Starší komentáře ke článku: Jak na MS SQL - import a export dat

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Zubrik

Datum vložení: 22.8.2002 15:31:36

Tento clanek mi prijde tak trochu kontraproduktivni ... popisuje to co kazdy objevi nekolika kliknutima mysi a selskym rozumem a pritom zavadi do omylu ...
Je videt ze vam asi nikdy nezhavaroval SQL server. Jinak byste netvrdil ze s vlastnimi soubory MDF a LDF se nada nizkourovnove pracovat. Kdyz se vam totiz nedej boze stane ze nemate zadny export DB tak se samozrejme cela DB da obnovit prave ze souboru MDF a LDF (paklize jste o ty neprisel taky). Jenze k tomu vam nestaci pouhe klikani mysi jak uvadite v tomto clanku ale trocha znalosti o systemovych ulozenych procedurach kam jste asi nedospel ;-)))

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 22.8.2002 16:12:08

v podstatě máte pravdu oba dva. Autor článku uvádí, že se soubory MDF a LDF nelze pracovat jinak než využitím služeb databáze. To že nepomůže nakopírování souboru do příslušného adresáře je také fakt. Dokonce i každý soubor může být i na jiném disku....

Zpřístupnění těchto souborů lze samozřemně zpřístupnit pomocí uložených procedur (jsou v databázi Master a jmenují se SP_ATTACH_DB a SP_ATTACH_SINGLE_FILE_DB).... To samé lze udělat i přes SQL Enterprise Maneger, kde lze spustit Wizarda "Attach Database" a příslušné soubory vybrat myší.

Máte pravdu, že pokud nevíte co přesně chcete udělat tak se nemá cenu do takovýchto experimentů pouštět. Už několikrát jsem se dostal do situace, že jsem byl postaven před server kde byla nějaká data a samozřejmně zálohy buď nebyly a nebo hold páska nešla číst.

Nemyslím si, že by autor nevěděl jak takovouto obnovu dat provést, ale spíše bych řekl, že se nechtěl v článku věnovaném exportu a importu dat problematice obnovy dat po havárii. Myslím si, že jako téma dalšího samostatného článku by toto bylo velice zajimavé.

Avatar

Autor komentáře: Martin Ondrejka

Datum vložení: 13.11.2008 8:58:02

suhlasim clanok sa venuje export/import nie obnove :)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz