Starší komentáře ke článku: kvalitni-doucovani.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: nf

Datum vložení: 3.10.2007 17:07:26

Přijdou mi trochu nesmyslné sekce "Hledám doučování" a "Nabízím doučování". Když hledám doučování, tak musím kliknout na "Nabízím doučování", abych našel to, co hledám. Tedy za předpokladu, že se chci aktivně zapojit do hledání a nespokojit se se zanecháním inzerátu a následně čekat, zda-li mě někdo kontaktuje.

Avatar

Autor komentáře: Dan Špaňhel

Datum vložení: 3.10.2007 18:57:28

Přemýšlel jsem nad tímto názvoslovím už při tvorbě projektu a rozhodl jsem se takto po diskuzi s několika lidmi. Připadne mi to ok, protože když si chci koupit auto, tak se také dívám do části Auta - prodej (nabídky) - pokud chci aktivně někoho oslovit a ne Auta - koupě (poptávky) - tam si dám inzerát, když chci, aby mne oslovili.

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 9.10.2007 22:08:00

Ta analogie s auty moc nesedí, pokud vezmete v úvahu nikoliv jen jemnou nuanci mezi "Nabízím doučování" vs. "Nabídky doučování". resp. "Hledám doučování" vs. "Poptávky po doučování" S tím "Hledám" či "Nabízím" (jájájá) se má uživatel větší tendenci ztotožnit, protože jsou často takto prezentovány. S těmi druhými variantami (jako u těch vašich aut) nikoliv, nebo alespoň méně. Tedy ne že bych dělal nějaký průzkum nebo tak :) Ale mám pocit, že by to tak vyšlo ;) Šlo by to řešit třeba otázkou orientovanou na návštěvníka stránek "Hledáte doučování? -> Nabídky" a "Nabízíte doučování? -> Poptávky". Ale je fakt že taky nic moc. Ale jinak s ohledem na to, že jsou hned na té stránce pod tím náhledy inzerátů, tak to asi není třeba příliš dramatizovat.

Avatar

Autor komentáře: abc

Datum vložení: 3.10.2007 18:37:54

Site is good, jen to slovo kvalitni je lzive, protoze autori webu nemohou zajistit, ze lide nabizejici doucovani jsou kvalitni, ne? Nyni chcete napsat ze to znamena kvalitni web o doucovani, ale to je absurdni

Avatar

Autor komentáře: Dan Špaňhel

Datum vložení: 3.10.2007 18:59:08

Je to nadsázka, stejně jako spousta dalších názvů webů na Internetu.

Avatar

Autor komentáře: Hans

Datum vložení: 4.10.2007 15:27:30

Vložené rámy se dnes už nepoužívají a je sposta jiných technologijí jak do webu dosta reklamu až by to nějak ovlivnilo web a další věci. Jinak celá prezentace je silně nevadlidní a to se už vůbec nebavím o částí s reklamou, ta snad ani validaci nepotkala. Scripty by měli být psány v hlavičce stránky a to platí i o scriptech které se natahují se souborů uloženích někde na netu. Nevím jestli vám něco řáká děďičnost u kaskádových stulů, neboť nevím proč několik prvků má definouvaný id a class najednou a to i kdyz jsou ti další jen potomci a mají stejní clss jako ridič.

Avatar

Autor komentáře: David Michal

Datum vložení: 5.10.2007 7:32:03

Musim reagovat na prispevek o validite : uz jsem videl spoustu povedenych stranek, ktere plni svoji funkcnost a slouzi lidem, i pres to, ze nejsou plne validni. Prohnat kod stranek validator a potom napsat ze stranky nejsou validni to umi fakt kazdy. Co je to validita ? Umele vytvoreny standart. To je skutecne dulezite je to, ze si tvurce webub otestuje stranky ve vetsine dostupnych prohlizecich a jejich verzich. Takze vy vsichni podobni panu Hansovi jdete a vytvorte sluzbu, ktere pomaha, slouzi nebo jinak ukazte svoji kreativitu a s validitou jdete k certu.

Avatar

Autor komentáře: Dan Špaňhel

Datum vložení: 5.10.2007 8:06:15

Je pravdou, že validní (zatím) není stránka s kontaktem, detailem inzerátu a stránka pro přidání nového inzerátu - znevalidňuje to hlavně antispam ochrana, která je pro mne důležitější než validita. Jiné stránky validní podle validátoru W3C JSOU. Příspěvek o "nevalidnosti" javascriptu a vložených rámech je spíše úsměvný, kolega Hans asi nezná AdSense.

Avatar

Autor komentáře: XT

Datum vložení: 12.10.2007 20:48:03

ale ale pane Špaňhel, nebuďte nevrlý ;-) Znám vaši práci již od webů obcí apod. a ruku na srdce - kolik vašich předchozích webů bylo plně validních v souladu s W3C validátorem?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.10.2007 10:50:52

[i]...si tvurce webub otestuje stranky ve vetsine dostupnych prohlizecich a jejich verzich...[/i] A právě tam, kde si to neotestoval, je důležitá validita. Standardy nejsou samoúčelné. Zkušenost jednoho člověka nemůže obsáhnout všechny možné situace. Standardy, best practice, návrhové vzory a podobné mechanismy vás i vaše okolí chrání před důsledky vaší vlastní nevědomosti. (Mimochodem, jak by se vám líbila žaloba o náhradu škod způsobených třeba zhroucením klientova PDA vinou chybné - nestandardní - stránky?)

Avatar

Autor komentáře: BO

Datum vložení: 7.10.2007 22:59:57

Jde o to ze validita je jakejsi standart, kterej by se mel dodrzovat, jakasi idea a kdyz to nikdo nebude dodrzovat, tak se muzeme rovnou rozloucit i s ideou kvalitniho weboveho prohlizece, ktery preklada kod presne tak jak by mel. nejde jenom o to ze to v mozille, opere a ie vypada tak jak chces, to nestaci.

Avatar

Autor komentáře: Hans

Datum vložení: 13.10.2007 17:40:06

Web by měl být validní z toho důvodu, aby ho prohlížeče mohli správně zobrazit, na firmi které vyvýjejí prohlížeče je tlačeno aby jejich prohlížeče se pokud možno z 99% blížili standardů. Když se nebudou dodržovat standardy tak si každý může dělat co chce a pak ani výsledek nikdy nebude takový jaký bychom chtěli, už ted stačí těch pád rozdílů s jakým různé prohlížeče zobrají stránky, jen to css nějak odladit aby vypadali stránky vše tak jak by měli je dost práce. Neříkám že web by měl být validní na 100% ale když ho proženu validátorem jak někteří namítali tak by mi nemělo vyskočit že na jedné stránce mám cca 50 chyb vůči standardu.

Avatar

Autor komentáře: Mroch

Datum vložení: 11.3.2009 20:45:37

Osobně si myslím, že stránky jsou v poměrně slušném stavu. Hlavně mi přijde, že Hansovi příspěvky jsou nepříliš konstruktivní, a naopak příliš ofenzivní na to, že ony samy nejsou příliš "validní":) (p.e.: čárky, překlepy, i/y)

Avatar

Autor komentáře: validator

Datum vložení: 26.10.2007 12:43:24

Vážený pane Málek, stránka této diskuse má ve validátoru W3.org 12 chyb - není validní. ... Mimochodem, pozor aby vás někdo nezažaloval... ... mohl byste prosim uvest nejaky zakon, ktery definuje ze stranky musi byt validni?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.10.2007 20:01:00

Ano, stránka je dočasně znevalidněna vloženou reklamou. I to se občas stává, jenže u Intervalu jde o naprostou výjimku, zatímco jinde o pravidlo ;-) Co se týče validity stránek, žádný zákon ji nevyžaduje. Pokud ale vaše nevalidní stránka způsobí zhroucení uživatelova systému a následnou ztrátu dat, můžete být žalován docela jednoduše v občanskoprávním řízení. K tomu poskytuje stávající občanský zákoník prostoru dostatek - záleží pouze na potenciálním žalobci, zda si bude svých dat cenit natolik, aby se mu vyplatilo vás žalovat...

Avatar

Autor komentáře: matej B.

Datum vložení: 5.10.2007 11:38:30

Celkom pekný kód, len mi nie je celkom jasné, prečo je použité XHTML a nevidím ani zmysel komentárov v kóde.

Avatar

Autor komentáře: Ike

Datum vložení: 21.10.2007 15:13:03

Webové stránky mi přijdou moc povedené jak záměr, tak i technické zpracování, přeju hodně kliků na inzerci.

Avatar

Autor komentáře: Romana Křížová

Datum vložení: 24.10.2008 21:43:18

Je to dobré, přehledné, často navštěvované a plní to svoji funkci. Tímto děkuji tvůrcům. R.K.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz