Starší komentáře ke článku: krausik.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: von Banhoff

Datum vložení: 3.5.2006 8:48:38

ten nápad s tím kusem filmum pod menu je dobrý, ale celkově je design až moc strohý ten kalibrační proužek bych necpal pod každou fotografii, dal bych ho do zvlaštní stránky, třeba ještě s nějakým "kalibračním" obrázkem a na tu stránku linkoval jak z menu, tak z stránek fotogalerie v hlavičce témeř nic není a je možná zbytečně velká, pro inspiraci http://malovani.4media.cz

Avatar

Autor komentáře: Radek Kraus - autor

Datum vložení: 7.5.2006 15:05:10

co se týče hlavičky - co by měla a neměla obsahovat? meta tagů je hafo - některý podstatnější některý méně... mám tam v podstatě ty, které jsem okoukal, že se vyskytují na jiných stránkách... kdyby mi někdo dal návod, které ano a které ne, pomohlo by mi to, díky...

Avatar

Autor komentáře: petr

Datum vložení: 3.5.2006 10:59:36

XHTML standard vyzaduje ukonceni vsech tagu, i neparovych. Napr. nemate ukonceny svoje "meta" tagy. Zkuste pouzivat validatory. Jinak se mi stranky docela libi.

Avatar

Autor komentáře: Radek Kraus - autor

Datum vložení: 3.5.2006 16:57:21

Uz to vidim. Pridaval jsem tam nejake metatagy pozdeji - uz po validaci a zapomnel jsem to ukoncit... hned jak budu doma, opravim to...

Avatar

Autor komentáře: kinghowa

Datum vložení: 3.5.2006 17:53:04

Docela slušné osobní stránky, nestyděl bych se za jejich vlastnictví (a to jsem náročný ;-). Nechci se vyjadřovat ke kódu, to baví jiné lidi, spíš pár poznámek k chybkám v uživatelské přítulnosti. 1. Určitě by nebylo marné mít v menu zvýrazněnou aktuálně vybranou volbu. Další k fotogalerii - detailu fotky: 2. texty linků, na které ještě nebylo kliknuto, jsou černé (viz. slovo "komentáře" v řádku "hodnocení: N/A, komentáře (0)"). Na tmavém pozadí téměř neviditelné. 3. již zmíněný odkaz "komentáře" taháš zbytečně přes server (tj. zbytečně se stránka znovu načítá), stačí dát href="#com". 4. Navigace mezi detaily fotek není nejlépe vyřešená. Odkaz "Zpět do kolekce ...." bych umístil i nahoru (ještě nad nadpis fotky). Ne každého zajímá hodnocení, technické informace, komentáře ... to vše musím přescrollovat k tomu odkazu. Chci vidět, jakou hezkou fotku jsi to udělal a šup na další. 5. Ještě k té navigaci v detailu ... kdybys přidal také odkazy na předchozí/další fotku, byl by to velký plus. Jinak nemám co vytknout, fakt dobré.

Avatar

Autor komentáře: Radek Kraus - autor

Datum vložení: 5.5.2006 12:59:19

Díky za názory, pokud bych mohl pokud bych ještě mohl požádat o pár rad... ad 1) omluvte moji neznalost, ale jsem vážně začátečník samouk - šlo by to udělat nějak jinak než pro každou stránku dávat zvýrazněné položce nějaké speciální ID? - mám totiž menu vkládané pomocí include - tak jestli neni možnost nějakou funkcí "last clicked" zrovna vybranou položku v menu vyznačit... :) ad 2) jasně, moje nepozornost... doma to opravím! ad 3) to jsem, přiznám se, nevěděl... zkusím to ad 4+5) je to ve stadiu realizace... nemám moc ještě domyšleno přeskakování mezi jednotlivými kolekcemi - zda ano či ne... každopádně souhlasím, že je to potřeba dodělat!

Avatar

Autor komentáře: kinghowa

Datum vložení: 5.5.2006 17:18:47

ad 1) Protože se ty Vaše jednotlivé sekce liší názvy skriptů, které voláte, bude asi nejméně pracné testovat zvolenou sekci přes obsah proměnné $_SERVER['SCRIPT_NAME']). Ta by měla obsahovat string '/main.php', '/about.php', atp. Pro jistotu si přesný obsah proměnné ověřte. U odkazů v menu v includovaném souboru si tedy v podmínce testujte, jestli vyhoví odkazu. U sekce Fotogalerie byste pak měl testovat všechny možnosti (gallery.php, kolekce.php, photo.php). Pro jistotu přikládám příklad podmínky: if ( $_SERVER['SCRIPT_NAME'] == '/gallery.php'       || $_SERVER['SCRIPT_NAME'] == '/kolekce.php'       || $_SERVER['SCRIPT_NAME'] == '/photo.php' ) {    echo '<li class="actual"><a href="gallery.php">Fotogalerie</a></li>'; } else {    echo '<li><a href="gallery.php">Fotogalerie</a></li>'; } Alternativou může být taky if ( in_array( $_SERVER['SCRIPT_NAME'], array( '/gallery.php', '/kolekce.php', '/photo.php' ) ) { ... } else { ... } Třetí možností je pak regulérní výraz ;-)

Avatar

Autor komentáře: a

Datum vložení: 4.6.2006 18:46:33

Neverim, ze jste zacatecnik ;-) Az si opravite jiz zminene drobnosti v kodu, zkuste trosku zjemnit design - je to studene a takove "tvrde" (ale zaklad je zatracene dobry ;-))

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz