Starší komentáře ke článku: lp5

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: pf

Datum vložení: 7.4.2007 9:21:16

Hledal jsem pozorně, prošel jsem celé stránky, ale nenašel jsem v podstatě ani jednu fotku (s výjimkou pozvánek na výstavy). U fotografické skupiny mě to překvapuje ;) Design, kdy se každý box vznáší v prostoru, nezarovnán se zbytkem, působí dost neuspořádaně, ale je možné, že to byl záměr. Update: koukám v jiných prohlížečích a je to o trochu lepší, nicméně stále... Myslím, že z textů typu "Pro IE by bylo třeba optimalizovat" už jsme vyrostli, ne? Obzvlášť, když design není vůbec složitý. Spíše mi to zavání leností ;) V každém případě přeju hodně uměleckých úspěchů!

Avatar

Autor komentáře: Jindřich Čermák

Datum vložení: 9.4.2007 16:26:48

Ano, ta připomínka byla naprosto v pořádku. Nyní jsem doplnil galerii a odkaz na ni všude tam, kde to má smysl. Ovšem; ještě to chce lépe ostylovat. Když jsem to viděl v IE 6.0, polilo mě horko :-( Proto jsem také nevyrostl z výše uvedeného textu "Pro IE by bylo třeba optimalizovat". Já nikoho nenutím, aby si instaloval jiný prohlížeč - stránky jsou plně přístupné všem, ale považuji za vhodné upozornit na skutečnost. Mírnou úpravu pro IE jsem provedl i dříve, a současná podoba galerie mne přinutí k dalším, ale nedůležité rozdíly stejně řešit nechci.

Avatar

Autor komentáře: SirTonci

Datum vložení: 10.4.2007 6:27:13

Zdravim, co se tyce designu hodnotim slovy zajimave, co se tyce jeho rozvrzeni uz takovy optimista nejsem. Zda se mi zbytecne aby na kazde strane byly odkazy na autora a validitu stranek, je sice pravdou ze vedomosti uzivatelu rostou,a le preci jen stale jeste vetsina lidi nevi co to znamemena. Dalsi pripominku bych mel k menu. Na hlavni strane je menu vlevo a na dalsich stranach jiz v pravo. Osobne bych se snazil design stranek sjednotit do jedne podoby ci layloutu. Mozna bych si zkusil pohrat jeste s jednotlivymy bloky (zkusil bych je pomoci css udelaat plasticke, podstinovane, myslim ze by to pusobil efektneji). Priznam se, na kontrolu zdrojoveho kodu sem se nedival, tolik casu sem bohuzel nemel. Muj osobni nazor ? Jen tak dal ;-)

Avatar

Autor komentáře: SirTonic

Datum vložení: 10.4.2007 6:28:44

omlouvam se preklep ve jmene ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jindřich Čermák

Datum vložení: 10.4.2007 7:26:47

[b]odkazy na validátory:[/b] Většina zmínek o těchto odkazech na (nejen těchto) stránkách bývá odsuzující. Vaše poznámka naznačuje, že to "jen" není informace pro dost velkou skupinu uživatelů. Jak už jsem uváděl ve fóru na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?forum=2 , snažím se tímto o určitou osvětu :-) Snad ty odkazy příliš neruší? Možná je nakonec doopravdy odstraním... (fórum na JPW je pak přesně zde (za "2" v adrese): [i]&action=vthread&topic=44311[/i] nedaří se mi vložit link v celku, aby byl funkční) [b]umístění menu:[/b] Podoba hlavní stránky mi nedovoluje menu umístit výše. Snad by jedině mohlo být vpravo (ale stále dole, tedy jinde, než na všech ostatních stránkách). Přistupuji k tomu tak, že tento rozdíl v umístění nemusí uživatel překonávat neustále, protože hlavní stránku prochází při vstupu a nadále se pohybuje po stránkách s jednotnou pozicí menu. Vstupní stránku vidím, jako hlavní vchod do domu - i tyto dveře bývají odlišné od těch uvnitř. [b]vzhled bloků:[/b] Pokusím se ještě s něčím přijít - tím, mimo jiné, myslím i rozvržení na stránce. Jak se Vám (a vám) zdá barevné (tedy šedé) schéma?

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 11.4.2007 12:49:44

Dobrý den a nepřemýšlel jste třeba nad tím rozvrhnout to celé trochu jinak ? například cca 5 položek by mohlo být v horizontálním menu, třeba nahoře, některé věci vložit do pravého bloku a vypisovat permanentně, u přemýšlení nad tímto bych začal, přijde mi to nepromyšlené a z toho pak pramení potíže. Kód není předmětem kritiky, ale poznamenám, mrkněte na řešení pomocí neuspořádaného seznamu. Strukturování do nadpisů a odstavců etc. . Začnete-li zde celkové konstrukci to hodně pomůže a dost Vás to povede, třeba i k dalším zásahům přímo do designu.

Avatar

Autor komentáře: Jindřich Čermák

Datum vložení: 12.4.2007 7:38:35

Děkuji za upozornění na strukturu menu - neuspořádaný seznam je tu samozřejmě na místě. Jakmile bude chvilka, opravím to. Ostatní strukturu také zreviduji. Nad horizontálním menu budu uvažovat. Případné změny uvedu zde.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz