Starší komentáře ke článku: Jak je to s výchozími hodnotami v CSS?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 6.9.2001 12:52:17

Velmi dobrý článek. Pavlovi Šimkovi se podařilo v rámci problematiky CSS nalézt téma, které ještě není zpracováno nejen v českých, ale ani v zahraničních zdojích.

Gratuluji, dávám jedničku a zaznamenávám si do svého seznamu užitečných odkazů.

Avatar

Autor komentáře: Lukas Noovak

Datum vložení: 6.9.2001 14:33:17

Preji dobry den,

rad bych polozil jeden dotaz - neni mi jasne, proc bych mel uvedeny CSS styl ci jakykoli jiny pouzivat jako defaultni. Kdyz prece narazim na nejakou vlastnost tagu, jejiz nastaveni mi nevyhovuje, tak ji proste predefinuji tak, jak potrebuji a neni k tomu potreba zadny defaultni CSS styl, kde mnohe vlastnosti (napr. pro tabulku, TH, seznamky atd.) stejne nevyuzijici a zbytecne se tak zvysuje velikost vysledneho CSS souboru...

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 6.9.2001 14:49:59

Za prvé když budete opakovaně dělat složitější projekty s kompletním layoutem pomocí CSS, brzy zjistíte, že na začátku provádíte řadu stejných nastavení (obvykle nulování), takže proč si neudělat knihovnu? Za druhé když narazíte na nějaký problém v odlišnostech defaultních stylesheetů browserů (jako s tím odsazením u seznamů), proč řešení opět nezařadit do tého knihovny místo abyste to řešil u každého projektu? Co se týče velikosti, nějakých 10 KB navíc (a to už musí být velký stylesheet) nikoho nezabije - ten soubor zůstane v cachi a sdílí se na všech stránkách webu.

Avatar

Autor komentáře: spud

Datum vložení: 6.9.2001 15:19:54

článek jsem nečetl, ale ten přiložený StyleSheet je vynikající. ukázal mi to, co přeci dávno znám a přesto doposud nepoužívam.
ještě pořád se drbu pravou rukou na levé straně hlavy a čas od času potřebuju naznačit, že levou rukou je výsledek stejný jen s menším námahou :o))))

Avatar

Autor komentáře: debak

Datum vložení: 10.9.2001 20:11:21

Urcite dobry clanek, akorat mi nejak v Netscape 4.51 nefunguje to padding: 0...proste mi to stejne odsadi.....

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 10.9.2001 20:39:24

Zdravim - Netscape padding pochopitelne nezna, stejne jako milion dalsich veci z CSS. Je to totiz uplne zastaraly prohlizec.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 11.9.2001 9:32:20

Ano, u všech článků, které se zabývají pokročilou prací s CSS, resp. kompletním layoutem stránky pomocí CSS, je nutné předpokládat, že se týkají Netscapu počínaje verzí 6 a MSIE počínaje verzí 5. Starším browserům se kvůli špatné podpoře CSS obvykle úplně odřezává cesta ke stylesheetu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz