Starší komentáře ke článku: Jak na MS SQL - připojování k serveru

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Karel Krteček

Datum vložení: 15.5.2002 13:56:14

Dobrý den,

jsem trošku zmaten. Měl jsem za to, že existuje serverová část MS SQL Serveru a klientskou částí je OLE DB provider. Zde hovoříte zřejmě o nějakém jiném klientovi a navíc o klientských utilitách. Mohl byste to prosím upřesnit?

Děkuji

Karel Krteček

Avatar

Autor komentáře: Milan

Datum vložení: 18.4.2009 10:28:38

Zdravim, mam problem, co se tyce spojeni PHP s MySQL. Kdyz pouziju funkci mysql_connect se zadanymi parametry host, username, password - spojeni s MySQL serverem se mi podari navazat, tyto udaje jsem vlozil nasledovne: use mysql; insert into user (host, username, password) values...atd. pokud ale pouziju funkci mysql_list_dbs, vysledek je pouze ten, ze se mi vygeneruje seznam databazi obsahujici pouze databazi "information_schema" a ostatni databaze zustanou "bez povsimnuti". To same v php myadmin - v leve casti se ukaze pouze databaze informatin_schema a pokud chcete kliknout na "vytvorit novou databazi" - odkaz je neaktivni s poznamkou "nemate opravneni..". Mohl by mi prosim nekdo poradit, jak to udelat, aby se mi zobrazily vsechny databaze? Diky moc, jsem zacatecnik....Milan.

Avatar

Autor komentáře: Floyd

Datum vložení: 20.4.2009 12:17:35

Pokud tam "cpeš" údaje tímto způsobem, tak ještě pošli MySQL serveru příkaz: FLUSH PRIVILEGES; V PHP: MySQL_Query("FLUSH PRIVILEGES;"); Doporučuji přečíst si něco o přidávání uživatelů - např. tady: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/adding-users.html

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz