Starší komentáře ke článku: Jak změnit barvu buňky tabulky při najetí myši?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Warmuza

Datum vložení: 17.5.2000 2:03:00

K cemu to je kdyz to nejede pod netscape a AOL ??

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 17.5.2000 8:15:00

Zeptam se trochu jinak - k čemu je uživatelům Netscape, když takové základní věci pod ním nefungují? Nicméně - v Nestcape 6.0 to funguje.

Avatar

Autor komentáře: XoWy

Datum vložení: 17.5.2000 9:26:00

Na Linuxe m$ exploder asi nerozchodim :-), takze tam musim mat netscape.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 17.5.2000 9:34:00

To je pravda, tam musite mit Netspace - nicměně, není vaše a ani moje chyba, ze uvedený příklad ve článku vám nefunguje - chyba se ve stále větším zaostávání NN.

Avatar

Autor komentáře: Warmuza

Datum vložení: 17.5.2000 15:10:00

To je svata pravda!!!! Kdyz vytvarim stranky tak je vytvarim pro vsechny ne jen pro ty "vyvolene"!!!

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 17.5.2000 15:24:00

A kdo tady vytváří stránky pouze pro "vyvolené"? Když použijete tento skript, uživatelům IE se bude menu pěkně měnit, uživatelům NN se nic měnit nebude. Je to IMHO lepší, než kdyby se nikomu neměnilo na stránce nic, nehledě na to, že IE ná asi 70-80 procentní převahu nad NN.

Avatar

Autor komentáře: pako

Datum vložení: 17.5.2000 17:22:00

Plne suhlasim, podiel NN je zanedbatelny - je to smutne, ale je to tak. Boli casy, ked si vyvojary davali tu praci optimalizovat stranku pre "oba" prehliadace, ale ma to zmysel pre tak male percento uzivatelov ? Ja by som kaslal na to efektikovat aj pre NN.

Avatar

Autor komentáře: Warmuza

Datum vložení: 18.5.2000 0:58:00

Jo mozna v Cechach a na Slovensku ! Ale tady v USA je podil stale velky. Venste si treba AOL 20 mil. uzivatelu to je 10% obyvatel USA da se toto cislo prehlednout ?

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 18.5.2000 8:14:00

U nás je počet uživatelů NN trošicku vyšší nez v USA. ALe podle mě se ani 5 procent nedá přehlédnout

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 18.5.2000 8:11:00

No - s vasim názorem prilis nesouhlasím, podíl NN je sice zanedbatelný, nicméně je dnes stále nutné ověřovat vzhled stránky pro oba prohlížeče - zase tolik práce to nedá a stránky, které jsou nezobrazitelné v NN, nebo nějak zdeformované, naznačují neshopnost tvůrce

Avatar

Autor komentáře: Warmuza

Datum vložení: 19.5.2000 0:48:00

Prominte ja nevedel ze interval.cz je jen pro experty !

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 19.5.2000 8:33:00

DObry den, vy jste asi neprecetl minule prispevky - kde jste prisel k nazoru, ze Interval je pouze pro experty, nikde nic takoveho netvrdím, a rovnez netvrdim, ze se ma kaslat na Netscape.

Avatar

Autor komentáře: Misak

Datum vložení: 17.5.2000 8:59:00

MSIE taktez nema optimalni podporu CSS, scriptu apod, ale je rozhodne dal nez Netscape (Gecko je snad jeste horsi nez 4.7). Ale oba dva browsery maji mezery v zakladni podpore DHTML a bohuzel i zakladnich definic HTML!

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 17.5.2000 9:06:00

Dovolil bych si zapolemizovat s vasím nazorem, ze Gecko je horší nez NN 4.7. Dovolil bych si nesouhlasit. Gecko tedy Mozilla a tedy Netscape 6.0 je mnohrm, mnohem dale nez NN 4.7. Jmenujme treba podporu iframe, kaskadovacich stylu ci veci, ktere byly popisovany v tomto clanku. Rovnez nevim, co jste myslel tim, ze oba prohlizece maji mezery v zakladnich definicich HTML - jakých?

Avatar

Autor komentáře: Misak

Datum vložení: 17.5.2000 19:54:00

Nechci tu rozvijet kdovijakou polemiku. Mozillu (oznacenou jako M15?) mam dva dny a uznavam ze je mnohem lepsi nez NN 4.7. Krome toho co jste vyjmenoval je me napada i lepsi zobrazovani tabulek. (v tom byl myslim MSIE dal), ale mnoho jsem toho nezkousel. Pod oznacenim Gecko jsem nemyslel NN 4.7 ale jednu z verzi ktera se pod timto jmenem objevila. Co se tyce toho co mi chybi z definic HTML, sam jste vzpomenul IFRAME, ktery NN neumel (ze to umi nova verze /ac myslim ze neni konecna?!/ je pro me prijemna novinka - ostatne tento tag je v definici take jiz delsi dobu) Abych vas nemusel presvedcovat mnoha priklady. Zkousel jste nekdy psat slozitejsi matematicke vyrazy, ci chemicke vzorce? Zkuste tohle, co myslite uvidite zlomky? Lze to jen vylepsit pozitim <SUB> misto kratsiho _ ale zlomky jedine obrazkem. <MATH> {y - y_1_ <OVER> x - x_1_} = {y_2_ - y_1_ <OVER> x_2_ - x_1_} </MATH> A neni to zadna podpasovka. Je to HTML 3. (viz. vousata Satrapova ucebnice z roku 1996) Znam lidi, kteri chemicke vzorce skutecne potrebuji a nac pouzivat obrazky kdyz uz je to definovano nekolik let?

Avatar

Autor komentáře: Rosta Pavelka

Datum vložení: 18.5.2000 9:10:00

Jak je videt neustale jede boj mezi uzivateli NN a MSIE. A mezi platformou WIN a UN(LIN)?IX. Je zajimave pak sledovat jake debaty se vedou proti Microsoftu. Podle mne konkurence je vzhledem ke mne jako koncoveho uzivatele v tomto ohledu velkou pritezi - nikdy se konkurenti nedohodnou a na mne jako zakaznika s..ou. Jak je mozne, kdyz existuje norma HTML a JavaScript, ze dva nejvetsi prohlizece ji implementuji jinak a po svem. Nebyl by lepsi monopol jedne firmy s jednim prohlizecem. Je mi jedno ktere, ale at nemusim zjistovat sahodlouze zda to bude nekdo v kdejake dire sveta vubec schopen na svem PC ci MAC zobrazit. V tomto ohledu je pro mne konkurence omylem. Bohuzel pak by asi prohlizec nestal 0 Kc ci 0 $.

Avatar

Autor komentáře: Dušan Kubaň

Datum vložení: 18.5.2000 12:22:00

načo sú štandardy, ak nie je možné uplatniť ich v praxi - existuje prehliadač, ktorý html zobrazí tak ako to prepisuje w3c ???

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Ponkrác

Datum vložení: 23.5.2000 10:58:00

Prohlížečů je poměrně velké množství, nejenom NN a IE. Myslím si osobně, že většina prohlížečů nemá větší problémy s tím, zobrazit předpisově HTML. Čisté HTML obvykle nedělá větší problém, alespoň ve vztahu k normě. Musíte si také uvědomit, že na mnoha místech dává norma určitou volnost autorům prohlížeče, takže dva prohlížeče, které oba vyhovují normě nemusí dávat naprosto stejný vzhled stránky. Pokud si myslíte opak, tak jste vedle, jak ta jedle. Větší problém, a to jste měl nejspíše na mysli, jsou v dalších věcech, jako je JavaScript. Bohužel nadávání na JavaScript není v pořádku, protože JavaScript w3c komise nespecifikuje, a je to skriptovací jazyk, který vznikl divokou cestou. Tedy prakticky neexistuje nějaký skutečný standard, spíše pseudostandardy. Výsledkem je, že pokud používáte JavaScript, musíte se už předem smířit se situací, že budete muset hlídat jednotlivé prohlížeče, protože právě standard JavaScriptu neexistuje. A tento článek řeší určitou věc pomocí JavaScriptu. Možná by stálo za to si uvědomit, co w3c konsorcium řeší. A určitě to není JavaScript. Právě nedostatek standardu v JavaScriptu způsobuje ty problémy, které máte, a nadávání u většiny příspěvků. Až bude JavaScript někde standartizován, nemusíte doufat v jediný prohlížeč, ale nebude vám vadit, že existuje třeba sto různých prohlížečů.

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Ponkrác

Datum vložení: 23.5.2000 10:47:00

Já si spíše myslím, že problémem je naopak nedostatek konkurence. Je to o tom, že by pro nás všechny bylo nejlépe, kdyby bylo alespoň 20 různých prohlížečů. V takovém množství už by nikdo neoptimalizoval na jednotlivé prohlížeče, ale bralo by se za normální, že prohlížeč, který neumí normu HTML, je prostě špatný, a lidi by na něj kašlali. Takto je jasné, že při jediném převažujícím prohlížeči norma kolikrát bere za své. Bohužel, díky zásahu Microsoftu, kdy dal svůj IE zdarma, je konkurence prakticky zlikvidována na velké části trhu, a nikdo už z vývoje prohlížeče skoro nic nemá. Tehdy se přestaly prohlížeče prakticky vyvíjet, viz Netscape. Bohužel Microsoft své prohlížeče nevede směrem k rozvoji internetu, takže bych ho nerad viděl jako jediný prohlížeč. Cílem Microsoftu je vybavit IE co nejmocnějšími skriptovacími jazyky a různými doplňky, což je cesta směrem k intranetu. Bohužel tím za své bere bezpečnost, o kterou se MS moc nestará, a která je na internetu potřeba. Tedy cílem Microsoftu není vytvořit dobrý internetový prohlížeč, ale co nejschopnější intranetový nástroj. To je můj názor.

Avatar

Autor komentáře: David Klapal

Datum vložení: 17.7.2000 14:10:00

Chtel bych se zeptat, kdyz pouziji udalost onclick, ve ktere uvedu odkaz na jinou stranku, jestli je mozne tam zadat i "target", tedy do jakeho ramce se stranka ma zobrazit.

Avatar

Autor komentáře: no jo

Datum vložení: 15.8.2000 17:00:00

VYSRAT SE NA NESCAPE!!!

Avatar

Autor komentáře: mamartin

Datum vložení: 24.11.2006 22:37:09

Opera je best ;)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz