Starší komentáře ke článku: lightharmony.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: KENOD

Datum vložení: 23.8.2006 14:58:32

stranky se mi libi, validni... jen jedna pripominka - kdyz si dam cestinu, tak proc jsou novinky porad anglicky ?

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 23.8.2006 16:55:03

...á to je pravda - na překlad novinek jsem nějak pozapoměl :-)

Avatar

Autor komentáře: Míra

Datum vložení: 23.8.2006 15:25:57

Dobrý den stránky jsou pěkné, fotografie ještě lepší. Akorát u menu bych zvětšil písmo aby se odlišilo od ostatního textu.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 23.8.2006 16:33:43

Web vyzerá byť moderný, ale: - nemyslím si, že je dostatočne využitý potenciál homepage. Na celej úvodnej stránke je iba menu, obrázok mesiaca a informácia o čo na danom webe ide podaná veľmi nezáživne (s textom vitajte a dvoma relatívne dlhými odstavcami textu). Ja by som ponúkol lákadlo na návštevu ďalších podstránok (pri prvom pohľade som ani nemal záujem prečítať si položky menu) - text sa mi číta obtiažnejšie. Ak ste už zvolili biele na čiernom, dajte aspoň štandardnú veľkosť troška väčšiu (naozaj, vyskúšajte si pozrieť váš web s otočenými farbami, bude čitateľnejší) - keď už nepoužívate coolURL's, tak prečo zneprehľadnuteje URL adresami ako: http://www.lightharmony.com/?lang=cz&id_foto=1&sort=&see=&cat= ? - keď som si pozrel novinky v českom jazyku, tak text noviniek bol stále v angličtine (okrem ostatných nepreložených častí) PS: keby sa okolo obrázkov v galérii pri naidení myšou zmenila farba okrajov, klikol by som na nich s väčšou istotou ;)

Avatar

Autor komentáře: Filip

Datum vložení: 23.8.2006 17:11:55

Web je podle mě moc pěkně udělaný. Jen bych se připojil k tomu, co už zde někdo zmínil: odlišit hlavní menu aby tolik nesplývalo s textem (především na home page). Totéž se týká i některých dalších odkazů - těžko se v nich orientuje, když jsou provedené stejným stylem jako ostatní text. Navrhuju jinou barvu textu (#ffffff) nebo podtržení. Druhá věc je modrá barva (#6785ca). Je hezká a vcelku dobře se čte, ale trochu mě mate její dvojí použití: jendak nadpisy (jednotlivé stránky, main menu) a naproti tomu další informace maláho významu (data, copyright). Tento modrý text na stránce opticky poměrně vyniká a hledal bych v něm spíš něco podstatného. Jsou to v zásadě jen drobnosti lehce ovlivňující orientaci na stránkách . Celkově se mi stránky moc líbí. Filip

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 23.8.2006 17:22:12

...ok trošku zvětším písmo v menu a asi i někde vyměním nějaké barvy. Děkuji za podnětné návrhy.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Prokop

Datum vložení: 23.8.2006 18:35:14

Jen jsem si všiml, když jsem v rychlosti prošel web, že sekce Fotografové, Fotografie měsíce a Kniha návštěv nejsou validní. Když už tedy web obsahuje v patičce text XHTML validní, tak by toto chtělo doladit.

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 23.8.2006 20:04:32

Fotografové - tam to byla chyba, že si do oblíbených jídel někdo napsal & a já jsem neměl ošetřený přepis, takže validita zmizela :-) Kniha návštěv validní je... A s fotografií měsíce to je těžké :-) je validní každý třetí měsíc, kdy je tabulka s 3mi sloupci dokončená :-) Ale díky moc.

Avatar

Autor komentáře: Samuraj

Datum vložení: 24.8.2006 8:27:08

Argument, že validní stránka je každý třetí měsíc, zvlášť, když se na stránkách zdůrazňuje, že jsou validní, je totální nesmyl. Navíc v kódu je vidět, že se jedná o programátorskou chybu (případně také nechápu, proč je použita tabulka). Kniha návštěv není validní! Jak bylo řečeno, menu absolutně splývá s textem. Když z mapy stránek kliknu na Majo Srnik Mexico Sunrise, tak tam chybí obrázek. Když jdu z mapy stránek na obrázek, tak se mě jazyk přepne na angličtinu (je to můj výchozí jazyk). Když přepnu jazyk stránek, tak mě to hodí na úvodní stránku - to je velice nepříjemné. Ještě můj osobní dojem. Na stránkách se mě docela špatně orientu, pochopil jsem, že se jedná o stránky s fotografiemi, takže by to chtělo v menu zdůraznit a zjednodušit tuto hlavní volbu mezi těmi ostatními nedůležitými. A třeba běžná věc je, že kliknutím na title-logo se dostanu na úvodní stránku.

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 24.8.2006 11:08:50

Trván na tom, že kniha návštěv validní je "This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional!" :-) Ano argument s 3mi měsíci je totální kravina a byl řečen s nadsázkou, no když někdo nechápe... Jak již bylo řečeno, s menu něco udělám... S mexico sunrise - mapa stránek se cronem generuje každou hodinu a zapoměl jsem dopsat, aby se generovala jen z práv povolených pro jednotlivé obrázky. Tomuto obrázku ještě nebylo povoleno, aby byl vystaven, ale v mapě je....moje chyba. Jazyky doladím stejně jako nějaké stránkování atd. - včera jsem přecházel na cool URLs a tak jsem to ještě všechno nevychytal. Díky za připomínky

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Juhos

Datum vložení: 24.8.2006 12:11:44

1) Dal bych si pozor na nastaveni jazyka v metatagu - je tam "cs" ale obsah je anglicky viz: <meta lang="cs" name="description" content="This web site is dedicated to 2) Nevim jestli je dobre vypinat na webu cachovani - ma to tady nejaky smysl? viz: <meta http-equiv="Cache-control" content="no-cache"/> 3) Kometare v HTML codu smysl nemaji (pro uzivatele) tak bych je tam ani nedaval viz.napr.: <!-- Begin #content --> 4) Pekny desing, dlouho tu nic takhle vyvazeneho nebylo, ale jeste bych pridal webu ikonku (favicon)

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 24.8.2006 15:26:06

s tím bych si dovolil částečně nesouhlasit komentáře nemají pro uživatele smysl, jelikož kvůli němu se tam nepíšou, patří to k jisté kultuře psaní kódu, byť xhtml, navíc se dá jemně saturovat .... Kód musím pochválit, přijde mi to čisté, ale zamyslete se trochu více nad SEO feel the light light 3 5.02 % 96.79 harmony feel the light 3 T,H 5.02 % 97.21 light harmony feel the 3 T,H 5.02 % 97.63 photo of the month 3 H,L,A 5.02 % 64.71 the light light harmony 3 5.02 % 96.37 light light harmony feel 2 3.35 % myslím že řetězec feel the light moc lidí hledat nebude na feel the light 212 000 000 dokumentů a našel jsem odkaz na stránky skrze statistiky toplistu :D jinak bych k Vám "nablind" zabloudil asi těžko a nebo mne nenapadl ani jeden správný řetězec. jinak asi jen zopakuji, co zde již zaznělo, zkuste dodělat klikací logo , menu jsem při první návštěvě hledal. písmo mi přišlo nevýrazné a relativně špatně čitelné(specielně při vyšším rozlišení), navíc jsem se poprvé podíval přes IE a zjistil, že je zadané absolutně. ale až na těchto pár malicherností (pominu seo), jež se dají rychle napravit, dobrá práce.

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 24.8.2006 17:00:39

Děkuji, děkuji :-) Se SEO nemám moc zkušeností, ael učím se. Včera jsem se naučil základy mode rewrite a dneska mám jakž takž Cool URLs. Nad hledanýma výrazama se zamyslím... díky moc

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.8.2006 23:18:08

Doporučil bych vám neznámé technologie raději více studovat a méně testovat na živých webech. Za prvé, je to "mod_rewrite", za druhé, jsou to "Cool URIs" a za třetí, až na tohle přijde nějaký vtipálek, mohl byste se dočkat mnohem ošklivějšího překvapení, než je třeba adresa http://www.lightharmony.com/galerie/17/en/velmi-hloupy-zpusob/1/1/pseudo-cool-uris ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 25.8.2006 14:12:15

Vím, že je to možná malicherné, ale nedá mi to:) Dovolím si reagovat na Vaše tvrzení [i]jsou to "Cool URIs"[/i] protože [b]proč?[/b] V praxi se L -locator a I - identifikator adresy prakticky shodují, nedomnívám se že je rozumné tvrdit že jedno platí a druhé nikoli. Když už chceme tvrdit že něco platí více, tak je to tedy přesně naopak. Zkoušel jsem si najít objetivní odpověď (podloženou neúprostou a primitivní statistikou): http://www.google.com/search?hl=cs&q=cool+URL%27s&lr= cool URL's = 2 040 000 stránek http://www.google.com/search?hl=cs&q=Cool+URIs&lr= Cool URIs = 368 000 stránek Jinak

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.8.2006 14:31:51

Viz http://www.w3.org/Provider/Style/URI ;-) Jestliže lidé častěji píší nějaký termín špatně než správně, ještě to neznamená, že změníme terminologii. A přestože lidé zaměňují URL s URI, není to totéž.

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 25.8.2006 15:24:32

Autorem pojmů URI a URL je možná W3C, ale o tom tu není řeč. Řeč je o termínu Cool URL (Cool URI) resp. [b]Cool URL's.[/b] O tom, kdo ho poprvé použil (kdo je autorem tohoto termínu) bych se nerad přel, ale nemyslíme si snad, že vše co souvisí s internetem vymysleli páni z W3C ? :) Spoustu termínu vymyslí i obyčejný člověk ... třeba na WC :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.8.2006 17:19:28

A kromě toho, že nemáte rád W3C, zato si rád protiřečíte a filozofujete na WC, jaký informační přínos má vlastně mít tento váš příspěvek?

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 25.8.2006 18:21:53

Jde mi pouze o to, aby nikdo neměl dojem, že MÁ nebo dokonce MUSÍ používat pojem "Cool URIs". Ale jak vidím, tak vám to dosti vadí :) Informační přínos? Tento: Klidně používejte "Cool URLs" je to také správně.

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 25.8.2006 19:12:38

Děkuji :-)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Kadlec

Datum vložení: 24.8.2006 20:58:55

Na stránce máte pěkné snímky. Uvítal bych, kdyby se daly fotografie vyhledávat nejen podle autora, ale i podle země, místa nebo dalších kategorií (voda, stromy, sníh, déšť, východ slunce...) Škoda, že u fotografií není uvedeno místo pořízení. Je to záměr? Také mapa stránek je pouze v angličtině, orientaci by usnadnilo přidání české verze mapy stránek.

Avatar

Autor komentáře: Michal Vitásek

Datum vložení: 25.8.2006 17:56:25

To v budoucnu plánujeme, na kategorii je místo v db a vyhledávání podle jiných, kdo ví...

Avatar

Autor komentáře: Luk@s

Datum vložení: 2.9.2006 14:48:52

Při prvním pohledu na stránky se ztrácím, Dlouho jsem hledal hlavní navigaci. Odlišit barvu písma v textu a v odkazech Zvětšit písmo v textu, je hrozně malé a nevýrazné

Avatar

Autor komentáře: Pepa

Datum vložení: 3.9.2006 12:11:01

Moc hezké fotky i web, jen jsem narazil na pár drobností: - drobečky nejsou klikací - nějak mi chybí link na úvodní stranu (mohla by to být fotka v hlavičce) - v pohledu na fotku v galerii je fotka na výšku zbytečně moc odsazená od horního okraje. Není pak vidět kousek dole. ale jinak je to moc hezké :)

Avatar

Autor komentáře: Petr Mahler

Datum vložení: 3.8.2007 18:23:00

Zdravim, nelibi se mi ze pod fotkami autori uvadi pouze ze fotili na film, konkretne na Fuji Velvia a neudavaji jiz ze na snimek take pouzili spoustu filtru a jakych. Je nemalo mladych fotografu, kteri si mysli, ze ta Velvia musi byt asi nejaky zazrak. Pritom je to jenom obycejny diapositivni film, ktery je velmi jemnozrnny a na barvy hodne syty. To ostatni, ty prehnanosti v neprirozenych barvach vyrabeji autori umele pomoci barevnych filtru. Bud tedy at uvedou pod svuj snimek vsechno, a nebo at nepisi nic, jestli se boji, ze by je nekdo okoukl jak a co. Vzdyt oni to okoukli take v nemalo cizojazycnych fotografickych publikacich, ktere jsou v cizine bezne k dostani v kazdem fotoobchode a nejsou zadnou novinkou.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz