Starší komentáře ke článku: Jak na vlastní katalog stránek v PHP - úvodní stránka

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marek Schoř

Datum vložení: 15.3.2001 16:18:30

Z vlastní zkušenosti musím podotknout, že i když všechny články k tomuto tématu budou maximálně obsáhlé a někdo bude chtít vlastní katalog "postavit", musí se připravit na mnohá úskalí.
Nevím co přesně v budoucnu bude obsahem článků, ale např. problematika vyhledávání netkví pouze v převzetí vyhledávacího stringu, ale takový dotaz je třeba řádně rozebrat a sestavit interně znovu ( např. je nutné řešit diakritiku, závorky, +/- ve stylu AltaVista, AND, OR atd.) Já sám jsem tuto část řešil 14 dnů a bral jsem ohled i na české skloňování.
Celkem vzato, pokud má být katalog na dobré úrovni, vlastní hrubý návrh funkcí je snad jedna desetina práce.
Marek Schoř
<a href='http://www.opendir.cz' target='_blank'>http://www.opendir.cz</a>

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Skřivan

Datum vložení: 15.3.2001 16:34:23

Dobrý den,

na to, že při vývoji takového katalogu mohou nastat četná úskalí, se snažím ve článcích postupně poukázat. S tím vyhledáváním máte naprostou pravdu, tam je těch problémů snad nejvíce. V jednom z příštích článků se věnuji nejen základnímu vyhledávání (tj. to "převzetí stringů" ale i zde minimální úpravy vstupního stringu jsou nutné), ale pak i pokročilému, kde se snažím nastínit možné (snad nejjednodušší) řešení. (Altavistový vyhledávač to zase nebude :-).

Tyto články mají sloužit opravdu jako základní návod, odrazový můstek, pro ty, kteří by se chtěli do něčeho takového pustit (a nemají o tom moc představu, jak na to). Objeví-li se v průběhu tohoto miniseriálu nějaké náměty, je velmi pravděpodobné, že se je budu snažit zapracovat do nějakého zvláštního článku. (něco ve stylu ... aneb na co se nedostalo ...)

Co se týká vlastních zkušeností, práce na vybudování dobrého katalogu stránek je na hodně dlouhou dobu. (minimálně několik měsíců a to ještě při relativně velmi vysokém nasazení, nejen jedné osoby).

S pozdravem
Jarek Skrivan

Avatar

Autor komentáře: Airwolf

Datum vložení: 15.3.2001 19:06:35

zdrawím...gdyž taq koukám že použíwáte w cyklu $promenna++, taq by mě zajímalo proč mě to doma nigdy nefunguje...zkoushel jsem to a maximálně co to udělalo je přetečení maximální hodnoty proměnné anebo překročení délky skriptu....musím to obcházet => $promenna=$promenna+1 ...čím to je ? díx za odpowěď...
Airwolf
P.S:: pardon za to písmo...sem měl co dělat abych newyužil komplet swůj styl z chatu :o)

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Skřivan

Datum vložení: 15.3.2001 20:49:00

hm, to je docela divné, ++, -- jsou matematické operátory inkrementu a dekrementu, a nikdy jsem se zatim nesetkal s tím, že by to nefungovalo. Možná byste měl uvést konkrétní případ, kdy vám to nefunguje, možná že chyba je úplně někde jinde.

Jarek Skřivan

Avatar

Autor komentáře: Airwolf

Datum vložení: 16.3.2001 16:18:33

zde je jedna z částí skriptu...vygenerovává 4 sloupce fotek, podle jejich počtu. Mě to při použití $tmp++ generowalo jeden řádek o wíc jak $no fotkách...což způsobilo překročení doby skriptu, neboť to šlo donekonečna.

$i...cislo fotky
$no...pocet fotek
$tmp...pracovni promenna
$current_url...soucasna adresa

for($i=0;$i<$no;$i=$i) {
echo(" <tr valign=\"bottom\">\n");
for($tmp=0;$tmp<4;$tmp=$tmp+1) {
$i=($i+1);
if ($i<=$no) {
$size=getimagesize("fotky/addr/thumbnails/i.jpg");
echo(" <td align=\"center\"><a href=\"$current_url&i=$i\"><img src=\"fotky/$addr/thumbnails/$i.jpg\" border=0 alt=\"$i.JPG\" $size[3]></a>\n");
echo(" <br>$i.JPG</td>\n");
}
}
echo(" </tr>\n");
}

Zdrawí Airwolf

Avatar

Autor komentáře: Domink Zajíček

Datum vložení: 28.2.2006 22:47:32

zatial.som v php a mysql amater, ale snazim sa... Potreboval by som vyvetlit, ako sa pripojit na mysql server, lebo v kode je mysql_connect("localhost") a neviem cim ten localhost nahradit. Ked som to hladal aj na inych strankach tak tam bolo ja meno a heslo ako parametre, ale neviem ake tam zadat. dakujem

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 28.2.2006 22:50:13

Viz http://www.php.net/mysql_connect (alias RTFM ;-)

Avatar

Autor komentáře: Domink Zajíček

Datum vložení: 1.3.2006 15:04:12

diki, ale chyba bola v tom, ze ja som si nepozrel nastavenia providera. a tam to vsetko bolo. diki aj za tu stranku.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz