Starší komentáře ke článku: Klientský Callback v ASP.NET 2.0

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jiří Adámek

Datum vložení: 11.5.2006 0:47:12

Popravdě bez mučení se přiznám, že jsem článek přečetl jen letmo, nicméně princip fungování jsem snad pochopil dobře. Popravdě princip fungování mi připomíná klasický AJAX a zde se právě naskytuje otázka, proč vymýšlet již vymyšlené? Samotným Microsoftem je vyvíjena technologie založena na AJAXU, nazvaná ATLAS (http://atlas.asp.net/Default.aspx?tabid=47). Zde je oproti uvedenému řešení jasná jednoznačná výhoda. Přímá podpora v ASP.NET jako takovém + kompabilita v budoucíh verzích. Nemusí se nic řešit, prostě to funguje téměř "samo". Jinak pokud jsem nepochopil článek jako takový, tak se omlouvám. V tom případě bych chtěl autora požádat o vysvětlení rozdílu :). Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 11.5.2006 10:12:06

Presne to s tim Ajaxem me napadlo. A da se to stahnout do F 2.0. Tak by nebyl spatny nejaky priklad na tomto serveru.

Avatar

Autor komentáře: Phil

Datum vložení: 17.10.2006 12:16:01

Proc vymyslet vymyslene? Napr. kvuli zdokonaleni, konkurence atd. Jinak co se tyce Ajaxu. Klientsky CallBack zabudovany v ASP.NET 2.0 je opravdu zbytecne slozity (musite zavadet javascript, a vice metod na serveru). Prave proto byla vymyslena rada Ajax technologii, ktere tyto nedostatky odstranuji. Zminen byl jiz Atlas. Ovsem pokud se podivate sem : http://www.daniel-zeiss.de/AJAXComparison/Results.htm zjistite, ze ani ten neni zrovna nejstastnejsi volba (ano dalo by se o tom diskutovat). Podle osobnich zkusenosti doporucuji mrknout na nasledujici: Anthem.NET - http://www.anthemdotnet.com/ ComfortASP - http://www.comfortasp.de/ a pokud nechcete zadne blbustky kolem (jako integrovane ajaxove webove ovladaci prvky), chcete si vse naprogramovat rucne pak zkuste toto: http://www.ajaxpro.info/

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 11.5.2006 10:49:14

No samozrejme mate pravdu, vse je zalozeno na priblizne stejnem principu. Rozdil je vsak v tom, ze atlas je ponekud rozsahlejsi projekt a pokud v aplikaci mate 2,3 mista, kde se hodi pouzit nejaky takovy zpusob interakce se serverem, je to jako brat kanon na vrabce. Naucit se pracovat s celym atlasem je na trosku desli dobu nez implementovat callback. Jeste pripominka k vymysleni vymysleneho nebo jak byl predmet predchoziho prispevku - pokud vim, tak asp.net 2 (a s tim i callback) prisli na svetlo bozi drive nez atlas...zkratka atlas je nadstavba, callback je mozne implementovat relativne snadno a nenasilne bez nutnosti stahovat dalsi komponenty apod.

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 11.5.2006 16:02:35

Řešení v samotném JavaScriptu: http://php.vrana.cz/overeni-unikatnosti-uzivatelskeho-jmena-u-klienta.php

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.5.2006 20:55:53

Obávám se, že uživatelé .NETu budou mít docela problém s integrací tohoto JavaScriptu do vlastní aplikace, protože framework si mnoho věcí pořetváří automaticky k obrazu svému. Řekl bych, že prostý callback bude pro většinu z nich mnohem jednodušší ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 12.5.2006 10:29:58

Pokud by přesto někdo nechtěl použít ani Callback ani Atlas, může se hodit tato souprava: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex17/ajaxroutine.htm

Avatar

Autor komentáře: rarouš

Datum vložení: 15.5.2006 10:08:13

A jste si 100% jistý, že se při Postbacku posílá na server celá stránka? Jakou technikou by toho bylo docíleno? HTTP GET ni HTTP POST tohle neumí... A ASP.NET taky ne. To, že server vrací celou přerenderovanou stránku, už pravdou je, ale článek pak ve mě vzbuzuje nedůvěru po přečtení prvních dvou odstavců. AD AJAX. Ano toto řešení využívá AJAX. Ale vývojář je zde ušetřen od nutnosti znát JSricpt - o vše se postará ASP.NET... Jinak Atlas není alternativou Callbacků, ale rozšiřuje jeho možnosti a třeba takový UpdatePanel interně s Callbackem pracuje.

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 15.5.2006 11:06:22

No jsem si 100% jistý, že se na server odesílá celý formulář - samozřejmě ne v podobě html, obsah a stav všech form. prvků ano..

Avatar

Autor komentáře: rarouš

Datum vložení: 15.5.2006 12:40:26

Pak se tedy neodesílá "celá stránka", ale celý formulář... a to jsou dva zcela odlišné termíny.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.5.2006 14:18:28

Řekl bych, že jde o zcela zanedbatelné nedorozumění. Není možné, aby autor článku vždy naprosto přesně popisoval a vysvětloval každou svou myšlenku, protože pak by byl článek nečitelný a nesmyslný. Autor se musí zaměřit na hlavní sdělení a tiše předpokládat, že čtenář je nadán jak jistými odbornými i obecnými znalostmi, tak schopností samostatné logické úvahy. V případě nejasnosti pak stačí v diskusi na ni upozornit a není třeba kvůli tomu autora "buzerovat" ;-)

Avatar

Autor komentáře: jz

Datum vložení: 17.5.2006 11:34:45

Ahojte, prepisal som zdrojaky do web projektu vo VS Express, ale nefunguje mi to, resp. ked submitujem nevrati ziadnu chybovu hlasku.

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 17.5.2006 12:40:07

No ono se taky po submitu nic nestane. Žádná obsluha tam definovaná není... server zareaguje po změně textu v prvním textboxu - zahlásí, že jméno je již použito. Já teď zkoušel překopírovat doslovně zdroj. kódy do projektu a v pohodě běhá.. Napíšu text do prvního pole, přejdu do druhého a zobrazí se hláška "Jméno je již použito". Pokusím se dodat zdroj. kód ke stažení a ukázku.

Avatar

Autor komentáře: jz

Datum vložení: 17.5.2006 13:30:21

Ahoj, nasiel som problem a ten je v tom, ze pod Firefoxom 1.5 to nebeha. Akonahle som priklad vyskusal v IEcku, vsetko bezalo. Bolo by celkom vhodne prisposobit to aj Firefox, resp. mam taky pocit, ze samotne ASP.NET ma celkovy problem pod inymi prehliadacmi.

Avatar

Autor komentáře: DeatBoy

Datum vložení: 21.5.2006 16:40:46

Mam ten samej problem, pod ff v 1.5.0.3 mi to taky nechodi, ale kdyz sem koukal na zdrojak co to vygeneruje tak mam pocit ze to bude kvuli metode WebForm_DoCallback ktera se zapise jako udalost na OnChange ale tu sem tam nikde v tech generovanych javascriptech nenasel. Povedlo se to nekomu pod FF nebo jinym nez IE browserem rozchodit? Nevite jestli ma ATLAS ty same problemy ?

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 21.5.2006 17:51:46

WebForm_DoCallback problemy nedela - zkuste si dat do vs breakpoint do obsluhy callbacku. Bezne mi callback funguje ve vsech prohlizecich, v teto ukazce jsem na zaklade prispevku nasel problem ve skriptu document.getElementById('<%= lblStatusId %>').innerText = result; Bhuzel ted nemam casove kapacity na zkoumani, jak zaridit, aby to FF vzal.. Pokud nekdo vi, budu vdecny za prispevek, jinak se na to podivam hned jak budu mit chvilku volnou..

Avatar

Autor komentáře: Dušan Hlavatý

Datum vložení: 24.5.2006 11:09:49

'[b]innerText[/b]' nie je DOM compatible. Namiesto neho pouzite nasledovnu metodu '[b]SetInnerHTML[/b]' ([i]dufam ze mi pre kopirovani nevzniknu chyby v kode[/i]): function oGet(name) { if (document.getElementById) { return document.getElementById(name); } else { if (document.all) { return document.all(name); } else { return null; } } } function SetInnerHTML(ctrlID, text) { var refC = oGet( ctrlID ); if (refC == null) { return; } if( refC.lastChild.nodeValue != text ) { refC.lastChild.nodeValue = text; } }

Avatar

Autor komentáře: Dušan Hlavatý

Datum vložení: 24.5.2006 13:44:39

tak som si tam sám našiel chybu. Malo to byt takto: function SetInnerHTML(ctrlID, text) { var refC = oGet( ctrlID ); if (refC == null) { return; } if (refC.lastChild == null) { refC.appendChild( document.createTextNode(text) ); return; } if( refC.lastChild.nodeValue != text ) { refC.lastChild.nodeValue = text; } }

Avatar

Autor komentáře: rocky

Datum vložení: 22.6.2008 18:39:50

misto innerText dejte innerHTML a je po prdeli

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz