Starší komentáře ke článku: Interzen 2007 - vyhlášení soutěže

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: fanky

Datum vložení: 18.4.2007 0:33:20

Ahoj, rád bych zaslal svůj projekt, ale problém je v tom, že mám Doctype HTML 4.01 strict. Podmínkou jsem však XHTML. Teď však nevím jaké? Podle čeho se XHTML posuzuje, podle Doctype, nebo sem opravdu můžou pouze weby s MIME typ application/xhtml+xml ? Přijde mi trošku zbytečné doplňovat pouze lomítka jako podmínku účasti.. tudíž se ptám, jestli mohu poslat i html strict? Děkuji za odpověď.. fanky

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 18.4.2007 6:32:46

Podmínkou je XHTML - libovolné XHTML, které splňuje pravidla. A to včetně XHTML v režimu zpětné kompatibility, tedy zasílané v souladu s http://www.w3.org/TR/xhtml-media-types/xhtml-media-types.html s MIME text/html (a pozor na http://seky.nahory.net/2005/05/xhtml-mime-typ/). HTML nelze ani ve striktní verzi považovat za XHTML, do soutěže tedy přijato nebude.

Avatar

Autor komentáře: Honza Marek

Datum vložení: 3.5.2007 20:01:32

Hmm... Velmi zvláštní podmínka. Co třeba zavést, aby weby musely být v modré barvě?

Avatar

Autor komentáře: Brbla

Datum vložení: 10.5.2007 0:51:49

Modrá barva je výhodou, XHTML podmínkou. Nějaké síto být musí a toto mi připadá vcelku rozumné. Máte lepší nápad? Sem s ním :-)

Avatar

Autor komentáře: Beda

Datum vložení: 18.4.2007 15:20:01

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je možno do soutěže přihlásit i stránky které jsou umístěny na wz.cz, nebo je potřeba mít stránky na vlastním placeném hostingu. Nikde jsem se tohle nedočetl. Děkuji za odpověď.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 18.4.2007 17:41:14

Pokud není v podmínkách, že musíš mít placený hosting, neviděl bych v tom problém. Loni zde byly i weby na free hostinzích.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 18.4.2007 17:45:16

V duchu hesla "co není zakázáno, to je povoleno" odpovídám, že přihlásit je možno i stránky z freehostingu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 18.4.2007 17:38:42

Já bych především popřál Vilému Málkovi silné nervy, obzvláště po vyhlášení výsledků. Pokud se náhodou lidé neumoudřili, určitě je bude potřebovat ;-).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 18.4.2007 17:46:09

Děkuji za přání. Někteří lidé alespoň chápou, oč vlastně jde, u těch ostatních doufám, že jim to vysvětlíte ;-)

Avatar

Autor komentáře: fanky

Datum vložení: 19.4.2007 11:02:55

Dobrý den, jelikož vaše fórum nefunguje (nerozesílá registrační e-maily) rozhodl jsem se to napsat sem.. A co? Toto... Dobrý den, jak někteří z vás jistě vědí, na Intervalu probíhá soutěž o nejlepší webový projekt: http://interval.cz/clanky/interzen-2007-vyhlaseni-souteze/ Dovolte mi připojit k tomu pár poznámek. Chtěl jsem se soutěže zúčastnit, bohužel nesplňuji jednu debilní podmínku. Tou je XHTML. Vilém Málek mi však sdělil, že se mohou účastnit i XHTML i s MIME typ text/html, tudíž vlastně HTML. Moje HTML 4.01 strict však ne. Nevidím však velký rozdíl. Holt web, který bude mít naflákaná lomítka bude do soutěže přijat. Teď vás jistě může napadnout, že je to soutěž Intervalu, který si může dát pravidla jaká chce, ale mně jde o princip. Poměrně erudovaný web s archivem plným kvalitních článku a šup, je tu tahle podmínka. Je o to horší, že může začínající tvůrce webu nehorázně mystifikovat. Zcestné uctívání XHTML i s MIME typ text/html bych čekal spíše na nějakém blogu webdesignera, který nemá moc znalostí, ale ne na Intervalu. Snažím se propagovat správný pohled na Doctype a MIME typ a posedlost některých lidí mi ji hatí, obzvlášť když se objevuje na kvalitním serveru. Přeci když to píší na Intervalu, tak to asi bude moderní, to XHTML a ten kdo dělá v HTML je neandrtálec. Přitom většina lidí ani neví, že nedělá XHTML, ale jen HTML, i když validátor vyplivne XHTML valid. Proto bych radil panu Vilému Málkovi, aby pravidlo kupříkladu změnil na požadavek striktního DTD (u XHTML MIME typ application/xhtml+xml) případně XHTML 1.1 s MIME typ application/xhtml+xml. Jeho požadavek je silně amatérský a mate veřejnost, místo toho, aby podával kvalitní informace. Přijde mi to jako kompenzace nedostatku seXu, tohle bezhlavé uctívaní Xhtml za každou cenu. No jo, písmeno X je asi magické ;-) P.S.: Neradím změnu podmínky proto, abych se mohl zúčastnit. Této soutěže se už ani nechci účastnit. Amatérský přístup mě odrazuje. Pokud si chcete počíst více, na jpw se rozrostla diskuse na toto téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=48459

Avatar

Autor komentáře: Str4wberry

Datum vložení: 20.4.2007 23:50:10

Podle mě je to, pro lepší filtraci a snadnější posuzování webů. Bude méně webu splňujících podmínky. Fanky, co takhle zrušit úplně podmínku validity? Vždyť plno lidí ani neví proč je to dobré a snaží se jí dosáhnout. Naprosto souhlasím.

Avatar

Autor komentáře: IgraCzek

Datum vložení: 21.4.2007 1:05:27

Ja bych tu soutez zrusil ouplne - stejne je kazdej king, ne?

Avatar

Autor komentáře: Max

Datum vložení: 2.5.2007 14:19:15

Chlape co fňukáš. Taky jsem se chtěl zúčastnit jedné soútěže pro juniory, protože se cítím být juniorem. Co na tom, že mi táhne na čtyřicet. Bohužel nevzali mne, ale žádnou diskuzi k tomu zakládat nebudu. Prostě nevyhovuješ zadání tak se nezúčastníš. Druhá možnost je vyhlásit konkurenční soutěž se svými pravidly. :-(

Avatar

Autor komentáře: anode

Datum vložení: 9.5.2007 18:00:21

Očividně jste to nepochopil. Doplnit koncová lomítka do nepárových značek není problém, tak kdyby se tak moc chtěl zúčastnit, asi by to udělal. To jen Vy neomládnete. Celý příspěvek je o něčem úplně jiném.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Baloun

Datum vložení: 11.5.2007 9:28:07

Podle mě jste to nepochopil vy. Máme soutěž a máme daná nějaká pravidla. Otázka je, proč máme taková pravidla. Máme je asi proto, že je potřeba vytvořit nějaký filtr, který odselektuje takové výtvory, kterými by porota ztrácela svůj čas (porota totiž celý rok nedělá jen hodnocení interzenu..). Pokud pořádáte nějakou soutěž, můžete si nastavit taková pravidla, jaká chcete (pokud se vám tam někdo přihlásí). A přihlášek do interzenu je evidentně dost, takže se pořadatel soutěže nemusí bát, že se mu díky pravidlům nikdo nepřihlásí. Prostě když splňujete pravidla, tak se můžete přihlásit, když ne, tak se holt přihlásit nemůžete. Nevím, co je na tom tak divného, že se kolem toho dělá takový tijátr.

Avatar

Autor komentáře: anode

Datum vložení: 11.5.2007 22:20:34

Příspěvek fankyho nebylo postěžování si, že se nemůže účastnit soutěže. Byla to konstruktivní kritika nastavení filtru soutěže. Reagujete na mne, ale já se o pravidlech jako takových vůbec nezmiňoval. Samozřejmě chápu, že vyhlašovatel soutěže si může vyhlásit podmínky, jaké chce, a respektuji to. Pokud jde o můj názor, taky moc nevidím důvod, proč nepřijmout HTML 4 Strict, ale třeba k tomu má porota nějaké opodstatnění - to nám ovšem zůstalo skryto. Nicméně komentoval jsem jen jeden z příspěvků (fanky) a jeho nepochopení (Max, který si snad ani nedočetl, na co vlastně reaguje).

Avatar

Autor komentáře: Jiří Baloun

Datum vložení: 13.5.2007 10:01:51

Mě spíš příspěvek fankyho připadá právě jako postěžování si, že se soutěže nemůže zůčastnit doplněné o řekněme plodnou připomínku. Maxův přípěvek chápu jako reakci na to postěžování si. Já osobně hodnotím fankyho návrh jako mnohem lepší než ten, který je momentálně nastaven. Ovšem nevidím žádný důvod, proč by měl někdo zveřejňovat důvod pro nasazení takového pravidla. To je čistě věc pořadatele. I kdyby byla podmínka, že všechny weby musí být namodro, tak to není důvod pro fňukání, ale maximálně pro nepřihlášení se do soutěže.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz