Starší komentáře ke článku: Jak zprovoznit publikační systém WordPress?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 10:30:12

Doporučuji smazat v tomto celou matoucí a zbytečnou část o editaco konfiguráku: wordpress se na databázi zeptá sám po instalaci. není třeba vůbec nic předem připravovat.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 10.2.2009 12:39:45

Dobry den, jste si jist? Na oficiální strance http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress se rozhodne nic takoveho nepise. Naopak, jsou tam uvedeny informace, jak editovat konfiguracni soubor. Pro jistotu jsem nahrnul wordpress do jine adresare a nikde se neobjevila vyzva pro zadani pristupovych udaju. Nektere jine systemy se na udaje zeptaji samy (napriklad forum phpBB), ale WordPress mezi ne IMHO nepatri.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 12:49:18

zjevně jsi to nezkusil. mám za sebou tři instalace wp 2.7 - a všechny se zeptali ;-) instaloval jsem ale bez češtiny. a ostatně doporučil bych instalovat bez jakýchkoliv přídavků a ty doplnit až do běžícího wp.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 10.2.2009 12:58:56

Zkusil :) Dobre, pojdme se dobrat k jadru veci. Stahnul jsi WordPress a nahral pres FTP na serveru. Jakou adresu jsi pouzil pro stranku ptajici se na pristupove udaje?

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 13:11:45

"www.vasedomena.cz/wp", jak jinak. btw sami píšete, že se má v příspěvcích používat diakritika - proč píše šéfredaktor cesky? a proč místo zobrazení všech příspěvků vidím Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80040e14' Incorrect syntax near the keyword 'order'. /__services/__include/functions_discussion.asp, line 254

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 10.2.2009 13:16:00

Tu informace o čestině tam kdysi dodal Vilem Malek, byvaly sefredaktor intervalu. Novy sefredaktor, tj. ja, ma blby zvyk psat do diskusi bez diakritiky. Jinak s temi diskusemi to resime. Je to problem, ktery se neustale opakuje, a kupodivu reseni, ktere je nutne pouzivat pro jeho napravu, z niceho nic nefunguje take. Interval.cz bude prechazet na jiny redakcni system, ktery temito problemy netrpi.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 15:40:07

[i]Interval.cz bude prechazet na jiny redakcni system...[/i] toto napsat pod tímto článkem by mohlo někoho svést k určitým úvahám ;-)

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 10.2.2009 15:42:45

Zdravim, to je pouze shoda okolnosti ;-) Proste jsem chtel vyzkouset novou verzi 2.7, ktera ma jinak zrealizovanou administraci, predtim, nez ji nasadim na jeden svuj soukromy projekt.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 13:06:01

Dovolím si tedy přidat vlastní ověřený postup instalace wp 2.7, mimochodem shodou okolností i na výše doporučeném hostingu ;-) 1. stáhnu poslední wp, nyní 2.7 2. nezdržuju se s rozbalováním a rovnou ze zipu kopíruju soubory na ftp do zvoleného adresáře (může být i root) ;-) 3. vytvořím databázi, pokud ještě nemám 4. spustím instalaci wp nabrnknutím adresáře s wp v prohlížeči 5. jsem dotázán na název blogu a email [b]6. jsem dotázán na přihlašovací údaje k databázi[/b], včetně předpony tabulek. 7. a [b]už to jede![/b] 8. v administraci vymažu nastavení adresáře pro uploadnuté soubory a tím nastavím na default a nastavím adresáři upload práva k zápisu i webu - bez toho se mi to chovalo divně. v nastavení ještě nastavím hezká url. Testoval jsem Joomlu i Drupal (díky předponám vesele "žijí" všechny tyto CMS i v jedné databázi) a pro malý web nebo blog je WP nejlepší ve všech směrech.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 10.2.2009 13:13:05

Ano - mas pravdu. Doplnim tuto informaci do clanku :) Dikes. Nicmene neni se cemu divit, ze lide (vcetne me) stale rucne edituji konfiguracni soubor, kdyz postup uvedeny ve clanku je primo zminen na oficialnim webu wordpressu.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.2.2009 16:24:13

Občas je dobré se nenechat manuálem zmást ;-)

Avatar

Autor komentáře: maro

Datum vložení: 12.2.2009 23:20:46

tak neviem. po skopirovani na server a spusteni v prehliadaci dostanem len hlasku: "There doesn't seem to be a wp-config.php file. I need this before we can get started. Need more help? We got it. You can create a wp-config.php file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file." Bud pouzivate inu instalacku, alebo som nieco prehliadol...

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kucera

Datum vložení: 13.2.2009 9:20:32

Jakmile zadate tu adresu a objevi se vam ta hlaska, kterou jste uvedl, tak po ni je tlacitko pro vytvoreni toho souboru. Kliknete na nej :)

Avatar

Autor komentáře: _________

Datum vložení: 13.2.2009 22:09:50

Rád bych vám-Správcům interval.cz - Oznámil že máte chybu v navigaci. Nemohu se dostat k žádnému článku, v sekci webdesign-html a ani k jakémukoli jinému, nevím jestli je to schválně ale každopádně by to mělo být opraveno. Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Robert

Datum vložení: 27.2.2009 14:09:06

souhlas, staci nakopirovat a vse jede jak ma. WP se na vsechno potrebne zepta automaticky. viz: http://ms.missnet.cz

Avatar

Autor komentáře: czarte - http://czarte.eu

Datum vložení: 4.3.2009 11:28:48

Rád bych upozornil na to, že ne každý hosting podporuje automatickou instalaci systému. Je pravda, že na většině kvalitních hostingů je tato fce přístupná, ovšem některé hostingy se této fci brání a nedovolí automatickou instalaci, proto je také v oficiální dokumentaci návod jak nainstalovat WP ručně. Každopádně skrytá reklama mi přijde jako dost nešťastná, jelikož tak drahý hosting je pro WP zbytečný, sám bych doporučil nějaký za cca 800kč ročně, který bude poskytovat aspoň 16MB ram a minimálně jednu databázi, kam se dá nainstalovat několik souběžně běžících wordpressů... ješzě k té reklamě - myslím, že by bylo užitečnější udělat článek o hostingách, porovnání konfigurace a poskytovaných prostředků, než doporučovat jeden, imho předražený hosting.

Avatar

Autor komentáře: Hrouda

Datum vložení: 1.5.2009 22:15:25

Jako alternativu k drahému hostingu jsem si vybral webzdarma, kde je možné WP provozovat. Html ani PHP psát neumím, takže si myslím, že WP je ideální, aniž bych se to musel učit... pravda, nebylo to úplně bez problémů. Na zmíněném hostingu se totiž do instalačních souborů vkládá automaticky reklamní pruh (což je podmínka hostingu zdarma) a pokud si nepohrajete s nastavením, tak se spuštění WP nemusí povést hned napoprvé. Bohužel asi musím souhlasit s názorem, který jsem četl v jiné diskuzi, a sice, že je WP poměrně náročný na "množství sql dotazů" a tak se u pomalejšího/vytíženějšího hostingu prodlužuje odezva načtení stránek - tady by se asi vyplatilo zainvestovat do kvalitnějšího hostingu. Kdo si chce ale počíst, tak snad o pár vteřin navíc počká... :) u WP je super, že si můžete vybrat z velkého množství šablon a doplňkových pluginů (dostupné většinou zdarma), nebo si můžete sami šablonu vytvořit, upravit nebo minimálně počeštit. Pro takové malé obecní noviny ideální řešení :) viz www.klineckenoviny.xf.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz