Starší komentáře ke článku: krestni-jmena.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 29.8.2006 18:05:59

Chcel som si skontrolovať význam svojho mena a výsledok bol nasledovný: Význam jména Ján Jméno JAN znamená Bůh je milostivý; Bohem daný; milostivý dar Boží a je to jméno původem hebrejské. Nosí jej celkem 293.121 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 24. červen. Jméno JÁN znamená Bůh je milostivý a je to jméno původem hebrejské. Nosí jej celkem 12.004 obyvatel České republiky. Naozaj sú v česku takto rozdielne dve mená? Podľa mňa je tam niekde chyba. Ak je to takto správne, tak sa ospravedlňujem.

Avatar

Autor komentáře: Filip Hráček

Datum vložení: 29.8.2006 18:36:25

Díky za upozornění. Jan a Ján jsou opravdu rozdílná jména, které ale samozřejmě znamenají to samé a mají i stejný původ. Zápis v databázi jsem opravil, aby bylo jméno Ján zobrazováno jako varianta jména Jan a nedocházelo tak ke zdvojování informací. Ještě jednou díky!

Avatar

Autor komentáře: Luk@s

Datum vložení: 29.8.2006 20:00:06

Validátor hlásí spoustu chyb hned na úvodní stránce

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Jeřábek

Datum vložení: 29.8.2006 20:11:07

Obsahově mi stránka příjde velice zajímavá, ale vzhledově trochu strohá. Text "Pusťte se do toho. Více o této stránce zde." je odtržený od předešlého odstavce i když významově k němu patří a takto samostatně působí divně. Dále bych zvýraznil hledání jmen a lepší by bylo umístit ho pod menu, ale určitě musí být lépe viditelné a stále na stejném místě. INPUT máte psané velkými písmeny. Do menu bych zobrazil všechny položky i ty ve kterých právě jsem. Jinak dobrá databáze jmen.

Avatar

Autor komentáře: Michal Illich

Datum vložení: 29.8.2006 20:40:04

Web je po obsahové stránce pěkný (i když mi přijdou třeba významy jmen dost stručné). Zkušenosti z používání: - zvětšil jsem si písmo, aby se mi to dobře četlo, ale seznam jmen se pak rozpadl - seznam jmen je celkově pětisloupcový layout, což mi přijde příliš - vpravo je zbytečně volné místo (mám rozlišení 1280x1024) tyhle tři věci spolu souvisí a vše by vyřešil layout na 100% šířky - detail: počty lidí v seznamu jmen se mohou rozpadnout na dva řádky, protože mezi tisícovkou a nižšími řády je obyčejná mezera a ne nedělitelná (nbsp) - proč je pod jménem formulář, kde je totéž jméno a dostanu se po kliknutí tam, kde už jsem? - pokud to má sloužit k nalezení JINÉHO jména, tak nedává smysl to předvyplňovat a mělo by to být jinde na stránce - bylo by fajn mít tam filtr na zemi původu jmen - dobrým doplňkem by byla stránka s klasickým kalendářem, prokliknutelným na význam jména

Avatar

Autor komentáře: Fred

Datum vložení: 30.8.2006 3:02:18

Informace v sekci about je nepřesná : širší už být nemůže, více než 4 885 jmen v České republice opravdu není. Jen v datech ze kterých jste čerpali tj. http://www.mvcr.cz/sprava/informat/cetnost/2006/cet_jm_zall_xls.zip je např. přes 30 tisíc ženských jmen. To jen na okraj, většina příbuzných má totiž jména, která tam nemáte ;-) Obsahově se mi to velmi líbí.

Avatar

Autor komentáře: honza

Datum vložení: 30.8.2006 16:49:10

také to bude tím, že v databázi MVČR je dvojice jmen brána jako unikátní záznam (jméno) - např. "jednoslovných" ženských jmen je tam jen třetina (10 tis. z celkových 32 tis.)

Avatar

Autor komentáře: honza

Datum vložení: 30.8.2006 16:31:46

Dobrý nápad, škoda že jsem stránky neznal dřív (už mám 3 děti). Vzhledově celkem OK, grafika působí trochu nekonzistentně - rozeseté objekty s velkými mezerami na bílém pozadí bez rámečků. Víc jsem se vzhledem zatím nezabýval. Zklamal mě zastaralý obsah: * zjevně není aktualizováno dle uvedeného zdroje (stránky mvcr.cz) - alespoň jednou ročně by to neškodilo * v sekci Jak vybírat jména - Regulace ze zákona (u velkého paragrafu) uvádíte "Zapsáno může být pouze jedno jméno...", což určitě není pravda, naše děti mají po 2 jménech (nejsme cizinci...), i podle databáze z MVČR je to celkem běžné * další zdroj, knížku od Knappové, jsem také četl, a například o jménu Lev se tam píše, ale vy o něm nic nemáte...

Avatar

Autor komentáře: KENOD

Datum vložení: 30.8.2006 16:33:16

Nevalidni. Poslabsi grafika. A Petr nema svatek jen 29. cervna...

Avatar

Autor komentáře: Nosko

Datum vložení: 30.8.2006 18:45:31

Treba osetrit vstup pre meno.Lebo ak zadam xyz[uvodzovka] or [uvodzovka]d[uvodzovka]=[uvodzovka]d tak to vypise celu databazu a tak sa otvara podla mna cesta k lahkemu zneuzitiu.Ale inak celkom dobra stranka.Namiesto [uvodzovka napis klasicku uvodzovku.

Avatar

Autor komentáře: -mm-

Datum vložení: 31.8.2006 10:09:59

A nebo zcela jednoduše zadat jen znak procenta... ;-)

Avatar

Autor komentáře: Filip Hráček

Datum vložení: 30.8.2006 19:28:55

Děkuji! Jsem rád, že většina kritik je k věci a konstruktivní. Na vylepšení už se pracuje. U pár věcí ale zkusím obhájit stávající stav. - Za prvé, validátor je bezva věc, ale než abych brzdil vývoj stránky neustálým kontrolováním, co na to říká w3.org, tak to raději investuji čas do testování na různých browserech. Navíc, validátoru vadí hlavně zapomenuté /> a nějaký ten kontext, to mi starosti opravdu nedělá. - input pro hledání jména by mohl být v levé liště, ale mě se zdá lepší tam, kde je, tedy 'v oku' čtenáře. To, že je předvyplněn jménem je také chtěné, lidé tak pochopí, co se po nich chce. - zobrazení všech položek v menu zní jako dobrý nápad - layout na 100% jsem chtěl od začátku, ale pak jsem po výčtu všech pro a proti zvolil pevný layout. Je tak mnohem jistější, že se stránka bude opravdu chovat tak, jak člověk chce a že nebudou například vznikat nečitelně široké odstavce nebo naopak 'řeky'. - málo grafiky je další od počátku plánovaná věc - chtěl jsem spíše informativní aplikaci než bombastickou stránku. Trochu Web 2.0, chcete-li. - pravda, jmen je víc, v databázi jsou vynechána všechna s četností pod 3 (už ty s četností 3 jsou na hraně obskurnosti), ten paragraf jsem si teď porovnával s aktuálním stavem a zjišťuji, jak zastaralé jsem měl info, přepracuji, doplním - databáze se tvoří postupně, zatím máme pokrytu naprostou většinu populace, ale budujeme dál - diky za ten SQL tip! A diky vsem za pozitivni pristup a ty pochvaly.

Avatar

Autor komentáře: robko

Datum vložení: 31.8.2006 14:54:28

Chyba v požadavku na databázi: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '''' ORDER BY <count2002< DESC' at line 1. Kontaktuje prosím webmastera.

Avatar

Autor komentáře: j.

Datum vložení: 1.9.2006 3:18:41

Chybně se zobrazuje čeština (W98SE, IE6) - chybné znaky místo písmen. Možná to bude v CSS - nedefinované alternativy fontů. Ale nezjišťoval jsem to, jen tipuji.

Avatar

Autor komentáře: kahi

Datum vložení: 1.9.2006 21:46:02

Obsahově velmi zajímavý web (opravdu jsem si se zaujetím početl!), ale po grafické stránce je to velmi, velmi, velmi... nedostatečné. :(

Avatar

Autor komentáře: Jaroslav Povolný

Datum vložení: 6.9.2006 9:54:48

Mě se Váš web líbí jak zpracováním, tak obsahem. Grafika je velmi příjemná a přehledná, orientace je okamžitá a snadná. Stránky jsou rychlé a v detailech domyšlené. Gratuluji. Jen bych asi opravdu posunul input jména někam do pravé části.

Avatar

Autor komentáře: Garry

Datum vložení: 8.9.2006 11:41:11

Myslím že je to dobrý nápad. Doporučil bych dodržovat více konvence. Např. Chybí mi v patičce odkaz na autora/provozovatele webu. Návštěvníci by se rychleji na stránkách zorientovali.

Avatar

Autor komentáře: Tomas K

Datum vložení: 11.9.2006 19:48:02

V Safari je kompletně rozhozené levé menu, nelze ho prakticky použít (jednotlivé odkazy se překrývají).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz