo se a uz netusim v cem je problem. Kdybych PHP tak nepotreboval, okamzite bych ho po druhe neuspesne instalaci smazal, jako vse, co nejede okamzite spravne.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.9.2002 9:29:23

Je mi líto, že Vám nepomohl ani můj článek. Samozřejmě není všelékem, pouze se snaží předcházet většině běžných chyb. Pokud se Vám přesto podaří sessioning rozběhnout, podělte se s námi, prosím, o Váš postup ;-)

Avatar

Autor komentáře: EmiT

Datum vložení: 15.10.2002 20:52:01

Mám úplně stejný problém a navím jak ho vyřešit. Pokud bude nekdo vedet jak na to tak tak prosim ozvete. Díky

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 24.7.2002 22:58:48

Potenciální zájemce o instalace poslední stabilní verze PHP4 bych chtěl upozornit na nefunkčnost modulu php4apache2.dll. Je nutno použít poslední snapshot z CVS <a href='http://snaps.php.net/win32' target='_blank'>http://snaps.php.net/win32</a>, případně přímo DLL <a href='http://www.rocketweasel.com/files/php4apache2.dll' target='_blank'>http://www.rocketweasel.com/files/php4apache2.dll</a>

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.7.2002 6:49:07

Pane Vostrý, nemáte pravdu! Chyba byla v distribuci verze 4.2.1 a opravena byla prakticky okamžitě (a odkaz z článku samozřejmě vedl a vede na aktuální a tedy správnou verzi). V současnosti je poslední oficiální verzí 4.2.2, takže Vaše připomínka je již zcela bezpředmětná.

Co se týče stahování knihoven z jiných serverů, viz první bod mého článku ;-)

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 25.7.2002 11:27:05

Promiňte, zapomněl jsem uvést číslo verze, které se chyba týká a link z Vašeho článku jsem nezkoušel.

Co se týče stahování z jiných serverů - máte samozřejmě pravdu, jenže někdy - především pro testovací účely - pokud je člověk tlačen časem ani nic jiného nezbývá.

A k té bezpředmětnosti: osobně bych nebyl tak striktní. Každý ze čtenářů Intervalu nedisponuje tak dobrým připojením, aby si mohl vždy stahovat novou verzi PHP a tak možná uvítá, když mu někdo poradí, proč ta jeho verze ne a ne fungovat...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2002 9:41:50

Vážený pane, omlouvám se za poněkud ostřejší tón mé předchozí reakce.

V době psaní tohoto článku již byla k dispozici oprava chyby v PHP 4.2.1 (dá-li se za chybu považovat úprava programu třetí strany) a článek samozřejmě odkazoval na správnou verzi, tudíž jsem na tuto konkrétní chybu zcela záměrně neupozorňoval.

Pokud jde o stahování instalačních zdrojů z jiných serverů, nevidím žádný důvod, proč by uživatelé měli používat cokoli jiného než hlavní server PHP a jeho mirrory (snad s výjimkou uzavřených privátních sítí). Servery PHP mají zdaleka nejlepší kapacitu a samozřejmě vždy aktuální informace.

A to je vše ;-)

Avatar

Autor komentáře: l@li

Datum vložení: 11.9.2002 12:49:30

dakujem usetril ste mi dalsie tri hodiny casu ...

Avatar

Autor komentáře: Marcel Cahel

Datum vložení: 4.9.2002 9:16:05

Bohuzel musim podporit ty co jim nefunguje dll modul .. mam verzi PHP 4.2.2 a po instalaci a dokonfigurovani ... nebezi po zahesovani daneho dll vsechno nabehne .. tudiz bych potreboval malou radu co s danym dll delat ... se starsi verzi Apache to funguje bezproblemu ale nova verze bohuzel ne ... budu vdecny za kazdou radu
Dik

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.9.2002 9:56:30

Problém není v PHP nebo konfiguraci. Problémem je samotný Apache, jehož autoři intenzivně pracují na dolaďování a odstraňování chyb, jak se blíží datum stažení verze 1.3. Snaží se tak intenzivně, že každá další verze je nekompatibilní s verzemi předchozími, o programech třetích stran nemluvě. Zrovna dnes vyšla správa o nové verzi Apache 2.0.42, která je natolik pozměněná, že: „This release is not binary-compatible with previous releases, so all modules need to be recompiled in order to work with this version.“ ;-)

Avatar

Autor komentáře: Zdenek Moravec

Datum vložení: 26.8.2002 17:15:00

mam nainstalovan Apache a nyni jsem instaloval i PHP podle navodu. Apache server je running, ale po spusteni prvniho PHP souboru s <? phpinfo() ?> se mi nezobrazilo nic. Prosel jsem clanek stokrat a nenasel jsem chybu (jen misto zminovaneho a nefunkcniho php4apache2.dll jsem pouzil php4apache.dll)
Da se nejak trasovat parsovani PHP stranky v prohlizeci? Nebo kde mam zacit s hledanim chyby. Je to opravdu jen v umisteni souboru a dvou souborech php.ini a http.conf?
Dekuji

Avatar

Autor komentáře: Hruška Michal

Datum vložení: 27.8.2002 22:51:01

Dobrý den,

php4 jsem nainstaloval dle Vašeho návodu a je funkční, přesto mám pár otázek ???

1. Při spuštění lokálního serveru se mi nezobrazují stránky správně "česky", kódovány jsou v <B>Iso-8859-2.</B>

2. Při spuštění phpMyAdminu se mi zobrazuje červené hlášení: <B>Parametr $cfg['PmaAbsoluteUri'] MUSÍ být nastaveno v konfiguračním souboru!</B> - nevím zda je vše v pořádku, či mám něco špatně nastaveno ?

3. Jakým způsobem mám přenést (zkopírovat) databáze z webu do MySQL v mém počítači a naopak ???

mockrát díky za Vaše informace Hruška Michal

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.9.2002 9:48:05

Ad 1. Stránky musí být nejen správně kódovány, jejich kódování musí být také správně uvedeno v hlavičce. Nakonec ještě musí být prohlížeč nastaven na automatický výběr kódové stránky. Pokud je vše OK, pravděpodobnost selhání je opravdu minimální. Možná ještě by mohla být chyba ve fontech ;-)

Ad 2. S novou verzí phpMyAdmin přišlo i mnoho nových funkcí. Cenou za ně je nutnost dodatečných úprav konfiguračního skriptu po instalaci. Pokud je ale nebuddete používat, onen parametr nastavovat nemusíte (a chybové hlášení můžete vypnout ;-)

Ad 3. Pokud máte přístup k souborům, v nichž jsou data uložena, lze je jednoduše okopírovat. Před touto operací se ovšem doporučuje vypnout server. Kopírovat lze soubory MySQL verze 3 do verzí 3 a 4, nebo mezi verzemi 4 navzájem. Soubory nelze kopírovat z verze 4 do verze 3. Můžete také použít vlastní nástroje MySQL (mysqldump atd.). No a pokud nemáte přístup k souborům, pak už Vám zbývá jedině ten phpMyAdmin... ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Hroch

Datum vložení: 30.8.2002 19:48:56

Nemáte někdo zkušenost s funkcí mail() v PHP pod Windows (Windows 2000)? Existuje něco jako sendmail pro Windows?
Díky za každý tip.


Avatar

Autor komentáře: joey

Datum vložení: 3.10.2002 0:17:30

prajem príjemny deň, mam takýto problem:

server apache 2.0.42 mi beží bez problemov, ale akonáhle pridám položku
LoadModule php4_module "c:/php4/sapi/php4apache2.dll"
na koniec (tak ako to píšete v rubrike "Inštalácia PHP na Win), tak mi už nece spusti apache.
Vypíše dialogové okno: Error > The requested operation has failed!
Ďakujem

(prosim na email)

Avatar

Autor komentáře: Flavius Vespasianus

Datum vložení: 8.10.2002 12:11:49

No, s PHP jsem zatím nepracoval, zatím se ho musím naučit. Ale mám své zkušenosti se spouštěním CGI v jazyce Perlu, přičemž jsem Apache nerozjel vůbec a pomohla mi až imitace serveru. Teď k jádru dotazu: k tomu PHP4, co se má dostat na <a href='http://www.php.net' target='_blank'>http://www.php.net</a> , potřebuju ještě zvlášť Apache?!? odpovězte mi please na mail. Díky

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.10.2002 20:20:41

Dnes ráno jsem ověřil funkčnost následujících kombinací:

A 1.3.27 + PHP 4.2.3 (nebo 4.2.4-dev) + MySQL 4.0.2-alfa

S PHP 4.2.4-dev správně pracuje i A 2.0.43. Nedoporučuji používat MySQL 4.0.4-beta, způsobuje krach systému W98

Avatar

Autor komentáře: Radek Štolpa

Datum vložení: 30.3.2003 22:31:03

Dekuji za clanek, jako absolutni zacatecnik mam vsak nekolik problemu. Dosel sem az k bodu 8 a tam mam problem. Ten serve Apache neni soucasti toho souboru, ktery sem si stahl pomoci odkazu nahore na strance? Je nutny Apache k tomu aby mi to PHP fungovalo? A jestli funguje PHP i bez Apache serveru, jak ho mam spustit? Jak si mam prohlidnout stranku v PHP? Navic ten soubor "httpd.conf" nemuzu najit. Podotykam, ze jsem v PHP zacatecnik. Za kazdou radu velice dekuji.

Avatar

Autor komentáře: me2d

Datum vložení: 31.3.2003 9:33:35

Apache najdes na <a href='http://www.apache.org' target='_blank'>http://www.apache.org</a> nebo na <a href='http://www.php.sk' target='_blank'>http://www.php.sk</a>. httpd.conf najdes po instalaci serveru treba ve slozce C:/Apache/cgi-bin/ Jak jiz bylo receno vyse, neni nutny. Na spousteni skriptu staci php.exe. Podivej se do napovedy (php.exe -help nebo podobne), jake parametry muzes pouzivat. Me takto funguje prime propojeni Golden HTML editoru, bez spusteneho serveru, jen nemuzes pouzivat promenne z URL..... staci to jen pro jednoduche skripty, ale je to pohodlne.

Avatar

Autor komentáře: Michal

Datum vložení: 17.4.2003 20:25:21

Chtěl jsem se zeptat, když se chcu podívat, jak jsem si udělal stránku v php, tak se mi to taky nezobrazí, nebo se mi zobrazí zdrojový kod. Mohli by jste mi prosím poradit. předem děkuji

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 18.4.2003 16:36:03

Hádal bych, že v tomto případě jde o chybnou konfiguraci serveru (neregistrovanou příponu - serer nepozná, že má .php předat interpretovy PHP a místo toho rovnou posílá zdrojové soubory ;-)

Avatar

Autor komentáře: Michal

Datum vložení: 18.4.2003 18:07:12

A mohl by jste mi prosím napsat, jak toto opravím??? Dozvěděl jsem se, že soubory s koncovkou .php musím dávat do zvláštní skožky. Je to pravda??? Předem děkuji

Avatar

Autor komentáře: Bubba

Datum vložení: 24.9.2003 13:06:06

Mám, takový malý dotázek! PHP se serverem Apache mám nainstalován díky PHPtriad. Dle všeho to funguje, ale zřejmě ne správně a všechno! Můj dotaz je takový: Mám hotové forum, v prohlížeči si normálně celou stránku prohlédnu, ale jakmile chci přidat příspěvek, nic se nestane (forum funguje!!!) Nepřidá se příspěvek ale pouze kolonka (tedy místo pro přízpěvek!) která je prázdná a nic v ní z toho co jsem napsal není!

Avatar

Autor komentáře: Jend@

Datum vložení: 12.12.2003 14:40:40

Chci se zeptat, jak jste to tady myslel. Píšete, že se mají zkopíroval DLL soubory do %windir%/system32. To mám vytvořit složku v C:\%windir%\system32???????? Předem děkuji

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.12.2003 23:01:03

Myslel jsem to přesně tak, jak jsem to napsal. Jmenované soubory se musí umístit přímo do složky "system32". Přímo do ní, ne do nějaké podsložky!

Avatar

Autor komentáře: Gonzo

Datum vložení: 14.2.2004 15:14:04

Tvuj dotaz je sice dva mesice stary, takze je dost pravdepodobne, ze uz jsi na to prisel sam.. Tim "%windir%" bylo mysleno adresar s windowsama. Tedy pokud mas Win98, bude to pravdepodobne C:\windows\system32, pokud mas treba Win2k tak to asi bude C:\winnt\system32

Avatar

Autor komentáře: tereza

Datum vložení: 15.11.2006 16:36:01

dik Gonzo! Ja procetla celou diskuzi abych tohle nasla.. takze tvoje odpoved i po takove dobe byla uzitecna aspon urcite jinym. Z predchozi odpovedi (dejte to primo do podslozky sytem32) je krasne videt jak ten kdo dlouho pracuje s pocitaci uz nevi co vsechno vi :)) Mam pocit ze takovychle adresaru (jak se to jmenuje? systemove??) je vic... muj dotaz: existuje metoda jak zjistit, jak se %windir% jmenuje na winXP apod?

Avatar

Autor komentáře: Zdenekold

Datum vložení: 14.3.2004 23:19:50

Článek je již sice staršího data, ale některé věci jsou platné stále. Co se týká php.ini, tak v bych doplnil, že v mém případě to musí být v adresáři Windows (ME), v adresáři PHP ho to nezajímá. Taktéž si myslím (a mám to odzkoušené), že "dll" musí být v adresáři SYSTEM a ne SYSTEM32 (mluvím opět o 98 a ME). Velmi bych zdůraznil v php.ini natvrdo udat celou cestu k extensions, zvláště v případě, že některé extension (např. php_gd.dll) odremujeme.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.3.2004 11:25:59

Postup uvedený v článku jsem testoval a dosud používám na Win98 a Win2k bez jediného problému (navíc na přenosných discích ;-)

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk Drbálek

Datum vložení: 3.4.2004 15:12:09

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nezna <B>Sokkit</B>a (komerční pokračování PHP triad).Ja ho mam v plne verzi i s SQL modulem ale ma to jeden hacek a sice ze je tam nejaky problem s apache nebo php jelikoz tam nejede nekterá diakritika.Hlavickou pred kazdým php souborem se to nespraví.Chyba je asi nekde v apache modulu.
DIK

Avatar

Autor komentáře: wafle

Datum vložení: 17.11.2004 10:59:25

Kam mám dávat ty PHP soubory, aby se provedly scripty?
PS: Mám to už všechno nastavené.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 3.1.2005 8:29:50

Nenacitaj se mi vsechny obrazky. Vzdy jen cast a to i po nekolikanasobnem reloadu. Muze to byt i pozadi. Pokud stranky nahraju na webhostingovy server vse funguje OK. (Win XP, Apache, PHP Version 4.3.9, Opera, IE)

Avatar

Autor komentáře: H:S

Datum vložení: 12.3.2005 17:33:35

no, nevim nevim. Když sem do konfigurace Apache dal LoadModule php4_module "c:/php4/sapi/php4apache2.dll" , tak se pak Apač zapne, ale po asi půl sekundě se vypne...

Avatar

Autor komentáře: H:S

Datum vložení: 12.3.2005 17:46:02

...jo - a verzi PHP mám tu na kterou šel ten odkaz - a tam byla 4.2.11 - takže ne ta aktuální

Avatar

Autor komentáře: Kvetos

Datum vložení: 14.3.2005 8:20:47

Nechci se plést, ale myslím, že tam máte špatný soubor dll. Já mám tohle: #Načte PHP modul pro Apache LoadModule php4_module C:/php/sapi/php4apache.dll A vše jede OK!

Avatar

Autor komentáře: buri

Datum vložení: 22.7.2005 20:01:55

Důrazně doporučuji shánět si nové verze PHP, například kvůli detekci prohlížečů. A hlvně, novější verze PHP nepadají!!!

Avatar

Autor komentáře: Naio

Datum vložení: 24.7.2005 12:41:01

- Apache 2.0.54 - PHP 4.4.0 Problém? PHP se nezpracovává... (pozn.: Win98)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.7.2005 12:59:04

Apache2 není určen pro Win98 a nebude na nich pracovat ani většina ostatních programů. Doporučuji Win2k3 nebo WinXP ;-)

Avatar

Autor komentáře: Naio

Datum vložení: 24.7.2005 13:12:17

Apache tu běží, PHP se nezpracovává. XP jsem měl tak týden, nikdy více. ;-)

Avatar

Autor komentáře: Josef

Datum vložení: 3.8.2005 14:33:58

Kdo chce nainstalovat Apache, včetně PHP a MySQL - vřele doporučuji EasyPHP. Běží to na první pokus a bez nějakého nastavování cest nebo dopisování modulů. Zkoušel jsem i jiné instalace (Triad a pod.), ale nic nešlo tak jednoduše jako EasyPhp. Mimochodem ta knihovna, kterou tady autor doporučuje nainstalovat ...apache..2.dll - vůbec nemusí existovat, tudíž je dobré se nejdříve přesvědčit o její existenci a potom měnit konfiguraci v httpd.conf.

Avatar

Autor komentáře: Robinek

Datum vložení: 22.10.2005 0:36:43

Používám Apache2.0.54 a PHP4.4.0. Chtěl bych vedět jak mám nakonfigurovat prislušné soubory aby my šlo např. vytvořeni a práce s obrázky ?

Avatar

Autor komentáře: DaemonCZE

Datum vložení: 26.2.2006 19:02:31

Zdravim, mam takovej malej, ale v celku kritickej problem. Mam distribuci Windows 2003 Ent. server x64 R2 a nedaří se mi na tom rozběhnout apace s php. Celá instalace proběhne v pořádku, dokonce spuštění apace serveru je taky ok, ale při pokusu otevří stránku http://localhost/ nebo http://127.0.0.1/ nebo při zadání adresy PC se nic nezobrazí, kromě hlášení, že zadaná stránka neexistuje. Nevíte pls někdo jak na to ?? Dik Honza

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.2.2006 20:01:53

No, [b]Windows Server 2003[/b] přešel na novou filozofii bezpečnostní politiky - z dřívějšího "co není zakázáno, to je povoleno" na aktuální "co není povoleno, je zakázáno". Aby se server chránil před útoky z internetu prostřednictvím chyb v MSIE, používá tzv. [b]Internet Explorer Enhanced Security Configuration component[/b] (viz http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d41b036c-e2e1-4960-99bb-9757f7e9e31b&DisplayLang=en), která v základním nastavení mimo jiné brání připojení na weby, které server sám hostuje, a tato obrana je ještě posílena, je-li uživatel na serveru přihlášen jako administrátor. Řešení problému je dvojí - buď se k hostovanému webu připojovat z jiného stroje (tedy nikoli přes [b]localhost[/b] nebo voláním [b]127.0.0.1[/b]), nebo změnit samotné bezpečnostní nastavení a [b]localhost[/b] nastavit jako prověřený server zóny intranetu. Nebo rovnou tu slavnou [b]Internet Explorer Enhanced Security Configuration component[/b] odinstalovat ;-)

Avatar

Autor komentáře: DaemonCZE

Datum vložení: 27.2.2006 17:17:40

Jupíííííííí, dík moc .. už to chodí .. ty Microsofťácký nesmysly vopravdu někdy nechápu :-) Ještě jednou dík, DaemonCZE

Avatar

Autor komentáře: DaemonCZE

Datum vložení: 1.3.2006 16:45:38

Tak zase nic, odinstaloval sem tu bezpečnostní složku ale pořád nic. Zkusil sem změnit i port serveru a taky nic. Zkoušel jsem na ten PC přistupovat i z jiného terminálu a taky nic ...

Avatar

Autor komentáře: kevas

Datum vložení: 1.3.2006 16:47:36

Hura, konecne se me to podarilo rozjed.Hledal sem po celym netu jak na to a az tenhle prispevek vysel. Diky autorovi...a zdravim...

Avatar

Autor komentáře: DaemonCZE

Datum vložení: 1.3.2006 20:37:32

A všechno si udělal, mě se to prostě zaboha nedaří rozjet .. vždycky mi to napíše buď stránku nelze zobrazit nebo že spojení se serverrem bylo ukončeno ...

Avatar

Autor komentáře: DaemonCZE

Datum vložení: 4.3.2006 17:09:19

Zdravim ještě jednou, potřeboval bych stále poradit, jestli nevíte jak nainstalovat apache server s php na Windows 2003 server .. podotýkám je to 64-bitová edice windows. Apache se nainstaluje bez problému, i stližba je spuštěná, ale při pokusu se dostat na http://localhost/ nebo na http://127.0.0.1/ nebo při pokusu se připojit na server z jiného PC na síti prohlážeč Mozzila vždy nahlásí chybu - "Server předčasně ukončil spojení" .. nebo prostě zvolená stránka nemůže být zobrazena .. Nevíte někdo co s tim pls ?? Dik DaemonCZE

Avatar

Autor komentáře: a3c

Datum vložení: 30.3.2006 23:01:30

používám IIS (místo Apache), a mám problémy se zobrazením php stránek, z každé stránky se zobrazí vždy jen titulek (<title>), ale text na dané stránce není prosím o každou radu, která povede k vyřešení tohoto problému, děkuji

Avatar

Autor komentáře: Blazer

Datum vložení: 2.8.2007 11:58:40

Měl bych takový problém. Mám pro simulaci php stránek easyphp avšechno mi jede, ale při samotném nahrání na web,který podporuje php a jede na win2003 serveru mi to napíše, že nemám oprávnění listovat ve stránkách...jako by to nevidělo index.php, protože když to přepíšu na html tak to text zobrazí. Nevíte co s tim? Jestli se někde musí něco aktivovat, nebo něco někam dohrát?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz