Starší komentáře ke článku: Ladění a testování aplikací pro .NET a Windows

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 19.11.2004 12:44:57

Recenzent knihu buď nečetl, nebo ladění vůbec nerozumí nebo mu jde pouze o to, aby se kniha prodávala, čili recenze musí být vždy pozitivní.

Kniha zcela jasně neprošla odbornou korekturou a překladatel tématu moc nerozuměl. Tipuji, že překladatel měl programování (Pascal) na střední škole a to jsou všechny jeho znalosti o problému. O .NET kniha téměř vůbec nepíše, věnuje se téměř výhradně C++. Vypíchnuté NET na obálce a v nazvu je ubohý podvod. Kniha je zcela zoufalá.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.11.2004 12:56:30

Recenze pozitivní být nemusí, protože magazín z prodeje knih žádný zisk nemá a není na něm závislý. Pokud si ale recenzent vybere k recenzi knihu, která nemá cenu vlastního papíru, musí zdůvodnit, proč bych měl něco takového u nás zveřejnit. Bylo by tedy dobré, kdybyste svůj názor také podepřel nějakým konkrétním důkazem - a raději více důkazy, pokud chcete tvrdit, že kniha je špatná jako celek a že recenze neodpovídá skutečnému obsahu.

Avatar

Autor komentáře: mr.builder

Datum vložení: 19.11.2004 13:13:00

Jeden z nazoru...
<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.neo.cz/~tomas/java.net/2004/07/kniha-ladn-testovn-aplikac-pro-net.html' target='_blank'>http://www.neo.cz/~tomas/java.net/2004/07/kniha-ladn-testovn-aplikac-pro-net.html</a>

Avatar

Autor komentáře: Nazev ??

Datum vložení: 21.11.2004 23:35:17

podle nazvu jde o jinou knihu ... i kdyz podle stejneho autora

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 22.11.2004 22:42:42

Přečtěte si prosím alespoň jednu kapitolu z knihy a pochopíte. Překlad zoufalý, novotvary které jsem ještě nečetl. O NET téměř nic, Autor napsal nějaké prográmky c C++/Win32 a teď popisuje jak je použít pro ladění. Jaké důkazy neschopnosti (autor knihy, překladatel, Váš recenzetn) by jste si představoval.

Váš recenzent opsal obsah knihy a napsal, že kniha je skvělá. To mi připadá z těch tří nejhorší výkon. Pokud je recenzentovi více jak 15 let a knihu skutečně četl, tak to není vhodný člověk pro psaní recenzí...

Avatar

Autor komentáře: Richard Řehořek

Datum vložení: 23.11.2004 8:43:25

Asi jste moc knih (překladů) nepřečetl. Originál jsem sice v ruce neměl (abych porovnával slovo od slova), ale diskutovaná publikace mi po této stránce připadá naprosto průměrná, co je ale nejdůležitější, je srozumitelná, což se o řadě jiných překladů říci nedá. Tolik moje zkušenost.
Novotvary v překladu jsou opět velmi subjektivní. Pokud dané téma nemá v češtině historické zázemí a překladatel nechce používat nepřeložené výrazy, je přirozené, že se tu a tam něco pokusí přeložit. A jediným kritériem v takovém případě je, jestli bude překlad i v této podobě srozumitelný.
A to, že autor knihy používá k ladění "své prográmky v C++/Win32", není přece "z principu" špatné. Promiňte, ale bez důkazu je to hloupý argument.

Avatar

Autor komentáře: Tak jaka je ta kniha ??

Datum vložení: 21.11.2004 23:32:22

chtel bych se v tomto vzdelat a zajimalo by mne jaka ta kniha vlastne je ?

Avatar

Autor komentáře: Lukas

Datum vložení: 19.11.2004 17:47:28

..ale za tenhle "clanek" nedostal "recenzent" zaplaceno, ze ne?

Avatar

Autor komentáře: Richard Řehořek

Datum vložení: 22.11.2004 21:16:13

Holá fakta:
- recenze je vždy subjektivní počin, není nic neobyčejného, když se 2 recenze diametrálně rozcházejí (a všichni mohou mít "svou" pravdu)
- recenze se dá napsat emotivně nebo faktograficky, já preferuji druhou (praktickou) podobu, která mi podrobněji řekne, co a v jakém rozsahu v knize najdu, než povzdechy třeba nad tím, jak se rezenzent u čtení nudil a co jiného (lepšího) mohl místo toho dělat (což mne samozřejmě vůbec nezajímá)
- žádná rezenze nemá razítko na absolutní pravdu, co je jednomu jasné, srozumitelné a triviální, může druhý vnímat jako popletené, nepřesné až scestné. Rezenze má sloužit k tomu, aby u čtenáře v lepším případě zasela zrnko zájmu o bližší informace o produktu... (každý si stejně dělá úsudek sám podle sebe)
- jak je v názvu knihy nepřehlédnutelně řečeno, jde paralelně o starou i novou platformu a oběma je v knize věnován autorem vymezený prostor (např. i sama odkazovaná recenze, která v jedné větě tvrdí, že s NETem "to nemá nic společného", si o pár řádek níže protiřečí, když hned v úvodu vlastního popisu jako první obsahové téma zmiňuje "...jak nastavit a obsluhovat ladění ve Visual Studiu .NET...."). Jestli tohle tedy nemá s prostředím .NET nic společného, tak nevím...

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Pokluda

Datum vložení: 22.11.2004 21:42:04

Nevím, knihu neznám, ale musím reagovat na <I>"...jak nastavit a obsluhovat ladění ve Visual Studiu .NET...."). Jestli tohle tedy nemá s prostředím .NET nic společného, tak nevím... </I>

Tak to tedy nevíte. Microsoft sám přiznává, že to s pojmenováním .NET přehnal a v současné době už je s jeho používáním o dost opatrnější. Používání .NET Studia nemusí nutně znamenat použití .NET technologie pro vývoj aplikace. Já osobně jsem použil nové studio pro vývoj MFC aplikace a s jistotou tam .NET není, neb aplikace běhá na Win95. A mezi námi, ladění .NET aplikace může být dost jiné, než ladění MFC|Win32. Na závěr ocituji z jedné negativní, leč kladně hodnocené, recenze na Amazonu:

<I>I bought this book to get a complete knowledge of the .NET framework debugging and got nothing. May be the .NET in the title applies to the fact that the author is using the VS.NET.</I>

Takže překvapení zřejmě celosvětové.

Avatar

Autor komentáře: Richard Řehořek

Datum vložení: 23.11.2004 8:27:04

To si asi nerozumíme. Když si koupíte třeba terénní vůz, výrobce netvrdí, že s ním lze jezdit pouze "v terénu". Jako nový majitel se můžete rozhodnout. No a když otevřete Návod k použití, rovněž se nedozvíte, že třeba kapitola "Jak správně použít stěrače" platí jen pro jízdu v terénu.
Stejně tak techniky popsané v knize nediferencují, jestli ladíte program využívající Framework či ne. Faktem ovšem je, že získáte informace aplikovatelné ve vlastním vývojovém prostředí .NET, čímž VS.NET bezpochyby je. Toto všechno se lehce dá zjistit z podrobného obsahu. Z toho vidíte, že i titul knihy se dá pochopit subjektivně.

Avatar

Autor komentáře: karel

Datum vložení: 23.11.2004 12:04:23

Promiňte, ale Váš příspěvek jsem si přečetl asi 5x a nějak mi pořád nedává smysl. Vyjadřujte se prosím srozumitelněji, pokud je to možné.

Jinak knihu jsem četl a nedočetl, je hrozná. Nevím zda za to může autor nebo překladatel, ale recenze zde na intervalu je proti ostatním recenzím, které jsem mohl posoudit zcela lživá...

Avatar

Autor komentáře: Richard Řehořek

Datum vložení: 23.11.2004 13:32:40

To je mi líto. 95% recenze je popis obsahu knihy. Pokud by byla recenze jako celek lživá, neodpovídal by popisovaný obsah skutečnému obsahu knihy. Tak mi to zkuste dokázat a neplácejte nesmysly.
Zbylých 5% je můj subjektivní názor, který nikomu nevnucuji. Stejně jako vás nikdo nenutí si tuto knihu kupovat.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz