Starší komentáře ke článku: Java Servlets - autorizovaný prístup k aplikácii 4.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Radim

Datum vložení: 14.4.2004 14:56:40

Dobrý den,
mám v principu problém při přihlášení se do chráněné oblasti v TomCatovi. Mám chráněnou oblast, je "chráněná" JDBC realmem. Pokud na ní uživatel chce přistoupit, je nejprve přesměrován na přihlašovací stránku. Je-li uživatel zaregistrován, vyplní přihl. jméno, heslo a přihlásí se - je přesměrován zpět.
Pokud není registrován, klikne na odkaz pro registraci. Tam vyplní přihlašovací jméno, 2x heslo a email. Odešle registrační formulář na server, kde zadané údaje zkontroluje JSP. (Jestli je dvakrát stejné heslo, jestli je přihlašovací jméno unikátní atd...) Jestliže ano, zapíše uživatele do tabulky uživatelů v DB - registrace proběhla úspěšně. Jestliže ne, vypíše nějakou chybu a dá možnost uživateli pozměnit registrační údaje.
Je-li registrace úspěšná, přibyl záznam v DB tabulce uživatlů a uživatel se může přihlásit. A tady je ten problém. Já bych chtěl aby byl automaticky přihlášen hned po registraci, pokud proběhla úspěšně.
Mohu v JSP sám nějak přihlásit uživatele? Znám jeho jméno i heslo. Mám ho v proměných - zadal mi je při registrtaci. Session taky znám, takže by v tom snad neměl být problém. Jenomže já nevím jak?

Předem děkuji za odpovědi.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz