Starší komentáře ke článku: jessica-alba.name

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2006 1:43:52

Viz http://interval.cz/clanky/jessica-alba-cz/ ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 26.7.2006 5:56:32

Vidím, že stránka nie je ničím originálna (po "srovnání") ale: V novinkách by ste mohli odlišovať to, či bola pridaná fotka, video, článok aleno medveď nekalým obrázkom. Je v tom chaos a celý text noviniek je pre mňa more textu, nič viac... Takže vizuálne prehľadniť. Čo sa týka grafického spracovania, v roku 2000 by ste za to možno skosili pochvalu, no dnes sa iba pridáte do zástupu (pod)priemerných. Konkrétne: farba (červená, žltá, oranžová a modrá - žltá a červená mi veľmi "nereže", ale možno je to len tým, že som ešte nevidel kvalitný web, ktorý by používal takéto farby ako základné), menu (?) (vyzerá ako z redakčného systému)... Na druhej strane chválim kód, síce som ho prebehol naozaj rýchlo, ale myslím, že v rámci amatérskej tvorby je nadštandardne dobrý. Ak popracujete na zefektívnení úvodnej stránky (možno by bodlo aj 2-3 fotky ako upútavka na klik ďalej) a trochu zapracujete aj na vzhľade (nikto Vás nenúti robiť nič komplikované, takéto jednoduché je to pekné a prehľadné, len - nemoderné... viď. http://www.webdesignfromscratch.com/current-style.cfm ), môže z nej byť prekná fan stránka.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2006 9:07:41

Protože je zde obvyklé zabývat se kódem a designem stránky, řekl jsem si, že se na věc tentokrát podívám z pohledu jejího cíle. Co bych asi řekl zadavateli tohoto díla, kdyby se zeptal na můj názor, zda dodavatel splnil jeho očekávání? Především bych se zeptal, zda jde skutečně o "seznámení s herečkou" nebo o reklamní stránky. Protože pokud jde o herečku, pak: 1. Proč je na každé stránce odkaz na (placený) IQ test, a to ještě před veškerým podstatným obsahem? Je snad [i]Jessica Alba[/i] jeho autorkou nebo jedinou úspěšnou absolventkou? Kde najdu její výsledky? 2. Co dělá reklama na Firefox v levém sloupci? Používá [i]Jessica Alba[/i] Firefox? Natočila na něj snad nějakou reklamu? 3. A proč je tamtéž reklama na web o seriálu Přátelé? Hrála v něm [i]Jessica Alba[/i] (asi ne, že)? Nebo je jeho fanouškem? (Totéž se týká sekce "Spřátelené weby" v sekci "Odkazy" - že by [i]Jessica Alba[/i] byla registrovanou fanynkou všech těch herců, pěvců a jiných stvorů?) 4. Je fajn, že v sekci "Nákup filmů a knih" najdu přehled materiálů týkajících se herečky. Proč je ale na všech stránkách reklama na server VideoMusic.cz a další nabídka filmů a her, se kterými nemá herečka nic společného? Pochybuji, že [i]Jessica Alba[/i] hrála v Obecné škole, nebo že po večerech paří Call of Duty... 5. Napadá mě otázka - vlastní [i]Jessica Alba[/i] on-line kasíno? Protože jestli ne, pak je mi ta reklama Gamblingplanet v zápatí velmi, velmi podezřelá... Leda že by herečka byla také gamblerkou ;-) Když tak hledím na to kvantum reklamy, uvažuji, jak silné nervy musí takový fanoušek mít, aby na svůj web umístil jednu z ikonek, které jsou mu předkládány v sekci "Podpořte tento web". Řekl bych, že jeho vlastník už si ho podpořil docela dost ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 11:24:08

Plně souhlasím s kritikou, ale celé to má dvě strany. Doména a hosting něco stojí, a tak se to musí nějak zaplatit. Návštěvníci těžko budou něco platit, a tak se to zaplatí pomocí reklamy. To že se někomu doporučí nějaký obsah neznamená, že tam ten dotyčný musí chodit. Každý se může svobodně rozhodnout, jestli se bude věnovat jen obsahu webu nebo si půjde něco někam koupit. A spousta lidí ocení, když třeba náhodou najdou to, co hledali, ale nevěděli kde. Například hry za levnější cenu než jinde. Třeba tady to je úplně přeplácané reklamou. Reklama nahoře, po stranách a dole. A stěžuje si někdo? To už je prostě součást webu.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2006 11:29:08

Doménové jméno a hosting stojí nějakou tisícovku ročně. Souhlasil bych s "doporučeným" obsahem, kdyby souvisel s tématem stránky, jako je tomu například na Intervalu, když už chcete srovnávat ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 11:52:00

Divil byste se kolik mají hry společného. Například hry, které vycházejí z filmů a nebo seriálů, ve kterých hrála. Odkazy na ně si může každý dohledat. Já raději dávám odkazy na zajímavější hry. A kromě toho IQ testu není žádná z reklam před obsahem. Dost pochybuju, že by se našel nějaký web, který by nabízel informace bez reklamy (tím nemyslím malé weby na webzdarma, co mají pár řádků o nějaké celebritě). Když se do toho investují stovky hodin práce, tak nějaký peníz je dobrá odměna. Obvzláště, když je člověk student a hodí se každá koruna.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2006 12:05:31

Jinými slovy potvrzujete to, co jsem zde demonstroval - účelem stránky není "seznámení s americkou herečkou", nýbrž "přivýdělek studentův" ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.7.2006 12:34:31

Mimochodem, neříkám, že to, co děláte, je špatné, nebo že to děláte špatně. Posoudil jsem stránky z hlediska záměru, který jste deklaroval. Pokud byste ten záměr reformuloval tak, aby odpovídal tomu, co jste napsal zde v diskuzi, nejspíš bych vás za využití reklamních zdrojů pochválil ;-)

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 26.7.2006 10:11:45

stranka ma nicim nezaujala, ale mate u mna jedno male bezvyznamne plus - mate tam link na fierfox a reklamne obrazky firefoxu ;)

Avatar

Autor komentáře: VfB

Datum vložení: 26.7.2006 11:01:44

mám takový dojem, že domény typu name, jsou určeny pro osobní prezentace a správně bych zde očekával spíše stránky, které dělala nebo si nechala dělat sama Jessica Alba, podle toho že jsou stránky česky a v mužském rodě mám dojem, že tak není :) proč je v hlavičce tak obrovský nápis s linkem (navíc ještě i s http..), myslí si autor že jeho návštěvníci nevědí jaké weby si čtou nebo se nedovedou mrknout do adresního řádku? graficky jsou stránky hodně slabé a i barevnost se mi nelíbí texty jsou dost zhuštěné, chtělo by to provzdušnit (CVčko) o reklamě už zde bylo psáno jinak co se týče těch stránek co zde byly na pranýři předtím, tak nevím ale o seriálu "delfím Flip" jsem nic nezaslechnul, ale "Sin City" zná snad každý (omlouvám se za OT)

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 11:27:51

Doména name je sice osobní, ale co se dá dělat, když žádné jiné domény nejsou a tohle byla jen jediná volná? A u toho linku asi každý chápe důvod. Prostě rychlá navigace na hlavní stránku. Je to tak dělaný na každém webu, včetně tohoto na Intervalu.

Avatar

Autor komentáře: Ali

Datum vložení: 26.7.2006 13:59:06

asi vidíte něco jiného než já, zde je interval.cz + heslovitě určení, to celé jako logo. Logem neni interval nýbrž interval.cz důvod je celkem zřejmý, nikde nevidím prefix , čili toto měl předchozí pisatel na mysli a i já v tom spatřuji rozdíl.

Avatar

Autor komentáře: VfB

Datum vložení: 26.7.2006 14:11:06

chce to trošku zapřemýšlet :) http://www.explorer.cz/isfree.aspx?domena=jessica-alba-star&obj_top=cz&imageField.x=69&imageField.y=6

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 14:20:16

To je sice dobrý nápad, ale má malou vadu. Proč tam přidávat nějaký slova navíc, když můžu mít přesně to, co vystihuje podstatu věci, tedy jessica-alba.name. A mimochodem. Osobní by byla pouze alba.name, protože se používá pouze příjmení a pak se tam dává jméno jednotlivých členů rodiny a používá se to hlavně pro maily - to byl původní záměr těchto domén.

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 14:07:28

Ještě musím doplnít něco k tomu vašemu komentáři "[i]proč je v hlavičce tak obrovský nápis s linkem (navíc ještě i s http..), myslí si autor že jeho návštěvníci nevědí jaké weby si čtou nebo se nedovedou mrknout do adresního řádku?[/i]" Věřte nebo ne, ale většina českých lidí je ráda, že si sednou k počítači, zapnou ho a pak spustí explorer. Něco jako adresní řádek jim nic neříká. Problém je, že vy asi máte "syndrom experta", který se projevuje tím, že když to víte vy, tak to ví všichni. Problém je, že většina Čechů to opravdu netuší. Na vejšce jsem se setkal s tím, že většina lidí neví ani jak se přihlásit k počítači a ne s ním ještě umět pracovat. Bohužel je to realita, a proto je tento krok, uvedení celé adresy v hlavičce (bez http to vypadá divně), vynikající nápad. A to že se vám nelíbí barvy, každý máme prostě jiný vkus. Na mě ty barvy působí tak, že je tam příjemné a pohodové prostředí. Vy bohužel srovnáváte komerční nebo firemní weby s osobními a to je naprostý rozdíl. Osobní se musí lišit, protože komerční nebo firemní weby působí neosobně a jsou jenom o penězích.

Avatar

Autor komentáře: VfB

Datum vložení: 26.7.2006 14:16:25

BFU, který neví kde je adresní řádek je celkem šum a fuk jestli je na webu jessica.laba.name nebo jessica-alba.com, ten čte stránku o jessice :) já ten vzhled nesrovnávám s komerčními stránkami, myslím si že právě naopak, u nekomerčních projektů má tvůrce větší svobodu a může si dovolit takový vzhled, který by u corporate stylu neprošel a že se osobní musí být jiný, vždyť tenhle je graficky stejný jako 84% podobných oldskool webů

Avatar

Autor komentáře: Mick

Datum vložení: 26.7.2006 14:30:36

Já bych si teda nemyslel, že jim to jedno. Už jenom z toho důvodu, že na českém internetu jsou pouze tři weby a z těch tří je pouze jeden aktualizovaný a plný informací. A na vzhled máte svůj názor a já ho akceptuji. Obyčejným lidem se to líbí a já nevidím důvod, proč si z toho lámat hlavu. Až bude okoukaný a já budu mít zase čas, tak ho předělám, ale zatím k tomu nevidím důvod. A myslím, že staré a osvědčené metody jsou rozhodně lepší než nové a nepřehledné weby. Často vídám jak ty nové "moderní" weby jsou naprosto nepřehledné. Ono to je i docela problém navrhnout něco kvalitního, když ten explorer to stejně nedokáže zobrazit. A je docela hnusný odstřihnout 69% takových návštěvníků. Až bude plně podporovat CSS, tak to bude zázrak.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 26.7.2006 15:22:27

Pokud se lidem váš web líbí a jsou spokojení, pak můžete být šťasten. Zde se ale nacházíte na odborném serveru, což mimo jiné znamená, že vaši práci hodnotí ne tak úplně obyčejní lidé. Mimochodem, je sice fakt že Internet Explorer ne zcela podporuje CSS, ale já osobně takové výmluvy nemám rád. Navrhnout se dá cokoliv a také se dá cokoliv zpracovat. Což dokazují rozličné CSS galerie.

Avatar

Autor komentáře: indi

Datum vložení: 26.7.2006 16:32:43

http://webxact.watchfire.com vy co znate tak nemusim k tomu nic rikat. Pokud budete validovat na tomhle validatoru tak musite mit kvalitu OK . a pristupnost minimalne 1xA > maximalni peistupnost je AAA . pak bude stranka bez chyb a max varovanimi. Zkuste si tam projet par linku. ;-) Jinak k tehle stranece ... NO nezaujala ale ten test IQ jsem si dal - sice jsem nic nikam neposilal, ale prece jen jsem si vyzkousel jak na tom jsem. DOcela dobrej testik i kdyz nevim jak jsem dopadl. ale proste me tyhle veci bavi. zatim... jinak CSS se ani validovat neda na W3c...

Avatar

Autor komentáře: ZUPA

Datum vložení: 19.9.2006 12:15:08

Dobre to je, hlavne ze to funguje a dulezity je obsah(kterej to ma hodne velky). Reklamy musi byt, ty jsou vsude a bez nich to dneska uz ani nejde a koho zajima kod...jen rejpalky a chytraky - obyc. uzivatele asi tezko takze pani phphtmlcssblablabla...peace :D:D

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.9.2006 10:24:54

Kód, kupodivu, zajímá i ty obyčejné uživatele. A to přesně ve chvíli, kdy se vinou chyby v kódu stane obsah nedostupným...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz