Starší komentáře ke článku: Internetový bazar v PHP 1.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marek Eichler

Datum vložení: 20.9.2002 8:05:42

Dobry den,
chtel jsem se zeptat, co vas vedlo k pouziti primarniho klice v tabulce Category typu VarChar(255). Mel jsem za to, ze pro primarni klice tabulek je z hlediska rychlosti lepsi pouzivat celociselne datove typy datove typy. Mimoto, u int se muze pouzit autoincrement a mam zarucenou jedinecnost primarniho klice, coz u typu varchar zajistit nemuzu.

S pozdravem Ing. Marek Eichler

Avatar

Autor komentáře: Marek Eichler

Datum vložení: 20.9.2002 8:09:10

Omlouvam se za preklep. datove typy ma byt pochopitelne pouze jednou. :(

Avatar

Autor komentáře: Robert Bisom

Datum vložení: 21.9.2002 21:53:59

Ano, mate pravdu, ze z hlediska rychlosti je lepsi pouzit int. Jenze v tomto pripade je to naprosto zbytecne. Lepsi pouziti vidim, ze s id kategorie bude zaroven v jedne "informaci" i vnoreni kategorie. Toto pole se pak muze pouzit i jako id zaznamu. Tato tabulka je take jenom pro administratory bazaru, ostatni uzivatele nemaji s kategoriemi co delat!

Avatar

Autor komentáře: Jiří Rojka

Datum vložení: 23.9.2002 12:27:37

Můj názor na tento článek je - článek k ničemu. Je to první díl, takže v prvním díle bych očekával popis, jak vlastně má internetový bazar fungovat. Přece není jasně definovaný termín "internetový bazar", který všem uživatelů řekne - aha, od toho mám čekat to a to. Místo (alespoň krátkého) popisu funkcí bazaru tu máme změť php kódu (nutno podotknout, že okomentovaného). Proč tu není odkaz na fungující bazar? Který je vytvořený podle tohoto seriálu. Zřejmě bude následovat několik dalších dílů, tak proč jde autor přímo do jednotlivostí a ne do principů? Bohužel takových článků jsem četl už spoustu (ovšem zdaleka ne všechny byly na interval.cz).
Jiří Rojka

Avatar

Autor komentáře: Robert Bisom

Datum vložení: 23.9.2002 20:39:57

Ocenuji uprimnost, se kterou pisete tento prispevek. A jak se nad nim a clankem zamyslim, mate pravdu. Opravdu clanku chybi vysvetleni principu a nemohu udelat vic, nez ze reknu, ze si to zapamatuji pro priste. funkcni ukazka samozrejme je pripravovana a byla dokonce planovana i v prvnim dilu, ale diky nesrovnalostem bude az v dilech dalsich. rb
PS: Doufam, ze se vam me dalsi clanky budou libit vice :)

Avatar

Autor komentáře: Sikom

Datum vložení: 25.10.2002 10:47:45

No líbí se mi nápad bazaru, ale nejsem specialista pro PHP a absolutně se v tomhle článku neorientuji!? Stáhnul jsem si "komplet" bazar v 3 díle, ale zjišťuji, že ne úplně!!! Zřejmě mi chybí něco z "Registrace uživatelů v PHP" což se mi taky líbí, ale zase je to součást něčeho, nebo co?! Proč, když už to píšeš to nepíšeš pro VŠECHNY, ale jen pro programátory!? Proč není např. bazar KOMPLET BAZAR a KOMPLET REG. UŽIVATELŮ V PHP?! Zřejmě pro zvýšení návštěvnost na všech tvých příspěvcích!!! I-když se mi to líbí nedokážu to zprovoznit!!!

Avatar

Autor komentáře: Robert Bisom

Datum vložení: 26.10.2002 12:39:17

Omlouvám se všem, že vzájemná spojitost mezi Bazarem a Registrací uživatelů není v seriálu dostatečně popsána. Takže: Internetový bazar je přímým pokračováním Registrace, Bazar tedy výhod Registrace plně využívá a bez ní nebude funkční. Takže pokud ho chcete využívat, bez Registrace to prostě nepůjde. Pro úplnost zde uvádím, kde tyto všechny věci stáhnete:
Celý internetový bazar (bez souborů z registrace):
- <a href='http://interval.cz/podklady/bisom/34/bazar.zip' target='_blank'>http://interval.cz/podklady/bisom/34/bazar.zip</a>

Celá Registrace uživatelů
- <a href='http://interval.cz/podklady/ruzicka/7/regedit.zip' target='_blank'>http://interval.cz/podklady/ruzicka/7/regedit.zip</a>

Tyto 2 archívy by Vám na zprovoznění bazaru měli stačit. Jinak pokud bude zájem, mohl bych udělat i jinou, mírně "ořezanou" verzi bazaru bez Regsitrace uživatelů, ale myslím, že použití regsitrace je mnohem výhodnější.
Robert Bisom

Avatar

Autor komentáře: Mirek

Datum vložení: 1.11.2002 21:03:30

Mel bych zajem o tu orezano verzi bez prihlasovani (registrace) - mam udelanej jednoduchej na strankach <a href='http://www.miluka.cz' target='_blank'>http://www.miluka.cz</a> a chtel bych ho troch vylepsit a tento se mi líbí, ale radsi bych bez registrace.

Avatar

Autor komentáře: Jan Jelínek

Datum vložení: 28.10.2002 17:52:02

Zdá se že autor vyloženě mrhá naším vzácným časem. Jeho článek by mohl být kraťounký s vloženým odkazem na stažení kompletního hotového a plně Bazaru v nádherné grafické úpravě. My bychom si to instalovali na své servery a už bychom jen vydělávali třeba na zobrazování bannerů. Autorovi bychom zadali něco dalšího k vytvoření třeba internetový obchod atd.
Nebylo by taková jednostranná spolupráce krásná? Já bych ji bral.
Pokud někdo není programátor v PHP, tak se to musí buď naučit nebo být odkázán na placené služby někoho jiného. Zde Vám je zdarma dán základ a o zbytek se musíte postarat sami.

Avatar

Autor komentáře: patrik_II

Datum vložení: 27.1.2003 15:19:10

Rozchodil jsem na svych strankach Vas bazar. Bohuzel se (navim jestli jen u me) vyskytl problem. Pri prvni registraci a vlozeni inzeratu vse probiha v pohode chci li vsak vlozit dalsi inzerat vypise se mi na strance primo "Inzerát byl vložen do bazaru." a odkaze me to zpet na "zobrazit inzeraty." navic i po nasledovnm pripojeni se mi nezobrazuji ani aktualni vlozene inzeraty inzeraty. Jedina pomoc je ctrl+F5 zda se mi to vsak neprakticke reseni mackat tuto kombinaci klaves pri kazdem pristupu. Prosim nevite nekdo jak tento problem odstranit? Dik.

Avatar

Autor komentáře: Barbora Apoštolová

Datum vložení: 29.7.2008 22:39:37

Prodám ihned mp4 přehrávač s kapacitou 1GB České menu,FM rádio,přehrávání MP3 a WMA,záznam hlasu,prohlížení fotografií a filmů,přenosný flash disk,TFT displej,reproduktor obsah balení : mp4 přehrávač v černý barvě,USB propojovací kabel,CD s ovládačem,Český manuál,Napájecí adaptér Cena : 1000,- Kč

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz