Starší komentáře ke článku: kyli.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Mr Rejpal

Datum vložení: 9.7.2004 7:25:34

Hned na začátku mě zaujali kyewords = osobni, osobni stranky, stranka, os

myslím, že je lépe je psát bez pomlček jen oddělené čárkou

trošku by jsem doporučoval vylepšit grafiku a lépe zpracovávat některé obrázky = např. v sekci gymnázium je jejich kvalita minimálně diskutabilní

a na této stránce nefunguje odkaz aktuality a informace a ........

to zatím na začátek stačí
až na to XHTML někdo pustí validátor uvidíme více :))

S pozdravem Michal

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 10.7.2004 14:12:54

ad a) Keywords jsou bez pomlček, oddělené jen čárkou - nevím co máte na mysli.
ad b) Obrázky z gymnázia nejsou moje, takové jsem je už dostal, ale pracuje se na tom, aby mi došly originály. A tento web je takový jaký je, informace a materiály už dostávám rok, taky to tak vypadá.
ad c) Komplet celý web by měl být valitdní dle XHTML 1.1 a CSS 2.

Toť zatím vše, díky za připomínky.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 9.7.2004 7:45:25

z grafickýho hlediska bych to více sjednotil, a "srovnal" barvy. Teď mi to přijde takové rozlítané, nevím co k čemu patří kde co končí. A barvy se mi taky moc nelíbí, ale to je subjektivní.
možná se pletu ale nešlo by tohle nějak elegantněji ? <li> <a href....
jinak ok

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 10.7.2004 14:14:29

Určitě šlo, proto jsem to dal do kritiky, ať se něčemu přiučím, a můžu další věci vylepšit. Dík

Avatar

Autor komentáře: pmasarik

Datum vložení: 9.7.2004 7:48:08

1 - Ako prvé ma zmiatlo keď som klikol na niektorú z podstránok a ocitol som sa akokeby na inom webe. Zmenilo sa menu, alebo bolo úplne inde atď.
2 - Design je každého osobná vec takže to nechám tak, ale mne sa to nepáči
3 - Verzia bez štýlov (nemyslím tým tú čo nám tam dal autor do menu naspodok) je ne-sémantická. Menu zaberá hrozne vela miesta a obsah je až na samom konci.
4 - Fotogalerie a Fórum majú rovnaký accesskey
5 - Obrázok hore by mohol odkazovať na index
6 - Menu by som riešil cez UL a LI

Peter.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 10.7.2004 14:06:28

Ou, chybička se vloudila, máte pravdu s tím acceskey, už je to opraveno, dík.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 9.7.2004 9:03:01

Navigaci považuji za téměř "šílenou" (bez urážky). Některé odkazy nefunkční - buď je zatím vyjmout nebo nedávat web do kritiky. Souhlas s výše uvedeným - gymnázium, úplně jiný web a navíc jsem špatně hledal odkaz zpět na domovskou stránku. Proč není v horním menu? Taky zde nefungují některé odkazy.
Podíval jsem se na zmiňované fotografie, pravdou je, že byly nějak divně datově zmenšeny - při tomto rozměru a kvalitě nic moc nechápu velikost kolem 46k.
Je diskutabilní, jestli v textové verzi je dobré mít na vstupní straně dříve aktuality před vlastním obsahem. Ve verzi s vypnutými styly o tom ani nemluvím, tam je dokonce dříve sekce odkazů než vlastní obsah.
Ale jinak v principu si myslím, že se jedná o velmi správný směr tvorby.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 9.7.2004 9:46:07

Snad jen zlepsit grafiku, protoze to co tam je ted je desny. Co se tyce kodu zda se byt ok.

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 9.7.2004 15:39:55

Ke grafie:
Také si myslím, že nejsou barvy moc šťastně vybrány.
Pozadí #F3D4B9 dominující na hlavní stránce se příliš nehodí. Tady by se hodily tzv. "bezpečné" pastelové barvy např. světle béžová (#CC9), nebo tyrysková (#CFF). To mě tak jenom napadá. Je to ovšem věc názoru.

kód: Solidně udělané menu přes CSS, to tlačítko na Homepage dole se zdrojovým kódem tam, dofám, nenecháte trvale, spíš se teď "nosí" malé tlačítko W3C s odkazem na validátor. Momentálně pro hodnocení ale prima věc.

Písmo: Mohlo by být o něco menší

Jinak se mi stránka, až na některé, zde popsané chyby, líbí.

Avatar

Autor komentáře: milan

Datum vložení: 9.7.2004 12:00:46

taky bych ty rozny "podweby" udelal vic samostatne, takhle je v tom hokej, hlavni menu bych urcite resil jinak (v kodu) paragrafy a odkazy bych nahradil seznamem, jinak v kodu by sli nektery selektory vynechat a nahradit kaskadou , napr. (td class="neco") (p class="neco2") nahradit v css timto: table tr td.neco p (definice stylu)

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 9.7.2004 22:09:01

Zdravím všechny, právě jsem se vrátil z ostrovů (kanárských), a dostal se konečně na net. Zatím se rozkoukávám. K mému webu, nejsem grafik, a s grafikou nejsem vůbec kamarád, takže vím o co jde, ale už mám známého který s tím snad něco udělá. Takže doufám, že se to nezvrhne jen na hodnocení grafiky, potřeboval bych také zhodnotit XHTML a CSS. To tlačítko na zdrojový kód je tam jen opravdu kvůli kritice. Na menu se podívám, připomínky beru a uvidím co se s tím dá dělat. Jinak jsou to moje druhé stránky a potřebuji názory odborníků, náměty na vylepšení apod., takže zatím dík.

Avatar

Autor komentáře: Mr rejpal again

Datum vložení: 10.7.2004 13:11:22

A ještě by jsem doporučil optimalizaci např. pro explorer 5.0 . Třeba stránka <a href='http://www.fotogalerie.kyli.cz/gripen.html' target='_blank'>http://www.fotogalerie.kyli.cz/gripen.html</a> se celá rozjede a nezobrazuje jak má. Ty fotky jsou pak někde dole, dole, doleeeeeee ...

S pozdravem Michal

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 10.7.2004 14:01:48

To máte pravdu, pro pětku jsem to už neoptimalizoval. A ani nevím jak to v pětce vypadá, nedíval jsem se, a už to pro pětku optimalizovat nebudu, pro všechny kdo ji ještě používají se omlouvám, dle mého názoru už je to zastaralá verze a existují vyšší verze nebo jiné prohlížeče (Moz, Op apod.), které už poměrně dostatečně dodržují standardy a zobrazují stránky tak jak mají. A fotky z kanárů budou během příštího týdne.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 12.7.2004 8:25:03

5tková verze sice už zastaralá je ale pořád to na ní chce brát ohledy. JE pravda ža na tomto webu to asi takový problém není ale pokud by jste třeba někdy dělal nějaký komerční projekt tak to na ní myslet chce. Je spousta firem kde jsou staré compy a na nich 5tkové verze MSIE a to se hnedka nezmění.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 12.7.2004 20:10:37

Naprosto souhlasím, tak jsem to také myslel, ale bohužel nenapsal.

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 11.7.2004 14:24:20

Rekl bych, ze tento web je jeden velky zmatek. Jakmile kliknu na nektery odkaz, tak nevim kde jsem, jak se vratit a jestli nejsem na uplne jinem webu......Po kliknuti na nahled fotky se neotevre nove okno, formular neni zabezpeceny proti odeslani nesmyslnych udaju, mnoho nefunkcnich odkazu, atd., atd. Nemam ani chut zjistovat dalsi chyby.
Design velmi slaby, barvy netastne.
To, ze je validni kod nestaci. Podle validnosti kodu nelze hodnotit web. Udelat kod, tak aby ho sezral validator, neni problem.
O cem vlastne ten web je??

Proto je moje cekove hodnoceni: VELMI SLABE.

Avatar

Autor komentáře: Zdenekold

Datum vložení: 11.7.2004 18:39:31

Martine, nemyslím si, že slovo velmi slabé je úplně na místě. A udělat validní kód zde zase nebývá až tak časté, stačí si projít zdejší kritiku zpětně. Je to otázka sjednotit navigaci, protože považuji za nešťastné spojit k sobě weby, které nebyly současně vyvíjeny.

Ještě ke grafice: mě se design celkem zamlouvá (subjektivní názor) s vyjímkou barvy pozadí, ale to je otázka jedného zásahu do CSS. Ale nelíbí se mi, ve fotogalerii u Gripenu mám na horním obrázkuhorské kolo a patrně český les. Snad by ten motiv mohl odpovídat obsahu.
Ale závažnější problém je, že vlastní fotky jsou až dole za ukončeným levým pruhem (rámeček s upozorněním). Člověk zírá na volnou plochu s růžovým pozadím a musí rolovat. Mám IE 5.5, ME a nemyslím, že 5.5 je možno úplně vypustit.

Je potřeba ošetřit maximální délku slova nebo Vám někdo rozhodí vzhled. Z blogu neexistuje tlačítko na návrat někam na hlavní stránku.
Chtělo to první dotahnout.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 11.7.2004 21:04:58

1) Pozadí se dá změnit, to není problém.
2) Ten obrázek u gripenu, byl myšlen jako obrázek pro celou fotogalerii, ale není problém s tím něco udělat, nechtěl jsem to mít přeplácané obrázky.
3) Máte pravdu - bylo to zkoušeno v IE 6, Opera 7.23 build 3226, Gecko/20030624 Netscape/7.1, Mozilla 1.5., musím se na to podívat, samozřejmně to příjde opravit, protože IE 5.5 také nepovažuji za zastaralý prohlížeč.
4) V blogu je to tlačítko HOME hned v menu nahoře, ale je to asi nešťastně řešeno, i když tam je i tutulek kam to tlačítko směřuje. Určitě s tím něco udělám.
5) Co máte na mysli tím ošetřit maximální délku slova ...... ?

Děkuji za názor.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 11.7.2004 23:19:25

ad 4) nemyslím zde, ale po vložení nějakého mého komentáře k Vašemu příspěvku tam není jediné tlačítko pro návrat, musím několikrát přes zpět, což je na palici. Protože ten horní řádek např. Názory k příspěvku : Kdo to ví, odpoví !!! je nefunkční.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 11.7.2004 21:35:48

No s tou délkou slova už vím jak to myslíte, zatím jsem to ošetřil přes overflow: auto, ale to není to pravé ořechové, jak ošetřit tu délku slova ?
Poraďte prosím. Předem dík

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 11.7.2004 23:13:28

Použít v PHP funkci WordWrap()
Např $prispevek = WordWrap($prispevek, další parametry dle manuálu)

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 12.7.2004 10:14:26

Co clovek, to nazor. Takze muj nazor nemusi byt vetsinovy. Ale web hodnotim, tak jak jsem napsal. To, ze existuji horsi weby je pravda, ale to prece nemuze byt meritkem kvality.
Jeste mi neni jasny vyznam policka pro vyhledavani. Proc to vyhledava na Googlu?? Pokud je tam pole pro vyhledavani, tak by melo vyhledavat na prislusnem webu.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 11.7.2004 20:53:09

O grafice jsem zde psal, nejsem s ní kamarád, a jinak jsou to osobní stránky, což je patrné hned na úvod, jinak už jsem zde psal, že jsou to moje druhé stránky, a proto jsem to zde dal ke kritice, ať se něčemu přiučím, a když jsem pročítal ostatní weby v kritice, tak jich zas tolik validních nebylo, vím že kód není všechno, ale člověk se učí. A jsou zde spojeny tři weby, gymplu, základky, a moje osobní. Je to asi nešťastné, ale právě proto je to tady, abych se dozvěděl názory jiných. A otevírání odkazů (fotek apod.) do nových oken, o tom už tady bylo psáno několik stovek příspěvků, nevidím důvod, proč by se to mělo otevírat do nových oken, když si to můžete otevřít v novém okně sám. A k formuláři, jak zabezpečíte, aby Vám tam někdo neodeslal nesmysl, když Vám do adresy napíšu neco@neco.com tak Vám to taky příjde a do obsahu si můžu dát co chci. Jinak je to moje první php (formulář) co jsem stvořil, začínám se to učit a podotýkám mám k tomu knížky, web a velmi málo času. Stránky jsem se naučil dělat taky sám včetně CSS a XHTML, před rokem jsem ještě věděl že existuje Frontpage a že existují nějaké standardy a CSS, XHTML byla pro mně novinka, nechtějte vidět moje první stránky, mám je schované jako odstrašující příklad jak to nedělat. A nemyslím si že je to na osobní stránky velmi slabé. Jinak děkuji za Váš názor.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 11.7.2004 20:54:31

Nějak se mi to zařadilo jinam, je to reakce na ad) Martin.

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 11.7.2004 22:33:46

to ze autor ako sam pise nieje priatelom s grafikou je dost vidno :)
Dost velka chyba co mi udrela do oci je to ze po kliknuti na odkaz v menu napr. fotogaleria sa zmenil design (cely horny obrazok) a aj menu . Takze aj ked nie ste kamos s grafikou aspom to nejak zjednotte lebo to posobi strasne chaoticky.
kod sa mi zda v pohode.
tolko moj postreh dufam ze s tym nieco spravite ......

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 11.7.2004 23:04:07

Určitě udělám, námětů z kritiky je dost, ale až se k tomu dostanu. Zatím dík

Avatar

Autor komentáře: illusions

Datum vložení: 19.7.2004 10:44:19

Nebudem radsej komentovat... je to zle!!

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz