Starší komentáře ke článku: JavaScript a Ajax (John Resig)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: zjoova

Datum vložení: 29.2.2008 10:57:36

S tím umístěním do knihovničky vedle Flanagana mne to taky napadlo - ještě před tím závěrem. Recenze pěkná, díky ní jsem se rozhodl si knížku pořídit. Škoda že u nás ještě nevyšla přeložená "PPK on JavaScript" - to je další horký kandidát ke koupi.

Avatar

Autor komentáře: OBr

Datum vložení: 29.2.2008 10:58:38

Já jsem tuto knihu měl vyhlédnutou čtvrt roku před jejím vydáním. Čekal jsem že hlavní tvůrce jQuery nemůže napsat něco neodborného. I tak jsem byl příjemně překvapen.

Avatar

Autor komentáře: Karel Fučík

Datum vložení: 29.2.2008 10:58:45

No, ona se ta kniha totiž v originále jmenuje Pro Javascript Techniques a autorem je známý javascriptový guru a autor oblíbené knihovny jquery, takže se dalo očekávat, že to nebude pro začátečníky. Mimochodem, John Resig už připravuje další knížku, která se bude jmenovat Secrets of the JavaScript Ninja, a podle ukázek to bude teprve mazec ;) (http://ejohn.org/blog/state-of-the-secrets/)

Avatar

Autor komentáře: dr.vota

Datum vložení: 29.2.2008 17:32:20

[i]Autor v celé knize prosazuje používání nevtíravého (unobtrusive) Ja[/i][b]b[/b][i]vaScriptu[/i] Opravdu? BTW ono tady nefunguje vnoření [i]kurzíva [b]tučné kurzíva[/b][/i] ?

Avatar

Autor komentáře: Daniel Steigerwald

Datum vložení: 8.3.2008 18:26:28

Nečetl jsem českou verzi, ale originál. Kniha je opravdu dobrá, ale chybkám se autor nevyhnul. Vzhledem k tomu, že české nakladatelství není schopno ani přeložit název ;), pochybuji, že kód testovali. Třeba metoda cleanWhitespace fungovat nemůže. Z DOM vyjmutému nodu těžko najdeme nextSiblinga ;) Vzpomínám, že jsem narazil na další drobné chybky, ale z hlavy je už nedám. Nicméně, přesto jde o velmi dobrou knihu.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Steigerwald

Datum vložení: 17.3.2008 23:43:57

Several Controversial Points in Pro JavaScript Techniques viz. http://arrix.blogspot.com/search?updated-max=2007-02-06T17%3A06%3A00%2B08%3A00&max-results=7 Přesto jde o velmi dobrou knihu.

Avatar

Autor komentáře: Michal Valoušek

Datum vložení: 24.4.2008 14:56:05

Knihu jsem si pořídil a velice mě zklamala, resp. její mizerný překlad. Spousta odborných výrazů je naprosto zbytečně překládána do češtiny, některé pasáže jsem musel číst vícekrát, abych vůbec pochopil o čem je řeč, na některé věci jsem se raději podíval do anglického originálu. John Resig je pašák, kniha v originále výborná, ale Computer Press by měl více dbát na kvalitu překladů. Pro mě to byl jasný signál -- přístě si raději koupím anglický originál, nehodlám platit za špatnou práci CP.

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Flidr

Datum vložení: 21.7.2008 17:36:16

Poridil jsem si ji pri moji posledni navsteve Luxoru a musim rict, ze je opravdu pekna. Sice na tom se znalosti JS nejsem nikterak valne, nicmene i tak mi prijde stravitelna a pokud ma clovek zkusenosti s programovanim, i pochopitelna pro mene zkusene js vyvojare. A ano, preklad je opravdu sileny, ale tim jsou nektere knihy CP proslule, ze prekladaji uplne vse. Bohuzel nevladnu anglictinou tak valne, abych si takovyhle veci kupoval v originale a skutecne je precetl, tak se musim spokojit s urcovanim nazvu kapitoli podle obsahu a podle "tohleto chovani znam pod nazvem XY"

Avatar

Autor komentáře: euromilionnaire2008_2009

Datum vložení: 7.10.2008 21:08:40

Welcome to the official site of Yahoo Lottery Inc. The Online Consumer Promotions 2008 AGENCE DE VOYAGE ACCES CANADA Bonsoir Mr , Mme, Felicitations à vous! Vous venez de gagner un accès au CANADA pendant un séjour de trois ans dont le gouvernement vous prendra en charge pour votre travail pendant tout votre séjour En raison du mélange vers le haut de quelques nombres et noms, nous demandons de gardez l'information confidentielle de votre gain jusqu'à la fin de vos réclamations Cela fait partie de notre protocole de sécurité pour éviter double réclamation et abus sans garantie de ce programme par quelques participants. Tous les participants ont été tirés par un logiciel de pointe de vote d'ordinateur tiré parmi plus de 20.000.000 compagnies et de 30.000.000 adresses d'E-mail d'individu de partout dans le monde. Ce programme promotionnel de l'Internet a lieu chaque année. Cette loterie a été favorisée et commandité par le canada, Nous espérons qu'avec une partie de votre gain vous participerez à la promotion de l'Internet chez vous, tel est le but et l'engagement de notre initiative. veuillez adressez exclusivement par email un courrier à notre direction de la loterie. Nous aurons donc bésoin de certaines informations vous concernant afin d'établir dès cette semaine votre dossier pour l'accès au CANADA. Nous avons donc bésoin de ces informations vous concernant afin de vous établir un document complet à savoir: NOM................................................................................. PRENOM........................................................................... PAYS................................................................................ VILLE................................................................................ DATE ET LIEU DE NAISSANCE...................................... ADRESSE COMPLETE....................................................... . NUMERO DE TELEPHONE............................................. PROFESSION................................................................... Ainsi Qu'une Copie De Votre Carte Nationale D'identité Ou Passeport Vous aurez des frais de dossier à payer pour l'ouverture de votre dossier pour le voyage et nous vous signifions aussi que vous n'aurez plus rien à payer à part ces frais de dossier qui sont considérés comme une assurance clientèle car le billet d'avion est donné par la compagnie. Dans l'attente de vous lire Monsieur,veuillez recevoir les salutations de toute l équipe de LOTERIE CANADA ACCES". INTER-COUNTRY . Ltd Accord de publication N° 0022 / S-15/ 19 Message Monsieur /mesdames adresse :Ceridian Canada Ltd.125 Garry Street Winnipeg, Manitoba R3C3P2 Canada LIGNE DIRECTE: (0044) 7031876623 0022503297193 -------------------------------------------------------------------------------- Découvrez les photos les plus intéressantes du jour!

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz