Starší komentáře ke článku: Jak na MS SQL - uživatelé a práva

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 5.2.2003 15:40:36

Na SQL Serveru mám vůči jedné databázi nastaveny práva db_owner. Pomocí MS Accessu připojím k této databázi a vše je v pořádku. Jakmile ale zkusim vytvořit přes Access novou tabulku napíše mi to že nemám výhradní přístup k databázi a proto nebude nic uloženo. Nevíte čím by to mohlo být nebo kde přesně nastavit abych měl výhradní přístup?
Vim že sem asi věci ohledně Access nepatří, ale za zkoušku nic nedám ..:o)

Avatar

Autor komentáře: Vlk

Datum vložení: 2.6.2006 17:10:04

Poradí mi někdo jak napsat SQL select dotaz na databázový server MS SQL 2000 abych takto získal informace z db tabulek tj. přehled všech uživatelů? jejich přiřazené role? jaké mají role přirazené oprávnění? jaké mají role oprávnění na db objekty? Díky Vlk

Avatar

Autor komentáře: Radin

Datum vložení: 6.10.2008 17:23:51

Měl bych otázku na View. Když v DBS vytvářím View (pohled) a čerpám data ze stejné databáze, mohu odepřít uživateli přístup ke zdrojovým tabulkám pohledu a přesto mu bude pohled přístupný. Řeším situaci, kdy mám zdrojová data v jedné databázi a View vyrábím v jiné. Zdrojová dbs je citlivá a nechci aby tam kde kdo mohl, takže všem zakazuji přístup. Nicméně chci aby k těmto datům byl možný přístup přes mnou definovaný View, což se mi zatím nedaří. To všechno chci zapsat do SQL příkazu tak, abych celou dbs včetně práv vygeneroval skriptem. Neporadí někdo jestli to vůbec má šanci fungovat?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz