Starší komentáře ke článku: Java Servlets - vytvorenie jednoduchého servletu

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Milan

Datum vložení: 30.12.2003 23:50:32

Ahoj,
nevím proč, ale při dodržení postupu, který je zde uveden jsem stále dostával stránku s chybou (The requested resource (/test/servlet/interval........) is not available.)
Používám Tomcat 5.0.16 na Win98
Problém vyřešilo až přidání sekce

<servlet-mapping>
<servlet-name>ahoj</servlet-name>
<url-pattern>/servlet/ahoj</url-pattern>
</servlet-mapping>

do web.xml
Nevíte někdo, proč to tak je, případně co dělám špatně
ps: také by autor mohl uvést, jak jednoduše restartovat Tomcat (já to dělám skrze MANAGER prostředí Tomcatu, ale než sem na to přišel, otáčel sem celý tomcat = pomalé.)

Avatar

Autor komentáře: benzin

Datum vložení: 16.8.2005 16:10:53

To vas asi osvitil duch svaty, ja jsem nad tim stravil dva dny a nebyt vaseho prispevku tak nad tim jeste sedim. To je tak kdyz se priklady do takovychto clanku navzajem kopirujou. Nikde neni npasano ze v <url-pattern> ma byt na prnvnim miste /servlet/

Avatar

Autor komentáře: mosna

Datum vložení: 24.6.2004 18:55:03

ahoj, mam ten samy problem jako clovicek, ktery psal predchozi prispevek. Pri dodrzeni uvedeneho zpusobu mi servlet nic nezobrazuje, resp se nepusti. Nejspise tam bude nejak jinak cesta, nebo bude muset byt jeste neco navic nakonfigurovane na tomcatu o cem se autor nezminil. Pouzivam tomcat 4.1. Muzete nekdo nasmerovat spravnym smerem? dik mosna

Avatar

Autor komentáře: kokso

Datum vložení: 10.9.2004 6:59:14

Mne pomohlo:
<servlet-mapping>
<servlet-name>invoker</servlet-name>
<url-pattern>/servlet/*</url-pattern>
</servlet-mapping>

Avatar

Autor komentáře: ObiWanKenobi

Datum vložení: 22.9.2004 9:57:20

Mam nainstalovanu len J2EE (najnovsiu samozrejme). Vsetko uz je nakonfigurovane, aplikoacny server bezi, servlety sa daju skompilovat, ale neviem zobrazit vysledok-servlet. Potreboval by som s tym helfnut. Podrobnosti by som poslal mailom (keby som vedel kam) :-) Najde sa tu niekto kompetentny? Najlepsie Marek Branicky.. :-)

Avatar

Autor komentáře: Vojta

Datum vložení: 9.4.2005 23:56:22

Ty problemy co tu pisete, ja s tim mel nekolik hodin praci a nakonec jsem se dostal k vysvetlujici informaci http://jakarta.apache.org/tomcat/faq/misc.html#invoker.

Avatar

Autor komentáře: gulo

Datum vložení: 12.6.2006 23:15:50

Vsetko chapem ale interval.HelloWorldServlet ten interval to je co ??? to HelloWorldServlet je asi nazov triedy ale co mam dat namiesto toho interval?

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 13.6.2006 7:58:47

Zdravim. Ak si lepsie pozries kod servletu HelloWorldServlet tak hned prvy riadok obsahuje nazov balicku v ktorom je servlet umiestneny. Kedze servlet je java trieda ako kazda ina, aj on moze byt umiestneny do balickov. V tomto pripade je [i]interval[/i] nazov balicku.

Avatar

Autor komentáře: gulo

Datum vložení: 19.6.2006 16:43:56

Mam teda vytvoreny subor servlet.java obsahuje : import javax.servlet.*; import javax.servlet.http.*; import java.io.*; public class servlet extends HttpServlet { public void doGet(HttpServletRequest request, HttpServletResponse response) throws IOException, ServletException { request.setCharacterEncoding("windows-1250"); response.setContentType("text/plain,charset=windows-1250"); PrintWriter out = response.getWriter(); out.print("<bg color=lightgrey>"); } /** Creates a new instance of servlet */ public servlet() { } } ked som to zkonpiloval samozrejme som dostal subor servlet.class. Ale nahral som to aj kde ste hovorili aj inde ale stale my to nejde sputit??? C:\Program Files\Apache Group\Tomcat 4.1\webapps\examples\WEB-INF\classes\servlet Dobre som to nahral??? lebo to bolo s tohoto riadku. webapps/vasa_aplikacia/WEB-INF/classes/interval/ a v locale som spustil http://localhost:8080/examples/servlet/servlet.servlet. V com mam chybu diky...

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 5.7.2006 14:56:24

Naprosto to nechápu. Po udělání toho samého jako tu v článku a zadání: http://localhost:8080/test/servlet/interval.HelloWorldServlet se vypíše jen: HTTP Status 404 - /test/servlet/interval.HelloWorldServlet type Status report message /test/servlet/interval.HelloWorldServlet description The requested resource (/test/servlet/interval.HelloWorldServlet) is not available. Už na tom stojím několik dní, pomozte mi prosím. Používám Apache Tomcat/4.1.18-LE-jdk14

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz