Starší komentáře ke článku: Jak na MS SQL - zajímavé možnosti XML

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Mikulasek

Datum vložení: 6.8.2002 18:39:07

Jak v uvedenem priklade zajistim, aby se v browseru zobrazil korektni HTML vystup? Tak jak je uvedeno, se mi zobrazi v XML podobe.
Lze to zrejme resit na strane klienta:
<P><table cellspacing="0" cellpadding="1" bgcolor="black" width="100%" border="0"><tr><td><table border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%"><tr><td class="aktuality" bgcolor="FFFBF0">
<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?><br />
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="styl.xsl" ?><br />
</td></tr></table></td></tr></table></P>
... a odstranenim stylu v xml sablone, ale neni to ono.

Avatar

Autor komentáře: Petr Mikulasek

Datum vložení: 6.8.2002 18:44:18

Omlouvam se. Melo byt samozrejme uvedeno:

<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?>
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="styl.xsl" ?>

... neprecetl jsem povolene formatovani ;-(

Avatar

Autor komentáře: Branislav Hamar

Datum vložení: 21.2.2003 1:25:58

Dobry den,

chcel by som sa Vas spytat ci sa da pouzivat XML ako vstup dat do MS SQL tj. databaza by tahala z XML a vkladala do tabulky.

Dakujem

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 19.6.2005 22:10:26

Nutne bych potreboval vedet, jak udelat neco takoveho pod mySQL serverem. V databazi mam 2 tabulky, z kterych potrebuju dostat vystup v XML tvaru. Vyslu dotaz: $result = mysql_query("SELECT texty.nadpis, texty.telo, autori.jmeno FROM autori, texty WHERE autori.id = texty.autor FOR XML AUTO", $dtb); ale nic nenam na vystupu, a vlastne ani poradne nevim jak ten vystup napsat. Zkousel jsem ruzne tvary, ale bud to koncilo chybou, nebo prazdnou obrazovkou. Jinak dotaz je spravne vse funguje bez formule FOR XML AUTO.

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 20.6.2005 10:25:59

To bude tim, ze nic takoveho jako FOR XML AUTO v syntaxi MySQL neni, podle me to proste neumi. Leo

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.6.2005 11:16:53

MySQL dosud neobsahuje nativní podporu výstupu do XML, přestože ji autoři slíbili do některé z dalších verzí implementovat. XML výstup lze v současnosti generovat pouze z příkazové řádky (viz http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/mysql.html). Osobně bych si dovolil být optimistický, co se podpory XML v MySQL týče. Konfigurace nových vlastností v MySQL je již založena na XML, takže je určitě jen otázkou času, než se něco jako "FOR XML AUTO" objeví - pravděpodobně ve chvíli, kdy dosáhne výstup z příkazové řádky dostatečných kvalit pro produkční nasazení a jeho generování přestane přetěžovat engine ;-)

Avatar

Autor komentáře: Tomas

Datum vložení: 18.11.2006 20:42:27

zdravim. jsem celkem dost zacatecik v MS Sql a potreboval bych par zakladnich rad, ktere nemuzu nikde dohledat. Doted jsem delal v MySql a kdyz jsem chtel vypsat do html obsah tabulky, tak jsem nekde nutne musel zadavat server, login a heslo coz nikde nemuzu najit jak se to v Ms Sql dela. Diky za radu:)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz