Starší komentáře ke článku: Kaskádové styly - fonty

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: x14

Datum vložení: 2.2.2000 10:42:00

Tak sem si precetl clanek o tzv. "kaskádovacích stylech", ale zda se mi ze volba fontu s opravdovym CSS souvisi jen okrajove. Jedna se prece o zakladni stavebni kamen HTML.

Avatar

Autor komentáře: OMArt

Datum vložení: 2.2.2000 13:39:00

Ale souvisi a to dost... Podle definice HTML4 se nema tag FONT pouzivat (je podporovany, ale nedoporuceny) a spravna definice je prave pres CSS.

Avatar

Autor komentáře: x14

Datum vložení: 6.2.2000 0:03:00

Nekdo tu zminoval tag FONT?

Avatar

Autor komentáře: x14

Datum vložení: 6.2.2000 0:03:00

Nekdo tu zminoval tag FONT?

Avatar

Autor komentáře: Martin Vacek

Datum vložení: 2.2.2000 15:54:00

Pokud autor dodrzi dosud nasazene tempo o CSS, tak je to na hóóódně dlouho. Chtělo by to pridat. P.S. Napsat takovyto clanek nemuze trvat dele nez 2 hodiny.

Avatar

Autor komentáře: OMArt

Datum vložení: 2.2.2000 16:28:00

Pro vas jsou treba dve hodiny malo, ale kdyz se vratite z prace po 10 hodinach stravenych u pocitace a pisete jeste neco dalsiho, mate toho dost... Pokud si myslite, ze neco takoveho zvladnete napsat taky, ozvete se Mirkovi, rad vas uvita v redakcnim kolektivu.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Kučera

Datum vložení: 2.2.2000 17:48:00

Kolega OMArt má samozřejmě pravdu, rozhodně to není nic snadného psát po 10-12 hodinách strávených v praci u počítače a poté ještě psát články na Interval.cz. Naši autoři jsou samozřejmě podle toho honorovani.

Avatar

Autor komentáře: Johnny Williams

Datum vložení: 6.11.2003 21:55:15

Pokud se nepletu chodite na stredni ne? To ani nevite coz pak je prace..

Avatar

Autor komentáře:

Datum vložení: 2.2.2000 19:41:00

Zajímalo by mě kolik profesionálních webdesignerů používá CSS. Nikdy není jistota že se to zobrazí tak jak má. (zkuste udělat anketu)

Avatar

Autor komentáře: BramBORKA

Datum vložení: 2.2.2000 22:09:00

Prave proto to chytry web designer udela tak, aby se mu to na starych prohlizecich uplne nerozletelo ale aby zaroven nove prohlizece neomezoval neschopnostmi tech predpotopnich a uvede obe definice - FONT i CSS :-)

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Ponkrac

Datum vložení: 2.2.2000 23:32:00

Můj názor je takový, že pokud byste chtěl být důsledný, tak nejenom u CSS najdete řadu věcí, které jsou takzvaně implementačně závislé. Tím trpí i samotný HTML a koneckonců většina technologií. Podle mě existuje jistá podmnožina příkazů CSS, u které máte velmi vysokou jistotu, že se zobrazí celkem podle očekávání. A základní zásada každé stránky je taková (a profesionální webdesigned by jí měl uctívat dvojnásob), že má psát stránky tak, aby je lidé s lepšími prohlížeči viděli v plné kráse, a Ti s horšími si alespoň přečetli texty. Vezměte to tak, jakákoli technologie, která je přenositelná na různé platformy, má vždy určitou podmnožinu věcí, která se na každé platformě zobrazí mírně odlišně. To je daň za univerzálnost a přenositelnost. Ale to platí o jazyku HTML, o CSS, o jazyku C, Javě, atd. Vždy je něco za něco. Já osobně si myslím, že pokud je někdo DNES profesionálním webdesignerem, musel se učit vytvářet stránky dříve v době, kdy CSS opravdu bylo v plenkách. A proto mají takový názor. A zvyk je železná košile, takže většina už svůj názor nezmění. Ale věřím tomu, že Ti, kteří se učí vytvářet stránky DNES, budou, až se stanou profesionály CSS styly běžně používat, protože DNES už CSS je podporováno nesrovnatelně lépe a je podstatně vyzrálejší jakožto technologie. Já si myslím, že při dobré znalosti CSS lze psát stránky tak, aby byla větší jistota správného zobrazení, a nemuselo se číhat, co se to tam zobrazí. Právě proto tak do detailů rozebírám spoustu věcí, a píšu, jaké problémy kdy mohou nastat, abych lidem ukázal, jak psát stránky, které se budou více zobrazovat, jak mají. To je také mimo jiné důvod, proč některé věci natahuji. Upozorňuji i na to, co je lépe v CSS nepoužívat, abyste se nemuseli divit při zobrazování CSS, jak podrobněji poznáte ve 4. díle, kde je tato má snaha naprosto zřejmá. Tímto zároveň odpovídám na to, proč je to tak rozsáhlé, a proč to tak natahuji.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz