Starší komentáře ke článku: jan-straka.wz.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 19.9.2002 7:57:52

Podle mě jsou stránky pěkné a přehledné. V galerii by se mi líbilo více obrázků. Také mi tam trochu chyběl úvod. Když už je v nabídce uveden, bylo by asi dobré, něco tam napsat. Co mě ale zarazilo a asi by mě odradilo, byla úvodní stránka s hláškami o optimalizaci pro IE6.0. Řekl bych že návštěvníkovi je celkem jedno, pro co jsou stránky optimalizovány, ale zda fungují.
Naštěstí v Mozille fungovaly i když se neměnily barvy scrollbaru. Při mém rozlišení se scrollbar většinou ani neobjevil. Jinak chápu, že kvůli reklamě byla použita vstupní stránka. Možná právě na tuto stránku by se hodil onen úvod.

Avatar

Autor komentáře: kvezt

Datum vložení: 19.9.2002 15:02:54

nezbývá než souhlasit,, přehledné pěkné atd... jen ten úvod schází
PS. na webuzdarma (wz.cz) se dá nastavit reklama přesně takže do toho úvodu by se klidánko mohla dát:))) jenom rada no nic...

Avatar

Autor komentáře: Lukas Tison

Datum vložení: 19.9.2002 15:12:00

Velmi "simpaticky" aj ked trocha ponury web.
Najviac ma zaujali upravene fotografie typu hair2.jpg, vetvicka1.jpg - citit cit.
Najmenej menu-font posobi oproti neskor pouzitemu bank-ghotic /myslim/ nevyrazne a trocha nudne. No a click/e/ - vec nazoru, mne to zvykne vadit.

Skode ze nemam cas viacej si prejst kod.

S pozdravom L.T

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 19.9.2002 15:14:45

Celkem pohledný, decentní webík. Jenom obrázků v galerii je skutečně pomálu a už se podruhé se zde přimlouvám, zda by nešlo otvírání obrázků řešit jinak, než do nového okna. Co ale chybí je nastavení barvy pozadí (body color), takže IE mi ukáže pozadí šedé, Opera bílé... takže nevím, jaká barevná kombinace byla záměrem autora.. vlastně autorky. Trošku mi vadí vypnutí funkce pravého tlačítka myši, jejímž záměrem asi je stížit uživatelům kopírování obrázků. Podle mě je to zbytečně, stačí sejmout obrazovku Print Screenem nebo vypnout Javascript. Fotografie jsou ale opravdu pěkné a design mě neurazil. A prosím, doplňte něco do úvodu, prázdná úvodní stránka je trošku ostuda :)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Přibyl

Datum vložení: 20.9.2002 7:32:21

Dobrý den, poprvé jste se nejspíše přimlouval u mě. Já se chci práve proto zeptat, jak řešíte v obrázkové galerii vytvořené pomocí CSS požadavek, kdy zákazník/uživatel nechce, aby se obrázky v plné velikosti stahovaly hned. Prostě někdo se na ně chce podívat (otevře si tedy obr. v plné velikosti do nového okna) a někdo ne (nestahuje tedy obr. hned na začátku). Jestli máte výhrady pouze k javascriptu z hlediska přístupnosti (tzn. abych si dokázal obrázek prohlédnout i bez javascriptu) pak je to otázka "Jak je ten javascript zakomponován do HTML?", protože jestliže funkci otevření nového okna volám v tagu "a href="javascript:..."", tak je to samozřejmě špatně a bez javascriptu si neškrtnu, ale jestliže je obsluhována až událost OnLick, pak je to bez problémů a javascript je potom jen příjemná nádstavba, nemyslíte ?

Děkuji

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 20.9.2002 11:18:16

Jak budu mít chvilku, zkusím vám ukázku takové galerie vytvořit... je to skutečně lepší než neustále otvírat a zavírat nová okna.

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 23.9.2002 13:38:07

Jak jsem slíbil, dávám k dispozici možnost, jak vytvořit fotogalerii s použitím CSS. Použil jsem tabulkouvý layout, ale není to samozřejmě podmínka. Zde je odkaz na ukázku: <a href='http://www.plavacek.com/galerie/index.html' target='_blank'>http://www.plavacek.com/galerie/index.html</a> .

Avatar

Autor komentáře: Pavel Král

Datum vložení: 20.9.2002 10:50:28

Mě se nelíbí to, že když si v galerii vyberu nějakou sekci, a pak chci přejít na další, tak musím zpět na začátek galerie, protože uvnitř sekce není možnost volby další sekce.
Prázdný úvod...??
Naopak otevírání obrázků do nového okna se mi líbí.
Nebyla by marná kniha návštěv, ať se i ostatní návštěvníci dozví komentáře jiných :-)
Trochu problematické mi přijde zarovnávání textu na střed, aspoň kdyby se to důsledně dodržovalo všude

Avatar

Autor komentáře: Jana Šindelářová

Datum vložení: 20.9.2002 14:42:04

1. Úvod. Jsem si vědoma faktu, že úvod chybí. Čekám pouze na podklady od fotografa. Totéž platí o portrétu fotografa u jeho životopisu (kategorie "fotograf") a o počtu fotografií v galerii.
2. "Tak jednoduché to nebude." Fotograf si přál, abych uložení, vytištění atd. fotografií alespoň trochu stížila. Jsem si vědoma toho, že jen trošku zběhlejší uživatel si se zmíněným hravě poradí např. vypnutím JavaScriptu. Možná byste se ale sami divili, kolik průměrných uživatelů internetu si neporadí. Pokud jde o zobrazení panelu "obrázek" u IE 6.0, tak vězte, že mu bude v nejbližší době též zabráněno. Změnou, ke které jsem se rozhodla a doufám, že mě podpoří i fotograf, bude ponechání uvedených omezení pouze na stránkách zobrazujících jednotlivé fotografie, nikoli tedy menu, výstavy atd., kde se mi to samotné příliš nezamlouvá.
3. CSS. Při stanovéní vzhledu stránek je použito externího souboru *.css, tedy <LINK rel="stylesheet" type="text/css" name="design" href="../../soubory/univerzal.css">. Problém nastává např. v prohlížeči Nescape, kde stylesheet vůbec není načten. Pokud jde o Operu, tak o té zatím nemůžu říct nic, neboť mi při její instalaci minulý týden spadl operační systém a musela jsem instalovat znovu celý systém a k nové instalaci Opery jsem zatím sama sebe nepřesvědčila. Závěr: Chystám se rozlišit zdrojový kód dle jednotlivých prohlížečů.
4. Barvy. Pokud jde o černobílé ladění webu, tak bylo opět přáním fotografa, který se zabývá hlavně černobílou fotografií, a tak si přál i stejný charakter stránek. O bílé barvě pozadí už jsem psala u CSS - její definice je součástí externího souboru *.css.
5. Rozčlenění galerie. Výtku o nedostupností ostatních kategorií galerie z jiné konkrétní kategorie, tedy o nutnosti návratu do menu, si beru k srdci a napravím to :o)
To bude ZATÍM zhruba vše :)

Avatar

Autor komentáře: Jana Šindelářová

Datum vložení: 20.9.2002 14:55:31

Jinak každopádně uvídám všechny Vaše další připomínky nebo případné rady, jak web zlepšit.

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 20.9.2002 14:56:34

Neberte to kriticky, jenom rádi pomůžeme :) Díval jsem se na váš externí soubor univerzal.css. Příčina, proč Opera a NN zobrazují bílé pozadí, zatímco IE deklaruje vámi stanovenou barvu pozadí (C1C1C1) je v tom, že máte špatnou strukturu souboru univerzal.css. Pokud využíváte externí CSS, není třeba a zjevně je to chyba, užívat deklaraci :

<style type="text/css"> (takže tento zápis by patřil do hlavičky HEAD každého dokumentu):

<style type="text/css">
<!--
a {text-decoration: none; color:#133662}
a:hover {text-decoration:underline; color: #1E50AC}
-->
</style>,

ale ne do externího souboru. Tam postačí zápis:

a {text-decoration: none; color:#133662}
a:hover {text-decoration:underline; color: #1E50AC}

IE tuto chybu schroupnul, ale NN a Opera tvrdošíjně trvá na bílém pozadí, což nevypadá moc pěkně.

Avatar

Autor komentáře: Jana Šindelářová

Datum vložení: 20.9.2002 15:24:04

Děkuji za radu a znovu opakuji, že za Vaše připomínky jsem jedině ráda. Samouk jako jsem já určitě pomoc potřebuje :)

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 20.9.2002 15:05:02

Dívám se, dívám, chybí vám v hlavičce dokumentu deklarace typu HTML (kupř. HTML 4.01 nebo jinak). Jinak, určitě vám doporučuji (a používám to neustále), zabrousit na stránky <a href='http://www.w3c.org' target='_blank'>http://www.w3c.org</a> do sekce HTML Validator a spustit si ho na jednotlivé stránky. Předejdete tak zbytečným chybám v kódu, které se vám pak vymstí u jiných typů prohlížečů, než je IE, který je vcelku blbuvzdorný :)

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 20.9.2002 15:31:14

rádi pomůžeme... kupříkladu já mám závazek, učinit alespoň tři dobré skutky denně. Občas se to vyplatí :)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz